Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Awatar użytkownika
neflim

Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: neflim » 11 gru 2018, 18:35

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
neflim pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ostatnio chciałam poeksperymentować z rozswietlaczem, a ze dawno dawno temu miałam słynny z Wibo, niewykonczony poszedł do kąta, później do kosza. W weekend w Naturze wypatrzyłam My Secret(bardzo polubiłam się z ichniejszym bronzerem), wzięłam kolor który wydawał mi sie ciekawszy, cos z bezem. Okazało sie ze jest dla mnie za jasny i sie odznacza, nalozony nawet w niewielkiej ilości.. Jest na nie promocja, po 9 czy 11 ziko. Chciałam wziąć dzisiaj ten ciemniejszy, złoty odcien, ale wszyystkie sa wymiecione ☹

z natury catrice ma piękny rozświetlacz w płynie. cudo

A to chyba kojarzę go z filmiku House of beauty na Youtubie. Ale obok szafy Catrice przeszłam, zapominając ze maja rozswietlacz w płynie :brzydal:
Edit: Wszystko pomieszałam. House of Makeup i to był rozswietlacz Bell :wisi:
Ostatnio zmieniony 11 gru 2018, 18:38 przez neflim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
majchevka

Postautor: majchevka » 12 gru 2018, 0:23

ktrzn pisze:
neflim pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ostatnio chciałam poeksperymentować z rozswietlaczem, a ze dawno dawno temu miałam słynny z Wibo, niewykonczony poszedł do kąta, później do kosza. W weekend w Naturze wypatrzyłam My Secret(bardzo polubiłam się z ichniejszym bronzerem), wzięłam kolor który wydawał mi sie ciekawszy, cos z bezem. Okazało sie ze jest dla mnie za jasny i sie odznacza, nalozony nawet w niewielkiej ilości.. Jest na nie promocja, po 9 czy 11 ziko. Chciałam wziąć dzisiaj ten ciemniejszy, złoty odcien, ale wszyystkie sa wymiecione

z natury catrice ma piękny rozświetlacz w płynie. cudo

Jeżeli mowa o rozświetlaczu w płynie to wet n wild ma ładny takowy :) Nie pamietam nazwy ale chyba tylko jeden rodzaj mają w ofercie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 14 gru 2018, 19:21

Dziewczyny, a macie jakieś doświadczenia z marką Sattva dostępną w naturze?
Ciekawi mnie ten krem pod oczy głównie, ale też inne do twarzy również
https://www.drogerienatura.pl/sattva-ziolowy-krem-pod-oczy-25g.html
poproszę o opinie wszelakie :przytul:

beata

Re: Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część VIII

Postautor: beata » 04 sty 2019, 17:04

Dziewczyny ma ktoras z was meteoryty?

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 05 sty 2019, 14:00

beata pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ma.
Obrazek

pablek
BAN

Postautor: pablek » 08 sty 2019, 5:31

sybillahogwart pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Chcę kupić na prezent mamie Coco Mademoiselle edp. Czy ktoś się orientuje, gdzie kupić w miarę tanio? Ceny choćby na iperfumy są bardzo wysokie. Oczywiście wiem, że w tym przypadku nie ma czegoś takiego jak okazja, ale może ktoś, coś?

I za ile udało ci się kupić te perfumy? Mi się przed świętami udało kupić lda mamy te perfumy za 320 złotych. Przyznam się, że cena dośc mocno zwaliła mnie z nóg. Widzę, jednak, że aktualnie te ceny sa jeszcze wyższe niż przed świętami. jaka jest realna cena tych perfum?

beata

Postautor: beata » 08 sty 2019, 17:06

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ma.

Jestes zadowolona z meteorytow? Jaki masz nr? Od dawna nosze sie z zamiarem kupna.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 09 sty 2019, 12:00

Ma.

Jestes zadowolona z meteorytow? Jaki masz nr? Od dawna nosze sie z zamiarem kupna.

Jestem, ale to ani trochę nie oznacza, że ty też będziesz.
Mam bardzo dużo różnych opakowań, bo kolekcjonuję je od samego początku, tj. od '97 roku, ale rozumiem że chodzi ci o wersje podstawowe, w kulkach - mam te z zielonymi kulkami, różnie nazywała się ta mieszanka w historii produktu, od Mythic po Clair, a na samym początku nie było w ogóle żadnej innej, oprócz niej.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2019, 14:04 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 09 sty 2019, 13:15

Ma.

jeśli ''od dawna nosisz się z zamiarem'' to jest prawdopodobne że masz oczekiwania że coś ekstra, taki mercedes klasy s wśród pudrów?

ja miałam dwie czy trzy wersje i mam stosunek ambiwalentny, nie jestem ani fanką, ani hejterką :brzydal:
może jeszcze z 10 lat temu (nie mówiąc o 20) były czymś wyjątkowym, obecnie jest mnóstwo pudrów wykończeniowych z lekkim efektem tego typu, który komu pasuje to już mocno indywidualna kwestia i uważam że przy tego typu produktach ciężko prognozować. Ja zachwycona nigdy nie byłam, ale na tej samej sztuce u przyjaciółki widzę piękny efekt. tego czy u Ciebie nie będą wytrącać się drobiny nikt Ci nie powie. Na pewno jak masz ekstremalnie jasną cerę (tzn taką że najjaśniejszy revlon jest dużo za ciemny) to nie polecam. u mnie powoduje to czasem efekt że niewinnie wyglądające na dłoni drobinki na twarzy potrafią wyglądać jak brokat :/ z drugiej strony są produkty które u mnie tego nie robią a np. u mojej mamy która ma deczko ciemniejszą choć wciąż jasną cerę idącą w żółć robią bombkę

gdybym miała krótko komuś polecić albo odradzić powiedziałabym, że to zależy od budżetu. jesli ktoś ogólnie lubi kosmetyki, wydaje na nie pieniądze, kupuje różnych półek to do rozważenia.
ale jeśli to ma być coś ekstra, niesamowitego, co zmieni wygląd cery i jest jakąś znaczącą kwotą w stosunku do wydawanej rocznie na kosmetyki może być mocno rozczarowany, bo za te pieniądze można kupić 2-3 inne produkty które finalnie dadzą dobry efekt i mieć załatwione najważniejsze elementy makijażu

mnie się meteoryty, to co o nich ludzie opowiadają kojarzy trochę z thermomixami - sam produkt przyzwoity, przydaje się, ale jak komuś sie wydaje że potrawy będą niewiadomoczym to ulega ludziom którzy na siłę racjonalizują zakup czegoś kosztownego :mrgreen: także dobry puder wykończeniowo-rozświetlający, ale pisanie o fotoszopie w pudrze jest grubą przesadą.

nie raz widziałam meteoryty na problematycznej cerze i moim zdaniem w takich przypadkach wygląda to gorzej niż zwykły lekki puder typu ben nye ale użytkowniczki piały z zachwytu niczym nad naturalnymi antyperspirantami po których po prostu pachną potem :brzydal: jeśli natomiast masz skórę w dobrym stanie ogólnym ewentualnie Twoim problemem są przesuszenia to prędzej da radę
Ostatnio zmieniony 09 sty 2019, 13:31 przez ktrzn, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 09 sty 2019, 13:55

ktrzn pisze:coś ekstra, taki mercedes klasy s wśród pudrów

No i u mnie właśnie taki efekt daje, ALE:
1) po tuningu różnych wersji w jedną, bez wymieszania kulek z różnych nigdy tak dobrze mi nie pasowały, jak po własnoręcznych koktailach,
2) moja cera jest wyjątkowo kompatybilna z kolorówką Guerlaina (i praktycznie w ogóle z ich pielęgnacją).

Jeśli miałabym coś poradzić (oprócz gruntownego przetestowania w perfumerii ofkors) - na próbę można kupić kulki z kimś na spółkę, nawet z kilkoma osobami. Badziewiem na pewno się nie okażą, a jeśli nie przypasują do końca, to przynajmniej koszt "jednostkowy"nie będzie jakiś szczególnie duży.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2019, 13:59 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 09 sty 2019, 14:06

ktrzn pisze:coś ekstra, taki mercedes klasy s wśród pudrów

No i u mnie właśnie taki daje, ale:
1) po tuningu różnych wersji w jedną, bez wymieszania kulek z różnych nigdy tak dobrze mi nie pasowały, jak po własnoręcznych koktailach,
2) moja cera jest wyjątkowo kompatybilna z kolorówką Guerlaina (i praktycznie w ogóle z ich pielęgnacją).

Jeśli miałabym coś poradzić (oprócz gruntownego przetestowania w perfumerii ofkors) - na próbę można kupić kulki z kimś na spółkę, nawet z kilkoma osobami. Badziewiem na pewno się nie okażą, a jeśli nie przypasują do końca, to przynajmniej koszt "jednostkowy"nie będzie jakiś szczególnie duży.

moja niestety nie ma żadnej konkretnej marki w którą mogłabym iść, praktycznie każdy typ kosmetyku z innej parafii :brzydal:

ale co do mieszanek się zgadzam. ja mam oddzielną mieszankę dwóch podrów na strefe T i trzech innych na reszte i nic tak dobrze się nie sprawdza mimo że 3/5 tych pudrów solo nie są niczym specjalnym. no ale to są pudry różnych marek, wrażliwcom nie polecam :brzydal: plus długa droga prób i błędów w komponowaniu mieszanek. na początku głównie błędów :mrgreen:

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 09 sty 2019, 14:30

Świnta prowda :ok: Ja mam jeszcze taki własnoręcznie umieszany do matowania filtrów, na czas kiedy w lustro będę mogla spojrzeć dopiero wieczorem, a na cały dzień zapowiadają tropikalne upały - składa się ze skrobi ryżowej, pudru bambusowego, odrobiny sypkiego Guerlaina dla koloru i odrobiny nieosiągalnego już SkinLights Revlona, żeby wszystko nie było mączysto-płaskie. Nakłada się go na cienką warstewkę dry flo, żeby nie destabilizować filtrów i całość sprawdza się idealnie - osobno praktycznie tych rzeczy nie używam ale w mieszance...żaden "kupny" puder by temu nie sprostał i nie wyglądał tak pod koniec dnia :voodoo: Niestety nie zapisałam dokładnej receptury dlatego kolejne wersje są niestandaryzowane.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2019, 14:33 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 09 sty 2019, 16:12

Świnta prowda :ok: Ja mam jeszcze taki własnoręcznie umieszany do matowania filtrów, na czas kiedy w lustro będę mogla spojrzeć dopiero wieczorem, a na cały dzień zapowiadają tropikalne upały - składa się ze skrobi ryżowej, pudru bambusowego, odrobiny sypkiego Guerlaina dla koloru i odrobiny nieosiągalnego już SkinLights Revlona, żeby wszystko nie było mączysto-płaskie. Nakłada się go na cienką warstewkę dry flo, żeby nie destabilizować filtrów i całość sprawdza się idealnie - osobno praktycznie tych rzeczy nie używam ale w mieszance...żaden "kupny" puder by temu nie sprostał i nie wyglądał tak pod koniec dnia :voodoo: Niestety nie zapisałam dokładnej receptury dlatego kolejne wersje są niestandaryzowane.

ja na początku tak frajerzyłam albo łączyłam tylko w równych proporcjach

wątpię żeby komukolwiek się to przydało, bo prawopodobieństwo posiadania tych samych pudrów nikłe, ale może macie w domu i będzie to jakaś inspiracja do eksperymentów choćby po składach

dla mnie na całą twarz 50% to shiseido base translucent, 20 rcma, 30 vipera puder sypki 012
na T 70% ben nye plus Golden rose long wear

ale to na kremy bb albo tradycyjne podkłady. najczęściej, gdzieś 2/3 dni i tak minerały i wtedy idzie earthnicity hd
Ostatnio zmieniony 09 sty 2019, 16:14 przez ktrzn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ania

Postautor: Ania » 10 sty 2019, 21:08

Jaki neutralny jasny podkład dla suchej cery polecacie? Jeszcze żeby był kryjący i moze dostępny w Rossmanie?
Hajduszoboszlo

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 10 sty 2019, 22:28

Ania pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jaki neutralny jasny podkład dla suchej cery polecacie? Jeszcze żeby był kryjący i moze dostępny w Rossmanie?

niezbędna jest informacja jak bardzo jasnej, umiesz podać jakiś przykładowy podkład który nie jest za ciemny?
bo kryjący plus do cery suchej to juz spore wymagania. masz jakiś problem wymagający śilnego krycia czy chodzi o to żeby nie był mocno transparentny? używasz korektora czy tylko podkładu?

Awatar użytkownika
Ania

Postautor: Ania » 10 sty 2019, 22:32

niezbędna jest informacja jak bardzo jasnej, umiesz podać jakiś przykładowy podkład który nie jest za ciemny?
bo kryjący plus do cery suchej to juz spore wymagania. masz jakiś problem wymagający śilnego krycia czy chodzi o to żeby nie był mocno transparentny? używasz korektora czy tylko podkładu?

Korektor używam tylko pod oczy, podkład dobrze żeby nie był transparentny, mam troszkę blizn potradzikowych. Podkład którego kolor jest w miarę w porzadku to Revlon 150 buff.
Hajduszoboszlo

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 10 sty 2019, 23:21

Korektor używam tylko pod oczy, podkład dobrze żeby nie był transparentny, mam troszkę blizn potradzikowych. Podkład którego kolor jest w miarę w porzadku to Revlon 150 buff.

wygląda na to że masz podobne oczekiwania i kolor skóry jak moja mama...
zawsze po wszelkich eksperymentach wraca pokornie do AA makeup filler albo clarins. aa wymagałby niestety korektora, ale myślę że warto. dobry jest tez krem cc z bourjois i podkład z nyxa ale nie ten najbardziej rozleklamowany (doedytuję jak ogarnę, bo go nie widzę, obawiam się że może nie być go w polsce :( )

jeśli kierowałabyś się w stronę wyższej półki cenowej to extra firming clarins i jego poleciłabym ogólnie przy Twoich oczekiwaniach jeśli cena nie gra roli. tak naprawdę zrobienie podkładu jak mówisz jest dość trudne i on ma szanse Ci się spodobać

serdecznie przestrzegam przed podkładami z bell. sama nie miałam ale ostatnio ciągle od kogoś słyszę że dramat, alergia albo trądzik a są silnie reklamowane. także od mojej mamy która nie jest podatna na takie reakcje i pryszcze ma raz na ileś lat

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 11 sty 2019, 14:36

Zamowilam 2 wklady cieni z makeup atelier paris i jestem zachwycona :mrgreen:
Napewno dokupie wiecej tylko musze sie zaopatrzyć w magnetyczna palete.
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 11 sty 2019, 19:58

Natasha Denona zawitała nieśmiało do naszej Sephory, przy kasach w produktach mini są te paletki https://www.natashadenona.com/products/eyes/eye-shadow-palettes/mini-sunset-palette
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 13 sty 2019, 13:48

serdecznie przestrzegam przed podkładami z bell. sama nie miałam ale ostatnio ciągle od kogoś słyszę że dramat, alergia albo trądzik a są silnie reklamowane. także od mojej mamy która nie jest podatna na takie reakcje i pryszcze ma raz na ileś lat

ja miałam po podkładzie bell taką samą masakrę jak po osławionym Catrice z pipetą xD omijam szerokim łukiem :saw:

Wróć do „Moda i Uroda”