Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Awatar użytkownika
ktrzn

Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: ktrzn » 06 wrz 2018, 12:04

cat pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Anika pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Znacie może jakąś pomadkę transparentną/półtransparentną w odcieniu czerwieni, ale takiej czystej, bez domieszek różu czy pomarańczu. Coś w stylu czerwieni truskawki czy dojrzałego arbuza. Coś lekkiego, na co dzień, nie mocno kryjącego, dla podbicia naturalnego koloru ust. Wykończenie raczej nie matowe, ale kremowe/satynowe. Szukam czegoś takiego od lat. Forma pomadki dowolna, w płynie, wykręcana, byle pomadka, nie błyszczyk.

Też kiedyś szukałam czegoś takiego i znalazłam Mac on hold, może Ci podpasuje

a ona nie wpada w róż ewidetnie?

ja używam takich produktow na co dzień od lat i kojarzę sporo, wiec nie wiem czy miałyście pecha, czy o coś innego chodzi

Clinique chubby stick w kolorze two tone tomatos
Clinique pop glaze sheer lip color fireball
burberry kisses sheer - tu nie pamiętam koloru
maybelline baby lips poppy red
Laneige PlayNoMore Intense Lip Gel - są dwie czerwienie, nie pamiętam nazwy, bo kupowalam lata temu
clio mad sine lip (z jolse.com)
miałam tez taką cienką żelową szminkę z Etiude house, ale to też było ponad dwa lata temu i nie pamiętam, ale była dobra zużyłam dwie sztuki

polecam tak czy siak zerknąć na jolse

Awatar użytkownika
Anika

Postautor: Anika » 06 wrz 2018, 13:59

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Znacie może jakąś pomadkę transparentną/półtransparentną w odcieniu czerwieni, ale takiej czystej, bez domieszek różu czy pomarańczu. Coś w stylu czerwieni truskawki czy dojrzałego arbuza. Coś lekkiego, na co dzień, nie mocno kryjącego, dla podbicia naturalnego koloru ust. Wykończenie raczej nie matowe, ale kremowe/satynowe. Szukam czegoś takiego od lat. Forma pomadki dowolna, w płynie, wykręcana, byle pomadka, nie błyszczyk.

ja używam takich produktow na co dzień od lat i kojarzę sporo, wiec nie wiem czy miałyście pecha, czy o coś innego chodzi

Laneige PlayNoMore Intense Lip Gel - są dwie czerwienie, nie pamiętam nazwy, bo kupowalam lata temu
miałam tez taką cienką żelową szminkę z Etiude house, ale to też było ponad dwa lata temu i nie pamiętam, ale była dobra zużyłam dwie sztuki

Dzięki, tyle propozycji :love:

Odkąd skończyłam studia (7 lat), to już tak nie siedzę w kolorowych kosmetykach. Wtedy miałam swoją sprawdzoną pomadkę, ale przestali mi ją produkować. Potem wiele eksperymentów z różem, ale w końcu doszła do wniosku, że różowe nie dla mnie. Matka natura wiedziała co robi dając mi czerwone usta. Mam swój sprawdzony podkład, tusz i na co dzień tyle mi starcza. Oglądam tylko to co stacjonarnie dostępne, ale i tak nie wszystko. Strasznie trudno mi dobrać pomadkę, nie zliczę z iloma już nie trafiłam (tak ogólnie, nie tylko czerwonymi). Mam czerwony kolor ust, który dość intensywnie zmienia kolor pomadek, wszystkie dodatkowo przyciemnia. Do tego jasna cera, rozmyty kontur ust i ciągle mi się wydaje, że wyglądam jak dziecko co się dorwało do szminki mamy :torba:
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2018, 14:01 przez Anika, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 06 wrz 2018, 14:46

Anika pisze:
Odkąd skończyłam studia (7 lat), to już tak nie siedzę w kolorowych kosmetykach. Wtedy miałam swoją sprawdzoną pomadkę, ale przestali mi ją produkować. Potem wiele eksperymentów z różem, ale w końcu doszła do wniosku, że różowe nie dla mnie. Matka natura wiedziała co robi dając mi czerwone usta. Mam swój sprawdzony podkład, tusz i na co dzień tyle mi starcza. Oglądam tylko to co stacjonarnie dostępne, ale i tak nie wszystko. Strasznie trudno mi dobrać pomadkę, nie zliczę z iloma już nie trafiłam (tak ogólnie, nie tylko czerwonymi). Mam czerwony kolor ust, który dość intensywnie zmienia kolor pomadek, wszystkie dodatkowo przyciemnia. Do tego jasna cera, rozmyty kontur ust i ciągle mi się wydaje, że wyglądam jak dziecko co się dorwało do szminki mamy :torba:

ja tez mam czerwonawe usta i własnie taki transparentny czerwony wygląda u mnie czesto bardziej naturalnie niż typowy dzienny kolor jaki sie zaleca do lekkiego makijazu :) czy wszelkie zgaszone roże itd.

dodatkowo używam tez konturowek ale nie w typowej czerwieni. najlepiej sprawdza mi się coral z Vipery (nie jest koralowa) - kosztuje grosze a świetnie się komponuje z tego typu produktami. ale to juz zalezy jakie masz usta. ja mam spore i dość symetryczne ale niestety z rozmytymi krawedziami. jeśli chodzi o trwalosć to najtrwalsze sa produkty z clinique. dwie-trzy poprawki w ciągu dnia wystarczają.

najbardziej lubie używać i bezbarwnej, i zwykłej konturówki rano, bo wtedy nawet jak nie poprawię w ogóle nigdy nie wygląda to źle. przy zwykłych często w ogóle nie używam konturówek, ale te żelowe mają większa tendencję do robienia efektu jak po zjedzeniu owoców
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2018, 14:50 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

cat

Postautor: cat » 06 wrz 2018, 16:44

dawno jej nie używałam, więc może mam luki w pamięci, ale kojarzę ją jako neutralną... Chociaż nie jestem tak wyczulona kolorystycznie jak Ty ;)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 06 wrz 2018, 17:01

dawno jej nie używałam, więc może mam luki w pamięci, ale kojarzę ją jako neutralną... Chociaż nie jestem tak wyczulona kolorystycznie jak Ty ;)
mi sie ten kolor właśnie ze względu na to że wpada w róż bardzo podoba. ale moge coś mieszac bo mialam go kiedyś w niewielkiej ilości

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 07 wrz 2018, 22:17

A polecacie coś z Fenty? :torba:
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 07 wrz 2018, 22:25

nietopesz pisze:zobacz cytowaną wiadomość

a nie wolisz Hourglass? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 07 wrz 2018, 22:27

Sztyfty, pomadkę w płynie (jeśli kolor Ci przypasuje). Ogólnie to ciężko mi coś innego z czystym sercem polecić.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 07 wrz 2018, 22:28

mnie jakoś do fenty nie ciagnie - mialam troche podkladu i pomadke. w sumie ok, bez szalu:)
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2018, 22:28 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 07 wrz 2018, 22:38

mnie jakoś do fenty nie ciagnie - mialam troche podkladu i pomadke. w sumie ok, bez szalu:)

Zgadzam się, bez szału. Ja kilka rzeczy lubię ale albo są dość specyficzne i ciężko je polecić jako „uniwersalnie” dobre (podkład) albo są właśnie bez szału. W sumie tylko sztyfty i pomadka w płynie właśnie się dla mnie jakoś wyróżniają.

Za to Hourglass w polskiej Sephorze <3

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 07 wrz 2018, 22:56

Dzięki za info, może rzeczywiście poczekam na Hourglass.
W sumie nie potrzebuję niczego i w większości kupuję sprawdzone tylko rzeczy i nie ciągnie mnie aż tak do nowości. Maluję się trochę mechanicznie, bo nic innego mi się na mnie nie podoba. :P Te sztyfty wydały mi się właśnie ciekawe, ale nie chce mi się chyba specjalnie po nie jechać... :P

A wiadomo kiedy Hourglass będzie?
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 07 wrz 2018, 22:59

W sumie nie potrzebuję niczego i w większości kupuję sprawdzone tylko rzeczy i nie ciągnie mnie aż tak do nowości. Maluję się trochę mechanicznie, bo nic innego mi się na mnie nie podoba. :P Te sztyfty wydały mi się właśnie ciekawe, ale nie chce mi się chyba specjalnie po nie jechać... :P

Już jest online.

Jak pisać NA SZARO?

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 08 wrz 2018, 16:29

A co polecacie z Hourglass? Jak te rozświetlające róże?

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 08 wrz 2018, 19:05

Właśnie, co polecacie z Hourglass? Kupiłam róż, ale jeszcze nie testowałam, czaję się tez na tę paletkę z różem, pudrem i rozświetlaczem. Polecacie? :)

Awatar użytkownika
MostlyAhhhs

Postautor: MostlyAhhhs » 08 wrz 2018, 20:11

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Już jest online.

Osz!

Nie wydam monet w polskiej seforze (protest), ale podnieciłam się! Używam (choć teraz nie maluję się) od 2 lat Hourglass tylko i myślę, że to #cudboży.
Od razu mówię, co polecam:
- bràzer Nude Bronze Light: idealnie wtapia się w skórę, jest po prostu ocieplona, ale jakby bez makijażu; z połyskiem, ale jakby bez rozświetlacza.
- Strobe Lighting Blush w kolorze Brilliant Nude. Zdetronizował wszystkie róże. I rozświetlacze. Nie wiem, jak oni to tobià, ale wszystkie Becca i cotamjeszcze nawet nie stajà obok, jeśli chodzi o naturalnie upiększajàcy (ale widoczny) efekt na skórze
- róż Ambient Lighting w odcieniu Mood Exposure. Taki filoet niby, srebra trochę... a każdemu odcieniowi skóry pasuje, podbija naturalny koloryt. No cudo.
- kredka do powiek w kolorze Canyon. Idelany szaro-bràzowy odcień do rozcierania na linii rzęs. Nie ma w nim czerwieni, rudości, ideał - dla tych, którym czarny tusz/kredka robi za duży kontrast na oczach.

Pudry nacałotwarzowe niestety mnie wysypujà. I to od razu. Szkoda wielka.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 08 wrz 2018, 21:25

ja też bardzo polecam kredkę o której pisze Mostly :) dla mnie jest super w połączeniu z czarnym cieniem do robienia takiego zwyklego codziennego makijażu

róż ambient light, puder ambient light - oba kosmetyki sprawdzają się u mnie swietnie, są czymś unikatowym, takie maksimum efektu przy minimum wkładu. natomiast gwiazdka jest taka że jeśli czyjejś twarzy służy tylko czysty mat bo cera wytrąca drobinki to może nie byc zadowolony

idąc nomenklaturą analizy: raczej dla zim czy wiosen niż jesieni i typów letnich :)

jeśli ktoś gustuje w produktach do ust które są trasparentne i dają pielęgnacyjno-mokry efekt typu chubby stick z clinique ale nie są przy tym byłyszczykiem to polecam Girl Lip Stylo
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2018, 21:27 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 08 wrz 2018, 21:40

te ich róże to taka bardziej luksusowa wersja wypiekanego MACa. nie jestem przekonana czy ten Hourglass jest ostatecznie lepszy od MACa jeśli idzie o sam efekt, ale może ktoś sie czai online i mu to pomoże w decyzji.

od maca różni się przyjemniejszą bardziej jedwabista konsystencją i trwalością (u mnie mac to tak 8h, a hourglass do zmycia)

SALIX ma na blogu notke o różu MAC just a wisp (mam nadzieję że nie przekręcam nazwy)
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2018, 21:40 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 08 wrz 2018, 21:44

te ich róże to taka bardziej luksusowa wersja wypiekanego MACa. nie jestem przekonana czy ten Hourglass jest ostatecznie lepszy od MACa jeśli idzie o sam efekt, ale może ktoś sie czai online i mu to pomoże w decyzji.

od maca różni się przyjemniejszą bardziej jedwabista konsystencją i trwalością (u mnie mac to tak 8h, a hourglass do zmycia)

SALIX ma na blogu notke o różu MAC just a wisp (mam nadzieję że nie przekręcam nazwy)

:ok: jadę już 2 opakowanie, uwielbiam ten róż. Tylko on jest mega zimny, więc nie dla każdego.
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Świąteczny tort orzechowo-korzenny

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 08 wrz 2018, 21:52

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

:ok: jadę już 2 opakowanie, uwielbiam ten róż. Tylko on jest mega zimny, więc nie dla każdego.

no właśnie w tym hourglass jest tez neutralne opcje, bo w macu o ile dobrze pamietam albo totalnie mroźne jak ten Twój, albo ciepłe jak np. warm soul (na mojej przyjaciołce, ktora jest jest ciepło oliwkowa wyglada prześlicznie)

zdenkowałaś wypiekany róż? szacun :mrgreen:

mimo że nie miewam na stanie dużo róży (tzn zazwyczaj mogę policzyć na palcach jednej ręki, a i tak do codziennego makijażu mam dwa) jedynym różem, który zdenkowałam w życiu jest Bobbi brown plum, ale to żadne osiągnięcie bo jest malutki, jak większy cien do powiek

dobijam tez ostatnio dna do różu z glam szopu ale on się tak wtapia ze używam go od serce i czasem rozjaśniam mocniejsze kolory jak przesadze

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 08 wrz 2018, 21:57

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

no właśnie w tym hourglass jest tez neutralne opcje, bo w macu o ile dobrze pamietam albo totalnie mroźne jak ten Twój, albo ciepłe jak np. warm soul (na mojej przyjaciołce, ktora jest jest ciepło oliwkowa wyglada prześlicznie)

zdenkowałaś wypiekany róż? szacun :mrgreen:

mimo że nie miewam na stanie dużo róży (tzn zazwyczaj mogę policzyć na palcach jednej ręki, a i tak do codziennego makijażu mam dwa) jedynym różem, który zdenkowałam w życiu jest Bobbi brown plum, ale to żadne osiągnięcie bo jest malutki, jak większy cien do powiek

dobijam tez ostatnio dna do różu z glam szopu ale on się tak wtapia ze używam go od serce i czasem rozjaśniam mocniejsze kolory jak przesadze

zdenkowałam do cna za pomocą niemal codziennego katowania przez rok z małym haczusiem. Obecnie dobijam rozświetlacz Lightscapade, jeśli nie znajdę nic lepszego, to też kupię ponownie.
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Świąteczny tort orzechowo-korzenny

Wróć do „Moda i Uroda”