Ubraniowy niezbędnik - gdzie kupić dobre jakościowo ubrania na każdą okazje

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Ubraniowy niezbędnik - gdzie kupić dobre jakościowo ubrania na każdą okazje

Postautor: Kumiho » 04 lis 2017, 20:43

Ali pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Właśnie nad benettonem też się zastanawiam, bo znalazłam na zalando 100% wełna za 139 zł więc w porównaniu do massimo dutti dużo tańszy,skład podobny, ale wygląd gorszy :/ chyba, że to kwestia zdjęcia, może zamówię i sprawdzę :voodoo:

Mam jeden sweter z S.Oliver i uwielbiam go za mięciutki materiał (wisokza + domieszka sztuczna) i kolor (kremowy wpadający w róż), ale po kilku praniach się zmechacił, nadal w nim chodze, bo nie wygląda źle, ale nie wygląda też tak jakbym chciała, żeby sweter wyglądał.
a z wełny merynosów niestety bardzo ciężko coś znaleźć :(
dziękuję za rady, może coś wydumam :ok:

Swetry z Benetton maja grubszy splot niż MD a są w moim odczuciu bardziej żywotne. Nie patrz na Zalando tylko na sklep Benetton, masz i merynosa i mieszanki, wejdź na stronę pl benetton com i wpisz w wyszukiwarkę „merino” albo po prostu „wool” i ta dam, do wyboru do koloru :)
Ostatnio zmieniony 04 lis 2017, 20:44 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Ali

Postautor: Ali » 04 lis 2017, 20:50

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Właśnie nad benettonem też się zastanawiam, bo znalazłam na zalando 100% wełna za 139 zł więc w porównaniu do massimo dutti dużo tańszy,skład podobny, ale wygląd gorszy :/ chyba, że to kwestia zdjęcia, może zamówię i sprawdzę :voodoo:

Mam jeden sweter z S.Oliver i uwielbiam go za mięciutki materiał (wisokza + domieszka sztuczna) i kolor (kremowy wpadający w róż), ale po kilku praniach się zmechacił, nadal w nim chodze, bo nie wygląda źle, ale nie wygląda też tak jakbym chciała, żeby sweter wyglądał.

Swetry z Benetton maja grubszy splot niż MD a są w moim odczuciu bardziej żywotne. Nie patrz na Zalando tylko na sklep Benetton, masz i merynosa i mieszanki, wejdź na stronę pl benetton com i wpisz w wyszukiwarkę „merino” albo po prostu „wool” i ta dam, do wyboru do koloru :)

ooo dzięki! nie wpadłam na to :facepalm:

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 04 lis 2017, 21:09

:)

A tu masz w ogóle zdjęcie porównawcze 100% wełna merynosa, oba swetry noszone, prane, mają chyba ok roku.

62D9D41D-8229-4515-87DC-454A2D7BB436.jpeg
62D9D41D-8229-4515-87DC-454A2D7BB436.jpeg (211.96 KiB) Przejrzano 360 razy

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 04 lis 2017, 21:37

Mam tylko jedną dzianinę z Benettona, wełnę z domieszką i jest absolutnie nie do sprania :serce: .
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Ali

Postautor: Ali » 05 lis 2017, 11:15

Kumiho pisze:

:)

A tu masz w ogóle zdjęcie porównawcze 100% wełna merynosa, oba swetry noszone, prane, mają chyba ok roku.

62D9D41D-8229-4515-87DC-454A2D7BB436.jpeg

Dziekuje :love: widze, ze co raz wiecej glosow na benetton wiec pewnie przetestuje.

Btw, bardzo moje kolory :)

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 05 lis 2017, 13:16

Kumiho pisze:Angora i kaszmir to też wełna, tylko z królasa i kozy ;)

Wiem, ale mniej "żrąca. Podobnie jak paszmina - niby wełna, a nie żre.
Myślałam, że chodzi wam o wełnę "wool" (w tym te wszystkie szetlandy, alpaki i merino). To wszystko gryzie, jak jest go 80-100%.

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Mam tylko jedną dzianinę z Benettona, wełnę z domieszką i jest absolutnie nie do sprania.

No, mój golf się odrobinkę skurczył (ale nie sfilcował), ale to wyłącznie moja wina, bo się z nim nie cackałam w praniu i zdarzało mi się go prać w gorącej wodzie :torba:

Z tego się wycofuję:
Axis mundi pisze:Wbrew pozorom mam też całkiem niezłe zdanie (stosunek cena-jakość) o kaszmirach F&F i Autograph. Jak na sieciówki zupełnie znośne, do ganiania po mieście (przynajmniej te 3 które trafiły w moje ręce, bo przyznaję, że nie śledzę na bieżąco asortymentu).

Choć nadal uważam, że jak na pospolitą sieciówkę, są całkiem przyzwoite, dopiero teraz sobie przypomniałam, że przecież wszystkie 3 mam z Allegro, więc tak naprawdę nie znam ich ceny "sklepowej" :facepalm: #mastermindzeskleroza
Ostatnio zmieniony 05 lis 2017, 13:34 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 05 lis 2017, 13:25

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kumiho pisze:Angora i kaszmir to też wełna, tylko z królasa i kozy ;)

Wiem, ale mniej "żrąca. Podobnie jak paszmina - niby wełna, a żre.
Myślałam, że chodzi wam o wełnę "wool" (w tym szetlandy, alpaki i merino). To wszystko gryzie, jak jest go 80-100%.

Nie, ja wełnę traktuje jako określenie zbiorcze, niekoniecznie jedynie owczą. A tak swoją drogą to mnie merino nawet w 100% nie gryzie ;), wiec dużo zależy od wrażliwości skory.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2017, 13:39 przez Kumiho, łącznie zmieniany 2 razy.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 13 sty 2018, 12:13

Może nie ubraniowo, ale akcesoria.
Czy któraś z Was ma może plecak Kanken? Polecacie? Jakie są wady i zalety? Classic wydaje się mieć dla mnie idealny rozmiar.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 13 sty 2018, 12:20

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Może nie ubraniowo, ale akcesoria.
Czy któraś z Was ma może plecak Kanken? Polecacie? Jakie są wady i zalety? Classic wydaje się mieć dla mnie idealny rozmiar.

Jestem posiadaczką Re-Kanken Classic w kolorze Slate, jest to chyba mój najbardziej ukochany plecak z całej kolekcji (a jestem plecakowa, mam i materiałowe i skórzane i z ekoskóry). Jest bardzo pakowny, mieści mój komputer (MacBook Air ale w grubym, miękkim etui), wszystkie szpargały, portfel, kosmetyczkę, jedzenie i takie tam. Re-kanken się nie brudzi (nie robią się te jasne załamania co na zwykłych woskowanych kankenach), z paskami też się nic nie dzieje. Jedyne co, to materiał przyciąga „kłaczki”, czy to kocie czy z szalika, ale rolka do ubrań daje radę. Jedyną wadą dla mnie jest brak kieszonki na zamek w środku, ale wybaczam mu to za całokształt.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Loony Blonde

Postautor: Loony Blonde » 13 sty 2018, 12:48

Na tym forum pierwszy raz przeczytałam o plecakach Kanken. Czy to jakaś znana marka? Czy te plecaki są warte swojej ceny? O co chodzi z tymi załamaniami na jasnych kolorach?
Chodzi mi po głowie zakup plecaka, ale byłby to mój jedyny i wolałabym, żeby był dobrej jakości.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 13 sty 2018, 14:16

Loony Blonde pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Na tym forum pierwszy raz przeczytałam o plecakach Kanken. Czy to jakaś znana marka? Czy te plecaki są warte swojej ceny? O co chodzi z tymi załamaniami na jasnych kolorach?
Chodzi mi po głowie zakup plecaka, ale byłby to mój jedyny i wolałabym, żeby był dobrej jakości.

Tak, to bardzo znana szwedzka marka Fjallraven produkująca plecaki i odzież. Jeśli chodzi o kankeny, to moim zdaniem są warte swojej ceny (mówię o moim modelu re-kanken, choć nasłuchałam się tez przed zakupem wielu dobrych opinii o tych klasycznych). To są bardzo proste plecaki, ze względu na kształt mieszczą naprawdę sporo rzeczy, mają cienkie paski na ramiona, dzięki czemu są dość uniwersalne jeśli chodzi o noszenie ich do różnych strojów. Mają też fajne rączki, za ktore można plecak wygodnie złapać albo nieść jeśli akturat potrzebujemy go chwycić jak normalną torebkę. Jesli chodzi o białe ślady, to jest to kwestia materiału - klasyczne kankeny są woskowane i czasem przy zagięciach zostają takie jasne smugi.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 14 sty 2018, 0:07

Z tego co słyszałam wystarczy chwila z suszarka i można szybko pozbyć się białych śladów.

Chyba się zdecyduje, tylko jeszcze nie wiem na jaki kolor :-D
Dziękuję za odpowiedź

Wróć do „Moda i Uroda”