Stanowo.com i inne sprawy (nie)dokończone

Blogi i filmiki urodowe na Youtube, vlogi, wydarzenia i plotki
Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Re: Stanowo.com i inne sprawy (nie)dokończone

Postautor: SALIX » 28 mar 2019, 20:42

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

ja tak miałam kilka razy, podczas, gdy jej produkcje niekryminalne obejrzałam chyba wszystkie

lubię te historyczne. chociaż np. Gorgonowa była dość słabo opracowana na tle tego co można znaleźć. Jak Jaśmin kręciła swój filmik nie było jeszcze książki Łazarkiewicza, ale te treści nie są w dużej części jakieś ciężkie do zdobycia i nie wymagają legitymacji dziennikarskiej

ja jednak chyba pozostanę nudnym nerdem, spędzającym sporo czasu w bibliotece, gdzie szczególnie w dużych ośrodkach można znaleźć sporo materiałów prasowych, opracowań naukowych, które tworzą dystans do wielce świetnie przygotowanych jutuberów od spraw kryminalnych

kryminalnym jednak daleko do poziomu choćby filmików Kotarskiego, naukowego bełkotu, którzy wrzucają do internetu treści z innych działek. może ostatnio nie wyraziłam się jakoś wybitnie jasno, ale z mojej perspektywy, większość to kaszana.

ale żeby nie było że jestem tylko nudnym nerdem który nie korzysta z wyszukiwarek i nie czyta opcji reklamowanych w internecie...
wpadam polecić reportaż wydawnictwa czarne https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/glosy ;)

mam tę książkę i czeka grzecznie w kolejce :voodoo: a sama sprawa mi się podobała, zachęciła do samodzielnych poszukiwań, nawet film obejrzałam (bardzo dobry). Ja tak w sumie traktuję wszystkie filmiki na YT, bo taką mam naturę - jak mnie coś zaintryguję, to grzebię. To samo robię w przypadku Netflixowych pozycji true crime.

a czytasz na czytniku czy papierze?
ja późno przekonałam się do czytników ale od kiedy mam pochłaniam ileś razy więcej książek niż wcześniej. abonamenty są ekstra. nigdy nie stałam źle z czytaniem, ale od czasu wręcenia się w abonamenty poszybowało do góry, jednak latwiej przeglądać książki przed przeczytaniem. a długo się wzbraniałam. przez to że i tak nie wszystko wychodzi w elektro nie strace kontaktu z papierem

no i spoko, rozumiem. ja ogólnie pewnie nadużywam czasem skrótów myślowych

w ogóle z niekoniecznie ambitnych źródeł też można coś wynieść. Pewnie kwestia działki, że mi nie pasuje, bo nie mam tak, że roztkliwiam się nad poziomem wszystkiego :brzydal:

kupuję tradycyjne, lubię wąchać klej :hahaha: mnie to chyba bez różnicy, bo niby można łatwiej czytnik do torebki schować, ale ja generalnie na tyle mało z domu wychodzę, żeby mi zależało na czytaniu w drodze. No i papierowe jednak przetrwają tyle, żeby moje dzieci też mogły kiedyś po nie sięgnąć. Czytałabym więcej, ale po całym dniu ślepienia w komputer czasami po prostu nie mam siły, oczy się buntują.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2019, 20:43 przez SALIX, łącznie zmieniany 1 raz.
Insta
Blog podróżniczy Kraków: Kopiec Kościuszki
Piekę słodkie Murzynek z polewą czekoladową

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 28 mar 2019, 20:49

mam tę książkę i czeka grzecznie w kolejce :voodoo: a sama sprawa mi się podobała, zachęciła do samodzielnych poszukiwań, nawet film obejrzałam (bardzo dobry). Ja tak w sumie traktuję wszystkie filmiki na YT, bo taką mam naturę - jak mnie coś zaintryguję, to grzebię. To samo robię w przypadku Netflixowych pozycji true crime.

a czytasz na czytniku czy papierze?
ja późno przekonałam się do czytników ale od kiedy mam pochłaniam ileś razy więcej książek niż wcześniej. abonamenty są ekstra. nigdy nie stałam źle z czytaniem, ale od czasu wręcenia się w abonamenty poszybowało do góry, jednak latwiej przeglądać książki przed przeczytaniem. a długo się wzbraniałam. przez to że i tak nie wszystko wychodzi w elektro nie strace kontaktu z papierem

no i spoko, rozumiem. ja ogólnie pewnie nadużywam czasem skrótów myślowych

w ogóle z niekoniecznie ambitnych źródeł też można coś wynieść. Pewnie kwestia działki, że mi nie pasuje, bo nie mam tak, że roztkliwiam się nad poziomem wszystkiego :brzydal:

kupuję tradycyjne, lubię wąchać klej :hahaha: mnie to chyba bez różnicy, bo niby można łatwiej czytnik do torebki schować, ale ja generalnie na tyle mało z domu wychodzę, żeby mi zależało na czytaniu w drodze. No i papierowe jednak przetrwają tyle, żeby moje dzieci też mogły kiedyś po nie sięgnąć. Czytałabym więcej, ale po całym dniu ślepienia w komputer czasami po prostu nie mam siły, oczy się buntują.

też lubię wąchać!
w ogóle to najpiękniejszym prezentem na walentyki ever były noł nejmowe niszowe perfumy skądś tam, nawet nie wiem do końca skąd.
w każdym razie trudne do zdobycia, wiernie oddające zapach książek :hahaha: :hahaha: oszczędzam je od kilku lat
mam z takimi zapachami wiele romantycznych wspomnień :mrgreen:

mam już sporą biblioteczkę ale pozycje naprawde tego warte na pewno będę kupować:)
no i czytam szybciej na czytniku, a jestem po kursie szybkiego czytania i myślałam że osiągnęłam już swój sufit. ale to pewnie już indywidualna kwestia :)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2019, 21:06 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Perse

Postautor: Perse » 29 mar 2019, 0:44

ktrzn pisze:a jeśli chodzi o reportaże to jeśli lubisz audiobooki i/albo czytasz na czytniku to polecam abonament np. legimi jeśli jeszcze nie znasz (zabrzmiało jak reklama :brzydal:)
cenię sobie właśnie dlatego, że mogę najpierw na spokojnie przejrzeć czy jest sens czytać. można sobie czytać/słuchać w domowym zaciszu
szczególnie w tych innych kierunkach. mnie często interesuje np. jakaś część świata i fajnie jest móc ściągać bez limitu, czasem coś porzucić, czasem czytać do końca

Mam, mam, czytam na telefonie, bo mi najłatwiej, najwygodniej i najwszędzie.
Ja mam dość ukierunkowane zainteresowania literackie, ale mimo to Legimi to super wynalazek. Kończę czytać o 22, o 22.01 mam kolejną książkę.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 01 kwie 2019, 10:06

nowe Kryminatorium o archiwum X

Insta

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 04 kwie 2019, 7:25

Justyna Mazur

Insta

gosienka1978

Postautor: gosienka1978 » 04 kwie 2019, 7:27

Polecam kanał Stephanie Halowe https://m.youtube.com/channel/UClVF8RcTN3UqAognWFGlJcg
Jest po angielsku ale naprawdę ciekawie podchodzi do spraw.

Sent fra min G8341 via Tapatalk

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 05 kwie 2019, 11:22

Podcast "Bez przedawnienia" Tomka Kina (prowadził kiedyś Magiel towarzyski)
https://audio.onet.pl/show/bezprzedawnienia

Ja nie słuchałam jeszcze, ale jestem ciekawa bardzo.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2019, 11:29 przez nietopesz, łącznie zmieniany 1 raz.
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 05 kwie 2019, 17:34

nietopesz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Podcast "Bez przedawnienia" Tomka Kina (prowadził kiedyś Magiel towarzyski)
https://audio.onet.pl/show/bezprzedawnienia

Ja nie słuchałam jeszcze, ale jestem ciekawa bardzo.

czytałam jego książkę o tym samym tytule, polecił mi prowadzący zajęcia z uczelni

przyjęłam polecenie ze zdziwieniem, bo kojarzyłam go właśnie z Magla i K-P, początkowo nawet założyłam, że pewnie zbieżność nazwisk. spodziewałam się tabloidiady na poziomie internetowych tfórców typu Karolina Anna, Justyna Mazur

ostatecznie książka nie jest wybitna, ale kiepska też nie jest. Pozytywnie mnie zaskoczyła. Dostępna na legimi, jeśli ktoś ma abonament.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2019, 17:46 przez ktrzn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 06 kwie 2019, 23:24

nowe kryminatorium

Insta

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 07 kwie 2019, 10:25

POLICYJNE NAGRANIA - marzec cz. 2 | NIEDIEGETYCZNE

Ostatnio zmieniony 07 kwie 2019, 10:26 przez Julijka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 07 kwie 2019, 19:46

Karolina Anna

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 07 kwie 2019, 19:52

nowe kryminatorium

kolejna analogiczna historia. impreza, alkohol, spokojny człowiek i wielka tragedia :(

ja to w ogóle uważam,że jedyna bezpieczna opcja to imprezować z zaufanymi osobami. zdarzało mi się być osobą rozwożącą ludzi po imprezie, weselu i serio, niektórzy potrafią tak zareagować na wydawałoby się niewielkie ilości alkoholu że dramat

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 07 kwie 2019, 19:56

nowe kryminatorium

kolejna analogiczna historia. impreza, alkohol, spokojny człowiek i wielka tragedia :(

ja to w ogóle uważam,że jedyna bezpieczna opcja to imprezować z zaufanymi osobami. zdarzało mi się być osobą rozwożącą ludzi po imprezie, weselu i serio, niektórzy potrafią tak zareagować na wydawałoby się niewielkie ilości alkoholu że dramat

ja sobie przy okazji tych historii przypominam, co robiłam, kiedy miałam naście lat - ja, wzorowa uczennica z tzw. dobrego domu :? Te pijackie ogniska nad Wisłą, Dżizas. Dopiero teraz zdaję sobie sprawę, jakie to było niebezpieczne (i drżę na myśl, co moim córkom przyjdzie do głowy).

nowa Karolina Anna

Ostatnio zmieniony 07 kwie 2019, 19:59 przez SALIX, łącznie zmieniany 2 razy.
Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 07 kwie 2019, 20:10

SALIX pisze:

ja sobie przy okazji tych historii przypominam, co robiłam, kiedy miałam naście lat - ja, wzorcowa uczennica z tzw. dobrej rodziny :? Te pijackie ogniska nad Wisłą, Dżizas. Dopiero teraz zdaję sobie sprawę, jakie to było niebezpieczne (i drżę na myśl, co moim córkom przyjdzie do głowy).

coś w tym jest. ja co prawda miałam do końca gimbazy średnią koło 5, ale nie byłam nigdy w tych najlepszych ani wzorowych (zachowanie miałam zazwyczaj bardzo dobre albo dobre za różne akcje :brzydal: ), a wychowana byłam na 997 i ultra ostrożna, moja przyjaciółka do dziś jest mi wdzięczna za zjbki wszelakie :brzydal:

ale mnie też nigdy do alko nie ciągnęło. nie że z jakiś konkretnych powodów czy że ani kropli, mi po prostu większość alkoholu śmierdzi podobnie jak papierosy i nie czuję się po nim fajnie. chyba że jakieś naprawdę mikro ilości w stylu lampka wina czy piwo smakowe potrafią być spoko. jestem pewnie jedną z nielicznych osób w tym kraju, która bez jakiś tam zdrowotnych czy religijno-ideologicznych przesłanek nie piła nigdy czystej wódki :brzydal:

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 07 kwie 2019, 20:14

SALIX pisze:

ja sobie przy okazji tych historii przypominam, co robiłam, kiedy miałam naście lat - ja, wzorcowa uczennica z tzw. dobrej rodziny :? Te pijackie ogniska nad Wisłą, Dżizas. Dopiero teraz zdaję sobie sprawę, jakie to było niebezpieczne (i drżę na myśl, co moim córkom przyjdzie do głowy).

coś w tym jest. ja co prawda miałam do końca gimbazy średnią koło 5, ale nie byłam nigdy w tych najlepszych ani wzorowych (zachowanie miałam zazwyczaj bardzo dobre albo dobre za różne akcje :brzydal: ), a wychowana byłam na 997 i ultra ostrożna, moja przyjaciółka do dziś jest mi wdzięczna za zjbki wszelakie :brzydal:

ale mnie też nigdy do alko nie ciągnęło. nie że z jakiś konkretnych powodów czy że ani kropli, mi po prostu większość alkoholu śmierdzi podobnie jak papierosy i nie czuję się po nim fajnie. chyba że jakieś naprawdę mikro ilości w stylu lampka wina czy piwo smakowe potrafią być spoko. jestem pewnie jedną z nielicznych osób w tym kraju, która bez jakiś tam zdrowotnych czy religijno-ideologicznych przesłanek nie piła nigdy czystej wódki :brzydal:

nic nie tracisz, to wynalazek szatana - nie wiem, jak kiedyś mogłam ją pić :rzyg:
Insta

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 11 kwie 2019, 20:30

Karolina Anna
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2019, 20:31 przez Julijka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 16 kwie 2019, 18:29

Justyna Mazur

Karolina Anna

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 17 kwie 2019, 10:03

Sprawa Mateusza jest przedziwna. Mam też wrażenie, że coś się nie zgadza w przekazywanych przez dziennikarzy/rodzinę faktach, w sensie - musiało dojść do jakichś pomyłek, w przeciwnym razie nic tu nie ma sensu :shock:

A nie wiem, czy widziałyście - grupa Lampart znowu uparcie brnie w swoją durnowatą hipotezę o przewożeniu Iwony Wieczorek w śmieciarce. I tłumaczy się ze swojej żenującej analizy. Materiał kojarzy mi się z jakimś tabloidem a nie poważnymi detektywami. :mdleje:

Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 17 kwie 2019, 10:33

Sprawa Mateusza jest przedziwna. Mam też wrażenie, że coś się nie zgadza w przekazywanych przez dziennikarzy/rodzinę faktach, w sensie - musiało dojść do jakichś pomyłek, w przeciwnym razie nic tu nie ma sensu :shock:

A nie wiem, czy widziałyście - grupa Lampart znowu uparcie brnie w swoją durnowatą hipotezę o przewożeniu Iwony Wieczorek w śmieciarce. I tłumaczy się ze swojej żenującej analizy. Materiał kojarzy mi się z jakimś tabloidem a nie poważnymi detektywami. :mdleje:

kupy się nie trzymają te pseudo kryminalistyczne, emocjonalne analizy Justyny o soku, dentyście i stodole

ale trochę szerszy obraz dało mi słuchanie jej podcastów, insta. polubiłam ją bardzo, jest przesympatyczną kobietą i ma podobne rozkminy nie tylko o sprawach kryminalnych. trochę jej gdzieś tam współczuję jak gloryfikuje tego swojego chłopaka albo mówi rzeczy w stylu ''każdy oprócz narcyzów na jakimś etapie ma problemy z pewnością siebie''. ale jak tak się zagłębić w to co mówi o swoim życiu wszystko układa się w całość - prawie jak Dorota od rozważań nad szczypiorkiem z jednego z kryminalnych. jest po prostu mega wrażliwą osobą, co jest w ogólnym rozrachunku plusem, a nie minusem. brakuje jej tylko odrobiny samoświadomości, bo strasznie wszystko odnosi do swojego patrzenia na świat.

tylko że gdzieś tam mówiła, że interesuje się kryminalistyką. no sorry, ale nie. :brzydal:

lubię sobie obejrzeć wieczorem w miłym towarzystwie film, a czasem dwa. Lubię też czytać książki. Mam kilka tysięcy ocen fabuł na filmwebie, a półtora książek gdzie indziej. ale jestem takim tam konsumentem i jakbym miała powiedzieć, że ''moje hobby to filmo/literaturoznawstwo'' przeszłyby mnie ciarki zazenowania milion. moja wiedza w tych dziedzinach jest śladowa. Nie mówię, że trzeba od razu robić doktorat, ale sorry, laska nie ma podstaw podstaw
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2019, 10:47 przez ktrzn, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 17 kwie 2019, 12:38

Adam Z. został uniewinniony od zarzutu zabójstwa Ewy Tylman

https://wiadomosci.wp.pl/wyrok-ws-zabojstwa-ewy-tylman-6371274622338689a
Insta

Wróć do „Youtube i blogi”