Hity 2019

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Hity 2019

Postautor: Kumiho » 31 gru 2019, 13:25

Koniec roku, czas podsumowań ale żeby zbyt poważnie nie było pogadajmy o hitach kosmetycznych (i nie tylko) odkrytych w 2019 :piwo:
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
ktrzn

Re: Hity 2019

Postautor: ktrzn » 02 sty 2020, 10:30

u mnie chyba tylko
z kolorówki palety marek color pop, Juvias Place i kredka do oczu z Joko
z pielęgnacji odkrycie pianek pod prysznic kilku marek (Kneipp, dresdner essenz, dusch das i bilou)

tak to po staremu, kupuję głównie ulubieńców. nawet szminki i konturówki już 4-5 sztuka tych samych idzie :niewiem:
cieni we wkładach też sporo kupiłam ponownie, ww. to głównie te z mniej codziennymi kolorami :)

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 02 sty 2020, 15:23

Z kolorówki może nie produkt konkretny, ale szminki w beżu-brązach. Myślałam, że to zupełnie nietrafiony pomysł, w ogóle komu to pasuje? :brzydal: Ale wyglądam w nich bardzo dobrze. Podobnie z czerwienią (lady danger z mac, sama formuła bez rewelacji, ale kolor super), nawet pomarańczą. Dla mnie duże zaskoczenie, bo nie widziałam siebie wcześniej w takich kolorach.

Cienie colourpop - też.

Reszta bez zmian.

Z pielęgnacji przeprosiłam się z parafiną w kremach, nie mam z nią żadnego problemu. Teraz tylko proste kremy bez zapachu. Ale to akurat skóra się zmieniła bardzo.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2020, 15:25 przez Caoimhe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 sty 2020, 2:15

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Z kolorówki może nie produkt konkretny, ale szminki w beżu-brązach. Myślałam, że to zupełnie nietrafiony pomysł, w ogóle komu to pasuje? :brzydal: Ale wyglądam w nich bardzo dobrze. Podobnie z czerwienią (lady danger z mac, sama formuła bez rewelacji, ale kolor super), nawet pomarańczą. Dla mnie duże zaskoczenie, bo nie widziałam siebie wcześniej w takich kolorach.

Cienie colourpop - też.

Reszta bez zmian.

Z pielęgnacji przeprosiłam się z parafiną w kremach, nie mam z nią żadnego problemu. Teraz tylko proste kremy bez zapachu. Ale to akurat skóra się zmieniła bardzo.

2 czy 3 lata temu jak poznałam co to analiza przerobiłam podobne odkrycie, tylko na innych kolorach.
o ile zawsze wiedziałam w dwie trzy strony co mi pasuje (jaka mniej więcej czerwień, róż) to nakładania fioletu w tamtym czasie były niezłym szokiem. nawet nie że pasują, bo wiedziałam, że dobrze wyglądam choćby w takich ubraniach, ale to jak nie widać u mnie fioletu we fiolecie.

+ że kolory uchodzące za naturalne, delikatne przy moim typie kolorystycznym cery rzucają się w oczy dużo bardziej niż wiele czerwieni i innych teoretycznie mocniejszych barw. i że czerwony o ile jest chłodna i transparentna to taki mój trochę kolor nude :brzydal:

przypomniałaś mi że dawno nie wchodziłam w świat parafinowych i silikowych mądrości hardych analizatorek składów dla których Twój post to koniec ''świadomej pielęgnacji''. mam nadzieję trochę jak kryminalnymi filmikami, że już tam nie wrócę :mrgreen:

w ogóle przypomniało mi się jeszcze o balsamach w piance, piankach do golenia z balei i ich kremu do rąk w piance. pianki rządzą :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 03 sty 2020, 2:17 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 03 sty 2020, 8:43

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
przypomniałaś mi że dawno nie wchodziłam w świat parafinowych i silikowych mądrości hardych analizatorek składów dla których Twój post to koniec ''świadomej pielęgnacji''. mam nadzieję trochę jak kryminalnymi filmikami, że już tam nie wrócę :mrgreen:

w ogóle przypomniało mi się jeszcze o balsamach w piance, piankach do golenia z balei i ich kremu do rąk w piance. pianki rządzą :mrgreen:

O, w sumie o tym samym pomyślałam pisząc tego posta :brzydal:

Dodam jeszcze Gucci guilty w nowej-starej wersji :brzydal:

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 03 sty 2020, 12:58

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Miałam dokładnie to samo, kiedy nałożyłam błyszczyk w kolorze brzoskwini/moreli. Zdziwko, bo to w ogóle nie moja paleta, jestem typowym chłodnym latem, a tu taki sztos w pomarańczowo-różowo-beżowej brzoskwini - normalnie jakby mi 10 lat ubyło :shock:

Żadnych nowych odkryć nie mam. Jedyne nowe dla mnie kosmetyki, bo na rynku to już starocie, które mi się spodobały w tym roku, to Multiesencje 4w1 Bielendy, kupione zupełnie przypadkowo i używane jako tonik pod kremy i szampony Vis Plantis, te w białych flaszkach. Reszta to najwyżej średniactwo.

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
u mnie chyba tylko (...) kredka do oczu z Joko

Która?
Obrazek

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 sty 2020, 15:04

long lasting eyeliner

Kreatoorka
BAN

Postautor: Kreatoorka » 03 sty 2020, 16:04

Olejek SPAM. Ma piękny kwiatowy zapach, niczym dobre perfumy, szybko się wchłania i pozostawia skórę jedwabistą, bez przesuszeń i podrażnień.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2020, 17:15 przez empress, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 04 sty 2020, 11:14

A! Przypomniałam sobie, że jednak mam zeszłoroczny hit kosmetyczny, tylko to wcale nie jest kosmetyk ;)
Ten sposób wmasowywania produktów https://www.youtube.com/watch?v=k1TzfrttLFQ
Naprawdę to działa :shock: Spróbujcie na początkowe problemy z grawitacja lub żeby ich nie mieć w przyszłości.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2020, 11:14 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 07 sty 2020, 13:20

U mnie w tym roku trochę nowych produktów, dużo dobrych ale nie hitów i trochę rzeczy, których zaczęłam używać pod sam koniec 2018 ale w pełni przetestowałam w 2019 (ale i tak wywalę paragraf na każdy z nich :torba:)

Pierwszym takim produktem przejściowym jest krem pod oczy Drunk Elephant C-Tango. Duża cześć 2018 i 2019 zeszła mi na testowaniu całej marki DE i przeszłam przez wszystkie fazy związku ze słoniami, od fascynacji, zakochania przez rozczarowanie i rozstanie :brzydal: ale wracając do kremu C-Tango - tak jak kremy pod oczy uważam za element opcjonalny w mojej pielęgnacji tak C-Tango jest dla mnie bliski ideału. Używam go na dzień, fajnie nawilża mi skórę pod oczami, z czasem rozjaśnia okolice pod okiem, współpracuje wzorowo z korektorem pod oczy, ma super opakowanie, ciężko mi znaleźć choć jeden minus, który nie jest niechęcią do samej marki. Jest to w tej chwili chyba jedyny produkt DE, który nadal mam zamiar kupować. W moim przypadku to dość odważne stwierdzenie, bo szukam nawet zamiennika mojego świętogralskiego serum DE C-Firma a C-Tango jednak ze mną zostanie.

Moja miłość roku czyli Acure Radically Rejuvenating Night Cream, wyśpiewałam mu już pieśń pochwalną gdzieś w połowie roku i uczucia moje pozostają wciąż gorące. Szukałam zamiennika Protini z DE i znalazłam go w tym właśnie kremie Acure. Kremy są do siebie BARDZO podobne ale Acure wygrał moje serce bogatszą konsystencją.

Bioderma Matricium, mój nowy ratunek przy mocnym podrażnienie skóry, nie znalazłam jeszcze nic równie kojącego - sprawdziło się równie super u mojej mamy po zabiegu kosmetycznym.

Tusz do rzęs Affect Party All Night Mascara - wzięłam go zupełnie przypadkowo,na promce w Kontigo dorzuciłam do koszyka pierwszy tusz jaki wpadł mi w oko i bum - tuszowy hit roku. Moje rzęsy nie są wymagające, mam to szczęście, że z natury mam ładne, naturalnie podkręcone rzęsy ale od tuszu i tak wymagam pogrubienia, rozdzielenia rzęs i trwałości. Ten tusz daje mi to wszystko, ma bardzo wygodną szczoteczkę, nie obsypuje sie ani nie rozmazuje, no i ma zgrabne opakowanie (tak, zwracam na to uwagę :brzydal:, nie lubię jak mi tusz zajmuje 1/3 kosmetyczki).

Paleta Jeffree Star True Blood. Podobna historia do mojej miłości do palety Norvina w zeszłym roku, True Blood kupiłam, bo podobała mi się jako ogólnie jako produkt i jakoś nie mogę przestać jej używać.

Lakiery do paznokci Cirque Colors i Holo Taco , zdecydowanie moje ulubione lakiery w minionym roku.

Honorable mention dla KraveBeauty The Great Barrier Relief za podratowanie po wakacyjnym zmęczeniu skóry, nie ma szału jak z Matricium (duh) ale bardzo fajnie mi się sprawdziło.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2020, 17:17 przez Kumiho, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Zapomniałam o jednym kosmetyku

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 11 sty 2020, 11:20

O, przypomniał mi się jeszcze podkład Maybelline Dream Satin Liquid. Kolor idealny, nie drażni mojej wyjątkowo kapryśnej skóry w tym roku, trwały, nie wysusza, nie przetłuszcza. Dawał odpocząć skórze (mam AZS, kiedy chodzę bez makijażu to egzema się zaostrza). Super produkt.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2020, 11:21 przez Caoimhe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
clementine

Postautor: clementine » 11 sty 2020, 11:34

Kumiho pisze:Pierwszym takim produktem przejściowym jest krem pod oczy Drunk Elephant C-Tango. Duża cześć 2018 i 2019 zeszła mi na testowaniu całej marki DE i przeszłam przez wszystkie fazy związku ze słoniami, od fascynacji, zakochania przez rozczarowanie i rozstanie :brzydal: ale wracając do kremu C-Tango - tak jak kremy pod oczy uważam za element opcjonalny w mojej pielęgnacji tak C-Tango jest dla mnie bliski ideału. Używam go na dzień, fajnie nawilża mi skórę pod oczami, z czasem rozjaśnia okolice pod okiem, współpracuje wzorowo z korektorem pod oczy, ma super opakowanie, ciężko mi znaleźć choć jeden minus, który nie jest niechęcią do samej marki. Jest to w tej chwili chyba jedyny produkt DE, który nadal mam zamiar kupować. W moim przypadku to dość odważne stwierdzenie, bo szukam nawet zamiennika mojego świętogralskiego serum DE C-Firma a C-Tango jednak ze mną zostanie.

Zainteresowałaś mnie tym kremem ;) Poczytałam jednak trochę recenzji i sporo osób wysusza, a moja skóra pod oczami jest niestety cienka. Akurat za niedługo będę w w stanach na kilka dni, wezmę próbkę i zobaczę. Mam dużą nadzieję, że u mnie też się sprawdzi (choć mój portfel jest innego zdania :brzydal:).

U mnie hitów jest niewiele, ale za to bardzo udane:
- DermaQuest Skin Therapy, Essentials, SheerZinc SPF 30 Tinted (z polecenia mojej kosmetyczki) - używam na dzień, sam lub pod podklad, cudo nad cuda - twarz wygląda tak zdrowo, pięknie, jak muśnięta slońcem i do tego jeszcze działa leczniczo na moją problematyczną skórę;
- Petal Fresh Pure, Rosemary & Mint szampon nadający objętość - dodaje objętości i przedłuża świeżość, jedyny jaki robi różnicę na moich cienkich i niestety szybko przetłuszczających się włosach;
- ALTAPHARMA sole do kąpieli - abstrahując od zapachów, skóra po kąpieli w tych solach jest super, zupełnie nie ma wysuszenia - wręcz przeciwnie, jest miękka i lekko nawilżona, sama przyjemność;
- Smashbox, Studio Skin, 15 Hour Wear Hydrating Foundation - wreszcie wypróbowałam i rzeczywiście jest super, lekki, nie robi maski, ma fajne żółte kolory i trzyma się calutki dzień, aż zaryzykuję stwierdzenie, że żaden inny podkład tak nie podpasował mojej cerze;

Podrzucę też inne moje hity z zeszłego roku :)
- masaż skóry głowy po wcierce - naprawdę dziala;
- szczotkowanie ciała na sucho - jestem pewnie ostatnią osobą na świecie, która odkryła szczotkowanie :brzydal: , ale uwielbiam i widzę efekty, szczególnie na nogach;
- Sodasan w sprayu do mycia warzyw i owoców;
- UGG - dlugo się wzbraniałam z uwagi na cenę, ale są warte każdej złotówki;
- słuchawki bezprzewodowe - ja mam akurat Marshalle 2 (teraz wyszedł nowszy model) - super sprawa - nie tylko na co dzien w tramwaju, ale tez do ćwiczeń albo nawet do krzątania sie po domu i sluchania podcastu gdy moj chłopak akurat ogląda coś na TV;

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 11 sty 2020, 13:47

clementine pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Zainteresowałaś mnie tym kremem ;) Poczytałam jednak trochę recenzji i sporo osób wysusza, a moja skóra pod oczami jest niestety cienka. Akurat za niedługo będę w w stanach na kilka dni, wezmę próbkę i zobaczę. Mam dużą nadzieję, że u mnie też się sprawdzi (choć mój portfel jest innego zdania :brzydal:)

Też mam bardzo cienką skórę pod oczami i bałam się, że będzie mnie przesuszał ale na szczęście nie (też miałam przed kupnem pierwszego pełnego wymiaru miniaturkę). Stosuje go tylko na dzień i na razie (jestem w trakcie drugiego opakowania) i nadal jest super :)

Jeszcze mi się przypomniały 2 rzeczy: Cerkoderm15 15% krem mocznikowy z AHA, skutecznie ratuje skórę na moich biednych dłoniach, która przy zimnej pogodzie kompletnie szaleje. Kiedy dopada mnie podrażnienie skóry ratuje mnie też [Dexeryl Cleansing Cream, delikatny, bezzapachowy żel do mycia. Używam go zarówno do ciała, rąk jak i do mycia twarzy rano, nie powoduje uczucia ściągnięcia, nie podrażnia, jest delikatny. Na początku musiałam się przekonać do używania pod prysznicem żelu, który nie pachnie (chlip, chlip) ale wybaczam mu nawet to :D

Jak pisać NA SZARO?

Wróć do „Moda i Uroda”