Ubraniowy niezbędnik - gdzie kupić dobre jakościowo ubrania na każdą okazje

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Ubraniowy niezbędnik - gdzie kupić dobre jakościowo ubrania na każdą okazje

Postautor: Kumiho » 27 lip 2016, 20:10

Miejsce poszukiwań ubraniowego niezbędnika :roza:
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Franka

Re: Ubraniowy niezbędnik - dobre jakościowo ubrania na każdą okazje

Postautor: Franka » 28 lip 2016, 10:44

Dla mnie niezbędny jest czarny żakiet. Dobrze skrojony, z materiału dobrej jakości. Mam ich kilka, różnią się grubością tkaniny, posiadaniem albo nie podszewki bo są na różne pory roku.
Zawsze można zmienić dodatki do niego, bluzki, apaszki, nakładać na sukienki i mimo ciągłego używania nie mam poczucia, że chodzę ciągle w tym samym.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 28 lip 2016, 10:47

to ja mam kilka żakietów/marynarek czarna, granatowa, szara
zawsze wygląda się trochę bardziej elegancko

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 28 lip 2016, 11:05

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
to ja mam kilka żakietów/marynarek czarna, granatowa, szara
zawsze wygląda się trochę bardziej elegancko

Ja też mam jeszcze kilka w innych kolorach niż czarny, jasne, ciemne, wielokolorowe.
Tylko w żadnym z nich mimo zmiany dodatków nie chciałabym chodzić codziennie. Jedynie w czarnym mogę i mi się nie nudzi. Dlatego uważam go za niezbędnik w swojej garderobie.

A drugim niezbędnikiem jest biała bluzka. Też mogłabym codziennie w niej chodzić zmieniając dodatki.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

ajah

Postautor: ajah » 28 lip 2016, 11:19

Dla mnie jedna z najistotniejszych części garderoby są buty. Od dawna nie kupuję przypadkowych butów tj. Przypadkowych firm czy przypadkowej jakości. Większość butów codziennych jak i na obcasach kupuję firmy clarks. Sportowe przede wszystkim merrell, keen i asics. Aktualnie rozglądam się za nowymi do treningów, możliwe, że innej (też sportowej) firmy. Zakietu czarnego nie mam i w sumie na razie nie potrzebuje.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 28 lip 2016, 12:02

Przez wiele lat byłam wierna firmom Salamander, Mustang i ECCO.
Od kilku lat to jak mi się coś spodoba i jest dobre na moją nogę z wysokim podbiciem to kupuję nie patrząc na firmę.
Preferuję skórzane obuwie bo moje stopy najlepiej się w nich czują.
Ale od czasu do czasu sprawiam sobie np. taniutkie balerinki w pastelowych kolorach bo mi pasują do jakiejś części garderoby. Jak ostatnio liliowo-fioletowe. Idę w nich kilka razy i oddaję potrzebującym. Czasami tylko raz a potem leczę stopy tydzień z odparzeń.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 28 lip 2016, 12:21

ja wolę mieć 4 pary klasycznych butów i na zmianę w nich chodzić, niż męczyć nogi co dzień w czymś innym
mam granatowe baleriny na lato do pracy i białe sandałki - uniwersalnie i klasycznie, a i nogi się nie męczą

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 28 lip 2016, 12:31

Jeśli chodzi o buty, to mam bardzo mocne przyzwyczajenia - codzienne sportowe tylko klasyczne Conversy w rożnych kolorach lub Adidas Sam Smith (innych na sobie nie znoszą a juz Adidas to był dla mnie ciężki wybór), szpilki, baleriny, półbuty Wojas, Hispanitas, Unisa lub Melissa. Sandały ciapały - Birkenstock.

Z ubraniami mam tak, że jesli jakaś rzecz mi odpowiada jakościowo i dobrze sie nosi kupuje jeszcze jedną (lub dwie) sztuki. Tym sposobem mam po 2 sztuki większości ubrań (tylko różnią sie kolorem). I'm a creature of habit : torba:.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 28 lip 2016, 12:33

ja właśnie do tego dążę
mniej, a lepsze gatunkowo - ewentualnie to w czym sie lepiej czuję

Awatar użytkownika
lama

Postautor: lama » 28 lip 2016, 12:48

Oprócz jakości zależy mi także na sposobie w jaki zostały wyprodukowane dane ubrania. Jakie sklepy możecie polecić, które są dobre jakościowo, nie szyją w fabrykach za dolara dziennie i nie wykorzystują ludzi? Bo niedobrze mi się robi kiedy mam kupić buty na przykład za kilkaset złotych ze świadomością, że osoba, która je wyprodukowała nie dostała praktycznie pieniędzy, a do tego robi to w nieludzkich warunkach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 28 lip 2016, 13:02

lama pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Oprócz jakości zależy mi także na sposobie w jaki zostały wyprodukowane dane ubrania. Jakie sklepy możecie polecić, które są dobre jakościowo, nie szyją w fabrykach za dolara dziennie i nie wykorzystują ludzi? Bo niedobrze mi się robi kiedy mam kupić buty na przykład za kilkaset złotych ze świadomością, że osoba, która je wyprodukowała nie dostała praktycznie pieniędzy, a do tego robi to w nieludzkich warunkach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To chyba nie ma już zbyt wiele takich fabryk. Nawet w Polsce zdarzały się przypadki niewolnictwa fabrycznego gdzie pracownicy byli zmuszani do pracy w zamknięciu za miskę zupy i miejsce do spania.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 28 lip 2016, 14:24

W moim przypadku niezbędne są dobre spodnie dresowe - na lato cieńsze, na zimę z pluszowym obiciem :torba: no i z racji, że dużo chodzę sportowe obuwie - najlepiej czuję się w nike, ale myślę że na kolejny sezon postawię na Jordany. Obiecuję sobie, że kiedyś zacznę regularnie ubierać się bardziej wyjściowo XD

dunia

Postautor: dunia » 28 lip 2016, 21:34

Jeśli macie dostęp, to polecam American Apparel - wszystkie ubrania produkowane są w USA i nie ma wykorzystywania pracowników czy dzieci. Do tego dobre jakościowo, no ale za tym oczywiście idzie wyższa cena. Zakupy powyżej 75 euro dostarczane są za darmo na terenie UE :)

Awatar użytkownika
Katina

Postautor: Katina » 29 lip 2016, 14:06

A gdzie szukać dobrej jakości bielizny?

Chodzi mi głównie o majtki. Biustonosze z swojej strony mogę polecić z Dalii i o ile jestem w stanie wydać dużo na dobrej jakości biustonosz, o tyle przerażają mnie ceny majtek w granicach 100 zł.

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 29 lip 2016, 14:09

Moje ulubione to sloggi, mam ich ~20 par, nie niszczą się w praniu, nic się nie dzieje z gumką (a przy innych często się to zdarzało).

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 29 lip 2016, 14:19

Katina pisze:zobacz cytowaną wiadomość
A gdzie szukać dobrej jakości bielizny?

Chodzi mi głównie o majtki. Biustonosze z swojej strony mogę polecić z Dalii i o ile jestem w stanie wydać dużo na dobrej jakości biustonosz, o tyle przerażają mnie ceny majtek w granicach 100 zł.

ja uważam, że majtki też warto inwestować

Awatar użytkownika
Spaaaniel

Postautor: Spaaaniel » 29 lip 2016, 21:29

Ja od siebie polecam Gorsenie. Dobrej jakości bielizna
Mózgi są wspaniałe. Szkoda, że każdy nie może mieć po jednym

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 29 lip 2016, 21:53

Też muszę mieć porządne buty, mam jakieś wymagające stopy i nie wyobrażam sobie chodzić w takich z Bershki, czy H&M, chociaż parę koleżanek nie ma z tym problemu :cisza: Najbardziej lubię sandały z Wojasa i Ryłko, kozaki również.

Gadatliwa

Postautor: Gadatliwa » 09 sie 2016, 23:26

Dla mnie niezbędne są legginsy ! Jedne z najbardziej wygodnych rzeczy na świecie. Jak się pokombinuje nadają się nawet na większą okazje, a na codzień idealne

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 10 sie 2016, 21:22

Gadatliwa pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dla mnie niezbędne są legginsy ! Jedne z najbardziej wygodnych rzeczy na świecie. Jak się pokombinuje nadają się nawet na większą okazje, a na codzień idealne

Mówisz o takich bawełnianych? W jakim zestawie na większą okazję? Bo nie umiem sobie wyobrazić za bardzo.

Wróć do „Moda i Uroda”