Mamuśki

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
amelj

Re: Mamuśki

Postautor: amelj » 14 wrz 2018, 19:44

Faktycznie jak sobie teraz wyobraziłam trzymanie maleństwa w czymś sztywnym to stwierdziłam, że to musi być nieporeczne dosyć. Dzięki :roza:
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Antonett

Postautor: Antonett » 18 wrz 2018, 12:22

Mamy Kochane poradźcie prosze gdzie dostanę fajny kombinezon dla chłopca rozmiar 86/92? Zależy mi, żeby nie robił mi 2x większego dziecka, jednokolorowy (ale przełknę pstrokate też jak trzeba będzie :D ) ciepły i solidny>

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 18 wrz 2018, 12:28

Antonett pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Mamy Kochane poradźcie prosze gdzie dostanę fajny kombinezon dla chłopca rozmiar 86/92? Zależy mi, żeby nie robił mi 2x większego dziecka, jednokolorowy (ale przełknę pstrokate też jak trzeba będzie :D ) ciepły i solidny>

znaczy taki zimowy?
Otóż kupiłam kiedyś w podobnym wymiarze w Tk Maxxie. Totalnym fartem genialny kombinezon puchowy Diesla, ciepły i lekki jak piórko za... 69 zł. Do tej pory nie wiem jak to się stało :hahaha: Oni mają naprawdę fajne ciuchy dziecięce, warto pogrzebać po wieszakach.
Insta
Piekę słodkie Sernikobrownie

Antonett

Postautor: Antonett » 19 wrz 2018, 7:59

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

znaczy taki zimowy?
Otóż kupiłam kiedyś w podobnym wymiarze w Tk Maxxie. Totalnym fartem genialny kombinezon puchowy Diesla, ciepły i lekki jak piórko za... 69 zł. Do tej pory nie wiem jak to się stało :hahaha: Oni mają naprawdę fajne ciuchy dziecięce, warto pogrzebać po wieszakach.

Niestety w moim mieście nie ma TK MAXX, szukam online bo jedyne co u siebie mam to smyk a w smyku 2 na krzyż kombinezony są do wyboru

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 19 wrz 2018, 8:11

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

znaczy taki zimowy?

Niestety w moim mieście nie ma TK MAXX, szukam online bo jedyne co u siebie mam to smyk a w smyku 2 na krzyż kombinezony są do wyboru

pogrzeb na Zalando, na pewno będzie spory wybór. I na Answear. A no i ja robię też często zakupy w 5-10-15, sporo kurtek tam kupiłam i były fajne, więc może kombinezony też będą ok.
Insta

podpucha

Postautor: podpucha » 22 wrz 2018, 9:53

Podobno kombinezony z Tchibo są dobre, ale osobiście nie miałam z nimi do czynienia to nie mogę tego potwierdzić.

Awatar użytkownika
Inka

Postautor: Inka » 21 paź 2018, 20:27

Ja polecam Mayoral, ale drogie są. Może z drugiej ręki z Olx?

:deszcz:

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 04 lis 2018, 19:06

Inka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja polecam Mayoral, ale drogie są. Może z drugiej ręki z Olx?

w tym sezonie odkryłam Mayoral, co prawda już kurtki i rozmiary 92 oraz 128, ale tak czy siak polecam. Są śliczne, dobrze uszyte, z futerkiem w środku, ciepłe i lekkie. I taliowane :skacze:
Insta

Awatar użytkownika
chytrusek

Postautor: chytrusek » 22 lip 2019, 19:55

Przeczytałam wątek od deski do deski :mrgreen: i uznałam, że warto go odświeżyć tak aby nie zagubił się w głębokiej otchłani Internetów. A mam ochotę na anonimowe zwierzenia... Jutro rozpocznę 31 tydzień ciąży. Powolutku - naprawdę powolutku - rozkręcam się i odhaczam kolejne rzeczy z listy wyprawkowej, które w rzeczy samej są na razie drobiazgami. Świergoty zakupowe przyszłych mateczek z mojego bliskiego otoczenia zmotywowały mnie jednak i ostatnio dość intensywnie rozglądam się za poważnymi zakupami: gondolą lub wózkiem 2w1. Czytam tak skrajne opinie nt. konkretnych modeli wózków, że nie potrafię na razie wybrać „właśnie tego”, którym przecinać będę chodniki i uliczki miasteczka, w którym mieszkań. Niestety mamy z mężem ograniczenia budżetowe: maksymalnie 1500 zł na 2w1. Myślimy też o samej gondoli by później, na wiosnę, kupić fajną spacerówkę. Początkowo myślałam o używanym Anexie Sport, ale zastanawiam się czy używany wózek to dobry pomysł... Wczoraj mój wzrok zatrzymał się na Easy Go Optimo Air 2w1 z pompowanymi kołami. Może ktoś posiada ten wózek? Szukam wózka do jesiennych, a potem zimowych przechadzek głównie po chodnikach, a tylko od czasu do czasu w lesie i drodze wiejskiej. Gondola musi być duża, wózek stabilny, z dobrą amortyzacją. Możecie coś polecić, podzielić się swoimi doświadczeniami? Czy możecie polecić też jakieś konkretne bujaczki, niekoniecznie Babybjorn, o którym marzę :mrgreen: ale ta cena... Czy bujaczek jest istotny, priorytetowy? No i bezpieczna mata piankowa. Czytałam o matach ze Skip Hop i matach Mały Genius. Ktoś miał lub ma? A może polecacie coś innego? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. :roza:

ajah

Postautor: ajah » 22 lip 2019, 21:50

chytrusek pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Przeczytałam wątek od deski do deski :mrgreen: i uznałam, że warto go odświeżyć tak aby nie zagubił się w głębokiej otchłani Internetów. A mam ochotę na anonimowe zwierzenia... Jutro rozpocznę 31 tydzień ciąży. Powolutku - naprawdę powolutku - rozkręcam się i odhaczam kolejne rzeczy z listy wyprawkowej, które w rzeczy samej są na razie drobiazgami. Świergoty zakupowe przyszłych mateczek z mojego bliskiego otoczenia zmotywowały mnie jednak i ostatnio dość intensywnie rozglądam się za poważnymi zakupami: gondolą lub wózkiem 2w1. Czytam tak skrajne opinie nt. konkretnych modeli wózków, że nie potrafię na razie wybrać „właśnie tego”, którym przecinać będę chodniki i uliczki miasteczka, w którym mieszkań. Niestety mamy z mężem ograniczenia budżetowe: maksymalnie 1500 zł na 2w1. Myślimy też o samej gondoli by później, na wiosnę, kupić fajną spacerówkę. Początkowo myślałam o używanym Anexie Sport, ale zastanawiam się czy używany wózek to dobry pomysł... Wczoraj mój wzrok zatrzymał się na Easy Go Optimo Air 2w1 z pompowanymi kołami. Może ktoś posiada ten wózek? Szukam wózka do jesiennych, a potem zimowych przechadzek głównie po chodnikach, a tylko od czasu do czasu w lesie i drodze wiejskiej. Gondola musi być duża, wózek stabilny, z dobrą amortyzacją. Możecie coś polecić, podzielić się swoimi doświadczeniami? Czy możecie polecić też jakieś konkretne bujaczki, niekoniecznie Babybjorn, o którym marzę :mrgreen: ale ta cena... Czy bujaczek jest istotny, priorytetowy? No i bezpieczna mata piankowa. Czytałam o matach ze Skip Hop i matach Mały Genius. Ktoś miał lub ma? A może polecacie coś innego? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. :roza:

Na najnowszych wózkach się nie znam, więc nie doradzę nic konkretnego.
Uważam, że nie warto inwestować w bardzo drogą gondolę/ wózek 3 w 1 czy 2 w 1. Zdecydowanie lepiej kupić droższą, lepszą spacerówkę.
My jeżdziliśmy Maclarenem Techno XT (to było dość dawno) wózek nie do zajechania praktycznie, bardzo się sprawdził.
Co do bujaka też mieliśmy Maclarena, stabilny. Wg mnie bujak nie jest konieczny, ale też przydatny.
Bujak taki:
https://uk.redbrain.shop/search?q=maclaren+rocker+(medieval+blue/penguin)&gclid=Cj0KCQjwvdXpBRCoARIsAMJSKqKcWcVT9i5RezjSSnb6_mRKuX77yLq2atXrfyi-bmCkcEkLGxc5DksaAuPVEALw_wcB

Awatar użytkownika
dredkot

Postautor: dredkot » 22 lip 2019, 21:59

chytrusek pisze:Przeczytałam wątek od deski do deski :mrgreen: i uznałam, że warto go odświeżyć tak aby nie zagubił się w głębokiej otchłani Internetów. A mam ochotę na anonimowe zwierzenia... Jutro rozpocznę 31 tydzień ciąży. Powolutku - naprawdę powolutku - rozkręcam się i odhaczam kolejne rzeczy z listy wyprawkowej, które w rzeczy samej są na razie drobiazgami. Świergoty zakupowe przyszłych mateczek z mojego bliskiego otoczenia zmotywowały mnie jednak i ostatnio dość intensywnie rozglądam się za poważnymi zakupami: gondolą lub wózkiem 2w1. Czytam tak skrajne opinie nt. konkretnych modeli wózków, że nie potrafię na razie wybrać „właśnie tego”, którym przecinać będę chodniki i uliczki miasteczka, w którym mieszkań. Niestety mamy z mężem ograniczenia budżetowe: maksymalnie 1500 zł na 2w1. Myślimy też o samej gondoli by później, na wiosnę, kupić fajną spacerówkę. Początkowo myślałam o używanym Anexie Sport, ale zastanawiam się czy używany wózek to dobry pomysł... Wczoraj mój wzrok zatrzymał się na Easy Go Optimo Air 2w1 z pompowanymi kołami. Może ktoś posiada ten wózek? Szukam wózka do jesiennych, a potem zimowych przechadzek głównie po chodnikach, a tylko od czasu do czasu w lesie i drodze wiejskiej. Gondola musi być duża, wózek stabilny, z dobrą amortyzacją. Możecie coś polecić, podzielić się swoimi doświadczeniami? Czy możecie polecić też jakieś konkretne bujaczki, niekoniecznie Babybjorn, o którym marzę :mrgreen: ale ta cena... Czy bujaczek jest istotny, priorytetowy? No i bezpieczna mata piankowa. Czytałam o matach ze Skip Hop i matach Mały Genius. Ktoś miał lub ma? A może polecacie coś innego? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. :roza:

Mi bujak, leżak ratował nie jednokrotnie życie ale nie uważam że musi być wypasiony -ot bezpieczne krzesełko do którego można na chwilę odłożyć dziecko i pójść do toalety, zrobić szybki obiad itp

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

podpucha

Postautor: podpucha » 23 lip 2019, 13:17

Kupienie tańszej gondoli (choćby używanej) a potem dobrej spacerówki ma sens. Ewentualnie kupienie od razu dobrego wózka, gdzie i spacerówka jest super, ale to wyłożenie dużo większej kasy na samym starcie i nie każdy tak chce czy może.
Ja mam Mutsy Igo i jestem bardzo zadowolona, a to już 1,5 roku.

Co do innych rzeczy to nie miałam żadnych bujaczków, leżaczków, koszów Mojżesza, kołysek, ani nic podobnego. Jedyne co to używałam "maty basenu" od luckykids.pl . Cena bardzo wysoka, ale ta mata służy nam po dzień dzisiejszy i absolutnie nie żałuję Jej zakupu.

Czasami tak sobie myślę, że gdybym miała cofnąć czas to być może zdecydowałabym się na Chicco Baby Hug 4 w 1 , ale to chyba też w ramach ciekawości, a nie rzeczy bez której nie umiałabym funkcjonować.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 23 lip 2019, 14:15

ja miałam 2 bujaczki - jeden pożyczony, taki bardziej wypasiony, który miał opcję wibracji, doczepione zabawki itp. Drugi turystyczny, składany, kupiony za niewielkie pieniądze w Smyku. Przydawały się bardzo - ten pierwszy do zabawiania i usypiania (potem przekładałam dziecko do łóżeczka). Ten drugi do zabierania bobasa ze sobą, gdy chciałam coś zrobić w innym pomieszczeniu np. ugotować obiad albo wziąć prysznic i równocześnie mieć dziecko na oku, bo nie spało.
Insta

Antonett

Postautor: Antonett » 28 lip 2019, 9:32

Ja się znów obywałam bez bujaczka ale ja mam małe mieszkanie to bez sensu mi się to wydawało.
Co do wózka to gondola byle jaka używana za parę groszy, spacerówka na wypasie. Dziecko w gondoli jest chwile lub wcale jak nie lubi a w spacerówce już pociągnie dłużej. Pilnuj tylko, żeby nie przekraczała ona wagi 10kg, bo dziecko rośnie ... jest cięższe i wózek razem z nim.

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 09 wrz 2019, 8:22

Mi bujaczek ratuje zycie do teraz, chcociaz wiadomo, nie kładę na długo.
A sluchajcie polecicie mi jakieś książki dla prawie rocznego dziecka?
Nie mogę za dużo znaleźć w necie, wszystko dla dwu, trzy latków. A moj uwielbia jak mu czytam. Zalezy mi na takiej ktora ma kartonowe kartki. Od urodzenia czytałam mu "Pierwsze wiersze dla..." (zbiór takich krotkich wierszy, m.in.Brzechwa, Chotomska, dostalambja w niebieskim pudelku po porodzie), ma tez glodna gasienice, Pucio zabawy dzwiekiem i gestem, i serie Ancyklopka (to tez krótkie teksty) ktora uwielbia. I to tyle, bo jak probuje przemycic cos z dluzszym tekstem to narazie sie denerwuje, jesszcze nie czas. Ale nie moge za duzo znaleźć w internetach. Sa jeszcze rogacze i przezuwacze ktore zamierzam kupic, a tak to same te obrazki kontrastowe, a na to jest juz za duzy, mamy tego mnostwo i chcialam cos koniecznie z krotkimi prostymi slowami, dzwiekami. Polecacie cos?

Lola

Postautor: Lola » 05 sty 2020, 6:40

Trochę odświeżę temat
Dziewczyny, co robiłyście, aby zająć 4 miesięczne niemowlę? Oprócz pokazywania kolorowych książeczek i grzechotek, po obejściu mieszkania i po wspólnej rozmowie, zawsze jest taki czas że mojej małej jeszcze nie chce się spać, ale wszystko co robiłyśmy przed chwilą ją nudzi. Ostatnio kuzynka puściła jej odgłosy zwierząt na you tube i mała patrzyła jak zaczarowana, jednak mam wątpliwości co do oglądania przez dziecko w tym wieku filmików, więc jej nie puszczam.

Lola

Postautor: Lola » 05 sty 2020, 6:44

chytrusek pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Wychodzi na to że nasze dzieci są w podobnym wieku:)
Ja zdecydowałam się na 2 w 1 chociaż teraz po przeczytaniu opini, nie wiem czy kupienie osobno gondoli i spacerówki nie byłoby lepszym pomysłem. Jak to ktoś wyżej zauważył- gondola bedzie w użytku tylko chwile ( do 6 7 miesiąca?)

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 12 sty 2020, 17:58

Lola pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Trochę odświeżę temat
Dziewczyny, co robiłyście, aby zająć 4 miesięczne niemowlę? Oprócz pokazywania kolorowych książeczek i grzechotek, po obejściu mieszkania i po wspólnej rozmowie, zawsze jest taki czas że mojej małej jeszcze nie chce się spać, ale wszystko co robiłyśmy przed chwilą ją nudzi. Ostatnio kuzynka puściła jej odgłosy zwierząt na you tube i mała patrzyła jak zaczarowana, jednak mam wątpliwości co do oglądania przez dziecko w tym wieku filmików, więc jej nie puszczam.

Ja brałam wtedy często na ręce i tanczylismy do muzyki, odgłosy zwierząt albo piosenki dla dzieci też leciały, zawsze możesz puścić a nie pokazywać obrazu. Jak był marudny mały to puszczalam mu banki mydlane, ale to w sumie kolo 6 msca. Dużo tez czytałam a maly słuchał i się wyciszał. Czesto tez bralam co mialam pod reka, np suchy makaron przesypywalam do plastikowej butelki i to zawsze ciekawilo moje dziecko bardziej niż grzechotki ze smyka:)

Lola

Postautor: Lola » 12 sty 2020, 18:36

amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Lola pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Trochę odświeżę temat

Ja brałam wtedy często na ręce i tanczylismy do muzyki, odgłosy zwierząt albo piosenki dla dzieci też leciały, zawsze możesz puścić a nie pokazywać obrazu. Jak był marudny mały to puszczalam mu banki mydlane, ale to w sumie kolo 6 msca. Dużo tez czytałam a maly słuchał i się wyciszał. Czesto tez bralam co mialam pod reka, np suchy makaron przesypywalam do plastikowej butelki i to zawsze ciekawilo moje dziecko bardziej niż grzechotki ze smyka:)

To z makaronem muszę sprawdzić:)

Wróć do „Luźne dyskusje”