Wątek filmowo-serialowy

Filmy, seriale, reality show, programy edukacyjne itp.
Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Wątek filmowo-serialowy

Postautor: Kumiho » 17 wrz 2018, 16:45

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Jestem ciekawa, czy Archer od razu Ci się spodobał, czy zaczynałaś oglądanie na kilka prób? Wszyscy moi znajomi to kochają od pierwszego odcinka a ja się nie mogę przemóc do stylu animacji i rozważam, czy warto jeszcze próbować :brzydal: .

A gdzie tam, zajęło mi sporo czasu zanim się przekonałam i miałam kilka podejść do niego (ale też wydaje mi się, że serial mocno ewoluował). Kiedy mój mąż zaczął oglądać Archera nie mogłam przy tym wysiedzieć, dopiero po jakimś czasie (z upływem sezonów) zaczął do mnie trafiać. Tak naprawdę Danger Island to był pierwszy sezon, który w pełni mi się podobał, moge powiedzieć, że był świetny i połknęliśmy go na jedno posiedzenie.

Poskaczę sobie po sezonach w takim razie a potem zasiądę do Danger Island. Zobaczymy, czy kliknie.

Od paru sezonów serial działa trochę jak antologia a od 8 sezonu fabuła pomiędzy sezonami się nie łączy, więc spokojnie możesz nawet zacząć od 8 (Dreamland) lub 9 (Danger Island) :) są smaczki w postaci tego kto z "normalnych" sezonów pojawia się jako nowy bohater ale tak oprócz tego, ale tak to od 8 co sezon to nowy premise (i tak samo ma być w sezonie 10).
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 17 wrz 2018, 16:47

Kumiho pisze:
Od paru sezonów serial działa trochę jak antologia a od 8 sezonu fabuła pomiędzy sezonami się nie łączy, więc spokojnie możesz nawet zacząć od 8 (Dreamland) lub 9 (Danger Island) :) są smaczki w postaci tego kto z "normalnych" sezonów pojawia się jako nowy bohater ale tak oprócz tego, ale tak to od 8 co sezon to nowy premise (i tak samo ma być w sezonie 10).

Yaaaas! :D
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 04 lis 2018, 1:47

Kto ogląda Sabrine na Netflixie? Jako dziecko lat 90tych jestem bardzo pozytywnie zaskoczona serialem, podoba mi się.

Jak pisać NA SZARO?

watacukrowa

Postautor: watacukrowa » 04 lis 2018, 7:20

Kto ogląda Sabrine na Netflixie? Jako dziecko lat 90tych jestem bardzo pozytywnie zaskoczona serialem, podoba mi się.

Jestem w trakcie. Bardzo podoba mi się netflixowa wersja, nadal jest to serial dla nastolatków ( i dzieci lat 80/90 ;)) ale nie jest tak infantylny i przynudzający jak oryginał.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 21 lis 2018, 21:31

watacukrowa pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Jestem w trakcie. Bardzo podoba mi się netflixowa wersja, nadal jest to serial dla nastolatków ( i dzieci lat 80/90 ;)) ale nie jest tak infantylny i przynudzający jak oryginał.

Ja zaczęłam oglądać z dużą przyjemnością, bo tak ślicznie :mrgreen: , ale szybko mi zaczęło zgrzytać na różne niby liberalne, powierzchownie potraktowane motywy. A potem Woke-brina postanowiła, ze najlepszą nauczką dla kolegów będzie stary dobry gay shaming i mi się już zupełnie odechciało.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 21 lis 2018, 22:06

Ja zaczęłam oglądać z dużą przyjemnością, bo tak ślicznie :mrgreen: , ale szybko mi zaczęło zgrzytać na różne niby liberalne, powierzchownie potraktowane motywy. A potem Woke-brina postanowiła, ze najlepszą nauczką dla kolegów będzie stary dobry gay shaming i mi się już zupełnie odechciało.

To było słaaabe. Tak jak mi się przyjemnie ogląda to woke moments mi się kojarzą z tym

<komiksu na podstawie którego powstała ta ekranizacja Sabriny nie czytałam, więc nie mogę powiedzieć ile z tego przeniesiono z oryginału>

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 21 lis 2018, 22:22

To było słaaabe. Tak jak mi się przyjemnie ogląda to woke moments mi się kojarzą z tym

<komiksu na podstawie którego powstała ta ekranizacja Sabriny nie czytałam, więc nie mogę powiedzieć ile z tego przeniesiono z oryginału>

OMG, tak! Dokłądnie to! Nie znałam tego filmiku, śmiechowy i w punkt :D.

Nawet, jeśli ten konkretnie wątek pojawił się w oryginalnym komiksie, to tak wiele motywów w oczywisty sposób pozmieniali, że mogli sobie darować, byłoby mniej facepalmowo.

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 02 sty 2019, 6:53

Sabrina mnie również pozytywnie zaskoczyła :)
A ja Wam dziś polecę krótki serial "Derry Girls". Już dawno się tak nie śmiałam ogladajac cos :)
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 02 sty 2019, 11:09

Ostatnio z każdej strony atakował mnie serial "Ty", więc między światami odpaliłam i pozytywnie się zaskoczyłam. Chociaż są momenty meeeh, to całe 10 odcinków daje radę... ciekawa jestem czy będzie kolejny sezon, bo zakończyli go tak, że może być jeszcze ciekawiej :D

ajah

Re: RE: Re: Wątek filmowo-serialowy

Postautor: ajah » 02 sty 2019, 11:15

koainka pisze:Ostatnio z każdej strony atakował mnie serial "Ty", więc między światami odpaliłam i pozytywnie się zaskoczyłam. Chociaż są momenty meeeh, to całe 10 odcinków daje radę... ciekawa jestem czy będzie kolejny sezon, bo zakończyli go tak, że może być jeszcze ciekawiej :D
obejrzałam. wg.mnie jest bardzo średni tj. mało straszny i mało realistyczny; taki w sam raz do lekkiego odmozdzenia.

Bird Box mi się podobał.

Luther powrocil. Wczoraj pojawił się pierwszy odcinek piątego sezonu

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Awatar użytkownika
blackveil

Postautor: blackveil » 02 sty 2019, 20:56

ajah pisze:zobacz cytowaną wiadomość
koainka pisze:Ostatnio z każdej strony atakował mnie serial "Ty", więc między światami odpaliłam i pozytywnie się zaskoczyłam. Chociaż są momenty meeeh, to całe 10 odcinków daje radę... ciekawa jestem czy będzie kolejny sezon, bo zakończyli go tak, że może być jeszcze ciekawiej :D
obejrzałam. wg.mnie jest bardzo średni tj. mało straszny i mało realistyczny; taki w sam raz do lekkiego odmozdzenia.

Zwierz popkulturalny fajnie podsumował ten serial. Napisała, że jest jak puszka orzeszków. Wcale nie jest dobry, ale jak zaczniesz to nie możesz się oderwać. I bardzo się z tym zgadzam. Bardzo przewidywalny i głupiutki momentami, ale jakoś w tle mi cały sezon w 2 dni przeleciał.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 03 sty 2019, 12:58

A Chyłkę ktoś oglądał? Co myślicie?
Obrazek

ajah

Postautor: ajah » 03 sty 2019, 12:59

Axis mundi pisze:A Chyłkę ktoś oglądał? Co myślicie?
jeszcze nie. Z chęcią posłucham opinii.

pablek
BAN

Postautor: pablek » 08 sty 2019, 5:33

Ja oglądam ostatnio z seriali ROJST, który był tak szeroko reklamowany, jak do tej pory trochę czuję się zawiedziony. Szykuje się, ze obejrzeć stranger things, wszyscy mi polecają i chwalą więc pewnie się skuszę.

Awatar użytkownika
meeow

Postautor: meeow » 08 sty 2019, 13:25

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja wczoraj obejrzałam dwa odcinki i jakoś tak... Nie wiem. Jakoś tak sztywno jest, nie czuję tego klimatu i zdaję sobie sprawę też, że ciężko książkę 1:1 przenieść na ekran. Pewnie zmęczę resztę odcinków, może coś się rozkręci i zmienię zdanie, ale póki co to mnie nie zachwyca. Być może ktoś, kto nie czytał serii lepiej to łyknie, bo nie ma porównania i odniesienia żadnego.
Swoją drogą byłam przekonana, że Stramowski zagra Szczerbę, a tutaj taki zonk. Chyba mam zbyt stereotypowe myślenie o tym aktorze (po jego rolach w Pitbullu), skoro od razu przypisałam mu rolę funkcjonariusza policji :brzydal:

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 24 sty 2019, 13:05

Widzialyscie może the sinner? Chora jestem, w domu i zaczęłam pierwszy sezon,już na piątym odcinku jestem

ajah

Postautor: ajah » 24 sty 2019, 15:38

Caoimhe pisze:Widzialyscie może the sinner? Chora jestem, w domu i zaczęłam pierwszy sezon,już na piątym odcinku jestem
widziałam zarówno pierwszy jak i drugi sezon.
Podoba mi się.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 26 sty 2019, 13:30

a oglądałyście 'you'? Mnie zostały dwa odcinki do końca, niby takie mocno średnie i momentami przewidywalne, ale bardzo wciąga :D

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 26 sty 2019, 16:16

benz pisze:a oglądałyście 'you'? Mnie zostały dwa odcinki do końca, niby takie mocno średnie i momentami przewidywalne, ale bardzo wciąga :D

Obejrzałam :)

Zwierz Popkulturalny o tym serialu mówiła jak o paczce orzeszków solonych. Niby nic, średnie, ale zjesz cała ;)

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 27 sty 2019, 14:30

meeow pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Być może ktoś, kto nie czytał serii lepiej to łyknie, bo nie ma porównania i odniesienia żadnego.

:ok:
Chociaż dla mnie Chyłka ma twarz Adnieszki Dygant, to wiedziałam, że Cielecka spokojnie da radę.
Klimat, jak klimat :voodoo: Czytałam, więc intryga nie ma szans mnie zaskoczyć. Za to przeszkadza mi ten brak charakterystycznych szczegółów: brak Iron Maiden, to że BMW jest zamaskowane jakimś słoneczkiem, zamiast mieć logo śmigła jak panbóg przykazał. No i oczywiście przeszkadza mi brak Ryana Goslinga w roli Zordona ;) i zatrudnienie Forsta nie w roli Forsta i w sumie nawet nie wiadomo po co?
Ale spodziewałam się czegoś gorszego, więc i tak nie jest źle.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2019, 14:33 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Wróć do „Kino i TV”