Klasyfikacja wg Davida Kibbe

Awatar użytkownika
tragus

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Klasyfikacja wg Davida Kibbe

Postautor: tragus » 05 cze 2018, 6:37

tragus pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ktrzn pisze:
tragus pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Trochę jej retro stylowka zaburza postrzeganie, ale w pierwszym zdjęciu jakie pojawiło się w grafice, widzę trochę siebie ze zdjęć sprzed parunastu kilogramów. :D
Co ja bym obstawiala z samego testu - to raczej natural z bo na FN jestem za niska i za mało "strzelista", a na SN zbyt kanciasta. Tyle że zawsze mi się wydawało, że dobrze leżą na mnie taliowane ubrania. Chociaż moja mama twierdzi, że dobrze mi w luźnych bluzkach, swetrach, ale ze ściągaczem na dole.

Jeszcze co do twarzy - to nie wiem, czy to kwestia typu urody, czy kondycji skóry, ale mam dość mocno zarysowane te bruzdy nosowo - wargowe i doliny łez. ;(

myślę, że może być to kwestia kondycji skóry, pielęgnacji, bo ja mam np. mniej widoczną dolinę lez niz dwa-trzy lata temu

niektóre Twoje odpowiedzi są niepewne. po teście faktycznie natural, ale nie wykluczałabym tak stanowczo softu:)

a takie twarze jak BD są super, budzą respekt :mrgreen:
Tej BD też nie jestem pewna w 100% - niby mam wrodzony bitch face i często ludzie mnie pytają czy jestem zła lub smutna, ale z drugiej strony często na zdjęciach wychodzą mi sarnie maślane oczy. :D może spróbuję dzisiaj lub jutro ppprzymierzac jakieś ubrania pasujące do SN I N i to w jakiś sposób pomoże rozstrzygnąć ;)

Styl SN raczej bardziej mi pasuje - półokrągłe doły, zaznaczenie talii zdecydowanie bardziej do mnie przemawają niż obniżona talia lub jej brak, czy ubrania zwężane dołem. Tylko właśnie nie wiem, na ile to jest moje widzimisię, a na ile rzeczywiste dopasowanie. :D

Awatar użytkownika
night prowler

Re: Klasyfikacja wg Davida Kibbe

Postautor: night prowler » 06 cze 2018, 11:07

Kumiho pisze:
Bo nie eksponuje za bardzo moich spiczastych kostek i robie zdjęcia raczej od góry :brzydal: (za dużo się w życiu nasłuchałam o moich kościstych ramionach i obojczykach i mi tak zostało). Są też co do cm równe z biodrami. Raczej są jednak A, to była z resztą jedna z cech, która zasugerowała stylistce dramatic ale ciekawi mnie, że widzisz element natural, bo lubie zapożyczać z tego stylu (bez sukcesów, ale wygodnie mi przynajmniej). Swoją drogą to ta "kościstość" u mnie występuje bez względu na to czy jestem bardziej czy mniej szczupła.

No perspektywa na zdjęciach mogła mnie zmylić :D.

Robiłaś już sobie przymiarki w takich totalnie dramaticowych ciuchach?
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 06 cze 2018, 11:27

ktrzn pisze:
tak po blogu to czase wygląda jednak bardziej na koncert życzeń i pochlebstwa żeby jakoś uzasadnić noszenie kwiatków do dramatikowej twarzy :mrgreen:

No oczywiście :mrgreen: , jak rok temu robiłam pierwsze podejścia to nawet tu się chyba śmiałam z mojego ulubionego "uff, greta p o z w o l i ł a mi nosić mój ulubiony kształt kolczyków", bo etheral :love: . Śmiesznie było w sekcji komentarzy, koncert życzeń i pochlebstw to dobre określenie.

taaak, ja raczej czułym na takie rzeczy. no i dochodzi motyw, że wszyscy wskazali dwa te same (syreni i gwiezdny) więc jest jakieś podobieństwo obserwacji.

i moja mama, i przyjaciółka po okazaniu czterech palet (3xzimy i true summer) od razu wskazały poprawnie moją :brzydal:

jeśli o karmazynowosc chodzi to na pewno kolorystycznie pasuje, bo w czarnym mi dobrze nawet bez zadnego mejkapu, w polaczeniu czerwieni z czernia tez. no i czerwone produkty do ust sie dobrze wtapiaja. takie pol przezroczyste to sumie moj nude, kryjace na okazje
no i fatalnie mi w macie na ustach ale to podobno cecha prawdziwej zimy też

W takim wypadku myślę, że jeden etheral Cie przeciąga na męską stronę mocy :mrgreen: . Jeśli tak ewidentne, że Cię komplementują czernie, czerwienie, to nie ma się co zastanawiać.

Nasz koloryt przecież też wpływa na odbiór cech sylwetki i rysów.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 06 cze 2018, 13:00

Tak poza tym, jak ja się "ułożyłam" z moim DC, troszkę sobie dooglądałam filmów Aly, spojrzałam na swoje rysy bardziej trójwymiarowo i milion tych drobnych rzeczy sobie przypomniałam, to się zaczęłam zastanawiać, jak ja w ogóle mogłam się wahać nad czymkolwiek, bo to jest najbardziej oczywista i naturalna rzecz na świecie :lol: .

Znów się niedługo przeprowadzam i rozkminiam, co z szafy zabrać ze sobą, co oddać/sprzedać, mierzę ciuchy i mimo wcześniejszej korekty mam trochę "takichse" darowanych, albo kupionych dawno i wygodnych i kupki "ładnie" + "nijako" są tak ewidentnie podzielone zgodnie z Kibbem, ze ło :brzydal: .

I myślę teraz, skoro temat troszkę wrócił, jaki ja miałam romans do Naturala na siłę: oversizowe, bezkształtne bluzki, najlepiej zjeżdżające z ramienia, poszarpane brzegi, naddarcia, sprane tkaniny, potargane włosy. Zawsze mi się podobały Naturalowe dziewczyny w takim właśnie nonszalanckim wydaniu i próbowałam się za takie przebierać, tylko na mnie to wszystko wyglądało na bezkształtne i znoszone. No strasznie nie wiedziałam, czemu :brzydal: .

To samo mam z kolorem piaskowym, w którym wyglądam jak śmierć :brzydal: . Na innych miłość.

Teraz posiadam kilka oversizowych bluzek na krycie spuchniętego brzucha na początku okresu. Do tego wciąż nadają się idealnie :lol: .
Ostatnio zmieniony 06 cze 2018, 13:03 przez night prowler, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 06 cze 2018, 18:10

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kumiho pisze:
Bo nie eksponuje za bardzo moich spiczastych kostek i robie zdjęcia raczej od góry :brzydal: (za dużo się w życiu nasłuchałam o moich kościstych ramionach i obojczykach i mi tak zostało). Są też co do cm równe z biodrami. Raczej są jednak A, to była z resztą jedna z cech, która zasugerowała stylistce dramatic ale ciekawi mnie, że widzisz element natural, bo lubie zapożyczać z tego stylu (bez sukcesów, ale wygodnie mi przynajmniej). Swoją drogą to ta "kościstość" u mnie występuje bez względu na to czy jestem bardziej czy mniej szczupła.

No perspektywa na zdjęciach mogła mnie zmylić :D.

Robiłaś już sobie przymiarki w takich totalnie dramaticowych ciuchach?

Oj tak, nie tylko przymiarki - mam dużo classikowych i dramaticowych ciuchów już w szafie oprócz naturalowych i zawsze jak się ubiore na DC słyszę, że z dnia na dzień jeszcze schudłam, urosam o pare cm i w ogóle szał pał :hahaha:
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 06 cze 2018, 18:35

Kumiho pisze:
Oj tak, nie tylko przymiarki - mam dużo classikowych i dramaticowych ciuchów już w szafie oprócz naturalowych i zawsze jak się ubiore na DC słyszę, że z dnia na dzień jeszcze schudłam, urosam o pare cm i w ogóle szał pał :hahaha:

Świetnie. Byłam ciekawa, bo jakbym ja miała czysto Romanticowe ciuchy zmierzyć, to może miałabym jakiś sweterek na dnie szafy, nawet jakbym szukała rok temu :lol: .

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 06 cze 2018, 18:51

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kumiho pisze:

Świetnie. Byłam ciekawa, bo jakbym ja miała czysto Romanticowe ciuchy zmierzyć, to może miałabym jakiś sweterek na dnie szafy, nawet jakbym szukała rok temu :lol: .

Ja mam trochę naturalosych z wygody, tak jak pisałaś, do chowania spuchniętego brzucha :brzydal: zawsze wiedziałam, ze wyglądam w nich średnio :brzydal: jednak przeważały u mnie ciuchy classicowe, trochę dramaticowe. Ale miałam przez pewien czas też jedną soft gaminową sukienkę - ło matko, jakbym na imprezę kostiumową szła :torba:
Ostatnio zmieniony 06 cze 2018, 18:52 przez Kumiho, łącznie zmieniany 2 razy.

Jak pisać NA SZARO?

jules

Postautor: jules » 06 cze 2018, 19:06

Mnie za pierwszym razem wyszło DC, ale jak przeczytałam listę ubrań mi pisanych to :mdleje: w marynarkę nikt mnie nie wciśnie! Zrobiłam sobie zdjęcia, przejrzałam szafę, ponownie zrobiłam test i chyba jestem FG. Aly mówi, że to miks wszystkiego i totalnie się zgadzam - im "dziwniej" wyglądam, tym więcej dostaję komplementów. A co do etherali to OMG, jeszcze nie ogarniam.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 06 cze 2018, 20:35

Kumiho pisze: Ale miałam przez pewien czas też jedną soft gaminową sukienkę - ło matko, jakbym na imprezę kostiumową szła :torba:

:mrgreen: :mrgreen:

Mi się przypomniało, jak kiedyś mierzyłam koszulę z takim leeeeeeciutko bufkowym przeszyciem na ramionach i falbanką u dołu, już nie pamiętam dokładnie, pamiętam za to myśl do lustra, że "ja prdl, robię z siebie dzidzię-piernik, idiotycznie wyglądam" a miałam może ze 13 lat :brzydal: :brzydal: i figurę niewyrośniętego patyczka.

Miałam w sumie kilka takich momentów, że skojarzenie z dzidzią-piernik i zrywanie z siebie ciucha było natychmiastowe a ja się wtedy nawet nie interesowałam swoim wyglądem, potrzebowałam czegoś eleganckiego do szkoły i mierzyłam, co mi pani w sklepie podała.

Zadziora13

Postautor: Zadziora13 » 28 cze 2018, 12:04

Dziewczyny, czy któraś z Was mogłaby pomóc mi odnaleźć swój typ zgodnie z klasyfikacją p. Kibbe? Pogubiłam się już totalnie :(

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 28 cze 2018, 12:31

Zadziora13 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was mogłaby pomóc mi odnaleźć swój typ zgodnie z klasyfikacją p. Kibbe? Pogubiłam się już totalnie :(

Jasne, pomoc zawsze możemy spróbować. Filmik Aly Art linkowany przez ktrzn bardzo pomaga a odpowiedzi możesz tu wrzucić jak my poprzednio. Polecam tez zrobic tak jak radzi Aly - zrób sobie zdjęcie całej sylwetki - ale aparat trzymaj na wysokości klatki piersiowej - i test rób patrząc na swoje zdjęcie.

Jak pisać NA SZARO?

Zadziora13

Postautor: Zadziora13 » 29 cze 2018, 8:02

Pomocy :)
U mnie wygląda to tak:

Linie pionowe: średnie, wyglądam na swój wzrost – 169 cm - C

Ramiona: szerokie – troszkę szersze od bioder - B

Długość kończyn: raczej proporcjonalne ale nogi raczej krótsze w odniesieniu do tułowia - C

Dłonie i stopy: średnie - C

Ogólny kształt ciała - proporcjonalny, symetryczny lecz ramiona trochę szersze nic biodra, duże wcięcie w pasie – C, D?

Klatka piersiowa - średniej wielkości, biust proporcjonalny do całego ciała - C

Talia - wyraźnie zaznaczona, gdy jestem chudsza, jest mocno wcięta - C, D?

Biodra – gdy jestem tęższa biodra mam szerokie, proporcjonalne do ramion. Gdy odchudzona – węższe niż ramiona C?

Przedramiona - raczej szczupłe ale mięciutkie - C

Podbródek i linia szczęki: szeroki, szybko zaokrąglam gdy przytyję ale szerokość pozostaje) - B, E?

Nos: średni, proporcjonalny - C

Kości policzkowe - raczej szerokie, ale symetryczne w stosunku do szerokiej szczęki - B, C?

Oczy - symetryczne, ani okrągłe ani - C

Usta - pełne i zaokrąglone - D

Policzki - miękkie, raczej normalne ale wraz ze wzrostem wagi robią się okrągłe - C, D?

Włosy - gęste, proste, ciężkie - B

Co ze mnie za typ? ;)

Załączam moje zdjęcie.
Załączniki
IMG_3405.PNG
IMG_3405.PNG (129.28 KiB) Przejrzano 942 razy
Ostatnio zmieniony 29 cze 2018, 8:05 przez Zadziora13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 29 cze 2018, 18:11

U mnie wygląda to tak:

Długość kończyn: raczej proporcjonalne ale nogi raczej krótsze w odniesieniu do tułowia - C

Ogólny kształt ciała - proporcjonalny, symetryczny lecz ramiona trochę szersze nic biodra, duże wcięcie w pasie – C, D?

Biodra – gdy jestem tęższa biodra mam szerokie, proporcjonalne do ramion. Gdy odchudzona – węższe niż ramiona C?

Podbródek i linia szczęki: szeroki, szybko zaokrąglam gdy przytyję ale szerokość pozostaje) - B, E?

Kości policzkowe - raczej szerokie, ale symetryczne w stosunku do szerokiej szczęki - B, C?

Policzki - miękkie, raczej normalne ale wraz ze wzrostem wagi robią się okrągłe - C, D?

Co ze mnie za typ? ;)

Załączam moje zdjęcie.
obstawiam soft classic

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 29 cze 2018, 18:27

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
U mnie wygląda to tak:

Co ze mnie za typ? ;)

Załączam moje zdjęcie.
obstawiam soft classic

Też bym obstawiała soft classic.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 29 cze 2018, 18:28

A tak na marginesie to zainteresowałam się ostatnio typami u mężczyzn i mój mąż to typowy dramatic :D

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 29 cze 2018, 18:53

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
A tak na marginesie to zainteresowałam się ostatnio typami u mężczyzn i mój mąż to typowy dramatic :D

o, juz nie niemąż :>
to gratki, niech Wam się wiedzie :buzi: :piwo:

ja u facetow kompletnie jego nie ogarniam jednak :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 29 cze 2018, 19:12

o, juz nie niemąż :>
to gratki, niech Wam się wiedzie :buzi: :piwo:

ja u facetow kompletnie jego nie ogarniam jednak :mrgreen:

Dziekowac :buzi:

Właśnie u facetów ciekawa sprawa, bo o ile typy podstawowe jestem (chyba) w stanie wyodrębnić (i Kibbe o nich pisał w Colour For Men) o tyle typów mieszanych no niet, nie czuje tego w ogóle. Mój facetjest na szczęście dość jednoznacznie dramatyczny - bardzo wysoki, długie linie pionowe, wąskie linie horyzontalne, ostre linie w rysach twarzy i sylwetki.

Jeden znajomy mi tez bardzo wyglada na gamina.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2018, 9:52 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.

Jak pisać NA SZARO?

Zadziora13

Postautor: Zadziora13 » 02 lip 2018, 10:13

U mnie wygląda to tak:

Co ze mnie za typ? ;)

Załączam moje zdjęcie.
obstawiam soft classic

Też bym obstawiała soft classic.

Dzięki Dziewczyny :)

To by wyjaśniało dlaczego tak nie lubię sztywnych żakietów.
Chociaż jeszcze mi chodzi po głowie, że może jednak bez soft jestem? Załączam zdjęcie twarzy bez makijażu. Niewyspana lekko ;) Co myślicie - classic czy soft classic?
Ostatnio zmieniony 09 lip 2018, 16:15 przez Zadziora13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 03 lip 2018, 11:19

Chociaż jeszcze mi chodzi po głowie, że może jednak bez soft jestem? Załączam zdjęcie twarzy bez makijażu. Niewyspana lekko ;) Co myślicie - classic czy soft classic?

Z sylwetki jednak bije mi bardziej soft classic. Jak Twoje odczucia po poczytaniu o typie? Oprócz żakietów tłumaczy to jakieś Twoje lubię/nie lubię ubraniowe?

Jak pisać NA SZARO?

Zadziora13

Postautor: Zadziora13 » 03 lip 2018, 17:02

Z sylwetki jednak bije mi bardziej soft classic. Jak Twoje odczucia po poczytaniu o typie? Oprócz żakietów tłumaczy to jakieś Twoje lubię/nie lubię ubraniowe?

Lepiej czuję się w miękkich ubraniach przy twarzy. Koszule z kołnierzykiem to nie to. Za to żaboty i lejące tkaniny jak najbardziej. Wolę natomiast spodnie w kant, wąskie spódnice od takich „wirujących”. Chyba jestem pół na pół ;) Co do fryzury to podobno lepiej mi w wycieniowanych włosach niż takich idealnie ułożonych i prostych.

Wróć do „Moda i Uroda”