Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

watacukrowa

Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: watacukrowa » 14 sty 2019, 18:12

ktrzn pisze:

serdecznie przestrzegam przed podkładami z bell. sama nie miałam ale ostatnio ciągle od kogoś słyszę że dramat, alergia albo trądzik a są silnie reklamowane. także od mojej mamy która nie jest podatna na takie reakcje i pryszcze ma raz na ileś lat

Może nie podkład, ale mam krem BB z Bell, zaskoczył mnie tym jak fajny jest :) Kosztował grosze- kolo 10 zł ( promocja, regularna cena to 20 zł) , ładnie się rozprowadza, nie robi smug, nie utlenia się, dobrze kryje, nie ściera i nie zapycha jest też dostępny w bardzo jasnym nie za żółtym i nie za różowym odcieniu.

Najlepszy z najlepszych jest wg mnie obecnie podkład Fenty, jest dużo lepszy od w/w Bell ale niestety muszę wykonywać demakijaż bardzo mocno ( podwójny OCM+ dodatkowy żel lub pianka) bo w przeciwnym razie mam na twarzy masakrę :(

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 14 sty 2019, 18:31

watacukrowa pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Najlepszy z najlepszych jest wg mnie obecnie podkład Fenty, jest dużo lepszy od w/w Bell ale niestety muszę wykonywać demakijaż bardzo mocno ( podwójny OCM+ dodatkowy żel lub pianka) bo w przeciwnym razie mam na twarzy masakrę :(

A czym dokładnie zmywasz, bo używam codziennie Fenty (nafiltr spf50 do tego) i nie mam problemu ze zmywanie go „do czysta” przy dwuetapowym oczyszczaniu pomimo miliona silikonów.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2019, 18:32 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

watacukrowa

Postautor: watacukrowa » 15 sty 2019, 12:19

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość

A czym dokładnie zmywasz, bo używam codziennie Fenty (nafiltr spf50 do tego) i nie mam problemu ze zmywanie go „do czysta” przy dwuetapowym oczyszczaniu pomimo miliona silikonów.

OCM zrobiony dwa razy, resztki zmywam żelem lub pianką do mycia twarzy, obecnie mam taką ze starej mydlarni, czasem po OCM używam jeszcze czarnego mydła lub mydła aleppo. Wcześniej, kiedy stosowałam słabszy demakijaż: albo samo mleczko + pianka do mycia twarzy, rękawica glov + żel obsypywało mnie mocno. Oczywiście nie po jednym użyciu podkładu ale po tygodniu - dwóch. Ja też nie jestem dobrym wzorcem, bo mnie zapycha prawie wszystko, mam już opracowane strategie pielęgnacji i mam kosmetyki bezpieczne dla mojej skóry. Fenty to była nowość i musiałam się jej nauczyć

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 15 sty 2019, 13:06

OCM zrobiony dwa razy, resztki zmywam żelem lub pianką do mycia twarzy, obecnie mam taką ze starej mydlarni, czasem po OCM używam jeszcze czarnego mydła lub mydła aleppo. Wcześniej, kiedy stosowałam słabszy demakijaż: albo samo mleczko + pianka do mycia twarzy, rękawica glov + żel obsypywało mnie mocno. Oczywiście nie po jednym użyciu podkładu ale po tygodniu - dwóch. Ja też nie jestem dobrym wzorcem, bo mnie zapycha prawie wszystko, mam już opracowane strategie pielęgnacji i mam kosmetyki bezpieczne dla mojej skóry. Fenty to była nowość i musiałam się jej nauczyć

Ja używam balsamu do demakijażu Farmacy (albo Heimish albo Banila albo nawet olejku bawełnianego do demakijażu z Sephory - przeszły przez moją rotację od kiedy zaczęłam używać podkładu, każdy radził sobie równie dobrze) i żelu CeraVe do skóry normalniej i tłustej (czasem z Foreo Luna, czasem bez) i nie mam żadnych problemów z tym podkładem (pomimo, że też mam tendencje do zapychania). Może dodatek szmatki do zmywania ocm by coś pomógł?

Jak pisać NA SZARO?

watacukrowa

Postautor: watacukrowa » 15 sty 2019, 14:55

Kumiho pisze:Ja używam balsamu do demakijażu Farmacy (albo Heimish albo Banila albo nawet olejku bawełnianego do demakijażu z Sephory - przeszły przez moją rotację od kiedy zaczęłam używać podkładu, każdy radził sobie równie dobrze) i żelu CeraVe do skóry normalniej i tłustej (czasem z Foreo Luna, czasem bez) i nie mam żadnych problemów z tym podkładem (pomimo, że też mam tendencje do zapychania). Może dodatek szmatki do zmywania ocm by coś pomógł?

OCM zawsze ze szmatką ;) dlatego tylko w ten sposób jestem w stanie zmyć dokładnie podkład, inne metody u mnie nie działają.

cat

Postautor: cat » 17 sty 2019, 10:58

Użyłam wczoraj pierwszy raz maski oczyszczającej z Nacomi. Rano obudziłam się z zaczerwienioną, swędzącą skórą i kilkoma pryszczami! Jest to o tyle dziwne, że nigdy nie miałam więcej niż jednego pryszcza na raz. Myślicie, że mnie uczuliła, czy naprawdę "wyciągnęła" jakieś zanieczyszczenia spod skóry?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 17 sty 2019, 11:46

cat pisze:Użyłam wczoraj pierwszy raz maski oczyszczającej z Nacomi. Rano obudziłam się z zaczerwienioną, swędzącą skórą i kilkoma pryszczami! Jest to o tyle dziwne, że nigdy nie miałam więcej niż jednego pryszcza na raz. Myślicie, że mnie uczuliła, czy naprawdę "wyciągnęła" jakieś zanieczyszczenia spod skóry?

Obie opcje prawdopodobne. Jeśli to takie malutkie krostki wypełnione przezroczystym płynem to sklanialabym się ku alergii. Ale nie jestem lekarzem.

cat

Postautor: cat » 17 sty 2019, 16:25

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
cat pisze:Użyłam wczoraj pierwszy raz maski oczyszczającej z Nacomi. Rano obudziłam się z zaczerwienioną, swędzącą skórą i kilkoma pryszczami! Jest to o tyle dziwne, że nigdy nie miałam więcej niż jednego pryszcza na raz. Myślicie, że mnie uczuliła, czy naprawdę "wyciągnęła" jakieś zanieczyszczenia spod skóry?

Obie opcje prawdopodobne. Jeśli to takie malutkie krostki wypełnione przezroczystym płynem to sklanialabym się ku alergii. Ale nie jestem lekarzem.

raczej takie podskórne, nie widać płynu :drapie:

Awatar użytkownika
tragus

Postautor: tragus » 23 sty 2019, 19:50

Info z insta Hani: w tym rou pojawi się glamshopowy kalendarz adwentowy! To będzie chyba pierwszy w życiu, na jaki się zdecyduję <3

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 23 sty 2019, 20:45

tragus pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Info z insta Hani: w tym rou pojawi się glamshopowy kalendarz adwentowy! To będzie chyba pierwszy w życiu, na jaki się zdecyduję <3

Ooo, skuszę się!

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 24 sty 2019, 10:22

Ooo, skuszę się!

ja też :serce:

Kupiłam zachwalany podkład Loreal Infallible w nowej wersji. Kolor 120 bardziej żółtawy niż beżowy :skacze: choć aktualnie ciut za ciemny. Ale wygląda PIĘKNIE. Na samym kremie-żelu Vichy, bez profesjonalnej bazy. Rzadki, ale ładnie kryje, skóra jest jednolita, gładka, naturalna. Przeciwieństwo okropnego True Match w nowej wersji. Szkoda, że jedyny jaśniejszy kolor idzie w róż :(
Insta
Blog podróżniczy Kraków: Kopiec Kościuszki
Piekę słodkie Murzynek z polewą czekoladową

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 24 sty 2019, 19:56

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ooo, skuszę się!

Kupiłam zachwalany podkład Loreal Infallible w nowej wersji. Kolor 120 bardziej żółtawy niż beżowy :skacze: choć aktualnie ciut za ciemny. Ale wygląda PIĘKNIE. Na samym kremie-żelu Vichy, bez profesjonalnej bazy. Rzadki, ale ładnie kryje, skóra jest jednolita, gładka, naturalna. Przeciwieństwo okropnego True Match w nowej wersji. Szkoda, że jedyny jaśniejszy kolor idzie w róż :(

Kupowałaś może healthy mix? Zastanawiam się jak wypada w porównaniu kolorystycznym

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 24 sty 2019, 20:08

lordviader pisze:zobacz cytowaną wiadomość
SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ooo, skuszę się!

Kupowałaś może healthy mix? Zastanawiam się jak wypada w porównaniu kolorystycznym

tak, wydaje mi się, że kolor w miarę podobny do 51, tylko mniej beżowy. Ale wygląda i utrzymuje się dużo, dużo lepiej. Niestety nie mam już buteleczki do porównania.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2019, 20:10 przez SALIX, łącznie zmieniany 1 raz.
Insta
Blog podróżniczy Kraków: Kopiec Kościuszki
Piekę słodkie Murzynek z polewą czekoladową

Awatar użytkownika
Kendra

Postautor: Kendra » 25 sty 2019, 17:19

Salix, poleciałaś kiedyś krem pod oczy silnie nawilżający i pamiętam, że kilka osób kupiło go z Twojego polecania i były zadowolone. Możesz przypomnieć co to było? :prosi:

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 25 sty 2019, 19:20

Kendra pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Salix, poleciałaś kiedyś krem pod oczy silnie nawilżający i pamiętam, że kilka osób kupiło go z Twojego polecania i były zadowolone. Możesz przypomnieć co to było? :prosi:

Martina Gebhardt krem pod oczy z awokado
https://m.ceneo.pl/50723538
Jak wstawić zdjęcie, gifa czy miniaturkę YT na forum, dowiesz się TUTAJ

Awatar użytkownika
Kendra

Postautor: Kendra » 26 sty 2019, 9:10

Ooo, dziękuję bardzo! :*

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 05 lut 2019, 15:28

czy marka Mizon jest dostepna gdzies stacjonarnie?

Awatar użytkownika
Katina

Postautor: Katina » 09 lut 2019, 18:28

Dziewczyny polecicie jakis podklad/krem bb podobny (w sensie, zeby zachowywal sie i wygladal podobnie na skorze) do kremu bb dr g. super light? Chyba, ze wiecie gdzie go upoluje, bo na stronie producenta i roznych stronach z kosmetykami od dluzszego czasu go nie ma.

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 10 lut 2019, 16:02

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
czy marka Mizon jest dostepna gdzies stacjonarnie?

O ile dobrze kojarzę to drogeria Pigment w Krk i Malina w Rz.

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 10 lut 2019, 16:05

Dziewczyny czy ten zółty korektor z nyx w płynie jest ok? https://www.cocolita.pl/korektory-pod-oczy/nyx-hd-studio-concealer-korektor-w-plynie-yellow?gclid=Cj0KCQiAtP_iBRDGARIsAEWJA8hKMkMukrI8B3lysVSdBGQ9YHQDFqZ_yMFNeOHIdpHTIKHSc1207yAaApXQEALw_wcB
A jak nie to jakiś inny nie za miliony monet? Szukam coś na moje sińce i znaleźć nie mogę.

Wróć do „Moda i Uroda”