Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

rzodkiewka

Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: rzodkiewka » 26 lut 2019, 20:21

lordviader pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Polecicie jakiś dobry puder? Mam skórę mieszana, teraz używam stay matte z rimmela i po 2h wyglądam jak posmarowana smalcem, a chciałabym żeby ewentualnie przebijal się lekko błysk. Nie poprawiam mejkapu w ciągu dnia i noszę go średnio 10h

Mój ulubiony ever- Mac Blot Powder Pressed

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 27 lut 2019, 13:29

amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Polecicie jakiś dobry puder? Mam skórę mieszana, teraz używam stay matte z rimmela i po 2h wyglądam jak posmarowana smalcem, a chciałabym żeby ewentualnie przebijal się lekko błysk. Nie poprawiam mejkapu w ciągu dnia i noszę go średnio 10h

Ponoć z Hudy jest super, ale nie testowałam.

ładnie wygląda na zdjęciach, na żywo jest strasznie ciężki i tapeciarski na mój gust

blot jest ekstra, niestety dla mnie najjaśniejszy jest za ciemny :(

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 27 lut 2019, 16:38

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość

ładnie wygląda na zdjęciach, na żywo jest strasznie ciężki i tapeciarski na mój gust

Ooo to dobrze wiedzieć, bo zastanawiałam się nad nim albo nad Laura Mercier, tzn i tak skłaniałam się bardziej ku Laurze :) teraz tylko czekam na promocję w douglasie :)
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 27 lut 2019, 16:44

Ooo to dobrze wiedzieć, bo zastanawiałam się nad nim albo nad Laura Mercier, tzn i tak skłaniałam się bardziej ku Laurze :) teraz tylko czekam na promocję w douglasie :)
Laura wydaje mi się dużo lżejsza i przyjazna codziennemu makijażowi. mimo że często robię pełny makijaż (cienie, róż itd.) huda wyglądała tapeciarsko

Laura jakoś bardzo nie zmienia koloru podkładu, więc powinna i kolorystycznie powinna Ci podpasować. u mnie niestety niekoniecznie i musiałam robić korekty.
ale moja kolorystyka jest ekstremalnie ciężkim przykładem jeśli chodzi o tolerowanie żółtego pigmenty w czymkolwiek :)

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 27 lut 2019, 17:31

Laura wydaje mi się dużo lżejsza i przyjazna codziennemu makijażowi. mimo że często robię pełny makijaż (cienie, róż itd.) huda wyglądała tapeciarsko

Laura jakoś bardzo nie zmienia koloru podkładu, więc powinna i kolorystycznie powinna Ci podpasować. u mnie niestety niekoniecznie i musiałam robić korekty.
ale moja kolorystyka jest ekstremalnie ciężkim przykładem jeśli chodzi o tolerowanie żółtego pigmenty w czymkolwiek :)

Jeszcze mi po głowie chodzi ta becca taki nawilżajacy puder, mishon go chwaliła, ale najpierw laura, też tak podejrzewam, że mi powinna pasować :)
Ostatnio zmieniony 27 lut 2019, 17:32 przez amelj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 27 lut 2019, 18:56

amelj pisze:

Jeszcze mi po głowie chodzi ta becca taki nawilżajacy puder, mishon go chwaliła, ale najpierw laura, też tak podejrzewam, że mi powinna pasować :)

Podobno po jakimś czasie „wysycha” i już nie ma takiego mokrego efektu

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 27 lut 2019, 20:07

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
amelj pisze:

Podobno po jakimś czasie „wysycha” i już nie ma takiego mokrego efektu

Ooo kurcze szkoda :( to lipa :(

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 28 lut 2019, 12:50

Dostałam próbkę urban decay all nighter i taka maske mi zrobił, że szkoda słów, powchodził we wszystkie linie mimiczne, podkreślił każdy maleńki wlosek jako mam a twarz wygląda jakby była z wosku i ktoś ją podrapal, strasznie dziwna struktura się zrobiła, ciężka do opisania. Hejtuje mocno i nie polecam. No i szukam dalej czegoś w stylu EL double wear

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 28 lut 2019, 17:16

Dostałam próbkę urban decay all nighter i taka maske mi zrobił, że szkoda słów, powchodził we wszystkie linie mimiczne, podkreślił każdy maleńki wlosek jako mam a twarz wygląda jakby była z wosku i ktoś ją podrapal, strasznie dziwna struktura się zrobiła, ciężka do opisania. Hejtuje mocno i nie polecam. No i szukam dalej czegoś w stylu EL double wear

To moze YSL All hours? Albo clarins everlasting
Ostatnio zmieniony 28 lut 2019, 17:17 przez amelj, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tragus

Postautor: tragus » 10 mar 2019, 8:57

Wypróbowałam wczoraj dwuczęściowa maskę Mediusa - Pore Care i jestem zachwycona! Skóra jest gładka, mięciutka. A co najważniejsze, co jeszcze nigy nie zdarzyło mi się po wieczornej bogatej pielęgnacji - na skórze nie ma ani odrobiny przetłuszczenia. Od dawna już nie uzywam gęstych treściwych kremów, tylko raczej toner + esencja, a mimo wszystko, zawsze budziłam się ze świecącą, tłustą buzią.
Aż żałuję, że żaden z producentów masek w płachcie nie wpadł napomysł, żeby sprzedawać też w dużym opakowaniu same esencje którymi maski są nasączane. :D

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 10 mar 2019, 17:46

tragus pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Wypróbowałam wczoraj dwuczęściowa maskę Mediusa - Pore Care i jestem zachwycona! Skóra jest gładka, mięciutka. A co najważniejsze, co jeszcze nigy nie zdarzyło mi się po wieczornej bogatej pielęgnacji - na skórze nie ma ani odrobiny przetłuszczenia. Od dawna już nie uzywam gęstych treściwych kremów, tylko raczej toner + esencja, a mimo wszystko, zawsze budziłam się ze świecącą, tłustą buzią.
Aż żałuję, że żaden z producentów masek w płachcie nie wpadł napomysł, żeby sprzedawać też w dużym opakowaniu same esencje którymi maski są nasączane. :D

też bardzo lubię te maski! dla mnie czerwona>żółta>zielona>niebieska (cera mieszana, obecnie zachowująca się jak normalna). choć wszystkie są naprawdę super. do tego stopnia super, że mam kosmiczne zapasy :brzydal:

to nie są maski do stosowania codziennego, taka esencja zrobiłaby więcej szkody niż pożytku
mówie to jako ktoś, kto stosuje jakieś 9 masek w płacie tygodniowo od ponad 3 lat plus sporo tonikowych. robię to też dla przyjemności i po latach praktyki wiem, że trzeba żonglować formułami, żeby źle to się nie skończyło. moja mama mi nie uwierzyła, stosowała mediusy za często (ma prawie 60 lat i doraźnie super działają jej na owal; po prostu bajka. postronne osoby zauważają, a efekt utrzymuje się spokojnie dobę) i drugi raz w życiu miała taki wysyp :mdleje:

a z tym tonikiem i esencją nic dziwnego. to zazwyczaj nie jest dobry pomysł, żeby kończyć na esencji, chyba że przy ogromnych upałach. krem wodny/lotion na to zwiększy prawdopodobieństwo, że nie będzie problemu :) tzn zdarza się, że u kogoś nie robi to problemu. ale trochę jak ze stosowanie hydrolatu zamiast toniku - niektórym się sprawi, ale ogólnie słaba koncepcja
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, 18:01 przez ktrzn, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
tragus

Postautor: tragus » 10 mar 2019, 19:22

O, to na następny ogien pójdzie czewona. :D Ja mam po dwie z każdego rodzaju, ale sądząc po cenie za jaką je kupiłam, chyba są wycofywane ze sklepu. :(
Co do cdziennej pielęgnacji, to wcześniej używałam jeszcze przez jakiś czas effeclar duo na koniec, ze względu na zmiany na brodzie - i mimo, że on może mieć wręcz przesuszające właściwości, to świecenie się rano było takie samo - czy z nim, czy bez niego. ;D

A podasz przykład jakichś kremów wodych lub lotionów? Bo wstępnie googlowałam, ale widziałam nieścisłości w nomenklaturze - na przykład niektóre produkty były na różnych stronach nazywane raz jako lotion, a raz jako toner lub emulsja i torchę sie pogubiłam. :brzydal:
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, 19:40 przez tragus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 10 mar 2019, 20:01

O, to na następny ogien pójdzie czewona. :D Ja mam po dwie z każdego rodzaju, ale sądząc po cenie za jaką je kupiłam, chyba są wycofywane ze sklepu. :(
Co do cdziennej pielęgnacji, to wcześniej używałam jeszcze przez jakiś czas effeclar duo na koniec, ze względu na zmiany na brodzie - i mimo, że on może mieć wręcz przesuszające właściwości, to świecenie się rano było takie samo - czy z nim, czy bez niego. ;D

A podasz przykład jakichś kremów wodych lub lotionów? Bo wstępnie googlowałam, ale widziałam nieścisłości w nomenklaturze - na przykład niektóre produkty były na różnych stronach nazywane raz jako lotion, a raz jako toner lub emulsja i torchę sie pogubiłam. :brzydal:

to z effaclarem też mnie nie dziwi. sporo cer jak jest odwodnione to się rano świecą, moja też tak ma

a to raczej organoleptycznie niż po nazwach, bo z nazwami to faktycznie sajgon bywa. ja używam korresa z granatem albo lotionu z bentona ze ślimakiem, ale nie wiem czy mogę z czystym sumieniem polecić, bo sama 2-3 razy w tygodniu stosuję maski po których nic już nie nakładam... no i na policzki i część brody daje zawsze treściwsze kremy w stylu swanicoco albo drg

wiem, że w wersji solo dużo osób chwali krem wodny ze skin 79 z serii drop. doświadczenie solo mam z takimi żelowymi maskami nocnymi z orientany. stosowałam je jako taki wlaśnie wodny krem, niestety kilka lat temu i nie wiem czy zmieniły formułę czy już nie istnieją. w każdym razie mi ten skin średnio podpasował, za to orientana bardzo :)

mój przykład w ogóle nie jest adekwatny, bo ja jeśli siedzę danego dnia długo w domu to rano często robię peeling i maseczkę, peelinguowania/masek złuszczających na noc bardzo rzadko, więc jest jest to dosc nietypowa opcja, pod moją wygodę, jest to trochę stawianie na głowie calej ''rutyny'' :p
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, 20:05 przez ktrzn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 10 mar 2019, 20:17

* pisząc o tych maskach 2-3/ty mam na myśli takie ''całonocne'' albo apha h po których się nic nie nakłada
płachty zawsze wcześniej
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, 20:18 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tragus

Re: RE: Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: tragus » 10 mar 2019, 21:06

ktrzn pisze:

to z effaclarem też mnie nie dziwi. sporo cer jak jest odwodnione to się rano świecą, moja też tak ma

a to raczej organoleptycznie niż po nazwach, bo z nazwami to faktycznie sajgon bywa. ja używam korresa z granatem albo lotionu z bentona ze ślimakiem, ale nie wiem czy mogę z czystym sumieniem polecić, bo sama 2-3 razy w tygodniu stosuję maski po których nic już nie nakładam... no i na policzki i część brody daje zawsze treściwsze kremy w stylu swanicoco albo drg

wiem, że w wersji solo dużo osób chwali krem wodny ze skin 79 z serii drop. doświadczenie solo mam z takimi żelowymi maskami nocnymi z orientany. stosowałam je jako taki wlaśnie wodny krem, niestety kilka lat temu i nie wiem czy zmieniły formułę czy już nie istnieją. w każdym razie mi ten skin średnio podpasował, za to orientana bardzo :)

mój przykład w ogóle nie jest adekwatny, bo ja jeśli siedzę danego dnia długo w domu to rano często robię peeling i maseczkę, peelinguowania/masek złuszczających na noc bardzo rzadko, więc jest jest to dosc nietypowa opcja, pod moją wygodę, jest to trochę stawianie na głowie calej ''rutyny'' :p
Kurczę, no właśnie twarz była w dotyku po tej masce taka przyjemna, że może faktycznie dobrym pomysłem jest stosowanie jej do porannej pielęgnacji jeśli będę miała chwilę.
Dzięki za trop jeśli chodzi o lotiony. :D

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 11 mar 2019, 13:44

ktrzn pisze:moja mama mi nie uwierzyła, stosowała mediusy za często (ma prawie 60 lat i doraźnie super działają jej na owal; po prostu bajka. postronne osoby zauważają, a efekt utrzymuje się spokojnie dobę)

Działały jej na owal te "2 step", czy te z "podciągarką szyjną"?
Ostatnio zmieniony 11 mar 2019, 13:49 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 11 mar 2019, 17:53

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ktrzn pisze:moja mama mi nie uwierzyła, stosowała mediusy za często (ma prawie 60 lat i doraźnie super działają jej na owal; po prostu bajka. postronne osoby zauważają, a efekt utrzymuje się spokojnie dobę)

z podciagarka :)
Wszystkie inne plachty są dla owalu mamy neutralne, no może swanicoco te nowsze coś tam trochę dają

Przy czym mama nieadekwatnie dobra do wieku i cerę, i owal. Tak naprawdę to dopiero po menopauzie jest potrzeba robić cokolwiek. Z drugiej strony widziałam efekt na typowej 70 letniej twarzy mi może bez wow ale różnica była. No i wydaje mi się że te maseczki regularnie rozsądnie stosowane (2-3/ty) robią robotę u mamy długoterminowo więc też hardo nakładam w ramach profilaktyki :pazurki:

Awatar użytkownika
tragus

Postautor: tragus » 12 mar 2019, 23:31

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość

z podciagarka :)
Wszystkie inne plachty są dla owalu mamy neutralne, no może swanicoco te nowsze coś tam trochę dają

Przy czym mama nieadekwatnie dobra do wieku i cerę, i owal. Tak naprawdę to dopiero po menopauzie jest potrzeba robić cokolwiek. Z drugiej strony widziałam efekt na typowej 70 letniej twarzy mi może bez wow ale różnica była. No i wydaje mi się że te maseczki regularnie rozsądnie stosowane (2-3/ty) robią robotę u mamy długoterminowo więc też hardo nakładam w ramach profilaktyki :pazurki:

Ta podciągarka jest super! :D Jak miałam ją nałożoną i czytałam, pochylając za mocno głowę, to dawała znać, ze powinnam siębardziej wyprostować. :D
Muszę w takim raze wyrpóbować ją też na mamie i może przemycić do Jej pielęgnacji, chociaż z tym moze być ciężko. Generalnie obie mamy problem z owalem (u Niej to raczej dośc naturalne z racji wieku, u mnie przed trzydziestką to trochę straszne :o ) więc może to jaoś delikatnie pomoże. :)

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 14 mar 2019, 17:57

Kosmetyki The Ordinary weszły do naszego Douglasa.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 19 mar 2019, 14:17

Tarte chyba powoli wchodzi do naszej Sephory, na razie dostępna jest paleta High Tides & Good Vibes.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Wróć do „Moda i Uroda”