Kto pyta, nie błądzi

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
myszamisia

Re: RE: Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: myszamisia » 21 kwie 2018, 20:10

smerffie pisze:To ja podpytam o jakis prezent dla dziewczynki na komunie? Prezent, który nie jest tabletem, telefonem, komputerem czy ogolnie czymms co dziecko oglupi. Dziewczynka, ponoc lubi czytac (w strone fantasy, ale nie mam pojecia co sie teraz czyta...). A moze cos innego? Co się daje w waszych stronach? To pierwsza komunia w rodzinie od 17 lat (ostatnia była moja, haha).
Może kartę upominkową do Empik lub innej księgarni? Wtedy sama wybierze najlepsze dla siebie książki.
Mały aparat cyfrowy, niedrogi. Może obudzi w sobie pasję fotograficzną.

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

Awatar użytkownika
elorap

Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: elorap » 12 maja 2018, 11:56

Czy kupię gdzieś Golden Rose poza wyspami w galerii? Potrzebuję na gwałt kredki do brwi, a nie mam jak dotrzeć do żadnego ch, bo jutro nieczynne ;/ Byłam pewna, że jest w Hebe, ale nie ma. W R. chyba też ;/
I czy kojarzycie jakiś filtr w sprayu w małej pojemności, spf 50? Taki do ciała.

Awatar użytkownika
pesstka90

Postautor: pesstka90 » 12 maja 2018, 12:01

elorap pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czy kupię gdzieś Golden Rose poza wyspami w galerii? Potrzebuję na gwałt kredki do brwi, a nie mam jak dotrzeć do żadnego ch, bo jutro nieczynne ;/ Byłam pewna, że jest w Hebe, ale nie ma. W R. chyba też ;/
I czy kojarzycie jakiś filtr w sprayu w małej pojemności, spf 50? Taki do ciała.

W drogeriach Kosmyk są, jakichś osiedlowych drogeriach też
________________________________________________________________________________________________________

"Wiara w zwycięstwo źródłem sukcesu." - H.J. Wagner

http://www.pocisk.org

Awatar użytkownika
Veritaserum

Postautor: Veritaserum » 12 maja 2018, 12:34

Na stronie GR masz zakładkę ze sklepami stacjonarnymi. Nie wiem skąd jesteś, ale w mojej okolicy pokazuje tam też małe, niesieciowe drogerie - a w takich najczęściej GR spotykam.

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 12 maja 2018, 13:21

pesstka90 pisze:zobacz cytowaną wiadomość

W drogeriach Kosmyk są, jakichś osiedlowych drogeriach też

Dzięki, niestety najbliżej mnie to same Rossmanny na osiedlu :?

Veritaserum pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Na stronie GR masz zakładkę ze sklepami stacjonarnymi. Nie wiem skąd jesteś, ale w mojej okolicy pokazuje tam też małe, niesieciowe drogerie - a w takich najczęściej GR spotykam.

Dziękuję, sprawdziłam i niestety tylko w ch u mnie i w rodzinnym mieście to samo ;/ W sumie nie mam pojęcia, gdzie ja tę kredkę kupiłam, bo na 90% nie na wyspie (a z tych je tylko kojarzę), a jestem bardzo uzależniona, bo ratuje, jak henna już kuleje.

Alosia

Postautor: Alosia » 12 maja 2018, 20:40

Warto kupić ekspres do kawy na kapsułki? Nie pije kawy codziennie tylko ok. 2 razy w tygodniu a normalna z mlekiem mi się już znudziła. Jeśli tak to jaki polecacie?

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 12 maja 2018, 22:07

Alosia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Warto kupić ekspres do kawy na kapsułki? Nie pije kawy codziennie tylko ok. 2 razy w tygodniu a normalna z mlekiem mi się już znudziła. Jeśli tak to jaki polecacie?

Moim zdaniem nie, ewentualnie Nespresso lub Tchibo. Sama mam Tchibo, nie używam poza przygotowaniem na szybo kawy z szotem espresso.

W moim odczuciu kapsułki inne niż tylko zawierajace 100% kawy to okropny szajs (te wszystkie kapsułki typu latte, cappuccino itp) ani to nie smakuje ani kawy nie przypomina. Kapsułki z 100% kawy (espresso i crema) są Ok, ale nie smakują jak kawa zrobiona ze świeżo zmielonej kawy.

Jak dla mnie lepiej kupić sobie aeropress.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

podpucha

Postautor: podpucha » 13 maja 2018, 17:16

Też uważam, że jeśli kapsułki to tylko Nespresso albo Tchibo.

Awatar użytkownika
pazza

Postautor: pazza » 14 maja 2018, 16:53

ja mam nespresso i polecam. Ale tylko kupione na promocji (za 40 euro na black friday), bo originalna cena jest moim zdaniem z kosmosu (chyba 100 euro kosztuje)

Alosia

Postautor: Alosia » 15 maja 2018, 6:42

Jaki brazer z kobo polecacie do jasnej karnacji?

Awatar użytkownika
meeow

Postautor: meeow » 17 maja 2018, 16:05

Pomocy, wie ktoś jak doprać algę z ubrania? Niechcący upaprałam fartuch rozrobioną algą... Uprałam i jest plama. Da się z tym coś zrobić czy przez swoją niezdarność będę chodzić przez rok w upapranym fartuchu? :facepalm:

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 17 maja 2018, 17:13

Jaki brazer z kobo polecacie do jasnej karnacji?

Sahara Sand :ok:

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 17 maja 2018, 19:43

Dziewczyny - a ja mam pytanie odnośnie aliexpress. 2 miesiace temu 'odkrylam' ten portal i kliknełam jakieś bzdurki - przypinki, rzeczy papiernicze, podkładkę pod myszę etc. I część z nich nie doszła i mam np jeszcze 3 dni do końca czasu = co się wtedy robi? zakłada spór i pisze, że nie doszło po 60 dniach czy jeszcze ileś się czeka? jestem totalnym laikiem xD

domi

Postautor: domi » 17 maja 2018, 19:54

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny - a ja mam pytanie odnośnie aliexpress. 2 miesiace temu 'odkrylam' ten portal i kliknełam jakieś bzdurki - przypinki, rzeczy papiernicze, podkładkę pod myszę etc. I część z nich nie doszła i mam np jeszcze 3 dni do końca czasu = co się wtedy robi? zakłada spór i pisze, że nie doszło po 60 dniach czy jeszcze ileś się czeka? jestem totalnym laikiem xD

To zależy. Możesz napisać do sprzedawcy, że ci paczka jeszcze nie doszła i żeby przedłużył czas ochrony. Albo w ostatnim dniu po prostu otwierasz spór, że paczka nie doszła w przewidywanym czasie, jednak tutaj najczęściej sprzedawca będzie cię prosił o zamknięcie sporu.
U mnie w tym miesiącu dwie paczki przyszły kilka dni po terminie - w pierwszym przypadku pisałam do sprzedawcy, żeby przedłużył ochronę, a w drugim otworzyłam spór, ale dogadałam się ze sprzedawcą.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 17 maja 2018, 19:58

domi pisze:zobacz cytowaną wiadomość

To zależy. Możesz napisać do sprzedawcy, że ci paczka jeszcze nie doszła i żeby przedłużył czas ochrony. Albo w ostatnim dniu po prostu otwierasz spór, że paczka nie doszła w przewidywanym czasie, jednak tutaj najczęściej sprzedawca będzie cię prosił o zamknięcie sporu.
U mnie w tym miesiącu dwie paczki przyszły kilka dni po terminie - w pierwszym przypadku pisałam do sprzedawcy, żeby przedłużył ochronę, a w drugim otworzyłam spór, ale dogadałam się ze sprzedawcą.

czyli napisać np dzień przed końcem, żeby przedłużył ochronę i jak to zrobi a mimo to paczka nadal nie przyjdzie to wtedy zakładać spór, tak?

domi

Postautor: domi » 17 maja 2018, 21:15

czyli napisać np dzień przed końcem, żeby przedłużył ochronę i jak to zrobi a mimo to paczka nadal nie przyjdzie to wtedy zakładać spór, tak?

Napisz do niego tak z 2 dni przed końcem, żeby przedłużył. Oczywiście to jest tak zwana twoja "dobra wola" :) bo teoretycznie paczka powinna dojść w czasie tych 60 dni ochrony. Jednak właśnie zauważyłam, że niektóre paczki przychodzą dosłownie 2-3 dni po skończeniu tej podstawowej ochrony, nie mam pojęcia czemu.
I tak w ogóle, aż tak bardzo się nie przejmuj, bo nawet jeśli nie zdążysz otworzyć sporu w trakcie trwania ochrony na czas dostarczenia paczki, to masz jeszcze chyba 14 dni dodatkowo na otworzenie sporu - na koncie pojawia Ci się tak jakby automatyczne "potwierdzenie", że twoja paczka doszła (bo nie zdążyłaś otworzyć sporu w czasie ochrony) i wtedy i tak możesz otworzyć spór, że paczka jednak nie doszła. Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałam :brzydal:

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 21 maja 2018, 14:58

Nie wiem, gdzie to napisać, to może tu będzie dobre miejsce.
Gdzie kupujecie ebooki?
Jest jakas księgarnia do tego?

nie mam regularnego czytnika, na table ściągnęłam sobie aplikację i jestem w sumie zadowolona i szukam czegoś do poczytania :)
:roza:

Awatar użytkownika
myszamisia

Re: RE: Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: myszamisia » 21 maja 2018, 15:07

Julijka pisze:Nie wiem, gdzie to napisać, to może tu będzie dobre miejsce.
Gdzie kupujecie ebooki?

nie mam regularnego czytnika, na table ściągnęłam sobie aplikację i jestem w sumie zadowolona i szukam czegoś do poczytania :)
Ja mam wykupiony pakiet w Legimi. Dużo książek. Sporo pojawia się już w dniu premiery.

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 21 maja 2018, 15:22

Julijka pisze:Nie wiem, gdzie to napisać, to może tu będzie dobre miejsce.
Gdzie kupujecie ebooki?

Zazwyczaj kupuje na woblink, bo tanio i zawsze jakieś promocje się trafia. Dodatkowo przy kupnie książki dostaje się kody rabatowe do wykorzystania na następne zakupy.
Do tego polecam przeglądarkę
Upolujebooka.pl

cat

Postautor: cat » 21 maja 2018, 21:36

Również polecam Legimi :)

Wróć do „Luźne dyskusje”