Wątek pachnący

Awatar użytkownika
Caoimhe

Re: Wątek pachnący

Postautor: Caoimhe » 01 sie 2020, 12:42

Dostałam na rocznicę próbki Zoologist - bat, camel i t-rex :D Wszystkie pachną świetnie :brzydal: Chyba najmniej camel mi podszedł, u mnie na skórze rozwija się w mydlanym kierunku

Awatar użytkownika
AnnaVanDort

Postautor: AnnaVanDort » 01 sie 2020, 17:34

diss.solved pisze:Czy możesz powiedzieć mi, jak mniej więcej ma się Avignon do Black Cashmere Donny Karan? Szukam kadzidła idealnego (czyli możliwie podobnego do BCDK) i nie znajduję :ryk:

Donny Karan niestety nie znam :(

mmd pisze:Nijak się nie ma, w ogole nie jest podobny. Avignon to chłodne, ascetyczne, typowo kościelne kadzidło i w sumie nic więcej, żadnych przypraw. CdG nie ma żadnego zapachu podobnego do BC. Bliźniaczo podobne do BC są Sale 01 Michała Szulca i Black Calamus Carner Barcelona. Kiedyś były jeszcze Black Sea Micallef, ale niestety też są juz dawno wycofane.

Mnie z serii incense CdG szalenie podobają się Kyoto i Jaisalmer, mam flakony obu.

A jednym z moich najjjukochanszych zapachów kadzidlanych jest Memoir Man Amouage :love:

Avignon jest tym, czym powinien być. Bez żadnych udziwnień i dodatków :D za dzieciaka chodziłam do kościoła na msze/pogrzeby i te perfumy są tym, co pamiętam. Zbutwiałe drewno ławek, kadzidło, zapach posadzki.
I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.

Awatar użytkownika
AnnaVanDort

Postautor: AnnaVanDort » 01 sie 2020, 17:35

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dostałam na rocznicę próbki Zoologist - bat, camel i t-rex :D Wszystkie pachną świetnie :brzydal: Chyba najmniej camel mi podszedł, u mnie na skórze rozwija się w mydlanym kierunku

A jak Bat? :love: ehh no muszę je w końcu kupić.
I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 01 sie 2020, 18:19

AnnaVanDort pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość

A jak Bat? :love: ehh no muszę je w końcu kupić.

Mam nową wersję, więc niestety nie porównam do starej, mocniejszej.
Na mnie na początku pachną jak być może :brzydal: Ale pięknie się rozwijają i później zostaje samo kadzidło.

Za to T-rex... Na początku palona skóra, mocno dymny. Później drewno i żywica, na końcu zostaje kadzidlany zapach.

Awatar użytkownika
mmd

Wątek pachnący

Postautor: mmd » 01 sie 2020, 18:40

Ale ten nowy Bat ze starym ma niewiele wspólnego, to zupełnie inny zapach. Niestety Zoologist ma w zwyczaju sprzedawać nowe formuły pod dawną nazwą.

Klasyczny Bat jest teraz dostępny jako Night Flyer marki Olympic Orchids. Twórczyni zapachu "zabrała" go zoologistowi i włączyła do swojej własnej marki. I na pewno nie pachnie on kadzidłem, tylko mokrą ziemią i przejrzałymi owocami, głównie bananem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 01 sie 2020, 18:40 przez mmd, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AnnaVanDort

Postautor: AnnaVanDort » 01 sie 2020, 19:16

mmd pisze:Ale ten nowy Bat ze starym ma niewiele wspólnego, to zupełnie inny zapach. Niestety Zoologist ma w zwyczaju sprzedawać nowe formuły pod dawną nazwą.

Klasyczny Bat jest teraz dostępny jako Night Flyer marki Olympic Orchids. Twórczyni zapachu "zabrała" go zoologistowi i włączyła do swojej własnej marki. I na pewno nie pachnie on kadzidłem, tylko mokrą ziemią i przejrzałymi owocami, głównie bananem.

Hmm, to nie miałam pojęcia. Dwa lata temu wąchałam Nietoperza w Lului i właśnie czułam ziemię/brud/piwnicę i na końcu banana. Zanim kupię przejadę się powąchać raz jeszcze. Bat absolutnie nie był kadzidlany, a zapach pamiętam do tej pory.
There is no cure.

Awatar użytkownika
mmd

Postautor: mmd » 01 sie 2020, 19:21

AnnaVanDort pisze:
mmd pisze:Ale ten nowy Bat ze starym ma niewiele wspólnego, to zupełnie inny zapach. Niestety Zoologist ma w zwyczaju sprzedawać nowe formuły pod dawną nazwą.

Hmm, to nie miałam pojęcia. Dwa lata temu wąchałam Nietoperza w Lului i właśnie czułam ziemię/brud/piwnicę i na końcu banana. Zanim kupię przejadę się powąchać raz jeszcze. Bat absolutnie nie był kadzidlany, a zapach pamiętam do tej pory.

No, Bat sprzed dwóch lat to dzisiejszy Night Flyer Olympic Orchids. Dzisiejszy Bat Zoologist to inny zapach, nie że stary był mocniejszy...

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 01 sie 2020, 19:27

mmd pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ale ten nowy Bat ze starym ma niewiele wspólnego, to zupełnie inny zapach. Niestety Zoologist ma w zwyczaju sprzedawać nowe formuły pod dawną nazwą.

To wiem, dlatego zaznaczyłam, ze mam nowa wersje ;)

Wróć do „Moda i Uroda”