Kto pyta, nie błądzi

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: Julijka » 31 gru 2018, 22:04

Pytanie do dziewczyn z Warszawy.
Szukam kogoś, ktoś będzie ze mną raz w tygodniu spędzał z godzinę czasu i uczyl mnie języka angielskiego.
Chodzi głównie o konwersacje i poprawę gramatyki.

Polecicie kogoś, plissss.
Może ktoś z Was zna kogoś, albo chce się tego podjąć?
Nie jestem upierdliwym uczniem :(

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 09 sty 2019, 23:30

pytałam tu kiedyś o oczyszczacze powietrza :) może komuś się przyda

ostatecznie kupiłam Sharp kcg40 i jestem baaaardzo zadowolona jak na razie
Ostatnio zmieniony 09 sty 2019, 23:36 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 10 sty 2019, 13:18

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość

czuć różnicę, nie? Ja jestem mega zadowolona z tego, że w tym roku w szkole córki w każdej jednej klasie zamontowali oczyszczacz.
Insta
Blog podróżniczy Kraków: Kopiec Kościuszki
Piekę słodkie Murzynek z polewą czekoladową

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 10 sty 2019, 13:38

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

czuć różnicę, nie? Ja jestem mega zadowolona z tego, że w tym roku w szkole córki w każdej jednej klasie zamontowali oczyszczacz.

jestem w szoku. dopóki mi osoby trzecie nie powiedziały to myślałam że coś mi się wydaje. niby nie jestem jakoś szczególnie wrażliwa ale przeprowadziłam się z miejsca gdzie jest czyste powietrze i na początku nawet nie łączyłam niektórych rzeczy z powietrzem. ale i tak najlepszy test był jak synek koleżanki był u mnie trzy dni z rzędu na popołudnie bo babcia która się nim zajmuje co dzień się pochorowała. narzekała jak to on kaszle (przewlekle), a u mnie ani razu nie zakaszlał :shock:

no i doradzili mi takie z bajerami, co funkcja to lepsze. myślałam, że to będzie taki niezauważalny mebel, z troski o psa, a to obecnie czołówka moich ulubionych sprzętów. bardziej jaram się chyba tylko czytnikiem i słuchawkami, nawet małe agd mnie tak nie zajmuje obecnie :hahaha:

o jacie to faktycznie mega że się udało coś takiego zorganizować, to powinien być standard!

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 10 sty 2019, 13:41

nie zdawałam sobie sprawy że to gołym nosem czuć
jak wracam z psem ze spaceru to oddycha mi się prawie jak nad morzem :hahaha:

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 10 sty 2019, 13:46

jestem w szoku. dopóki mi osoby trzecie nie powiedziały to myślałam że coś mi się wydaje. niby nie jestem jakoś szczególnie wrażliwa ale przeprowadziłam się z miejsca gdzie jest czyste powietrze i na początku nawet nie łączyłam niektórych rzeczy z powietrzem. ale i tak najlepszy test był jak synek koleżanki był u mnie trzy dni z rzędu na popołudnie bo babcia która się nim zajmuje co dzień się pochorowała. narzekała jak to on kaszle (przewlekle), a u mnie ani razu nie zakaszlał :shock:

no i doradzili mi takie z bajerami, co funkcja to lepsze. myślałam, że to będzie taki niezauważalny mebel, z troski o psa, a to obecnie czołówka moich ulubionych sprzętów. bardziej jaram się chyba tylko czytnikiem i słuchawkami, nawet małe agd mnie tak nie zajmuje obecnie :hahaha:

o jacie to faktycznie mega że się udało coś takiego zorganizować, to powinien być standard!

Zgadzam się. Szkoła dostała jakieś dofinansowanie, ale to chyba z budżetu miasta. U nas efekty walki ze smogiem zaczynają się powoli pojawiać. Jak się popatrzy na mapki zanieczyszczeń, zwykle w Krakowie jest dużo lepsze powietrze niż w wioskach dookoła. A niby rzut beretem mamy góry, lasy, uzdrowiska :? Jak zimą jedziemy na południe, to w samochodzie można się udusić, bo w domach potrafią nakopcić tak, że cała ulica zadymiona.
Insta

Awatar użytkownika
clementine

Postautor: clementine » 10 sty 2019, 19:48

Hej dziewczyny, trochę prywaty, ale może któraś doradzi :)
Szukam pomysłu pożegnalnego dla koleżanki z pracy, która po kilku latach mieszkania w Polsce przeprowadza się wraz ze swoim mężem (Polakiem) do swojego rodzinnego kraju w Azji. Zagwozdka jest taka, że tak naprawdę niewiele o niej wiemy, bo pracowała u nas raptem kilka miesięcy i jakoś nie udało nam się porządnie zintegrować, ale na tyle na ile ją poznaliśmy to fajna z niej babeczka, robotna bardzo i na swój sposób pozytywna.
I nie wiemy co jej kupic - typowe pomysły polskich suwenirów odpadają skoro mieszkała tutaj kilka lat i pewnie jeszcze nie raz wpadnie, z uwagi na rodzinę swojego męża.
Na ten moment pomyslałam o:
- książce kucharskiej po angielsku z przepisami na tradycyjne polskie potrawy (wprawdzie mówiła mi kiedyś, że nie jest wielką fanką gotowania, ale może ugotuje coś fajnego dla swojej azjatyckiej rodziny :))
- materiałowej torbie na zakupy z jakimś polskim akcentem
- książce do nauki języka polskiego (po angielsku) - wiem, że próbowała się go uczyć, ale trochę ją to przerosło ;)

Pewnym ograniczeniem jest też to, że wraca do miasta dużego i dość rozwiniętego (byłam tam niedawno, wiec coś tam mogę powiedzieć :)).
Może któraś z Was miała w swojej pracy podobną sytuację lub ma jakis fajny pomysł?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo oprócz wymienionych rzeczy mam w głowie pustkę, a fora etc. sugerują głównie polską wódkę, kiełbasę, słodycze etc. :)

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 10 sty 2019, 20:05

clementine pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Hej dziewczyny, trochę prywaty, ale może któraś doradzi :)
Szukam pomysłu pożegnalnego dla koleżanki z pracy, która po kilku latach mieszkania w Polsce przeprowadza się wraz ze swoim mężem (Polakiem) do swojego rodzinnego kraju w Azji. Zagwozdka jest taka, że tak naprawdę niewiele o niej wiemy, bo pracowała u nas raptem kilka miesięcy i jakoś nie udało nam się porządnie zintegrować, ale na tyle na ile ją poznaliśmy to fajna z niej babeczka, robotna bardzo i na swój sposób pozytywna.
I nie wiemy co jej kupic - typowe pomysły polskich suwenirów odpadają skoro mieszkała tutaj kilka lat i pewnie jeszcze nie raz wpadnie, z uwagi na rodzinę swojego męża.
Na ten moment pomyslałam o:
- książce kucharskiej po angielsku z przepisami na tradycyjne polskie potrawy (wprawdzie mówiła mi kiedyś, że nie jest wielką fanką gotowania, ale może ugotuje coś fajnego dla swojej azjatyckiej rodziny :))
- materiałowej torbie na zakupy z jakimś polskim akcentem
- książce do nauki języka polskiego (po angielsku) - wiem, że próbowała się go uczyć, ale trochę ją to przerosło ;)

Pewnym ograniczeniem jest też to, że wraca do miasta dużego i dość rozwiniętego (byłam tam niedawno, wiec coś tam mogę powiedzieć :)).
Może któraś z Was miała w swojej pracy podobną sytuację lub ma jakis fajny pomysł?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo oprócz wymienionych rzeczy mam w głowie pustkę, a fora etc. sugerują głównie polską wódkę, kiełbasę, słodycze etc. :)

Jest trochę sklepów z rzeczami we wzory ludowe. Widziałam kubki, obrusy, ciuchy, torebki, kosmetyczki, kalendarze, no masa rozmaitych, przydatnych gadżetów. Taką kosmetyczkę można wypełnić Inglotem, o ile się maluje.
Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 10 sty 2019, 23:42

ja bym poszła w pielęgnację
jest teraz zatrzęsienie polskich małych manufaktur kosmecznych, mogę polecać i polecać

firma hagi ma bardzo fajne świece zapachowe do wnętrz - polskie, sojowe, ładnie pachną, przyjazne transortowo mimo że szklane
fajne są też świece do masażu - patandrub ma ładną, jest też nacomi, wszystko polskie firmy

pomyusły na kubki, torba na zakupy, kosmetyczka podobają mi się bardzo :) breloczki. jakieś rękodzieło np. skrzynka na herbatę.

uniwersalnym prezentem bedzie zawsze planszówka, gra dla dwóch osób. bez problemu znajdziesz po angielsku. ja kiedyś kupiłam tę samą po polsku i angielsku mieszanej parze i sie cieszyli. maska antysmogowa tez zawsze spoko :brzydal:

z polonizowaniem na chama książką kucharską dla kogoś kto nie lubi gotowania albo książka do nauki języka to tak se. jednemu się spodoba w drugim nie wzbudzi pozytywnych skojarzeń.

poduszka masująca, termofor o ile jest ładny, porządny lunch box, kolorowanki i kredki, obrazki do pomalowania z jakimś ładnym widoczkiem plus farby, puzzle, kwitnące herbaty, czekoladki artystyczne
są też fajne dyfuzory zapachowe z lampkami, lampy katalityczne - tu zwróciłabym uwagę na kompaktowość, zdarzają się takie mini mini

ładny powerbank czy pendrive tez każdy doceni
jeśli gotowanie poszłabym w małe, kompaktowe agd w coś w stylu maszynka do waty cukrowej, fontanne do czekolady
filma ariate ma kompaktowe, urocze i niedrogie rzeczy z serii party http://partytime.ariete.pl/
Ostatnio zmieniony 10 sty 2019, 23:51 przez ktrzn, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 10 sty 2019, 23:52

jakbyś się zdecydowała jednak na tę książkę do nauki polskiego mogę polecić te wydawnictwa Wiedza Powszechna. są super mimo że niepozorne i bez bajerów

Muffinekse

Problem techniczny? Zacinające się odtwarzane filmy

Postautor: Muffinekse » 17 sty 2019, 22:14

Mam problem natury czysto technicznej. Mianowicie chodzi o to, ze od dłuższego czasu większość z filmików, które chce obejrzeć po równo 10 sekundach odtwarzania zatrzymują się i ładują w nieskończoność. Nie dzieje się tak z każdym filmem jednak nie jestem w stanie oglądać nic na YT. Połączenie z internetem jest ok. Dzieje się tak zarówno pezy użyciu aplikacji jak i przeglądarki. Nie mam pojecia co może być powodem i jak temu zaradzić :(
Ostatnio zmieniony 17 sty 2019, 22:14 przez Muffinekse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 31 sty 2019, 15:08

KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE

Poszukujue winylowych legginsów/spodni? Są dostępne w jakiejś sieciówce?

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 31 sty 2019, 18:34

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość

chodzi o coś takiego? https://answear.com/1080987-jacqueline-de-yong-legginsy.html
Insta

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 31 sty 2019, 21:13

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość

chodzi o coś takiego? https://answear.com/1080987-jacqueline-de-yong-legginsy.html

Bardziej takie błyszczące, np takie
https://www.bershka.com/pl/kobieta/kolekcja/spodnie/winylowe-legginsy-c1010193216p101701069.html

Lub takie
https://www.pullandbear.com/gb/woman/sale/vinyl-skinny-trousers-c1030070503p500993015.html#null
Ostatnio zmieniony 31 sty 2019, 21:45 przez benz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 01 lut 2019, 18:38

takich to nie widziałam, ale jak mi się coś rzuci w oczy przy zakupach online, to wkleję :ok:

Pytanie: czy któraś z was ma może połączenie farby magnetycznej i tablicowej? działa? Nie zostają plamy?
Insta

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 04 lut 2019, 10:12

Dziewczyny wiecie dlaczego HBO GO tak muli? Netfliz smiga mi pięknie a na hbo nie da się oglądać, niezależnie od pory dnia. Wielu osobom muli z tego co się orientuję. Ale nie wszyscy przecież narzekają. O co kaman
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
majchevka

Postautor: majchevka » 04 lut 2019, 23:22

amelj pisze:Dziewczyny wiecie dlaczego HBO GO tak muli? Netfliz smiga mi pięknie a na hbo nie da się oglądać, niezależnie od pory dnia. Wielu osobom muli z tego co się orientuję. Ale nie wszyscy przecież narzekają. O co kaman

Na czym oglądasz? Smart TV, konsola, przeglądarka? U mnie w aplikacji na ps3 też muli jak nie wiem do tego często wywala mnie w trakcie oglądania, na PS4 tak samo. Ludzie narzekają na tę aplikację na konsoli, wnioskuję że Ci co oglądają na Smart TV nie mają takich problemów, ale nie zagłębiałam się za bardzo.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 05 lut 2019, 17:14

majchevka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
amelj pisze:Dziewczyny wiecie dlaczego HBO GO tak muli? Netfliz smiga mi pięknie a na hbo nie da się oglądać, niezależnie od pory dnia. Wielu osobom muli z tego co się orientuję. Ale nie wszyscy przecież narzekają. O co kaman

Na czym oglądasz? Smart TV, konsola, przeglądarka? U mnie w aplikacji na ps3 też muli jak nie wiem do tego często wywala mnie w trakcie oglądania, na PS4 tak samo. Ludzie narzekają na tę aplikację na konsoli, wnioskuję że Ci co oglądają na Smart TV nie mają takich problemów, ale nie zagłębiałam się za bardzo.

Na laptopie. Strasznie tnie, jakbym pokaz slajdów ogladala. Ale z ciekawości spróbowałam na komórce i o dziwio smiga bez problemu :drapie: Tylko na komórce nie mam za bardzo jak oglądac, wolę na laptopie jednak, da się coś z tym zrobić? :|

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 05 lut 2019, 17:37

amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Na laptopie. Strasznie tnie, jakbym pokaz slajdów ogladala. Ale z ciekawości spróbowałam na komórce i o dziwio smiga bez problemu :drapie: Tylko na komórce nie mam za bardzo jak oglądac, wolę na laptopie jednak, da się coś z tym zrobić? :|

próbowałaś zmieniać przeglądarki?

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 06 lut 2019, 13:44

amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość

próbowałaś zmieniać przeglądarki?

Nie, dzięki spróbuję :)

ktrzn dzieki! W końcu udało się w chrome :) opera, mozilla, Explorer kaszana.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2019, 11:24 przez amelj, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Luźne dyskusje”