Mamuśki

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
ktrzn

Re: Mamuśki

Postautor: ktrzn » 17 sie 2018, 23:18

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
masterpiece pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Śpiworek wydaje mi się super pomysłem. Ja dla swojego bobasa kupowałam z firmy Mama Bubu w wymiarze 100x47cm. Cała zimę przejeździł w nim bo jest super ciepły. W przyszłą też mam zamiar używać, bo można suwaki tak rozsunąć, żeby wystawić stopy jeśli dziecku będzie przeszkadzało takie totalne skrępowanie. Cenowo wychodzą ok. A i można je spersonalizować.

A mama ma samochód? Może pora wymienić fotelik na model dla starszaka? To też zawsze spory wydatek.

Pomysł z dorosłym łóżkiem też ekstra :)

Tak, śpiworek to bardzo przydatna rzecz. Ja akurat miałam w domyślnym wyposażeniu wózka i sprawdzał się rewelacyjnie. :ok: A mamie można do kompletu dokupić mufkę na poręcz wózka, żeby jej łapki też nie marzły ;) Z doświadczenia wiem, że na mrozie nawet w rękawiczkach ciężko czasem prowadzić bobasomobil przez godzinę. Nakłada się coś takiego na uchwyt i ręce do środka

Obrazek
jakie ładne, biore :mrgreen:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 17 sie 2018, 23:25

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Śpiworek wydaje mi się super pomysłem. Ja dla swojego bobasa kupowałam z firmy Mama Bubu w wymiarze 100x47cm. Cała zimę przejeździł w nim bo jest super ciepły. W przyszłą też mam zamiar używać, bo można suwaki tak rozsunąć, żeby wystawić stopy jeśli dziecku będzie przeszkadzało takie totalne skrępowanie. Cenowo wychodzą ok. A i można je spersonalizować.

A mama ma samochód? Może pora wymienić fotelik na model dla starszaka? To też zawsze spory wydatek.

Pomysł z dorosłym łóżkiem też ekstra :)

Też miałam wózek 2 w 1 i o ile gondola była super, tak spacerówka dramat. Raz w Społem kobitka przesuwała regał, żebym mogła wymanewrować :lol: wielka, ciężka landara, a mam windę, wiec nie powinno być problemów. Zmieniłam na Joie Litetrax 4 w wersji z pompowanymi kołami i niebo. I dziecku tez wygodniej. Niektórzy mówili, że fanaberia tak zmieniać wózek, ale komfort jest naprawdę duży :)

Czytałam o nim dużo pozytywów :) Z tym wózkiem to jest tak, że nie wszystko musi być z korzyścią dla dziecka, czasami najważniejsza jest korzyść mamy...
Jeśli mama o której mówimy jest zadowolona ze swojego wózka to nie ma sensu wciskać Jej na siłę nowego, jeśli nie jest, a obdarowujący wyrażają chęć zakupu nowego to myślę, że to dobry pomysł.

też tak uważam. i tak musi byc jej niewyobrazalnie ciezko. nie umiem sobie wyobrazic jak bardzo w prawdzie znajomych którzy pomogą jest sporo, ogolnie na pewno nigdy jej potrzebnych rzeczy nie zabraknie, ale nie umiem sobie wyobrazic jakie to musi byc psychicznie trudne nie dość że sama wychowuje to jeszcze nie może sie do rodziny zwrócić, nie ma całego zaplecza bo mieszka u nas od niedawna

koleżanki dadzą mi sporo rzeczy używanych, o takie podstawowe ubranka nie musi się martwić przez nastepnych kilka lat, sporo fajnych rzeczy o których bym nie pomyślala np. fotelik do samochodu, gdzie jak ktoś nie ma auta nie jest to rzecz pierwszej potrzeby ale z drugiej strony jak ją ktoś bedzie musiał gdzieś zawieść np. do lekarza/szpitala to raczej chrzestny małej a wieść dziecko bez fotelika to groza

podpucha

Postautor: podpucha » 18 sie 2018, 9:00

ktrzn pisze:Obrazek
jakie ładne, biore :mrgreen:[/quote]

ktrzn bardzo Ci polecam produkty od Beztroski (beztroska.com). Mam od nich śpiwór na zimę i jest super :) W tym roku też będę z niego korzystać no i dokupuję mufkę do wózka :) Jakoś naprawdę genialna, żaden badziew. Mają też wkładki do wózków i inne bajery :)

Awatar użytkownika
masterpiece

Postautor: masterpiece » 18 sie 2018, 9:04

A może jeszcze jakiś porządny kubek termiczny dla mamy? Ja w zimie spacerowałam zawsze z czymś gorącym do picia :)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 18 sie 2018, 16:53

A może jeszcze jakiś porządny kubek termiczny dla mamy? Ja w zimie spacerowałam zawsze z czymś gorącym do picia :)

fany pomysł
ja mam ograniczoną wyobraźnie w takich kwestiach bo zimą nie marznę, chodzę na spacery z psami w odkrytych butach :brzydal: a tu tyle opcji w tym temacie, dzięki :roza:

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 05 wrz 2018, 20:07

Dziewczyny ile na początek bodziakow? Chce brac rozmiar 62 teraz, a przed porodem dokupie ewentualnie mniejsze jak mi gin powie wage mniej wiecej dziecka. Ale mysle ze 62 tak czy siak sie przydadza dlatego zeby na ostatni moment tyle wydatkow nie miec teraz chce pokupowac 62. Ile sztuk mniej wiecej powinnam miec? :?
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 05 wrz 2018, 20:10

amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny ile na początek bodziakow? Chce brac rozmiar 62 teraz, a przed porodem dokupie ewentualnie mniejsze jak mi gin powie wage mniej wiecej dziecka. Ale mysle ze 62 tak czy siak sie przydadza dlatego zeby na ostatni moment tyle wydatkow nie miec teraz chce pokupowac 62. Ile sztuk mniej wiecej powinnam miec? :?

z tą wagą na USG jest tak, że jest BARDZO mocno orientacyjna. A ubranka w sklepach według mnie większe niż realny rozmiar dziecka. Jakieś 58 radziłabym mieć pod ręką, 62 jak na noworodka to zwykle dość sporo. Ja u siebie zaczynałam od 56, a i to przy 1 dziecku było za dużo.
Zależy jak często chce Ci się prać tak naprawdę, dla bezpieczeństwa licz ze 2 body na dzień, bo tu się uleje, tu się posika ;)
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Babka z orzechami i kawałkami czekolady

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 05 wrz 2018, 20:36

z tą wagą na USG jest tak, że jest BARDZO mocno orientacyjna. A ubranka w sklepach według mnie większe niż realny rozmiar dziecka. Jakieś 58 radziłabym mieć pod ręką, 62 jak na noworodka to zwykle dość sporo. Ja u siebie zaczynałam od 56, a i to przy 1 dziecku było za dużo.
Zależy jak często chce Ci się prać tak naprawdę, dla bezpieczeństwa licz ze 2 body na dzień, bo tu się uleje, tu się posika ;)

Dzieki xD Ja mam taki wielki brzuch i wmawiam sobie ze 58 będzie już pewnie za małe... A te 58 to na jaki zakres wagi u dziecka mniej wiecej? :mrgreen:

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 05 wrz 2018, 20:39

Dzieki xD Ja mam taki wielki brzuch i wmawiam sobie ze 58 będzie już pewnie za małe... A te 58 to na jaki zakres wagi u dziecka mniej wiecej? :mrgreen:

hm. Moje miały wagę urodzeniową 2750 i 3220. Żadna od razu w 58 nie wskoczyła, a na starszą 56 były za duże.
Insta

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 05 wrz 2018, 20:48

hm. Moje miały wagę urodzeniową 2750 i 3220. Żadna od razu w 58 nie wskoczyła, a na starszą 56 były za duże.

Czyli na 3220 58 za duże? To chyba faktycznie pozamawiam najpierw te 58. Siostra tez mi tak radzila, ale ona miala niewiele ponad dwa kg malego ( kupowala na gwalt 52 chyba) dlatego stwierdziłam, ze za mały rozmiar mi doradza.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 05 wrz 2018, 20:54

Czyli na 3220 58 za duże? To chyba faktycznie pozamawiam najpierw te 58. Siostra tez mi tak radzila, ale ona miala niewiele ponad dwa kg malego ( kupowala na gwalt 52 chyba) dlatego stwierdziłam, ze za mały rozmiar mi doradza.

Wydaje mi się, że z 1,5 miesiąca w 56 młodsza pochodziła. Już dokładnie nie pamiętam, ale na start 58 byłoby na nią na pewno za duże. Też trochę zależy od budowy dziecka, bo niektóre mają spory obwód głowy, albo grubsze rączki i ciężko jest wtedy ubrać, jeśli wycięcia są ciasne. + oczywiście co sklep to inna rozmiarówka. Ja kupowałam głównie w 5-10-15. W Smyku analogiczne rozmiary w rzeczywistości były większe niż w 5-10-15. Mothercare chyba najwierniej oddaje rzeczywiste rozmiary, tak z mojego doświadczenia przynajmniej.
Insta

Awatar użytkownika
dredkot

Postautor: dredkot » 05 wrz 2018, 21:48

amelj pisze:

Ja tam radze kilka 56 mieć dziecko miało 3200 i chodziło w tym rozmiarze ponad miesiąc. Ale tak jak mówi salix zależy od budowy bobaska :)
Mi na samym początku najlepiej sprawdziły się pajace, średnio szły 3 dziennie 2 to już na pewno zawsze wiec to zależy czy lubisz prać i jaką masz filozofię prania bo ja np nie lubie puszczać prawie pustej pralki a na początku te ubranka dziecięce pierzesz jednak osobno. Polecam też w zbliżonej kolorystyce

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 05 wrz 2018, 21:54

dredkot pisze:zobacz cytowaną wiadomość
amelj pisze:

Ja tam radze kilka 56 mieć dziecko miało 3200 i chodziło w tym rozmiarze ponad miesiąc. Ale tak jak mówi salix zależy od budowy bobaska :)
Mi na samym początku najlepiej sprawdziły się pajace, średnio szły 3 dziennie 2 to już na pewno zawsze wiec to zależy czy lubisz prać i jaką masz filozofię prania bo ja np nie lubie puszczać prawie pustej pralki a na początku te ubranka dziecięce pierzesz jednak osobno. Polecam też w zbliżonej kolorystyce

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja przy drugim dziecku nie miałam ani pół pajaca. Denerwowało mnie to zapinanie, odpinanie brr. O wiele lepiej sprawdziło mi się body + gatki. Ewentualnie skarpetusie.Ale to tak na marginesie :)
Acha, gdybyś usłyszała od kogoś, że trzeba prasować- nie trzeba :brzydal: Ja nawet nie wiem, gdzie mam żelazko. Jak prasuję obrus, pożyczam wcześniej od mamy :cool:
Insta

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 05 wrz 2018, 22:18

Dzięki dziewczyny :) pozamawiam wtedy więcej 58 i 56. Później dokupie 62.
Co do prasowania to jest to najbradziej znienawidzona przeze mnie czynnoś, chyba, że mi coś strzeli przed porodem to może kilka sztuk przeprasuję, ale wątpię :D

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 06 wrz 2018, 21:09

bardzo serdecznie dziękuje za pomoc w wybieraniu prezentów :roza: :roza: :roza:

wszystko się udalo, kupilam m. in. rowerek, ocieplacze dla mamy, stolik z Ikei (SALIX :* ) , trochę zabawek i śpowerek. wózek podarowali moi znajomi, więc to co zostało włożyłam ostatecznie w kopertę

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 06 wrz 2018, 21:10

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
bardzo serdecznie dziękuje za pomoc w wybieraniu prezentów :roza: :roza: :roza:

wszystko się udalo, kupilam m. in. rowerek, ocieplacze dla mamy, stolik z Ikei (SALIX :* ) , trochę zabawek i śpowerek. wózek podarowali moi znajomi, więc to co zostało włożyłam ostatecznie w kopertę

łaaaał, jakie fantastyczne prezenty :skacze: Niech służy młodzieży :mrgreen:
Insta

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 14 wrz 2018, 9:08

Kupiłam jeden zwykly rozek do szpitala a taki usztywniany chciałam do domu. Teraz czytam, ze takie usztywniane nie sa zalecane. To prawda? :drapie: :niewiem:

ajah

Re: RE: Re: Mamuśki

Postautor: ajah » 14 wrz 2018, 9:13

amelj pisze:Kupiłam jeden zwykly rozek do szpitala a taki usztywniany chciałam do domu. Teraz czytam, ze takie usztywniane nie sa zalecane. To prawda? :drapie: :niewiem:
te sztywne są mało przydatne.
najlepsze są typu swaddle, czyli miękkie, w których dziecko jest zawinięte jak w kokonie.

moim zdaniem kupowanie usztywnianego to zbędny wydatek.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Re: RE: Re: Mamuśki

Postautor: SALIX » 14 wrz 2018, 10:23

ajah pisze:zobacz cytowaną wiadomość
amelj pisze:Kupiłam jeden zwykly rozek do szpitala a taki usztywniany chciałam do domu. Teraz czytam, ze takie usztywniane nie sa zalecane. To prawda? :drapie: :niewiem:
te sztywne są mało przydatne.
najlepsze są typu swaddle, czyli miękkie, w których dziecko jest zawinięte jak w kokonie.

moim zdaniem kupowanie usztywnianego to zbędny wydatek.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

mam podobne zdanie, strasznie niewygodne. Ja w ogóle zrezygnowałam z jakichkolwiek rożków.
Insta

podpucha

Postautor: podpucha » 14 wrz 2018, 10:24

Mi się nawet taki rożek usztywniany przydał, używałam go chwilę w domu, zanim ponownie nie trafiłam do szpitala :/
Ale jakby był nieusztywniany to też byłby okej. W sumie ten mój miał ten sztywny wkład wyjmowany, więc można było go używać na dwa sposoby.
A czy są zalecane czy nie to nie wiem, nic o tym nie słyszałam.

Wróć do „Luźne dyskusje”