Kwiaty/ Rośliny/ Florystyka

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Kwiaty/ Rośliny/ Florystyka

Postautor: Kumiho » 23 maja 2020, 14:56

MiamiGlow pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Może spróbuję z cytryną. Ale znowu musiałabym zamówić sobie ziemię. Ogólnie chyba nie jest ze mnie zbyt dobra ogrodniczka. Na początku bardzo się zapalam i jestem entuzjastyczna, ale potem często mi ucieka motywacja. :D

Ja użyłam mieszanki ziemi do palm, pokruszonej kory i perlitu za radą Sosa i jego sadzonki na Insta. Ale kupiłam nawóz do cytrusów, zobaczymy jak dalej będzie rosła.

Możesz wstawiać zdjęcia, chętnie popatrzę jak Ci idzie. :serce:
A polecisz coś prostego do wyhodowania w doniczce w domu? Mam teraz dwie zupełnie puste i tak się zastanawiam co z nimi robić. Czy te pestki czy może jednak coś, co ma większe szanse rosnąć i przeżyć. :mrgreen:

Będę wstawiać udpejty :D co do czegoś łatwego to nie mam na tyle doświadczenia na razie, żeby doradzać ale np bardzo łatwo wyszło mi wykiełkowanie awokado - kiełkowałam metodą słoik z wodą + wykałaczki, zaczęłam we wrześniu, drzewko rośnie już od paru miesięcy w ziemi w doniczce i jest po trzecim przycinaniu.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
MiamiGlow

Postautor: MiamiGlow » 23 maja 2020, 23:27

Kumiho pisze:Będę wstawiać udpejty :D co do czegoś łatwego to nie mam na tyle doświadczenia na razie, żeby doradzać ale np bardzo łatwo wyszło mi wykiełkowanie awokado - kiełkowałam metodą słoik z wodą + wykałaczki, zaczęłam we wrześniu, drzewko rośnie już od paru miesięcy w ziemi w doniczce i jest po trzecim przycinaniu.

Może rzeżuchę sobie posiać, nie jest skomplikowana i można zjeść. :shock:
A jak duże jest takie drzewko? :mrgreen:
niech Twoje sny będą cudowne jak żywy świat
gdzie w kępie mchu
kosmate ćmy
myją swe skrzydła kroplą rosy

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 25 maja 2020, 13:28

Kumiho pisze:Będę wstawiać udpejty :D co do czegoś łatwego to nie mam na tyle doświadczenia na razie, żeby doradzać ale np bardzo łatwo wyszło mi wykiełkowanie awokado - kiełkowałam metodą słoik z wodą + wykałaczki, zaczęłam we wrześniu, drzewko rośnie już od paru miesięcy w ziemi w doniczce i jest po trzecim przycinaniu.

Może rzeżuchę sobie posiać, nie jest skomplikowana i można zjeść. :shock:
A jak duże jest takie drzewko? :mrgreen:

Awokado można przycinać, ja mojemu nie dam raczej urosnąć powyżej pół metra (teraz po trzecim przycięciu na ok 20 cm, chce drania rozgałęzić) ale np przed kawiarnią obok mojego domu stoi w donicy takie 2,5m
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Wróć do „Hobby”