Materiały 101 - jak wybrać dobre jakościowo ubrania na lata

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Materiały 101 - jak wybrać dobre jakościowo ubrania na lata

Postautor: Kumiho » 28 lip 2016, 11:35

Bawełna, lyocell, wiskoza, a może wełna? Czym sie różni jedwab z sieciówki od jedwabiu z marki selektywnej? Nauczmy sie razem świadomie czytać składy ubrań!
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Franka

Re: Materiały 101 - jak wybrać dobre jakościowo ubrania na lata

Postautor: Franka » 28 lip 2016, 11:51

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Bawełna, lyocell, wiskoza, a może wełna? Czym sie różni jedwab z sieciówki od jedwabiu z marki selektywnej? Nauczmy sie razem świadomie czytać składy ubrań!

To co na metce nie zawsze jest prawdą.
Kupiłam białą koszulę mężowi. Na metce napisane bawełna 100%. Już na pierwszy dotyk wiedziałam, że ma jednak domieszkę sztucznego. Przy prasowaniu to już było wiadome, bo zapach jak przy prasowaniu ubrań gdzie na metce widnieje coś innego oprócz bawełny a do tego przy prasowaniu w wysokiej temperaturze jakby się przykleja.

Kupiłam też majtki dla siebie. Miały być czysto bawełniane. Na pewno nie są, jest domieszka elastanu, może minimalna do kilku procent ale jednak jest.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Venin

Postautor: Venin » 28 lip 2016, 14:47

Przede wszystkim patrzę na to, żeby ubrania się nie mięły i nie wyglądały jak kuchenna cerata. Na kupowanie nowych ciuchów z dobrej jakości materiałów jeszcze przyjdzie czas - jestem biedną studentką :D
Na razie posiłkuję się lumpeksami, przygarniam rzeczy które trafiły do mnie z drugiej ręki (np. piękna jedwabna bluzka w kolorze złocistego beżu nie pamiętam jakiej firmy), a także zakupami na... targu. Tak, targu. Nie twierdzę, że w tych ubraniach jest wełna, alpaka czy kaszmir najwyższej jakości, ale sweterki z domieszkami tych tkanin są noszone regularnie, często prane i nic im się nie dzieje :D Jeden sweter nosiłam jako płaszcz jesienią, jest tak ciepły.

Unikam jednak ubrań w 100% z wiskozy, bawełny czy lnu (zwłaszcza koszul, które uwielbiam), gniotą się okrutnie, po 2 godzinach wyglądam jakbym w nich spała.

Modal też mi trochę zalazł za skórę, mam cienki płaszcz wykonany z tego materiału i może nie jest bardzo upierdliwy, ale raz na kilka wyjść trzeba go przeprasować (nie chciałam go oddawać, bo się pięknie układa i ma fajny kolor).

Awatar użytkownika
Takajakaja

Postautor: Takajakaja » 08 sie 2016, 21:53

Z czego wybierać koszule, żeby były łatwe do wyprasowania i nie gniotły się szybko? Wiem tylko, że wiskoza jest bardzo złym pomysłem. Mogę je godzinę prasować i zaraz są takie same. Do tej pory wybierałam koszule ze 100% bawełny, ale wydaje mi się, że powinny mieć jakąś domieszkę. Te zupełnie bawełniane szybko się rozciągają itd. Powinny mieć domieszkę elastanu? Czy czegoś jeszcze?

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 08 sie 2016, 23:05

Takajakaja pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Z czego wybierać koszule, żeby były łatwe do wyprasowania i nie gniotły się szybko? Wiem tylko, że wiskoza jest bardzo złym pomysłem. Mogę je godzinę prasować i zaraz są takie same. Do tej pory wybierałam koszule ze 100% bawełny, ale wydaje mi się, że powinny mieć jakąś domieszkę. Te zupełnie bawełniane szybko się rozciągają itd. Powinny mieć domieszkę elastanu? Czy czegoś jeszcze?

Mam koszule z domieszką poliestru. Nie gniotą się tak szybko jak z samej bawełny, dobrze prasują. Są też takie, których nie trzeba prasować po praniu. Chyba im więcej tego sztucznego w mieszance to mniej się gniotą. Elastan w koszulach sprawia, że bawełna jest rozciągliwa.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

dunia

Postautor: dunia » 09 sie 2016, 11:12

Zupełnie bawełniane będą bardzo mocno gniotące, wiskoza tak samo. Najlepsza będzie mieszanka bawełny i poliestru, skóra może oddychać przez materiał i jednocześnie mniej się gniecie.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 23 wrz 2016, 18:41

Dzisiaj rozdano IG Noble. Jedną z nagród otrzymał dr Ahmed Shafik z Egiptu za wiekopomne badania wyjaśniające, jak noszenie spodni z poliestru, wełny lub bawełny wpływa na życie seksualne szczurów. Jego wynik: najczęściej z seksu rezygnowały szczury ubrane w poliester :cojest:
To tak a propos tkanin, z których uszyta jest odzież
Obrazek

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 23 wrz 2016, 19:05

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dzisiaj rozdano IG Noble. Jedną z nagród otrzymał dr Ahmed Shafik z Egiptu za wiekopomne badania wyjaśniające, jak noszenie spodni z poliestru, wełny lub bawełny wpływa na życie seksualne szczurów. Jego wynik: najczęściej z seksu rezygnowały szczury ubrane w poliester :cojest:
To tak a propos tkanin, z których uszyta jest odzież

To ja dokończę te badania i wyjaśnię jaki wpływ na tych szczurzych samców ma to z jakiego materiału są zrobione ubrania na dolną część ciała ich partnerek.
Bo patrząc na człowieka to naszym panom wzrasta ochota na seks gdy ich partnerki mają na sobie majtki z plastikowej koronki, z plastikowego tiulu czy lateksowe. A ochota niknie gdy partnerka w bawełnianych reformach.
I toż samo jeśli chodzi o kobiety. Na seks ochotę mają i zachęcają do niego panie w tych plastikach i lateksach.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 23 wrz 2016, 19:11

Franka, jakie ty filmy oglądasz? :hahaha:
Obrazek

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 23 wrz 2016, 19:24

To nie z filmów te moje obserwacje. Tylko z życia. :brzydal:

podpucha

Postautor: podpucha » 23 wrz 2016, 19:53

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

:brzydal: :brzydal: :brzydal: :brzydal: :brzydal: :brzydal:

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 24 wrz 2016, 1:04

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Frania, oddaj lornetkę, koniec podglądania sąsiadów :brzydal:
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 28 wrz 2016, 16:18

jesień tuż tuz, o ziemie nie wspominając
czy szal z akrylu to coś bezpiecznego? wszędzie tego pełno, chciałabym kupic, ale nie wiem czy warto ?

gdzie kupujecie płaszcze na zimę? chciałabym cos z większa domieszką wełny, bo na czystko wełniany za 1300 od Hugo Bossa to mnie nie stać :(

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 28 wrz 2016, 21:35

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
jesień tuż tuz, o ziemie nie wspominając
czy szal z akrylu to coś bezpiecznego? wszędzie tego pełno, chciałabym kupic, ale nie wiem czy warto ?

gdzie kupujecie płaszcze na zimę? chciałabym cos z większa domieszką wełny, bo na czystko wełniany za 1300 od Hugo Bossa to mnie nie stać :(

Nie wiem czy każdy, być może zależy to od rodzaju tkaniny, sposobu tkania ale
akryl mocno się mechaci po pewnym czasie. Jednak ponieważ jest tani, ciepły, przyjemny w dotyku to ja kupuje co roku nowe szale z akrylu.

Zara ma trochę tańsze płaszcze wełniane i niewełniane a też fajne.

kk001

Postautor: kk001 » 16 cze 2018, 14:16

Kochana dobre jakościowo rzeczy to będziesz mieć jak sama sobie je zrobić . Serio ! Ja na drutach zrobiłam sobie przepiękną sukienkę <spam> tu. Wiem co jest w składzie no i dzierganie jest teraz w modzie
Ostatnio zmieniony 16 cze 2018, 14:36 przez SALIX, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Moda i Uroda”