Wątek pachnący

Awatar użytkownika
brzoskwinka

Re: Wątek pachnący

Postautor: brzoskwinka » 15 cze 2020, 9:54

do mnie teraz idzie masaki/masaki matsushima. jeszcze sie zastanawiam nad jakimis zapachami takimi zmyslowymi, sensualnymi. mozecie cos polecic?

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 15 cze 2020, 13:56

brzoskwinka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
do mnie teraz idzie masaki/masaki matsushima. jeszcze sie zastanawiam nad jakimis zapachami takimi zmyslowymi, sensualnymi. mozecie cos polecic?

Zdecydowanie dior Addict - ciężki kaliber
Good Girl - podobnie

Awatar użytkownika
AnnaVanDort

Postautor: AnnaVanDort » 15 cze 2020, 22:48

sybillahogwart pisze:zobacz cytowaną wiadomość
brzoskwinka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Zdecydowanie dior Addict - ciężki kaliber
Good Girl - podobnie

Na Good Girl strasznie się zawiodłam. Miało być upojne/niegrzecznie a wyszedł standardowy ulep/przeciętniak.

Od siebie mogę polecić Eisenberg, So French! Tylko najlepiej gdzieś najpierw przetestować.

EDIT: Aaa jeszcze przypomniałam sobie o Diabolique (wersja dla kobiet i mężczyzn) bardzo dobrze wspominam. Tylko nie wiem, czy są jeszcze gdzieś do utrafienia. So French! i Love Affair kupowałam już za ciężkie pieniądze. Zanim się zorientowałam zniknęły z Sephory.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2020, 22:53 przez AnnaVanDort, łącznie zmieniany 1 raz.
I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.

Awatar użytkownika
mimoza_mimoza

Postautor: mimoza_mimoza » 16 cze 2020, 15:46

Niegrzeczny to jest Armani i jego Code. Serio... Fajnie też pachnie Versace Crystal Noir :D Może też trucizny od Diorka? :D

Awatar użytkownika
strawberryblonde
Ranga alternatywna: Pani Mizantrop

Postautor: strawberryblonde » 21 cze 2020, 17:50

mimoza_mimoza pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Niegrzeczny to jest Armani i jego Code. Serio... Fajnie też pachnie Versace Crystal Noir :D Może też trucizny od Diorka? :D

Crystal Noir w wersji EDP uzywalam przez kilka lat az mi tak zbrzydly, ze teraz mam mdlosci na samo wspomnienie :brzydal:
Z trucizn najbardziej lubie Pure Poison, ale to nie do konca moje klimaty, w sumie chyba nic z Diora mi tak w 100% nie pasuje.
In a world of choices, I choose me.

Awatar użytkownika
strawberryblonde
Ranga alternatywna: Pani Mizantrop

Postautor: strawberryblonde » 21 cze 2020, 17:51

AnnaVanDort pisze:Na Good Girl strasznie się zawiodłam. Miało być upojne/niegrzecznie a wyszedł standardowy ulep/przeciętniak.

Zgadzam sie, Good Girl to bardzo typowy zapach, nic oryginalnego.
In a world of choices, I choose me.

Awatar użytkownika
AnnaVanDort

Postautor: AnnaVanDort » 22 lip 2020, 21:29

Czy któraś z Was ma coś z tej nowej serii/marki?
Moth and Rabbit Perfumes
Chyba mam nowe chciejstwo: https://lulua.pl/produkt/enter-the-void-edp/ ale tym razem kupiłabym 12 ml. Hmm, przysięgłabym, że była ta pojemność.
I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.

Awatar użytkownika
pani_z_lasu

Postautor: pani_z_lasu » 30 lip 2020, 8:39

Nuta głowy o zapachu marysi???? Tak na serio xD ?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 30 lip 2020, 11:16

Zamówiłam próbki Zoologist, odbiorę we wrześniu i już nie mogę się doczekać. Nigdy niczego od nich nie wąchałam. Żałuje, ze było mało próbek :(

Kiedyś chciałabym jeszcze zamówić CdG i Sarge Lutensa probki

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 30 lip 2020, 11:42

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Zamówiłam próbki Zoologist, odbiorę we wrześniu i już nie mogę się doczekać. Nigdy niczego od nich nie wąchałam. Żałuje, ze było mało próbek :(

A SL jakie zapachy Cię interesują?
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 30 lip 2020, 12:33

A CdG jakie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 31 lip 2020, 9:29

Kumiho pisze:A SL jakie zapachy Cię interesują?

Five O'Clock, La Religieuse i może vetiver jeszcze.

Axis mundi pisze:A CdG jakie?

Kiedyś usłyszałam o Series 3 Incense i teraz za mną chodzi.

Choć w obu przypadkach chciałabym raczej powąchać, bo dowiedziałam się o tych markach ponad 10 lat temu, nigdy nie widziałam buteleczki na żywo, a sentyment związany z opisami zapachów pozostał :facepalm:

szokobons

Postautor: szokobons » 31 lip 2020, 12:05

orientujecie sie moze jak jest z ich trwaloscia czy tak nie bardzo???

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 31 lip 2020, 13:51

Caoimhe pisze:
Axis mundi pisze:A CdG jakie?

Kiedyś usłyszałam o Series 3 Incense i teraz za mną chodzi.

Ja mam Wood Coffee z Series 7 Sweet. Fajne są te ich drzewne kompozycje :ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
AnnaVanDort

Postautor: AnnaVanDort » 31 lip 2020, 14:48

Matulu, moje ulubione marki :love: z Zoologist oczarowało mnie chyba wszystko, a najbardziej Bat i Nightingale. Z CdG posiadam i wychwalam pod niebiosa Avignon z serii Incense. Czysty, zakurzony i kadzidlany kościół. Jak można stworzyć coś tak perfekcyjnego :brzydal:
There is no cure.

diss.solved

Postautor: diss.solved » 31 lip 2020, 15:06

AnnaVanDort pisze:Z CdG posiadam i wychwalam pod niebiosa Avignon z serii Incense.

Czy możesz powiedzieć mi, jak mniej więcej ma się Avignon do Black Cashmere Donny Karan? Szukam kadzidła idealnego (czyli możliwie podobnego do BCDK) i nie znajduję :ryk:

Awatar użytkownika
mmd

Wątek pachnący

Postautor: mmd » 31 lip 2020, 16:41

diss.solved pisze:
AnnaVanDort pisze:Z CdG posiadam i wychwalam pod niebiosa Avignon z serii Incense.

Czy możesz powiedzieć mi, jak mniej więcej ma się Avignon do Black Cashmere Donny Karan? Szukam kadzidła idealnego (czyli możliwie podobnego do BCDK) i nie znajduję :ryk:

Nijak się nie ma, w ogole nie jest podobny. Avignon to chłodne, ascetyczne, typowo kościelne kadzidło i w sumie nic więcej, żadnych przypraw. CdG nie ma żadnego zapachu podobnego do BC. Bliźniaczo podobne do BC są Sale 01 Michała Szulca i Black Calamus Carner Barcelona. Kiedyś były jeszcze Black Sea Micallef, ale niestety też są juz dawno wycofane.

Mnie z serii incense CdG szalenie podobają się Kyoto i Jaisalmer, mam flakony obu.

A jednym z moich najjjukochanszych zapachów kadzidlanych jest Memoir Man Amouage :love:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 31 lip 2020, 16:41 przez mmd, łącznie zmieniany 1 raz.

diss.solved

Postautor: diss.solved » 31 lip 2020, 16:45

mmd pisze:zobacz cytowaną wiadomość
diss.solved pisze:

Nijak się nie ma, w ogole nie jest podobny. Avignon to chłodne, ascetyczne, typowo kościelne kadzidło i w sumie nic więcej, żadnych przypraw. CdG nie ma żadnego zapachu podobnego do BC. Bliźniaczo podobne do BC są Sale 01 Michała Szulca i Black Calamus Carner Barcelona. Kiedyś były jeszcze Black Sea Micallef, ale niestety też są juz dawno wycofane.

Mnie z serii incense CdG szalenie podobają się Kyoto i Jaisalmer, mam flakony obu.

A jednym z moich najjjukochanszych zapachów kadzidlanych jest Memoir Man Amouage :love:

Black Calamus, będziesz mój!
Dziękuję :love: :roza: :angel:

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 31 lip 2020, 19:51

AnnaVanDort pisze:
Matulu, moje ulubione marki :love: z Zoologist oczarowało mnie chyba wszystko, a najbardziej Bat i Nightingale. Z CdG posiadam i wychwalam pod niebiosa Avignon z serii Incense. Czysty, zakurzony i kadzidlany kościół. Jak można stworzyć coś tak perfekcyjnego :brzydal:

Nie wyobrażam sobie lepszej rekomendacji :D

Awatar użytkownika
mmd

Postautor: mmd » 31 lip 2020, 22:23

Mnie Avignon i Zagorsk w ogóle nie przypadły so gustu, za proste są, a Zagorsk na dodatek wali marchewką. Ale cala reszta tej serii to cudowny, mistyczny miodzio. Zwłaszcza Kyoto. Lubię tez męskie CdG2. Ahhh i zapomnialabym o CdG Black!! Również kadzidło plus brzoza i lukrecja. KOCHAM.

Wróć do „Moda i Uroda”