Wątek filmowo-serialowy

Filmy, seriale, reality show, programy edukacyjne itp.
Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Wątek filmowo-serialowy

Postautor: Kumiho » 16 lut 2018, 22:52

Ja to tu tylko zostawię http://m.imdb.com/title/tt4225622/, polecam zignorować ocenę i po rostu obejrzeć :brzydal:
Ostatnio zmieniony 16 lut 2018, 23:33 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 17 lut 2018, 13:41

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja to tu tylko zostawię http://m.imdb.com/title/tt4225622/, polecam zignorować ocenę i po rostu obejrzeć :brzydal:

w kategorii 'siadam i oglądam jak normalny thriller/horror' czy bardziej 'obejrze to dla beki'? :D

# billboardy =przegenialne! musiałam w trakcie robić przerwę, bo tak ryczałam xD
kształt wody trwał dla mnie wieczność, marzyłam, że się skończył :banan:
a call me by your name - dobry, panowie grający główne role też świetni, ale książka była o wiele lepsza i po prostu uważam sam film jako ładny obrazek wizualny, z bardzo powolną fabułą [książka była bardziej dynamiczna i wciągająca]
Dzisiaj planuję obejrzeć 'I, Tonya', ale ta opiekunka kusi xD

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 17 lut 2018, 13:49

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość

w kategorii 'siadam i oglądam jak normalny thriller/horror' czy bardziej 'obejrze to dla beki'? :D

# billboardy =przegenialne! musiałam w trakcie robić przerwę, bo tak ryczałam xD
a call me by your name - dobry, panowie grający główne role też świetni, ale książka była o wiele lepsza i po prostu uważam sam film jako ładny obrazek wizualny, z bardzo powolną fabułą [książka była bardziej dynamiczna i wciągająca]

Jako poprawiacz humoru ;)
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 17 lut 2018, 13:53

Jako poprawiacz humoru ;)

włąśnie, miałam edytować posta - obejrzałam zwiastun :banan: i chyba dzisiaj zamiast I, Tonya, wleci to :D

Awatar użytkownika
pesstka90

Postautor: pesstka90 » 17 lut 2018, 15:15

Tonya fajna. :ok: Robbie bardzo dobra, aktorka grająca jej matkę miszcz :D No i w fajnej konwencji zrobiony. Przyjemnie się ogląda. :)
________________________________________________________________________________________________________

"Wiara w zwycięstwo źródłem sukcesu." - H.J. Wagner

http://www.pocisk.org

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 21 lut 2018, 13:05

Zainwestowałam w końcu w netflixa i szukam właśnie czegoś ciekawego - Altered Carbon i 4 sezon Black Mirror mam już na liście. "Zmęczyłam" Outlandera - i tak, jak 1 i 2 sezon był ok, tak im dalej w las, tym gorzej :/ Jakoś mam coraz mniej cierpliwości do kolejnych sezonów seriali, 1-2 to moje maksimum.
Masikura.

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 23 lut 2018, 11:43

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Zainwestowałam w końcu w netflixa i szukam właśnie czegoś ciekawego - Altered Carbon i 4 sezon Black Mirror mam już na liście. "Zmęczyłam" Outlandera - i tak, jak 1 i 2 sezon był ok, tak im dalej w las, tym gorzej :/ Jakoś mam coraz mniej cierpliwości do kolejnych sezonów seriali, 1-2 to moje maksimum.

A jakie klimaty lubisz?

Ja właśnie nie lubię seriali z założenia, pożeracze czasu. Często w połowie okazuje się, że to strata czasu ale jak już się zaczęło to szkoda zostawiać. :?
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 23 lut 2018, 15:03

Takiej bardziej mroczne, najlepiej bez happy end'ów ;] Może być sci-fi, coś z elementami fantastyki.
Masikura.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 23 lut 2018, 21:43

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Takiej bardziej mroczne, najlepiej bez happy end'ów ;] Może być sci-fi, coś z elementami fantastyki.

Mocno polecałabym Dark :ok: , słyszałam super komentarze o Ozark, lubię pierwsze dwa sezony Broadchurch, choć tam nie ma nic paranormalnego, ale jest właśnie ciężko i duszno. Dodatkowo, pierwszy sezon B. jest zamkniętą historią i można zostawić po obejrzeniu bez niedosytu niezamkniętych wątków.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 26 lut 2018, 9:49

Dark obejrzałam :-) Pozostałym przyjrzę się, dziękuję bardzo za podpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2018, 9:50 przez sziket, łącznie zmieniany 1 raz.
Masikura.

Antonett

Postautor: Antonett » 26 lut 2018, 13:50

Czy ktoś z was pokusił się o obejrzenie serialu Mr. Mercedes?

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 26 lut 2018, 15:28

Antonett pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czy ktoś z was pokusił się o obejrzenie serialu Mr. Mercedes?

Ja oglądałam, ale nie dokończyłam. Nawet tu polecałam w pierwszym zachwycie aktorami i ciekawym prowadzeniem wątków. Jakoś po 4-5 odcinku strasznie mnie zmęczyło i przerzuciłam się na coś innego :torba: .

renatacebs

Postautor: renatacebs » 28 lut 2018, 8:48

Ja skończyłam pierwszy sezon Lucyfera i też go mogę polecić dla mnie bardzo się podobał. Teraz przysiadłam do serialu czarne lustro jest świetny.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 28 lut 2018, 14:40

A oglądała którąś z Was nowość polską - Za marzenia? zastanawiam się czy warto odpalić w ogóle na te 40 minut.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 01 mar 2018, 12:17

Nadrabiam Luthera! Już rozumiem, czemu ten serial to był taki fenomen i zrobił taką gwiazdę z Idrisa :mrgreen: . Jak ktoś jeszcze nie widział a lubi troszkę przerysowane kino akcji, bardzo polecam :mrgreen: .

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 02 mar 2018, 17:13

a jak tam u Was z typami Oscarowymi? Potypujemy trochę? :D

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 02 mar 2018, 19:34

a jak tam u Was z typami Oscarowymi? Potypujemy trochę? :D

Hmm...

Ja bardzo wielu filmów nie widziałam nawet w kawałku, więc dużo nie będę strzelać, ale bardzo bym chciała, by:

- męska drugoplanowa trafiła do Willema Dafoe, choć pewnie Sam Rockwell zgarnie, jak wszystkie inne nagrody w tym sezonie :mrgreen: ,

- męską pierwszoplanową zgarnął Timothée Chalamet, ale raczej będzie musiał ustąpić Garemu Oldmanowi, choć w mojej opinii nie jest ani najlepszym nominowanym ani nawet najlepszym Churchillem ostatnich lat( Lithgow :serce: ), Daniel Kaluuya też byłby miła niespodzianką,

- "Lady bird" dostało nagrodę za najlepszy scenariusz i reżyserię, ale pewnie i tu i tu nie ma szans, zgaduję, ze wygrają odpowiednio "Get out" i "Shape of water",

- marzy mi się, żeby "Logan" dostał nagrodę za scenariusz adaptowany :brzydal: , podobno "Molly's game" zachwyca w tej kategorii, ale zakładam, że wygra jeden z pewniaków- "Call me by your name"

- wszystkie moje aktorki- faworytki nie dostały nominacji, więc zgaduję bez emocji, że będzie statuetka dla Allison Janney i Frances McDormand,

- piosenki są takiese, ale chciałabym, żeby "This is me" wygrało, bo lubię Hugh Jackmana i to chyba jedyna piosenka, której ludzie naprawdę słuchają.

To tyle :D.

Bardzo bym się cieszyła, gdyby "Lady bird" dostało nagrodę w jednej z głównych kategorii. "Logan" za scenariusz i, najważniejsze, Willem zgarnął statuetkę za drugoplanówę :mrgreen: .

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 02 mar 2018, 22:41

To0 ja odwołam się w sumie do tych najpopularniejszych kategorii - nie będę pajacować, że mam jakiekolwiek rozeznanie w krótkometrażówkach czy o montażu dzwięku np XD

Film - nie widziałam tylko Czasu Mroku i Czwartej Władzy, jednak myślę, że to i tak nie wpłynełoby na mojego faworyta - w tym roku rządzi dla mnie Trzy billboardy za Ebbing, Missouri <3 absolutny fenomen pod każdym względem. Jednak coś czuję, że Oscar powędruje fdo wgh mnie całkowicie przereklamowanego Kształtu Wody.

Aktorka pierwszoplanowa - Frances McDormand - to oczywiste
Aktorka Drugoplanowa - Allison Janney - wg mnie skradła cały film
Aktor Pierwszopplanowy - wiem, że mówi się o Oldmanie, pewnie zagrał wspaniale, jednak jeszcze nie mogę tego ocenić. W tym momencie kibicuje Timothemu
Aktor drugoplanowy - Rockwell - rola życia
Reżyser - Anderson - Nić widmo miała wspaniały klimat, wiem, że w sumie u niego to norma, ale z prezentowanych kandydatów z tej opcji ucieszyłabym się najbardziej, chociaż pewnie nagrodę zwinie G del Toro.
Scenariusz Adaptowany - Call me by your name- książkę uwielbiam, film też jest wspaniały, chociaż baaaardzo spłaszczony w porównaniu do książki
Scenariusz oryginalny - Trzy billboardy za Ebbing, Missouri - wszystko zagrało perfekcyjnie.
Muzyka - Nić Widmo, toż to miód na moje uszy <3 [i tu się wyłamie, bo totalnie nie podobała mi się muzyka w wychwalanych przeze mnie billboardach xD]
Piosenka - mystery of love - odkąd usłyszałam ją po raz pierwszy - leci u mnie dobre 5 razy dziennie, jak nie częściej, w ogóle katuję soundtrack z tego filmu xD

Chociaż jakby Uciekaj zdobyło jakąs niespodziewaną nagrodę byłabym zadowolona :D

i naprawdę, może nie mam duszy, ale całkowicie nie rozumiem fenomenu Lady Bird - dla mnie przeciętny do bólu xD
Ostatnio zmieniony 02 mar 2018, 22:42 przez benz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pesstka90

Postautor: pesstka90 » 02 mar 2018, 23:21

Nie znam się to się wypowiem i ja :D

Poza Dunkierką obejrzałam wszystkie filmy z tych najważniejszych kategorii.

Też zauroczyły mnie 3 bilbordy, ale o tym już tu pisałam, więc nie będę się powtarzać. Liczę na statuetkę za film, muzykę, dla Francis i przerewelacyjnego Sama Rockwella <3

Mam nadzieję, że Kształt wody ze swoich 13 nominacji nie dostanie prawie nic. Totalnie nie rozumiem fenomenu tego filmu. Na plus aktorstwo - Sally Hawkins bardzo ok i aktor, którego odkryłam w tym roku (swoją drogą zagrał w 3 filmach z nominacją za najlepszy film a za żadną nominacji, gdzie spokojnie chociaż za Call me.. mógł dostać) - Michael Stuhlbarg. Poza tym wynudziłam się dwie godziny.

Olivia Spencer bardzo fajna jak zawsze, ale ja wiem czy zasłużenie na nominację? Taką samą wątpliwość mam co do Defoe, którego lubię bardzo, w Project Florida zagrał fajnie, ale na tle pozostałych nominowanych wypada wg mnie słabiej ( nie wiem tylko jak Plummer, ale możliwe, że on dostał nominację, za szczególne warunki pracy :D)

Alison Janney w I, Tonya rozwaliła system - jest tak odpychającą a jednocześnie ciekawą postacią, że ach!

Reżyser - Anderson - podpisuję się obiema rękami pod wypowiedzią Benz. Przepiękne to było. Dla mnie drugi w tym roku bo bilbordach. Mogliby dostać też za kostiumy jak dla mnie - cudne :love: (Gdzieś na FW widziałam fajny komentarz, że niewykluczone, że znając jego zaangażowanie w tym temacie DDL sam pomagał w szyciu przygotowując się do roli :D )

Mam nadzieję, że Oldman nie dostanie Oscara za Churchilla, chociaż już dawno powinien go mieć chociażby za Leona (trochę jak Di Caprio za Zjawę).
Mnie porwał Day Lewis, za Timothego też się nie obrażę bo zasługuje w 100 %.

Uciekaj było dla mnie wtórne. Jeśli ktoś oglądał stary film "Klucz do koszmaru" bardzo łatwo było się domyślić jak to wszystko się skończy.

Piosenka - Mystery of Love :love:
________________________________________________________________________________________________________

"Wiara w zwycięstwo źródłem sukcesu." - H.J. Wagner

http://www.pocisk.org

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 03 mar 2018, 9:44

Też nie lubię dawania nagród za wcześniejsze zasługi. Rozumiem ostrożność przy debiutantach, ale szczodrości za zasiedzenie już nie. Życzę Oldmanowi nagrody za genialną rolę, ale nie teraz.

"Phantom thread" nie widziałam, nawet trailerów, bo tak mi to ludzie obrzydzili :torba: . Czekam, aż nabudowane oczekiwania i uprzedzenia przejdą i wtedy zasiądę do seansu.

Ooo, chciałabym, żeby "Blade runner" dostał jakąś nagrodę za stronę wizualną.

pesstka90 wątek porywania ciał/kradzieży życia to jest generalnie mega ograna karta, "Get out" się wybija satyrą społeczną i tu jest nowatorsko- błyskotliwie. Rozumiem, skąd zachwyty, choć nie wszystkie podzielam.

Wróć do „Kino i TV”