Życie w innych czasach.

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
MiamiGlow

Życie w innych czasach.

Postautor: MiamiGlow » 23 maja 2020, 14:54

Mieliście kiedyś wrażenie, że powinniście urodzić się w innej epoce? Jakieś czasy wydają się Wam ciekawsze i lepsze od teraźniejszości? A może cieszycie się z osiągnięć XXI wieku bez żadnych sentymentów wobec przeszłości? :piwo:
niech Twoje sny będą cudowne jak żywy świat
gdzie w kępie mchu
kosmate ćmy
myją swe skrzydła kroplą rosy

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Życie w innych czasach.

Postautor: Kumiho » 23 maja 2020, 15:09

Nie - o ile bardzo lubię estetykę minionych dekad, szczególnie lat 1920/1940/1950/1970, uwielbiam uczyć się o historii mody i designu tamtych lat, kupuję/szyje ubrania będące reprodukcjami oryginalnych sylwetek, poluje na autentyczne perełki z okresu to jest to podziw jedynie estetyczny. Dużo bardziej utożsamiam się z hasłem „Vintage Fashion not Vintage Values” niż z „Urodziłam się w złej epoce”.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
strawberryblonde
Ranga alternatywna: Pani Mizantrop

Postautor: strawberryblonde » 23 maja 2020, 15:21

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Nie - o ile bardzo lubię estetykę minionych dekad, szczególnie lat 1920/1940/1950/1970, uwielbiam uczyć się o historii mody i designu tamtych lat, kupuję/szyje ubrania będące reprodukcjami oryginalnych sylwetek, poluje na autentyczne perełki z okresu to jest to podziw jedynie estetyczny. Dużo bardziej utożsamiam się z hasłem „Vintage Fashion not Vintage Values” niż z „Urodziłam się w złej epoce”.

Mam tak samo, kocham mode z okresu 1940-1960, ale nie chcialabym zyc w tamtych czasach.
In a world of choices, I choose me.

Awatar użytkownika
J_fly

Postautor: J_fly » 23 maja 2020, 17:07

strawberryblonde pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Mam tak samo, kocham mode z okresu 1940-1960, ale nie chcialabym zyc w tamtych czasach.

Tez tak mam. Moda super, ale nie chciałabym żyć w tamtych czasach. Teraz jest ok, ale z przerażeniem patrzę dokąd zmierza ten świat patrząc np. na rozwój technologii, robotyki itp. Wiadomo, są sytuacje, kiedy jest to bardzo przydatne, ale zastanawiam się, czy to nie skręci w złą stronę.
"(...) Idzie o to, że człowiek, który w głębi siebie nie kryje niespodzianki, z reguły nie bywa interesujący." - Michaił Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

Awatar użytkownika
MiamiGlow

Postautor: MiamiGlow » 23 maja 2020, 22:53

Ja kiedyś myślałam, że fajnie byłoby żyć w czasach impresjonistów i postimpresjonistów. Romantyzowałam sobie wizję życia artystów. Te ich dyskusje, poświęcenia dla sztuki, walki przekonań, wolna dusza. Ale minęło mi i jednak uznałam, że tamten styl bycia wygląda ładnie z dystansu. W realnym życiu zbyt ciężko byłoby z postrzelonym artystą wizjonerem na miarę tamtej epoki. :mrgreen:
J_fly pisze:Mam tak samo, kocham mode z okresu 1940-1960, ale nie chcialabym zyc w tamtych czasach.
Tez tak mam. Moda super, ale nie chciałabym żyć w tamtych czasach. Teraz jest ok, ale z przerażeniem patrzę dokąd zmierza ten świat patrząc np. na rozwój technologii, robotyki itp. Wiadomo, są sytuacje, kiedy jest to bardzo przydatne, ale zastanawiam się, czy to nie skręci w złą stronę.

Też się zastanawiam do czego to wszystko zmierza. Ale bardzo doceniam współczesny świat. Mamy mnóstwo możliwości. Fascynuje mnie rozwój medycyny i to, że dzieją się wokół nas coraz większe cuda z tym związane. Podoba mi się możliwość pracy przez Internet, gdzie działam jak chcę i kiedy chcę i nie ma znaczenia fizyczna lokalizacja. Martwią mnie spory między ludźmi i to, że wielu z nich jest mimo tych możliwości bardzo samotnych i nieszczęśliwych.

Fajnie natomiast, że u nas już nie ma aranżowanych małżeństw i nie trzeba wiązać się z kimś kogo się nawet nie lubi, bo coś tam i dobro rodziny. :P
gdzie w kępie mchu
kosmate ćmy

Awatar użytkownika
AnnaVanDort

Postautor: AnnaVanDort » 24 maja 2020, 1:43

Bardzo lubię estetykę/modę/ dawnych czasów, ale za nic w świecie nie chciałabym się przenieść do żadnej epoki. Teraz jest gitara.
I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.

Awatar użytkownika
Krwiozercza_Mysz

Postautor: Krwiozercza_Mysz » 24 maja 2020, 5:17

Ja tez nie.chcialabym sie przeniesc.
:twisted:

Awatar użytkownika
J_fly

Postautor: J_fly » 24 maja 2020, 7:55

MiamiGlow pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja kiedyś myślałam, że fajnie byłoby żyć w czasach impresjonistów i postimpresjonistów. Romantyzowałam sobie wizję życia artystów. Te ich dyskusje, poświęcenia dla sztuki, walki przekonań, wolna dusza. Ale minęło mi i jednak uznałam, że tamten styl bycia wygląda ładnie z dystansu. W realnym życiu zbyt ciężko byłoby z postrzelonym artystą wizjonerem na miarę tamtej epoki. :mrgreen:
J_fly pisze:Mam tak samo, kocham mode z okresu 1940-1960, ale nie chcialabym zyc w tamtych czasach.

Też się zastanawiam do czego to wszystko zmierza. Ale bardzo doceniam współczesny świat. Mamy mnóstwo możliwości. Fascynuje mnie rozwój medycyny i to, że dzieją się wokół nas coraz większe cuda z tym związane. Podoba mi się możliwość pracy przez Internet, gdzie działam jak chcę i kiedy chcę i nie ma znaczenia fizyczna lokalizacja. Martwią mnie spory między ludźmi i to, że wielu z nich jest mimo tych możliwości bardzo samotnych i nieszczęśliwych.

Fajnie natomiast, że u nas już nie ma aranżowanych małżeństw i nie trzeba wiązać się z kimś kogo się nawet nie lubi, bo coś tam i dobro rodziny. :P

Rozwój medycyny jak najbardziej na tak, ale z internetem sprawa jest dla mnie trudniejsza, bo np. coraz większa inwigilacja jest trochę przerażająca.
"(...) Idzie o to, że człowiek, który w głębi siebie nie kryje niespodzianki, z reguły nie bywa interesujący." - Michaił Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

Awatar użytkownika
mon_cherry
Ranga alternatywna: Secret.
Kontaktowanie:

Postautor: mon_cherry » 24 maja 2020, 9:22

Podobają mi sie stare czasy. Ale nie
chciałabym w nich żyć.

Niestety kobiety miały gowno do gadania.
To wszystko ładnie wyglada na obrazkach :) te stroje itd.

Awatar użytkownika
Edan

Postautor: Edan » 24 maja 2020, 12:34

Jeśli się przenosić w inne czasy niż obecne, z wiedzą jaka się ma teraz, to najchętniej parę dni wstecz wkuwajac na pamięć liczby ostatniego lotka.

Awatar użytkownika
rozvielittka

Postautor: rozvielittka » 25 maja 2020, 11:50

Wolałabym nawet żyć w przyszłości, serio.
:pies:

Celestine

Postautor: Celestine » 25 maja 2020, 18:34

Nie. Obecne czasy są najwygodniejsze i najbardziej pokojowe (przynajmniej póki co). W poprzednich epokach kiedy byłaś kobieta, albo byłaś biedna to miałaś przewalone.

Awatar użytkownika
Noane

Postautor: Noane » 26 maja 2020, 19:29

Nie. Jako nastolatka miewałam takie fantazje, potem mi przeszło.
Życie bez pralki, normalnego kibla, umieranie z powodu zęba, aranżowane malżeństwo, brak możliwości decydowania o sobie, zdecydowanie nie.

Awatar użytkownika
strawberryblonde

Postautor: strawberryblonde » 27 maja 2020, 6:49

Celestine pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Nie. Obecne czasy są najwygodniejsze i najbardziej pokojowe (przynajmniej póki co). W poprzednich epokach kiedy byłaś kobieta, albo byłaś biedna to miałaś przewalone.

O to, to. Jestem wygodnicka snobka i krolowa konsumpcjonistow, podziekuje za brak dostepu do dobroci XXI wieku.

Awatar użytkownika
MiamiGlow

Postautor: MiamiGlow » 27 maja 2020, 23:36

strawberryblonde pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Celestine pisze:zobacz cytowaną wiadomość

O to, to. Jestem wygodnicka snobka i krolowa konsumpcjonistow, podziekuje za brak dostepu do dobroci XXI wieku.

A może wolałabyś urodzić się później? Kto wie jakie udogodnienia będą w przyszłości. :brzydal:
(choć ja jestem średnio optymistyczna i nie wiem czy za kilkadziesiąt lat nasza planeta będzie fajnym miejscem do życia)
gdzie w kępie mchu
kosmate ćmy

Awatar użytkownika
strawberryblonde

Postautor: strawberryblonde » 28 maja 2020, 4:48

MiamiGlow pisze:A może wolałabyś urodzić się później? Kto wie jakie udogodnienia będą w przyszłości. :brzydal:
(choć ja jestem średnio optymistyczna i nie wiem czy za kilkadziesiąt lat nasza planeta będzie fajnym miejscem do życia)

Z uwagi na niepewna przyszlosc dobrze mi tak jak jest :ok:

Awatar użytkownika
mon_cherry
Kontaktowanie:

Życie w innych czasach.

Postautor: mon_cherry » 29 maja 2020, 0:03

strawberryblonde pisze:
MiamiGlow pisze:A może wolałabyś urodzić się później? Kto wie jakie udogodnienia będą w przyszłości. :brzydal:

Z uwagi na niepewna przyszlosc dobrze mi tak jak jest :ok:

Tez tak uwazam :)
Nie ma do sie oszukiwać ale mamy wiele wygód. Wystarczy mi to co mam. Ja nie wiem czy chciałabym żyć w czasach gdzie żyją z nami roboty które wyglądają jak my.
Albo latać w kosmos jak jechać na wczasy.

Chociaż chciałabym przeżyć powrót do przeszłości i powrót do przyszłości o tak na kilka dni. I zobaczyć :)

Chociaż ja tam lubię wakacje pod namiotami :)
Kiedyś bywało sie na dziko. Teraz sa fajne pola namiotowe. Gdzie sa super prysznice, kibelki, pralnia czy inne atrakcje :)
Ostatnio zmieniony 29 maja 2020, 0:03 przez mon_cherry, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SprawdzTo

Postautor: SprawdzTo » 29 maja 2020, 10:35

Kiedyś jeździłam pod namioty wraz z całą drużyną harcerską. Fajna rzecz, bo można się pobawić, coś porobić, aktywnie spędzić czas na powietrzu. Trochę tęsknię za takimi czasami :<

Awatar użytkownika
mon_cherry
Kontaktowanie:

Postautor: mon_cherry » 30 maja 2020, 17:33

SprawdzTo pisze:Kiedyś jeździłam pod namioty wraz z całą drużyną harcerską. Fajna rzecz, bo można się pobawić, coś porobić, aktywnie spędzić czas na powietrzu. Trochę tęsknię za takimi czasami :<

O to to.
Wiele osób myśli, ze nie da sie odpocząć pod namiotem.
My lubimy aktywnie spędzać wakacje. Dla nas leżenie przy basenie to nie wakacje :)

Awatar użytkownika
Perse

Postautor: Perse » 31 maja 2020, 0:05

Ja generalnie chcę żyć w czasach, w jakich żyję, ale mogłabym się urodzić z 10 lat wcześniej, bo jakoś lubię ludzi z roczników 70-80 :)
No hope left in the hourglass

Wróć do „Luźne dyskusje”