Migrena. Jak sobie z nią radzić?

Awatar użytkownika
Bananalama

Migrena. Jak sobie z nią radzić?

Postautor: Bananalama » 07 kwie 2020, 16:35

Od lat męczą mnie migreny, ale z wiekiem niestety są coraz silniejsze. Moja siostra też ma ten problem i aktualnie jej migreny trwają po 2-3 dni, kiedy to nie może nawet normalnie patrzeć, nie mówiąc już o pracy.

Mnie migrena dopada raz w miesiącu średnio. Zazwyczaj w okolicy okresu (1-2 dni przed lub po). Wczoraj skończyła mi się dwudniowa. Jedyne co mi pomaga to wziąć tabletki (czasami biorę nawet co godzine), zaszyc się gdzieś, gdzie nie docierają żadne dźwięki ani światło i spróbować się zdrzemnąć, albo maksymalnie rozluźnić. Gdy wstaje, ciągle mam taki ćmiący ból po prawej stronie głowy. Wtedy muszę jeszcze wypić mocno słodka kawę i dobrze by było wziąć bardzo ciepła kąpiel lub prysznic. Tylko, że nie zawsze jest możliwość.

Macie jakieś sprawdzone sposoby? Jakieś środki?
http://latajacy-dom.blogspot.com
Moja przestrzeń w Internecie.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Migrena. Jak sobie z nią radzić?

Postautor: Kumiho » 11 kwie 2020, 0:19

Bananalama pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Od lat męczą mnie migreny, ale z wiekiem niestety są coraz silniejsze. Moja siostra też ma ten problem i aktualnie jej migreny trwają po 2-3 dni, kiedy to nie może nawet normalnie patrzeć, nie mówiąc już o pracy.

Mnie migrena dopada raz w miesiącu średnio. Zazwyczaj w okolicy okresu (1-2 dni przed lub po). Wczoraj skończyła mi się dwudniowa. Jedyne co mi pomaga to wziąć tabletki (czasami biorę nawet co godzine), zaszyc się gdzieś, gdzie nie docierają żadne dźwięki ani światło i spróbować się zdrzemnąć, albo maksymalnie rozluźnić. Gdy wstaje, ciągle mam taki ćmiący ból po prawej stronie głowy. Wtedy muszę jeszcze wypić mocno słodka kawę i dobrze by było wziąć bardzo ciepła kąpiel lub prysznic. Tylko, że nie zawsze jest możliwość.

Macie jakieś sprawdzone sposoby? Jakieś środki?

U mnie pomaga botox. Serio.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Bananalama

Postautor: Bananalama » 12 kwie 2020, 21:27

O kurczę, pierwszy raz słyszę o tym. W sensie, żeby pomogło na migrenę. Muszę o tym poczytać, bo naprawdę potrafi mnie wyłączyć z życia.

Awatar użytkownika
Krwiozercza_Mysz

Postautor: Krwiozercza_Mysz » 18 maja 2020, 13:42

Od lat mnie nękają migreny. Niestety odkąd wybuchła ta cała akcja z Covidem głowa boli mnie praktycznie dzień w dzień. Niestety leki jak summigren działają na krótko. Być może są to napięciowe bóle głowy a ja źle je interpretuje. Dużą nadzieje pokładałam w olejku cbd. Niestety poprawa jest nikła. Nie wiem też co robić. Choruję na nerwicę lękową od 16 roku życia.
:twisted:

Awatar użytkownika
Edan

Postautor: Edan » 18 maja 2020, 14:51

Polecam Aimovig. Pierwszy lek jaki pomógł na bardzo silne i częste bóle migrenowe.
Tyle, że to bardzo drogi środek. I nie jest ogólnodostępny.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2020, 14:51 przez Edan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bananalama

Postautor: Bananalama » 18 maja 2020, 18:24

Miałam kiedyś taki lęk, migea chyba. Ale niewiele pomagał.

Awatar użytkownika
Krwiozercza_Mysz

Postautor: Krwiozercza_Mysz » 18 maja 2020, 19:57

Edan pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Polecam Aimovig. Pierwszy lek jaki pomógł na bardzo silne i częste bóle migrenowe.
Tyle, że to bardzo drogi środek. I nie jest ogólnodostępny.

No niestety mi sie nie udalo, bylo blisko.

Awatar użytkownika
Krwiozercza_Mysz

Postautor: Krwiozercza_Mysz » 18 maja 2020, 19:58

Bananalama pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Miałam kiedyś taki lęk, migea chyba. Ale niewiele pomagał.

Migea tez mi nie pomaga.

rzekłalefeler

Postautor: rzekłalefeler » 18 maja 2020, 20:06

Problem mnie nie dotyczy ale widzę jak osoba mi bliska się męczy. Na razie tryptany pomagają.
Wyczytałam kiedyś radę dot. całkowitej zmiany sposobu odżywiania i masażu powięzi. Może warto iść w tym kierunku?
Jest też możliwość leczenia operacyjnego. Najpierw dokładny wywiad, później botoks i jeżeli on poskutkuje - operacja. Nie wszystkie migreny leczy się operacyjnie. Warto o tym poczytać, nie jest to tanie leczenie.

Awatar użytkownika
Edan

Postautor: Edan » 18 maja 2020, 20:11

rzekłalefeler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Problem mnie nie dotyczy ale widzę jak osoba mi bliska się męczy. Na razie tryptany pomagają.
Wyczytałam kiedyś radę dot. całkowitej zmiany sposobu odżywiania i masażu powięzi. Może warto iść w tym kierunku?
Jest też możliwość leczenia operacyjnego. Najpierw dokładny wywiad, później botoks i jeżeli on poskutkuje - operacja. Nie wszystkie migreny leczy się operacyjnie. Warto o tym poczytać, nie jest to tanie leczenie.

Żyjesz w średniowieczu. Tak jak pisałem, są nowoczesne leki, w bardzo dużym procencie skuteczne. Tak skuteczne, że będąc na nich diametralnie zmienił się standard mojego życia.
Nic innego nie działało, a tryptany mają szereg efektów ubocznych i bardzo brzydko kuracja nimi może się skończyć w przyszłości. Radzę poczytać.

Awatar użytkownika
Krwiozercza_Mysz

Postautor: Krwiozercza_Mysz » 18 maja 2020, 20:16

Czego ja juz nie probowalam :). Podejrzewam ze jednak u mnie to napieciowki. Najczesciej glowa zaczyna bolec mnie po powrocie z pracy.

rzekłalefeler

Postautor: rzekłalefeler » 18 maja 2020, 20:17

Żyję w 21 wieku w Polsce a nie w średniowieczu. Na szczęście nie mam migren i nie ja ponoszę skutki zażywania leków. A decyzja co do kierunku leczenia nie należy do mnie.
Jesteś bardzo niemiły i czepialski. Czy można to komuś zgłosić?

rzekłalefeler

Postautor: rzekłalefeler » 18 maja 2020, 20:23

Krwiozercza_Mysz , no to może leczenie operacyjne?
Ja namawiam migrenowca na zmianę sposobu odżywiania i lecznicze masaże. Nie wiem czy to nie efekt placebo ale na jakiś czas migreny wyciszyły się.

Awatar użytkownika
Edan

Postautor: Edan » 18 maja 2020, 20:24

Żyję w 21 wieku w Polsce a nie w średniowieczu. Na szczęście nie mam migren i nie ja ponoszę skutki zażywania leków. A decyzja co do kierunku leczenia nie należy do mnie.
Jesteś bardzo niemiły i czepialski. Czy można to komuś zgłosić?

Pewnie wykrzyknikiem. Tylko radzę uargumentować bardziej niż to, że użyłem brzydkiego słowa "średniowiecze".

Awatar użytkownika
Edan

Postautor: Edan » 18 maja 2020, 20:26

Krwiozercza_Mysz , no to może leczenie operacyjne?
Ja namawiam migrenowca na zmianę sposobu odżywiania i lecznicze masaże. Nie wiem czy to nie efekt placebo ale na jakiś czas migreny wyciszyły się.

To oczywista sprawa, że migrenowcy muszą się trzymać określonego schematu dnia, często też określonej diety, unikac stresów, tzn wszystkich czynników wyzwalających. Tylko co to za komfort życia??

rzekłalefeler

Postautor: rzekłalefeler » 18 maja 2020, 20:45

Surowa dieta i schemat dnia są w zakonach zamkniętych, nie wiem jak tam u nich ze stresem?
Jeżeli wszystko jest takie oczywiste to dlaczego ludzie nadal mają migreny? Może dlatego, że nie ma jednej recepty, która każdemu pomoże? Każdy szuka najlepszej, najskuteczniejszej i akceptowalnej metody. Dla niego.

Dlaczego nie zdecydowałeś się na operację?

Awatar użytkownika
Krwiozercza_Mysz

Postautor: Krwiozercza_Mysz » 18 maja 2020, 20:51

Surowa dieta i schemat dnia są w zakonach zamkniętych, nie wiem jak tam u nich ze stresem?
Jeżeli wszystko jest takie oczywiste to dlaczego ludzie nadal mają migreny? Może dlatego, że nie ma jednej recepty, która każdemu pomoże? Każdy szuka najlepszej, najskuteczniejszej i akceptowalnej metody. Dla niego.

U mnie to chyba stres ktory kumuluje sie w pracy. W domu czuje sie wyluzowana i wtedy wszystko puszcza i bol.

Awatar użytkownika
Edan

Postautor: Edan » 18 maja 2020, 21:08

Schemat dnia, rygor i dieta to tylko jeden z elementów zapobiegania migrenie. Nie jej leczenia.

Operacja? Homoseksualizm tez sie leczyło na stole w szpitalu.

Awatar użytkownika
MiamiGlow

Postautor: MiamiGlow » 18 maja 2020, 21:31

Nigdy nie miałam migreny, ale niedawno brałam udział w webinarium z fizjoterapeutką, która zwróciła uwagę na wpływ napięcia mięśni na bóle głowy. Można sobie masować i rozluźniać jakieś punkty na szyi. Może przy poważnej migrenie to na nic, ale ot, taka ciekawostka. :)
niech Twoje sny będą cudowne jak żywy świat
gdzie w kępie mchu
kosmate ćmy
myją swe skrzydła kroplą rosy

Awatar użytkownika
mon_cherry
Ranga alternatywna: Secret.
Kontaktowanie:

Postautor: mon_cherry » 18 maja 2020, 21:36

Na mnie tabletki nie działają.
Jak zażyje to kreci mi w brzuchu i zwracam, wtedy lepiej sie czuje. Mogę sie położyć w ciemni i iść spać.
Tylko musi być tez cisza.

Na szczęście miewam migreny rzadziej niz kiedyś.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wróć do „Sport i zdrowie”