Kubeczki menstruacyjne

Awatar użytkownika
Sasabina

Re: Kubeczki menstruacyjne

Postautor: Sasabina » 03 gru 2016, 14:58

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Sasabina pisze:zobacz cytowaną wiadomość

może kup większy ?
ja kupiłam, ale będe testować w przyszłym miesiącu :ok:

mam większy :( lady cup L

oj :glaszcze:
to współczuję, ale jeśli to pocieszy ja swój MeLuna S też w pierwsze dni musiałam zmieniać częściej

meluna xl jest większa, ale raczej jej nie kupię.
opada mi entuzjazm. jestem chyba jakaś "lewa" w tym zakładaniu, czuję, że znowu za daleko poszło, nie jestem w stanie opanować tego aby niżej umieścić. już mam dość prób ściągania niżej i sprawdzania czy się otworzył (zbyt krwawo i boląco się robi) :(

Awatar użytkownika
azalyn

Postautor: azalyn » 03 gru 2016, 21:57

mam większy :( lady cup L

oj :glaszcze:
to współczuję, ale jeśli to pocieszy ja swój MeLuna S też w pierwsze dni musiałam zmieniać częściej

meluna xl jest większa, ale raczej jej nie kupię.
opada mi entuzjazm. jestem chyba jakaś "lewa" w tym zakładaniu, czuję, że znowu za daleko poszło, nie jestem w stanie opanować tego aby niżej umieścić. już mam dość prób ściągania niżej i sprawdzania czy się otworzył (zbyt krwawo i boląco się robi) :(

spokojnie, mi na początku zakładanie i zdejmowanie zajmowało po 20 minut. Wszystko robiłam pod prysznicem bo nie miałam ochoty sprzątać podłogi :brzydal: Nie zniechęcaj się, daj sobie z 3 miesiące na wprawienie się. Mi pomogło też oglądanie filmików na yt angielskojęzycznym gdzie dziewczyny omawiają rozwiązanie praktycznie każdego problemu (np kanał Precious Stars Pads).

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 06 gru 2016, 13:00

to mam jeszcze jedno pytanie, bo nie napatoczyłam się na odpowiedzi. Czy któraś z Was robi np przerwę na noc? Ja po 3 dniu nie muszę zabezpieczać się na noc, więc nie chcę też zakładać kubeczka. I jak rano? Dezynfekować czy można odpuścić? Jest wymyty i w swoim pojemniku czeka. Póki co dezynfekuję, ale nie wiem czy "nie przesadzam"

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 06 gru 2016, 14:59

Sasabina pisze:to mam jeszcze jedno pytanie, bo nie napatoczyłam się na odpowiedzi. Czy któraś z Was robi np przerwę na noc? Ja po 3 dniu nie muszę zabezpieczać się na noc, więc nie chcę też zakładać kubeczka. I jak rano? Dezynfekować czy można odpuścić? Jest wymyty i w swoim pojemniku czeka. Póki co dezynfekuję, ale nie wiem czy "nie przesadzam"

Lepiej "przesadzac" niż nie :-) jeśli masz wątpliwości przelej wrzątkiem.

Antonett

Postautor: Antonett » 06 gru 2016, 15:40

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Sasabina pisze:to mam jeszcze jedno pytanie, bo nie napatoczyłam się na odpowiedzi. Czy któraś z Was robi np przerwę na noc? Ja po 3 dniu nie muszę zabezpieczać się na noc, więc nie chcę też zakładać kubeczka. I jak rano? Dezynfekować czy można odpuścić? Jest wymyty i w swoim pojemniku czeka. Póki co dezynfekuję, ale nie wiem czy "nie przesadzam"

Dokładnie tak :) jeśli dezynfekcja Cię męczy lub w jakiś inny sposób przeszkadza to przelej wrzątkiem i będzie też ok :)

M.in

Postautor: M.in » 07 gru 2016, 0:33

Nie wiem jaki masz kubeczek, ale nie każdy materiał termoplastyczny można traktować wrzątkiem, więc nie polecam traktowania tego jako uniwersalnej rady do każdego kubeczka menstruacyjnego.

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 07 gru 2016, 0:57

Dzięki, to pozostaję przy tabsach. w sumie to opakowanie i tak miało niby na 4 lata starczyć. to będzie na 2 i tak spoko :)

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 29 gru 2016, 19:47

No sie okazalo, ze wiekszy kubeczek jest jednak lepszy, bo oczywiscie pojemniejszy :]
Jeszcze tylko rozkminie jak go dobrze wkladac za pierwszym razem i bede miala z glowy okres :banan:

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 17 lut 2017, 14:18

To co prawda nie o kubeczkach ale o innym produkcie alternatywnym:

Czy któraś z Was próbowała kiedyś bielizny menstruacyjnej? Nie mogę sobie wyobrazić używania tego typu produktu.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Helena

Postautor: Helena » 17 lut 2017, 23:09

Jeśli ona na tym filmie mówi że w tych majtkach można chodzić cały dzień w jednych w czasie miesiączki bez podpaski czy tamponu to też sobie nie wyobrażam jak to by było. Jako nieprzeciekające majtki chłonne jako dodatek do tamponu, kubka czy podpaski to sobie wyobrażam używanie ich.

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 29 kwie 2017, 22:58

kurde no, chyba mam problem z tym kubeczkiem. albo nie mogę go nosić dłużej niż 10h.
już się wprawiłam i pomimo niechęci przez 3 dni cały czas wymieniałam i zakładałam bez przerw. było ok, jeśli chodzi o krew (bo specjalnie nie lubię tego uczucia, jakoś mam wrażenie, że wtedy buntuje mi się układ wydalniczy :cisza: też tak macie?, ale myślę: no może muszę się zahartować i przyzwyczaić organizm). przez pierwsze dwa dni co ok 6h musiałam opróżniać kubek, dzisiaj juz nie było potrzeby (nie przelewał się) i po tych 10h wyjęłam i powiem szczerze i uprzedzam wrażliwych: ta krew śmierdziała okropnie :torba: za każdym razem przy wymianie przemywam go chłodną wodą, podmywam się, ręce myję. no kurde no. musiałam się wyżalić, teraz zrobiłam sobie przerwę, jutro chyba też, będę siedzieć "karnie" w domu, trudno. czuję, że wizyta u gina mnie czeka, ale bardzo mi się nie uśmiecha to :(

Awatar użytkownika
lilymunster

Postautor: lilymunster » 30 kwie 2017, 18:41

Dziewczyny, jak to jest z tą Meluną? Naprawdę ma tendencje do przeciekania? Chciałabym kupić pierwszy kubeczek, niby wychodzi mi, ze powinnam wziąć Melunę shorty (szyjka w pierwszym dniu jest na wysokości tak około 4cm +/-), ale czytałam w kilku miejscach, że przecieka. Od wczoraj debatuję, który rozmiar wybrać i się z tego wszystkiego pogubiłam :ryk:

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 30 kwie 2017, 20:38

lilymunster pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny, jak to jest z tą Meluną? Naprawdę ma tendencje do przeciekania? Chciałabym kupić pierwszy kubeczek, niby wychodzi mi, ze powinnam wziąć Melunę shorty (szyjka w pierwszym dniu jest na wysokości tak około 4cm +/-), ale czytałam w kilku miejscach, że przecieka. Od wczoraj debatuję, który rozmiar wybrać i się z tego wszystkiego pogubiłam :ryk:

wiesz, wg mnie nei bardzo da się trafić za pierwszym razem
ja kupiłam pierwszy kubeczek i jest ok, pod koniec okresu, kiedy krwi jest mniej
ale musiałam dokupic drugi, który jest większy, pojemniejszy i... i tez przecieka, ale to wina nie kubeczka, a tego, że ja mam na serio obfity okres
kup jaki Ci pasuje, ale może będzie trzeba kupić drugi

10 godzin w kubeczku ... marzenie, ja swój wymieniam co 3 na początku, później rzadziej

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 30 kwie 2017, 21:37

ja kupiłam pierwszy kubeczek i jest ok, pod koniec okresu, kiedy krwi jest mniej
ale musiałam dokupic drugi, który jest większy, pojemniejszy i... i tez przecieka, ale to wina nie kubeczka, a tego, że ja mam na serio obfity okres

10 godzin w kubeczku ... marzenie, ja swój wymieniam co 3 na początku, później rzadziej

przyznam, że liczyłam na większe możliwości niż w przypadku tamponów, ale chyba muszę zrewidować swoje nastawienie :(

a co pytania o szczelnosc: nikt nie zagwarantuje, ze rozmiar wybrany i producent będzie idealny do Twojej budowy i siły mięśni. niestety inaczej niż metodą prób czy błędów nie znajdziesz idealnego kubka.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 30 kwie 2017, 21:43

przyznam, że liczyłam na większe możliwości niż w przypadku tamponów, ale chyba muszę zrewidować swoje nastawienie :(

a co pytania o szczelnosc: nikt nie zagwarantuje, ze rozmiar wybrany i producent będzie idealny do Twojej budowy i siły mięśni. niestety inaczej niż metodą prób czy błędów nie znajdziesz idealnego kubka.

może dla kogos z mniejszym okresem tak
ja mam na serio spory, tampony też tak wymieniałam i to z zegarkiem w ręku
teraz po porstu sporo przyoszczędzam, bo kubeczek jest wielorazowy
a higienę dac sie wszędzie zachować

grunt to nei nastawiac się źle :ok:

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 24 wrz 2017, 17:45

Kubeczki selenacup pojawiły się w rossmanach.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 24 wrz 2017, 21:47

ooo, super, w którym miejscu? przy podpaskach i tamponach?

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 24 wrz 2017, 22:44

Tak, kosztują 69 zł o ile dobrze pamietam.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 25 wrz 2017, 17:22

Zauważyłam na stronie, ale podejrzewam, że właśnie tam będą :ok:

Awatar użytkownika
azalyn

Postautor: azalyn » 12 paź 2017, 18:23

U Pink Candy recenzja kubeczka z Rossmanna. Nie sprawdził jej się.

Wróć do „Sport i zdrowie”