Kubeczki menstruacyjne

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Re: Kubeczki menstruacyjne

Postautor: Julijka » 12 paź 2017, 18:47

azalyn pisze:zobacz cytowaną wiadomość

U Pink Candy recenzja kubeczka z Rossmanna. Nie sprawdził jej się.

ogladalam dzisiaj opakowania
mega fajnie, że jest to stacjonarnie, jeszcze trochę niech sie podniesie świadomość kobiet w ich używaniu i będzie super :D

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 19 lis 2017, 12:38

gosiaczek

Postautor: gosiaczek » 07 sty 2018, 17:49

Bardzo proszę o podpowiedź, gdzie mogę zamówić kubeczek Lybera? szukam jakiegoś dla nisko osadzonej szyjki, ale żeby miał troszkę większą pojemność niz meluna short. Ale nie mogę znaleźc, gdzie go kupic. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 07 sty 2018, 20:51

gosiaczek pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Bardzo proszę o podpowiedź, gdzie mogę zamówić kubeczek Lybera? szukam jakiegoś dla nisko osadzonej szyjki, ale żeby miał troszkę większą pojemność niz meluna short. Ale nie mogę znaleźc, gdzie go kupic. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

https://www.farmae.it
Producent poleca ten sklep, jest wysyłka do polski, można płacić kartą lub paypal :)

gosiaczek

Postautor: gosiaczek » 08 sty 2018, 14:19

Dziękuję za podpowiedź :) szkoda, że z zagranicy, 15 euro kubeczek a 25 wysyłka :)
czy któraś z Was go używa i poleca? główkuję nad wyborem pierwszego kubeczka i nie mam nadal pojęcia który wybrać :) ten wydaje się dobry dla kobiet z niską szyjką, a przy tym w miarę pojemny
Ostatnio zmieniony 08 sty 2018, 14:25 przez gosiaczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 09 sty 2018, 8:53

gosiaczek pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziękuję za podpowiedź :) szkoda, że z zagranicy, 15 euro kubeczek a 25 wysyłka :)
czy któraś z Was go używa i poleca? główkuję nad wyborem pierwszego kubeczka i nie mam nadal pojęcia który wybrać :) ten wydaje się dobry dla kobiet z niską szyjką, a przy tym w miarę pojemny

Może linkowane wyżej fun cup? Nie mają ogonków.
Niestety mam wysoko szyjkę, więc cięzko mi powiedzieć

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 20 lut 2018, 18:22

Edytowałam bo to niestety nie to
W temacie to używam kubeczka Meluna classic m od 3 miesięcy, nie przecieka, natomiast aktualnie np w pracy musiałabym wyjmować 2-3 razy, bo jestem poza domem minimum 10 godzin. Do pracy raczej przerzucam się na tampony :/

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, 18:22 przez elorap, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 20 lut 2018, 18:51

mnie nic nie jest od kubeczka

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 21 lut 2018, 21:50

gosiaczek pisze:Dziękuję za podpowiedź :) szkoda, że z zagranicy, 15 euro kubeczek a 25 wysyłka :)

Może jeszcze taki?

http://proseksualna.pl/gadzety/merula-krotki-kubeczek-menstruacyjny/

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 29 kwie 2018, 18:00

bunia pisze:A mogłabyś się podzielić bardziej szczegółową opinią? Bo chciałabym ich usłyszeć jak najwięcej :)

no to sie dzielę w prawilnym miejscu :mrgreen:
nie studiowałam badań ale nie trafiłam nigdy na nic co by mnie metodologicznie satysfakcjonowało i przekonało do sensu unikania chlorowanych tamponow. ale ja ogólnie jestem mało eko, używam atyperspirantu vichy itd. i prawie tak jak w Boga wierzę w matematykę. :brzydal: więc odpada sporo argumentów. mój ginekolog uważa kubeczki za względnie bezpieczne ale nie tak samo higieniczne jak tampony

nie nazwałabym kubeczka niewyczuwalnym. dla mnie tampony są niewyczuwalne a kubeczek prawie niewyczuwalny, ale różnica jest. no i od dłuższego czasu mam bezbolesne okresy, a przy kubeczku noszonym dłużej niż na noc (w sensie nie wymiennie z tamponami) pobolewał mnie brzuch. nie lubię wprawdzie wydawania pieniędzy bez sensu ale nie znalazłam innej motywacji żeby go używać ciągle, a motywacja finansowa okazała się niewystarczająca. :brzydal:
doceniam walory kubeczka używanego na noc.
nie miałam nigdy żadnych przykrych doświadczeń przy wyjmowaniu, nigdy mi nic nie przeciekło ani się nie wylało, a może nie mam jakiś hiper obfitych okresów, ale skąpych też nie
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2018, 18:01 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bunia

Postautor: bunia » 29 kwie 2018, 20:51

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
bunia pisze:A mogłabyś się podzielić bardziej szczegółową opinią? Bo chciałabym ich usłyszeć jak najwięcej :)

no to sie dzielę w prawilnym miejscu :mrgreen:
nie studiowałam badań ale nie trafiłam nigdy na nic co by mnie metodologicznie satysfakcjonowało i przekonało do sensu unikania chlorowanych tamponow. ale ja ogólnie jestem mało eko, używam atyperspirantu vichy itd. i prawie tak jak w Boga wierzę w matematykę. :brzydal: więc odpada sporo argumentów. mój ginekolog uważa kubeczki za względnie bezpieczne ale nie tak samo higieniczne jak tampony

nie nazwałabym kubeczka niewyczuwalnym. dla mnie tampony są niewyczuwalne a kubeczek prawie niewyczuwalny, ale różnica jest. no i od dłuższego czasu mam bezbolesne okresy, a przy kubeczku noszonym dłużej niż na noc (w sensie nie wymiennie z tamponami) pobolewał mnie brzuch. nie lubię wprawdzie wydawania pieniędzy bez sensu ale nie znalazłam innej motywacji żeby go używać ciągle, a motywacja finansowa okazała się niewystarczająca. :brzydal:
doceniam walory kubeczka używanego na noc.
nie miałam nigdy żadnych przykrych doświadczeń przy wyjmowaniu, nigdy mi nic nie przeciekło ani się nie wylało, a może nie mam jakiś hiper obfitych okresów, ale skąpych też nie

Dzięki za odpowiedź :roza: :roza: :roza:

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 22 maja 2018, 21:30

Pomyślałam, że skrobnę mini recenzję selenacup z roska jakby ktoś szukał informacji :D

Wybrałam ten głównie dlatego, że był dostępny stacjonarnie kupiłam rozmiar M bo S wydawał mi się malutki. Kubeczek jest twardy ale bez problemu składa się w C i tulipana. Jak dla mnie mógłby być krótszy o pętelkę na samym końcu ale nie będę jej odcinała bo używam jej do wyciągania. Zanim użyłam go podczas okresu wypróbowywałam go "na sucho". Okazało się, że dobrze rozkłada się złożony jedynie w tulipana. Swoją drogą polecam spróbować kilka razy włożyć kubeczek przed okresem. Dzięki tym próbom wiedziałam czego się spodziewać i nie miałam stresu, że coś się nie uda albo przecieknę.

Od pierwszej miesiączki używałam tamponów. Ostatnio z niewiadomych przyczyn tampony zaczęły powodować okrutny ból i dyskomfort. Z kubeczkiem jest zupełnie inaczej. Nie mam dyskomfortu bo jest za sucho, nie mam podrażnień od aplikacji i najważniejsze nie ma bólu. Teraz kiedy jestem bardziej aktywna (biegam) kubeczek daje mi taki komfort życia, że szkoda słów. Nic nie czuje, nie boję się, że przecieknę. Niestety z tamponami zdarzało mi się, że po chwili były tak "pełne", że niemal wypadały w trakcie większego wysiłku zaaplikowane tuż przed.

Podsumowując. Ekonomicznie już dawno kubeczek "zwrócił" się. Mogę spać bez bielizny, nic nie przecieka, nie muszę zmieniać zabezpieczenia podczas każdej wizyty w toalecie. Nie zdarzyło mi się wylać zawartości w niepożądane miejsce. Opróżniać kubeczek mogę spokojnie co 8-12h w zależności od dnia cyklu. Niestety nie wiem jaką kubeczek ma pojemność. Z selenacup jestem na tyle zadowolona, że raczej nie będę szukać innego :) ewentualnie dokupię mniejszy :)

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 01 paź 2018, 12:09

trochę z innej strony, ale moje tabletki do dezynfekcji (firmy milton) maja termin ważności 04/2019 i na 100% nie zużyję wszystkich jakie mi zostały. jeżeli ktoraś jest chętna to mogę oddać 10 takich całych :)
Ostatnio zmieniony 01 paź 2018, 12:09 przez Sasabina, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Sport i zdrowie”