Kto pyta, nie błądzi

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
elorap

Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: elorap » 11 kwie 2018, 19:19

Nie jestem na bieżąco w temacie koloryzacji włosów (od 5 lat używam czerwonej farby, od 2 jednej konkretnej drogeryjnej), w efekcie mam ciepłą, brązową czerwień :D Nie umiem tego dokładnie wytłumaczyć (na początku wychodzi coś jak na farbie RV6 Palette, ale wymywa się po 1-2 myciach do poziomu, który mi odpowiada). Mam żółtawą, jasną cerę. Włosy w 98% przypadków upinam wokół twarzy. Ostatnio strasznie mi się podobają koloryzacje z "ciemnym", brudnym różem. Czy teraz się praktykuje jakieś pasemka czy mieszanie kolorów? Myślę, że w całkowicie różowych włosach mogłabym się źle czuć, można zrobić jakieś sensowne 'refleksy'? W ogóle zastanawiam się, czy takie miedziano-różowe włosy będą mi pasować :) Źle się czuję w intensywnej, krwistej czerwieni na głowie i taka odpada. Taka fryzura odpada, bo będę miała przy twarzy jeden kolor:
https://img2.styl.fm/resize/w650/newsy/galerie/2015/05/14380/254118-koloryzacyjny-hit-miadziono-rozowe-ombre-modny-kolor-wlosow-dla-kochajacych-nowe-trendy.jpg
W ogóle to mam chyba debilny pomysł, ale chciałabym coś zrobić :P Obcięłam ostatnio sobie sama włosy i wyglądają strasznie, czas to zmienić i iść do fryzjera :P

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 11 kwie 2018, 19:27

elorap pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Nie jestem na bieżąco w temacie koloryzacji włosów (od 5 lat używam czerwonej farby, od 2 jednej konkretnej drogeryjnej), w efekcie mam ciepłą, brązową czerwień :D Nie umiem tego dokładnie wytłumaczyć (na początku wychodzi coś jak na farbie RV6 Palette, ale wymywa się po 1-2 myciach do poziomu, który mi odpowiada). Mam żółtawą, jasną cerę. Włosy w 98% przypadków upinam wokół twarzy. Ostatnio strasznie mi się podobają koloryzacje z "ciemnym", brudnym różem. Czy teraz się praktykuje jakieś pasemka czy mieszanie kolorów? Myślę, że w całkowicie różowych włosach mogłabym się źle czuć, można zrobić jakieś sensowne 'refleksy'? W ogóle zastanawiam się, czy takie miedziano-różowe włosy będą mi pasować :) Źle się czuję w intensywnej, krwistej czerwieni na głowie i taka odpada. Taka fryzura odpada, bo będę miała przy twarzy jeden kolor:
https://img2.styl.fm/resize/w650/newsy/galerie/2015/05/14380/254118-koloryzacyjny-hit-miadziono-rozowe-ombre-modny-kolor-wlosow-dla-kochajacych-nowe-trendy.jpg
W ogóle to mam chyba debilny pomysł, ale chciałabym coś zrobić :P Obcięłam ostatnio sobie sama włosy i wyglądają strasznie, czas to zmienić i iść do fryzjera :P

Nie pomogę za dużo, ale mi fryzjer robi takie przejścia, niby mam chłodny brąz, trochę blondu (rozjaśnia miejscami) i wtedy na całość jeszcze kładzie różowy "touch". Z czasem, kiedy się wypłukuje róż robi się coraz jaśniejszy, a kiedy schodzi zupełnie zostają refleksy naturalnego koloru.
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 11 kwie 2018, 19:31

Ja mam pytanie odnośnie szybkowaru. Jak to jest z zupami? Chodzi mi o zupy na mięsie. Co jest z tymi "szumami", które się normalnie zbiera podczas gotowania? Boję się zrobić zupę, bo wydaje mi się, że to ścięte białko będzie po protu pływać :torba: Gotowałam np mięso w szybkowarze na pasztet i te "szumy" były :voodoo:

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 11 kwie 2018, 19:33

amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Nie pomogę za dużo, ale mi fryzjer robi takie przejścia, niby mam chłodny brąz, trochę blondu (rozjaśnia miejscami) i wtedy na całość jeszcze kładzie różowy "touch". Z czasem, kiedy się wypłukuje róż robi się coraz jaśniejszy, a kiedy schodzi zupełnie zostają refleksy naturalnego koloru.

Dzięki za odpowiedź. Mam dwie fryzjerki na oku, będę chciała się umówić, ciekawe, ile się czeka :) Strasznie mi się podoba taki efekt.

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 11 kwie 2018, 19:35

Ja mam pytanie odnośnie szybkowaru. Jak to jest z zupami? Chodzi mi o zupy na mięsie. Co jest z tymi "szumami", które się normalnie zbiera podczas gotowania? Boję się zrobić zupę, bo wydaje mi się, że to ścięte białko będzie po protu pływać :torba: Gotowałam np mięso w szybkowarze na pasztet i te "szumy" były :voodoo:

Robisz takie wstępne gotowanie? Wtedy wystarczyłoby to obgotować i zmienić wodę. Moja mama zawsze tak robi i później chyba nie ma tego syfu. Chociaż w sumie nie wiem, bo sama gotuję raz na milion lat rosół jedynie na mięsie.

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 11 kwie 2018, 19:39

Robisz takie wstępne gotowanie? Wtedy wystarczyłoby to obgotować i zmienić wodę. Moja mama zawsze tak robi i później chyba nie ma tego syfu. Chociaż w sumie nie wiem, bo sama gotuję raz na milion lat rosół jedynie na mięsie.

Aaa czyli tak jak podejrzewałam na dwa razy. Tylko gdzie tu oszczędność czasu? :brzydal: Licząc już sam czas, że szybkowar musi nieco ostygnąć zanim będzie można go otworzyć :torba: Ale zrobię tak i zobaczymy :ok: Dzięki!

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 11 kwie 2018, 19:41

Słońce, nie zamykaj go :D Tylko obgotuj, wylej wodę jak w 'tradycyjnym' garnku i później ciśnij normalnie :D

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 11 kwie 2018, 19:48

Słońce, nie zamykaj go :D Tylko obgotuj, wylej wodę jak w 'tradycyjnym' garnku i później ciśnij normalnie :D

Aaaa :hahaha: oki

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 11 kwie 2018, 22:08

Pierwszy raz mi sie zdarzyło coś takiego, płaciłam na allegro przez payu i zamowienie ma status: płatność nieudana. Co mam zrobić? Ponowić? Na koncie mam minus tą kwote. No, ale to pewnie zwracają po jakimś czasie jak nie poszło coś. Wytłumaczcie głupiemu, płace sto lat szybkimi przelewami i nigdy tak nie miałam.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2018, 22:36 przez Lucy Camden, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 12 kwie 2018, 8:12

Lucy Camden pisze:Pierwszy raz mi sie zdarzyło coś takiego, płaciłam na allegro przez payu i zamowienie ma status: płatność nieudana. Co mam zrobić? Ponowić? Na koncie mam minus tą kwote. No, ale to pewnie zwracają po jakimś czasie jak nie poszło coś. Wytłumaczcie głupiemu, płace sto lat szybkimi przelewami i nigdy tak nie miałam.

Miałam tak raz, zwrócili mi pieniądze. Ponowiłam przelew i było Ok :-)

Możesz napisać do obsługi technicznej i się upewnić

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 12 kwie 2018, 8:52

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Lucy Camden pisze:Pierwszy raz mi sie zdarzyło coś takiego, płaciłam na allegro przez payu i zamowienie ma status: płatność nieudana. Co mam zrobić? Ponowić? Na koncie mam minus tą kwote. No, ale to pewnie zwracają po jakimś czasie jak nie poszło coś. Wytłumaczcie głupiemu, płace sto lat szybkimi przelewami i nigdy tak nie miałam.

Miałam tak raz, zwrócili mi pieniądze. Ponowiłam przelew i było Ok :-)

Możesz napisać do obsługi technicznej i się upewnić

Dzieki :roza:

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 14 kwie 2018, 11:48

Kojarzyjcie czy można gdzieś zapisać sobie online swój program tv, w sensie selekcja programów,kolejność etc?
Kiedyś było coś takiego na wp, ale chyba wyłączyli jakiś czas temu :(
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
pesstka90

Postautor: pesstka90 » 14 kwie 2018, 12:50

nietopesz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kojarzyjcie czy można gdzieś zapisać sobie online swój program tv, w sensie selekcja programów,kolejność etc?

na filmwebie
________________________________________________________________________________________________________

"Wiara w zwycięstwo źródłem sukcesu." - H.J. Wagner

http://www.pocisk.org

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 15 kwie 2018, 13:35

pesstka90 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
nietopesz pisze:zobacz cytowaną wiadomość

na filmwebie

Oo, dzięki za info! Siedzę na filmwebie od wieków i nigdy nie zwróciłam na to uwagi, brawo :torba: Warto pytać :mrgreen: :serce:
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 17 kwie 2018, 5:27

Kojarzycie jakies tabletki na bolące gardło, które nie są w ogóle słodkie albo są bardzo mało? Coś mi się rozwija od wczoraj, a od tabsów, które mam, robi mi się niedobrze :(

Awatar użytkownika
cor

Postautor: cor » 17 kwie 2018, 8:22

Kojarzycie jakies tabletki na bolące gardło, które nie są w ogóle słodkie albo są bardzo mało? Coś mi się rozwija od wczoraj, a od tabsów, które mam, robi mi się niedobrze :(

Polecam Tantum Verde w spreju ja się przerzuciłam po ostatnich tabletkach, które poleciła mi farmaceutka, a w których był sam cukier.
SOME PEOPLE GOT WAY TOO MUCH CONFIDENCE BABY

Awatar użytkownika
elorap

Re: RE: Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: elorap » 17 kwie 2018, 8:59

cor pisze:

Polecam Tantum Verde w spreju ja się przerzuciłam po ostatnich tabletkach, które poleciła mi farmaceutka, a w których był sam cukier.
Dziękuję. Kupiłam ostatecznie Orofar Max i nie jest najgorzej ze smakiem i składem.
Może sobie kupię taki spray, jak nie przejdzie :(

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
neflim

Re: RE: Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: neflim » 17 kwie 2018, 16:25

cor pisze:

Dziękuję. Kupiłam ostatecznie Orofar Max i nie jest najgorzej ze smakiem i składem.
Może sobie kupię taki spray, jak nie przejdzie :(

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Orofar Max dodatkowo szybko znieczula, mi pomógł zasnąć przy mocnym bólu. Smak dosyć neutralny, szybko sie rozpuszcza, nie trzeba ssać godzinami.

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 17 kwie 2018, 21:19

Dzięki. Rzeczywiście jest lepiej, ale pożarłam od rana 4 już. Mam nadzieję, że to tylko gardło.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 18 kwie 2018, 10:28

Zadam najgorsze pytanie ever :torba:

kumpela będzie miec 30 urodziny.
Nie jest to standardowa dziewczyna, która ucieszy się z paczki kosmetyków czy karnetu do SPA, nawet jeśli mialby to być tydzień w SPA.
Kminimy w kilka osób co jej dać. Więc może byc coś droższego.
Fanka siatkówki. karnet na ligę dostała w zeszłym roku.
Nie kupimy książki, bo ona już może bibliotekę otworzyć.

podrzućcie prosze jakies pomysł. :(
nie chce kupować jakiś głupot

ach, i koleżanka ma z 110 kg żywej wagi

Wróć do „Luźne dyskusje”