Włosy i wszystko o nich.

jowitka

Re: Włosy i wszystko o nich.

Postautor: jowitka » 17 kwie 2019, 6:59

hejka ale tu ciekawie...

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 17 kwie 2019, 9:05

ktrzn pisze:
Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Zakochałam się w produktach do włosów Anwen. Już tu pisałam zachwyty na temat odżywki o zapachu bzu, teraz dokupiłam szampony, odżywkę proteinową zielona herbata i olejek i na razie dalej jestem zadowolona. Wszystko pachnie bardzo przyjemnie i robi z moimi włosami to co ma robić. Zapachy baaardzo na plus, np szampon pomarańcza i bergamotka dla mnie pachnie taką bardziej gorzką pomarańczą ale bardzo miło.

o, widzę, że linia się rozrasta, super
ja ostatnio znowu włosowy maksymalizm, więc na pewno zajrzę.

co do kostek to są mało uniwersalne. takie szampony nie nadają się do ''wyrównanego'' skalpu. nie po to wyprowadzałam swój z nadmiernego przetłuszczania, żeby mu to robić. swoją drogą fascynuje mnie, że moda musi być zawsze dwubiegunowa. jak skończyła się era myj głowę żelem do intymnej to od razu po hardkorze.
odżywki zresztą też chyba głównie przed myciem do emulgowania albo zamiast oleju. nie sądzę, żeby tak małej firmie opłacało się robić coś pod mniejszość.

Wiadomo, ze to opcja nie dla wszystkich :)
Używam od paru miesiący, super się u mnie sprawdza. A maja te okropne SLSy ;) (bo podobno najgorsze składowo są z lusha, a tam właśnie kupuje).

Odżywkę nakładam jak mi się przypomni. :D

Kiedyś miałam fazę na wlosomaniactwo, jakoś 6,7 lat temu, ale później mi przeszło.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 17 kwie 2019, 9:20

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ktrzn pisze:
Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Zakochałam się w produktach do włosów Anwen. Już tu pisałam zachwyty na temat odżywki o zapachu bzu, teraz dokupiłam szampony, odżywkę proteinową zielona herbata i olejek i na razie dalej jestem zadowolona. Wszystko pachnie bardzo przyjemnie i robi z moimi włosami to co ma robić. Zapachy baaardzo na plus, np szampon pomarańcza i bergamotka dla mnie pachnie taką bardziej gorzką pomarańczą ale bardzo miło.

o, widzę, że linia się rozrasta, super
ja ostatnio znowu włosowy maksymalizm, więc na pewno zajrzę.

co do kostek to są mało uniwersalne. takie szampony nie nadają się do ''wyrównanego'' skalpu. nie po to wyprowadzałam swój z nadmiernego przetłuszczania, żeby mu to robić. swoją drogą fascynuje mnie, że moda musi być zawsze dwubiegunowa. jak skończyła się era myj głowę żelem do intymnej to od razu po hardkorze.
odżywki zresztą też chyba głównie przed myciem do emulgowania albo zamiast oleju. nie sądzę, żeby tak małej firmie opłacało się robić coś pod mniejszość.

Wiadomo, ze to opcja nie dla wszystkich :)
Używam od paru miesiący, super się u mnie sprawdza. A maja te okropne SLSy ;) (bo podobno najgorsze składowo są z lusha, a tam właśnie kupuje).

Odżywkę nakładam jak mi się przypomni. :D

Kiedyś miałam fazę na wlosomaniactwo, jakoś 6,7 lat temu, ale później mi przeszło.
chodziło mi o to, że dla mało kogo.
wiadomo, że żaden kosmetyk nie jest dla wszystkich. + jeszcze jakieś mocno syntetyczne rypacze jedno, a tych bardziej naturalnych w kostce miałabym opory higieniczne używać

po moich włosach od razu widać. zafarbuję, wypilinguję, nałożę olej, maskę, wcierki tak do 4-5 myć z 6 w ciągu tygodnia to po dwóch takich rundach mam włosie jak nowe :brzydal:

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 17 kwie 2019, 10:12

A prospos wcierek - jakich używacie?
Jak wstawić zdjęcie, gifa czy miniaturkę YT na forum, dowiesz się TUTAJ

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 17 kwie 2019, 10:44

empress pisze:zobacz cytowaną wiadomość
A prospos wcierek - jakich używacie?

ampułek cecemed w cyklu trzy miesiące używam, dwa przerwy
w przerwach normalizującą vianka :) i olej khadi przed myciem jeśli się liczy (kłada na skalp, a długość np. kokos)

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 17 kwie 2019, 11:18

Ja na temat szamponów w kostce nawet nie mam zdania, używałam sporadycznie na wyjeździe tysiąc lat temu a do tego mam nieproblemowe włosy i mało problemową skore głowy pod względem pielęgnacji.

Za to dzięki temu wątkowi odkryłam peelingi do skory głowy, które są bardzo przyjemne :D
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

dunia

Postautor: dunia » 17 kwie 2019, 19:47

ktrzn, to ja mam pytanie odnośnie tego wyprowadzania włosów z nadmiernego przetłuszczania. czy masz na to jakieś sprawdzone sposoby? obecnie codziennie muszę myć włosy, na drugi dzień już się nie nadają :(

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 17 kwie 2019, 20:04

dunia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ktrzn, to ja mam pytanie odnośnie tego wyprowadzania włosów z nadmiernego przetłuszczania. czy masz na to jakieś sprawdzone sposoby? obecnie codziennie muszę myć włosy, na drugi dzień już się nie nadają :(

ja i tak myję codziennie, bo lubię to uczucie, ale fakt, kiedyś miałam tak, że nawet nie kolejnego dnia, a nawet tego samego wieczorem musiałam myć jak gdzieś wychodziłam. natomiast obecnie zazwyczaj nie myję z piątku na sobotę, a jak byłam w styczniu przeziębiona nie myłam z trzy dni i nadawały się do wyjścia. więc dementuję że częste mycie wzmaga

czy ja mam patent. jednego chyba nie. mogę odradzić peelingi mechaniczne i polecić to czego używam czyli peeling do skóry głowy i ekstrakty z bandi, wspomniane ampułki cecemed, wcierkę jantar.

poza tym przed myciem jak olejuję głowę nakładam olejek na sklap. no i nawilżam - zazwyczaj żelem aloesowym z kroplą oleju do skalpu. staram się nie obciążać i olej plus maskę stosuję przed myciem, a po tylko dwa psiki odżywki w spreju od połowy.

z szamponów i odżywek mojemu przetłuszczaniu chyba najlepiej robią szampony z Whamisy, ale nie polecam ciągłego stosowania tego do przetłuszczającego się sklapu. stosuje to suchego i tłustego na zmianę. zdarza mi się skalp kłaść kosmetyki seboradin, co któreś mycie myję szamponem z bandi. No i od kiedy farbuję ziołami zauważyłam ostateczne rozwiązanie problemu

jakbym miała tak strzelić co pomogło najbardziej to chyba peeling bandi, szampony z whamisy i koloryzacja ziołami/henną :)

dunia

Postautor: dunia » 17 kwie 2019, 20:27

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
dunia pisze:zobacz cytowaną wiadomość

ja i tak myję codziennie, bo lubię to uczucie, ale fakt, kiedyś miałam tak, że nawet nie kolejnego dnia, a nawet tego samego wieczorem musiałam myć jak gdzieś wychodziłam. natomiast obecnie zazwyczaj nie myję z piątku na sobotę, a jak byłam w styczniu przeziębiona nie myłam z trzy dni i nadawały się do wyjścia. więc dementuję że częste mycie wzmaga

czy ja mam patent. jednego chyba nie. mogę odradzić peelingi mechaniczne i polecić to czego używam czyli peeling do skóry głowy i ekstrakty z bandi, wspomniane ampułki cecemed, wcierkę jantar.

poza tym przed myciem jak olejuję głowę nakładam olejek na sklap. no i nawilżam - zazwyczaj żelem aloesowym z kroplą oleju do skalpu. staram się nie obciążać i olej plus maskę stosuję przed myciem, a po tylko dwa psiki odżywki w spreju od połowy.

z szamponów i odżywek mojemu przetłuszczaniu chyba najlepiej robią szampony z Whamisy, ale nie polecam ciągłego stosowania tego do przetłuszczającego się sklapu. stosuje to suchego i tłustego na zmianę. zdarza mi się skalp kłaść kosmetyki seboradin, co któreś mycie myję szamponem z bandi. No i od kiedy farbuję ziołami zauważyłam ostateczne rozwiązanie problemu

jakbym miała tak strzelić co pomogło najbardziej to chyba peeling bandi, szampony z whamisy i koloryzacja ziołami/henną :)

super, dzięki, jeśli po 3 dniach się nadawały to jednak coś musiało zadziałać :) kolor mam naturalny, ale szampon i peeling na pewno kupię! bardzo dziękuję za tipy :serce:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 19 kwie 2019, 12:23

pomyliły mi się wcierki - pisząc o jantarze miałam vianek na myśli. Jantar mi akurat wzmagał przetłuszcz

ja się bawię w termoloki i jednak trzeba przyznać że farbowanie mieszankami z henną prostuje włosy :brzydal:

Wróć do „Moda i Uroda”