Zero waste, less waste

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Zero waste, less waste

Postautor: Julijka » 26 wrz 2019, 18:43

Ponieważ ostatnio mocno dzieje się w temacie ekologi i ochrony środowiska, co wy na to, żeby dzielić się między sobą na ratowanie naszej planety?

Ja po wpływem instrastory Arlety Witt, zaczęłam tez pod prysznicem uzywac miski do wody.
jesli chodzi o plastik, to zużywam powoli ogromne zapasy kosmetyków w plastikowych opakowaniach :torba:
ale jedzenie do pracy noszę albo w słoiku albo w silikonowym pudełko - mam je jedno i używam cały czas.

Awatar użytkownika
neflim

Re: Zero waste, less waste

Postautor: neflim » 28 wrz 2019, 11:48

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ponieważ ostatnio mocno dzieje się w temacie ekologi i ochrony środowiska, co wy na to, żeby dzielić się między sobą na ratowanie naszej planety?

Ja po wpływem instrastory Arlety Witt, zaczęłam tez pod prysznicem uzywac miski do wody.
jesli chodzi o plastik, to zużywam powoli ogromne zapasy kosmetyków w plastikowych opakowaniach :torba:
ale jedzenie do pracy noszę albo w słoiku albo w silikonowym pudełko - mam je jedno i używam cały czas.

Bardzo podoba mi się świadome podejście Szafy Sztywniary do tematu less waste.
Pewnie kojarzycie, w każdym razie prowadzi bloga, aczkolwiek najmocniej udziela się na Insta - polecam.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 28 wrz 2019, 20:30

neflim pisze:
Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Bardzo podoba mi się świadome podejście Szafy Sztywniary do tematu less waste.
Pewnie kojarzycie, w każdym razie prowadzi bloga, aczkolwiek najmocniej udziela się na Insta - polecam.

Tez ją lubię :) takie zdrowe podejście, nacisk, żeby najpierw zuzyc to co jest w domu, zamiast kupować nowe rzeczy w trendzie.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 12 paź 2019, 13:55

Postanowiłam kupić Soda Stream, bo wynosząc śmieci do recyclingu plastikowe butelki to już od dłuższego czasu tylko puste butelki po coli (plus po środkach czystości i pojedyncze po kosmetykach). Ja nie pije gazowanych rzeczy ale mój mąż kiedyś pił dużo słodkich napojów gazowanych. Teraz ograniczył się tylko do coli i może robienie własnych gazowanych napojów jakoś zmniejszy ilość plastiku po coli u nas. Zobaczymy :D
Ostatnio zmieniony 12 paź 2019, 14:07 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

syrey

Postautor: syrey » 05 lis 2019, 13:07

W duchu "zero waste" może być także i moda Dotyczy to też akcesoriów - na przykład kolczyków z naturalnych ptasich piór w stylu boho albo muszek z naturalnych ptasich piór – bardzo eleganckich i doskonałych na formalne okazje – na przykład na śluby i wesela.
W Polsce specjalizuje się w tym firma SPAM
Zachęcam do obejrzenia jak może to doskonale wyglądać. Co tu najważniejsze - wpasowuje się to w pełni w koncept nie marnowania naturalnych, pięknych darów przyrody - pióra oczywiście muszą być pozyskiwane wyłącznie z legalnych źródeł i pochodzić jedynie z naturalnych procesów pierzenia się ptaków. Dlatego to ważne, żeby wybierać pewne firmy rzemieślnicze, a nie chińskie i masowe produkty.
Aż nie chce się wierzyć, że pióra naturalnie gubione przez najpiękniejsze ptaki w Polsce są po prostu wyrzucane. Dlatego SPAM postanowiło zrobić z nich eleganckie, wytrzymałe, ponadczasowe akcesoria modowe. Zachęcam do ich obejrzenia.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2019, 15:08 przez SALIX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 17 lis 2019, 10:49

czy prowadzi któraś z Was kompostownik?
przy założeniu, że mieszka się w bloku.
oglądam różne filmiki na YT i pokazują metody z dżdżownicami, ale szczerze powiedziawszy nie jestem jakoś bardzo przekonana do tego :/

Wróć do „Luźne dyskusje”