Wątek wkurzeniowy - czyli o tym co irytuje

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
night prowler

Re: Wątek wkurzeniowy - czyli o tym co irytuje

Postautor: night prowler » 22 lis 2017, 23:42

Wlazłam na Beautybay zobaczyć, czy już są jakieś promki na Black Friday i się okazało, że dostęp do strony jest reglamentowany :brzydal: . Najpierw był test weryfikujący, czy jestem człowiekiem a potem mi pokazało, że aktualnie jestem xxx tysięczna w kolejce do wejścia na stronę i mój czas oczekiwania, by skorzystać z przeceny aż do 30% to ponad godzina :lol: :lol: :lol: .

Nie wiem, co oni tam rzucili, może wyprzedaż obowiązuje także na marki, które zazwyczaj trzymają pełną cenę??

W sumie nawet nie jestem wkurzona, tylko zdziwiona ze szczyptą rozbawienia. Jeszcze tak nie miałam.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
azalyn

Postautor: azalyn » 23 lis 2017, 8:48

Pierwszy raz od dwóch lat jestem przeziębiona :chory:

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 23 lis 2017, 8:57

Anika pisze:zobacz cytowaną wiadomość
SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Lucy Camden pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Dziwne, chociaż też tak miałam ostatnio, że zwykły list szedł prawie dwa tygodnie, podczas gdy zwykle w dwa dni przychodzą. Sprobuj sie dowiedziec co z nim bo pewnie sie im zapodział, a u odbiorcy sie dowiadywałas czy nie przyszedł czasami?

No właśnie to ja jestem odbiorcą i mam list przewozowy, z którego wynika jak byk, że list utknął na poczcie :shock: jutro tam chyba przedzwonię, cóż innego mi zostaje... :/

Jako, że wysyłam i odbieram dużo listów (własna działalność):
W przypadku listu poleconego przeważnie w śledzeniu widoczne jest tylko nadanie i doręczenie, ew. wydanie/przygotowanie do doręczenia. Nie widać drogi pomiędzy urzędem nadawczym a odbiorczym. Gdy nie zaznaczą wydania do doręczenia, status zaktualizuje się dopiero po powrocie listonosza z rejonu. Szczegółowa droga (w tym "wyruszenie" przesyłki) widoczna jest w przypadku paczek. Jeżeli to zwykły polecony, bez priorytetu, to tydzień na dostawę nie jest niczym niespotykanym, po Krakowie taki list potrafi iść 5 dni roboczych i nie jest to odosobniony przypadek. Jeżeli prio, to już powinien dotrzeć i znaczy, że coś jest nie tak. Możesz popytać, ale reklamację może złożyć tylko nadawca, chyba, że zrzeknie się tego prawa na rzecz adresata. Reklamację można złożyć nie wcześniej niż po upływie 14 dni, w przypadku prio po 4 dniach.
Więcej: https://www.poczta-polska.pl/reklamacje/reklamacje-krajowe/przesylka-polecona/
"Dla listów poleconych, przesyłek firmowych poleconych oraz Paczek MINI wyświetlane są informacje o dniu nadania i doręczenia przesyłek, bez drogi ich przemieszczania." (żródło: zakładka śledzenia w pp).

Ja to wszystko wiem, tzn o trackingu, ale mimo to tydzień na list polecony to długo. A z tym priorytetem(przy listach ekobomicznych)to nie wiem jak teraz ale kiedyś to była chyba ściema. Wrzucało sie zwyczajnie do skrzynki i szło tyle samo czasu.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 23 lis 2017, 8:59

Dziwne, chociaż też tak miałam ostatnio, że zwykły list szedł prawie dwa tygodnie, podczas gdy zwykle w dwa dni przychodzą. Sprobuj sie dowiedziec co z nim bo pewnie sie im zapodział, a u odbiorcy sie dowiadywałas czy nie przyszedł czasami?

No właśnie to ja jestem odbiorcą i mam list przewozowy, z którego wynika jak byk, że list utknął na poczcie :shock: jutro tam chyba przedzwonię, cóż innego mi zostaje... :/

W przypadku listu poleconego przeważnie w śledzeniu widoczne jest tylko nadanie i doręczenie, ew. wydanie/przygotowanie do doręczenia. Nie widać drogi pomiędzy urzędem nadawczym a odbiorczym. Gdy nie zaznaczą wydania do doręczenia, status zaktualizuje się dopiero po powrocie listonosza z rejonu. Szczegółowa droga (w tym "wyruszenie" przesyłki) widoczna jest w przypadku paczek. Jeżeli to zwykły polecony, bez priorytetu, to tydzień na dostawę nie jest niczym niespotykanym, po Krakowie taki list potrafi iść 5 dni roboczych i nie jest to odosobniony przypadek. Jeżeli prio, to już powinien dotrzeć i znaczy, że coś jest nie tak. Możesz popytać, ale reklamację może złożyć tylko nadawca, chyba, że zrzeknie się tego prawa na rzecz adresata. Reklamację można złożyć nie wcześniej niż po upływie 14 dni, w przypadku prio po 4 dniach.
Więcej: https://www.poczta-polska.pl/reklamacje/reklamacje-krajowe/przesylka-polecona/
"Dla listów poleconych, przesyłek firmowych poleconych oraz Paczek MINI wyświetlane są informacje o dniu nadania i doręczenia przesyłek, bez drogi ich przemieszczania." (żródło: zakładka śledzenia w pp).

Dzięki wielkie za info :roza:
Insta
Blog podróżniczy Żywiec: Park i Pałac Habsburgów
Piekę słodkie Tort różano-czekoladowy

Awatar użytkownika
Anika

Postautor: Anika » 23 lis 2017, 10:25

Ja to wszystko wiem, tzn o trackingu, ale mimo to tydzień na list polecony to długo. A z tym priorytetem(przy listach ekobomicznych)to nie wiem jak teraz ale kiedyś to była chyba ściema. Wrzucało sie zwyczajnie do skrzynki i szło tyle samo czasu.

Długo, ale nie na tyle, żeby podejrzewać, że coś jest nie tak (w przypadku eko, bo prio to wiadomo), nie musi to oznaczać, że coś się zgubiło, chociaż nie jest to wykluczone. Ja już się nauczyłam, że z eko nie ma nic pewnego, potrafią dojść na drugi dzień albo po 2 tygodniach (ekstremalne przypadki). Najczęściej to 3-5 dni roboczych, dłużej jeżeli mają dalszą drogę lub idą do/z małego miasta. Czasem jest już na poczcie adresata, ale listonosz nie ma miejsca "w torbie" lub dużo listów, to prio mają pierwszeństwo, a eko czeka. Dopytać się można, ale tu zależy na kogo się trafi, czasem tylko zapytają ile dni minęło i jaki to list i każą czekać dalej, a czasem naprawdę się przejmą, wytropią go i ruszy. Polecone też czasem giną, zdarza mi się to tak 2-4 razy w roku (a u mnie chodzą dokumenty/FV/umowy, więc nic cennego, żadne zakupy).

Co do nierejestrowanych, to nie mam doświadczenia, nie wysyłam takich, zresztą i tak nie da się stwierdzić kiedy były dostarczone. Czasem coś do mnie dojdzie takim listem, czasem nie dojdzie i jak wiem, że się mam spodziewać, to się upominam u adresata. Ale nierejestrowane prio zwykłe naprawdę dochodzą w te 2 dni, może te nadane na poczcie?

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 23 lis 2017, 10:40

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Wlazłam na Beautybay zobaczyć, czy już są jakieś promki na Black Friday i się okazało, że dostęp do strony jest reglamentowany :brzydal: . Najpierw był test weryfikujący, czy jestem człowiekiem a potem mi pokazało, że aktualnie jestem xxx tysięczna w kolejce do wejścia na stronę i mój czas oczekiwania, by skorzystać z przeceny aż do 30% to ponad godzina :lol: :lol: :lol: .

Nie wiem, co oni tam rzucili, może wyprzedaż obowiązuje także na marki, które zazwyczaj trzymają pełną cenę??

W sumie nawet nie jestem wkurzona, tylko zdziwiona ze szczyptą rozbawienia. Jeszcze tak nie miałam.

Wow, weszłam na stronę zobaczyć o co chodzi i mi od razu wyskoczyło która jestem w kolejce i czas oczekiwania to ponad godzina, mogą poinformować na maila kiedy będzie moja kolej, hahaha

A odnośnie promocji na BF to ANASTASIA BEVERLY HILLS szykuje całkiem fajne wyprzedaże. Niektóre produkty to nawet o 40% przecenione, ale wysyłka ze Stanów prawie 18$ + cło.

Na stronie tarte jest -25%. Zamówienia powyżej 330zł - darmowa dostawa i już żadne opłaty nie są doliczane.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 23 lis 2017, 14:28

koainka pisze:Wow, weszłam na stronę zobaczyć o co chodzi i mi od razu wyskoczyło która jestem w kolejce i czas oczekiwania to ponad godzina, mogą poinformować na maila kiedy będzie moja kolej, hahaha

A odnośnie promocji na BF to ANASTASIA BEVERLY HILLS szykuje całkiem fajne wyprzedaże. Niektóre produkty to nawet o 40% przecenione, ale wysyłka ze Stanów prawie 18$ + cło.

Na stronie tarte jest -25%. Zamówienia powyżej 330zł - darmowa dostawa i już żadne opłaty nie są doliczane.

Ja w tym roku poluję konkretnie na puder+ cc z It Cosmetisc i serum Ren. Na promocje jako takie pozostaje niewzruszona :pazurki: .

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 23 lis 2017, 16:27

Laska wanilii /1 sztuka /10 zł i więcej :facepalm:
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 23 lis 2017, 18:19

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Laska wanilii /1 sztuka /10 zł i więcej :facepalm:

w Lidlu chyba 2 sztuki za dychę

Awatar użytkownika
mandalina

Postautor: mandalina » 23 lis 2017, 19:28

koainka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
posting.php?mode=quote&f=10&p=63464#

Wow, weszłam na stronę zobaczyć o co chodzi i mi od razu wyskoczyło która jestem w kolejce i czas oczekiwania to ponad godzina, mogą poinformować na maila kiedy będzie moja kolej, hahaha

ja odstałam swoje 10h w kolejce :brzydal: jak wszyscy stali, to ja też, a co! :D nie planowałam nic kupować, tylko byłam ciekawa co tam dają takiego, darmo, czy jak?! asortyment był baaardzo przebrany, mało ciekawych rzeczy, ale jak zobaczyłam paletkę Juvia's Place za 80zł i darmową dostawą to żal było nie brać.

weszłam dziś na stronę Beauty Bay żeby sprawdzić czy nadal jest kolejka jak wczoraj, ja już nie planuję zakupów, więc jeśli ktoś reflektuje to chętnie odstąpię swoją kolejkę, jestem 17000, podam link na priv, dostęp za 25min, możliwe, ze coś się ostało ;)

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 23 lis 2017, 19:58

Wiem, że to chore, ale wkurza mnie strona MACa. :fire: Chciałam zamówić bronzer i jak widzę ten drobny druk na czarnym tle to mi się odechciało. Wykończę ten co mam.
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 23 lis 2017, 21:50

a Minti też zrobiło Black Friday pffff... poznikały chyba wszystkie standardowe promocje (zawsze są jakieś), pojawiły się za to zniżki od kwoty 100 zł, 200 i 300. Miałam tam robić spore zakupy ale też mi się odechciało, bo w każdy inny dzień wyszłoby chyba taniej.

A no i standardowo przy małych dzieciach, cisza oznacza wprowadzanie w plan jakiegoś szatańskiego planu. Dziś udało się zrealizować popisanie krzesła obitego jasną, sztuczną skórą granatowym długopisem.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2017, 22:01 przez SALIX, łącznie zmieniany 1 raz.
Insta
Blog podróżniczy Żywiec: Park i Pałac Habsburgów
Piekę słodkie Tort różano-czekoladowy

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 23 lis 2017, 22:00

Ja chcę kupić 3 filmy w Empiku i też naiwnie namawiałam chłopa, żeby do BF poczekać, a tu psińco :mdleje:
Obrazek

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 24 lis 2017, 8:56

Sephora tak się chwaliła promocjami na BF, że liczyłam na coś więcej niż standardowe -20%, które nadal nie obejmuje komsetyków Kat von D. ;/;/
Fakt jest -25%, ale na wybranych kilka produktów.

Matilda90

Postautor: Matilda90 » 24 lis 2017, 9:13

Tak wszyscy czekamy na ten czarny piątek a tu promocje góra 30%. Z drugiej strony może to i dobrze bo i tak się za bardzo spłukalam z kasy a do wypłaty jeszcze hen hen. Mam wrażenie, że lepsze promocje będą 27 grudnia i na to chyba czekam bardziej.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 24 lis 2017, 9:19

Matilda90 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Tak wszyscy czekamy na ten czarny piątek a tu promocje góra 30%. Z drugiej strony może to i dobrze bo i tak się za bardzo spłukalam z kasy a do wypłaty jeszcze hen hen. Mam wrażenie, że lepsze promocje będą 27 grudnia i na to chyba czekam bardziej.

może to dlatego, że nie mam obecnie jakiś rozbudowanych potrzeb zakupowych, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o kosmetyki, ubrania, zapachy to w obrębie prawie każdych 2-3 miesiący w roku są jakieś spore promocje a poziom ''okazyjnosci'' wciąż ten sam

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 24 lis 2017, 9:29

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Matilda90 pisze:zobacz cytowaną wiadomość

może to dlatego, że nie mam obecnie jakiś rozbudowanych potrzeb zakupowych, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o kosmetyki, ubrania, zapachy to w obrębie prawie każdych 2-3 miesiący w roku są jakieś spore promocje a poziom ''okazyjnosci'' wciąż ten sam

Może to własnie dlatego, że takie promocje można "trafić" praktycznie przez cały rok to teraz wydają nam się one mało atrakcyjne?
Ja się zawiodłam, bo liczyłam, że teraz sephora da w końcu promocję na kosmetyki KVD, a tu nadal kiszka. Nawet te -20% byłoby ok.
W sumie to w tym roku wyszło już z ciągłej promocji - 20%, zawsze był jakiś kod. A teraz to -10%-15% można znaleźć, a te -20% to dopiero przy "specjalnych okazjach" dają. Na święta też pewnie nie zaszalaję i będzie tak jak w zeszłym roku -20%, dla gold -25%.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 24 lis 2017, 14:50

Black friday dotarł już nawet do aptek :lol:

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 24 lis 2017, 16:22

Noooooo, ja dzisiaj zrobiłam zapas Allertecu po 5 zł :hahaha: Ale to w zasadzie jedyne z czym poszalałam w BF, więc nie idę na rozgrzeszeniowy.
Obrazek

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 24 lis 2017, 18:29

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Noooooo, ja dzisiaj zrobiłam zapas Allertecu po 5 zł :hahaha: Ale to w zasadzie jedyne z czym poszalałam w BF, więc nie idę na rozgrzeszeniowy.

:hahaha:

Ja kupiłam bilety lotnicze w bardzo przyzwoitej cenie :pazurki: .

Wróć do „Luźne dyskusje”