"Baśka miała fajny biust.."czyli wszystko o piersiach i biustonoszach.

Awatar użytkownika
Franka

"Baśka miała fajny biust.."czyli wszystko o piersiach i biustonoszach.

Postautor: Franka » 26 lip 2016, 18:41

Biusty jak wiadomo są różne. Mniejsze, większe, ładniejsze i te "ładne inaczej".
Mój biust czyli biust kobiety dojrzałej swoje w życiu przeszedł, daleko mu do ideału.
Gdybym miała tę wiedzę, którą na temat biustu mam dziś to pewnie wyglądałby lepiej.
Częściowo winę za to ponoszę sama bo staniki jakie nosiłam nie zawsze były odpowiednie.
Ze względów oszczędnościowych te lepsze, droższe były tylko na wyjście z domu. A po domu te byle jakie, które nie spełniały roli jaką powinny a więc ochrony biustu przed obwisaniem.
No i się doigrałam. Mój spory biust nie za bardzo nadaje się do pokazania bez stanika nawet pod grubą bluzką.

Jest Was tu sporo młodych dziewczyn, pragnę ustrzec przed błędami abyście jak najdłużej cieszyły się fajnymi biustami.
Lepiej zainwestować w dobry stanik, usługi brafitterskie niż nowe ubrania, kosmetyki.
Dla niewtajemniczonych BRAFITTERKA to pani zajmująca się doborem odpowiedniego stanika. To nowy zawód, myślę że bardzo potrzebny.

Wątek ma na celu wymianę doświadczeń o tym jak dbać o biust, markach biustonoszy i o wszystkim co biustem związane.

:skacze:
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Franka

Re: "Baśka miała fajny biust.."czyli wszystko o piersiach i biustonoszach.

Postautor: Franka » 28 lip 2016, 12:07

Na większe biusty i nie tylko polecam biustonosz Joanna 577 z Viki style. Tani / zapłaciłam 35 zł/, bardzo dobrze wykonany, nic się z nim nie dzieje złego po praniu. Bardzo dobrze zbiera biust, nic nie wychodzi tam gdzie nie trzeba.
Nie ma fiszbin, jest z tych miękkich, dobry na lato.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Venin

Postautor: Venin » 28 lip 2016, 14:57

Ok, potrzebuję pomocy :) Szukam fajnego, cielistego biustonosza bez ramiączek (nie musi być to stricte strapless), ale nie w odcieniu matowego beżu (którego nie zdzierżę), ale coś połyskliwego, może w stylu Only her "Latte"? Ktoś coś? Mogą być też sieciówkowe, nie musi być do końca "uświadomiony". Mam jeden biustonosz h&m w rozmiarze 70a (miękki) i obwód jest ścisły jak 60, wielkość miseczek idealna, więc ja tam nie mówię nie :D Moim zdaniem grunt, żeby wiedzieć, co wygląda dobrze i co nie robi nam krzywdy, a cyferki i literki swoją drogą.

dunia

Postautor: dunia » 28 lip 2016, 21:36

Venin, widziałam kiedyś fajne w Esotiq :)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 29 lip 2016, 3:37

a wonderbra?

Agnes
BAN

Postautor: Agnes » 29 lip 2016, 7:54

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Na większe biusty i nie tylko polecam biustonosz Joanna 577 z Viki style. Tani / zapłaciłam 35 zł/, bardzo dobrze wykonany, nic się z nim nie dzieje złego po praniu. Bardzo dobrze zbiera biust, nic nie wychodzi tam gdzie nie trzeba.

Sama się nad takim zastanawiam. Zawsze kupuję półusztywniane z firm: Ava, Alles, Gaia. Ale czasami mam dosyć tych fiszbin, szczególnie latem.
Tylko mój.biust, pomimo mojego młodego wieku, nie wygląda zbyt dobrze. Sporo mi opadł, mam szeroki rozstaw piersi i muszę mieć biustonosz, który zbiera piersi do środka. Noszę rozmiar 80H.

Awatar użytkownika
kasia

Postautor: kasia » 29 lip 2016, 8:29

Ja szukam biustonosza całego koronkowego w rozmiarze 65F. Polecacie coś?

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 29 lip 2016, 12:37

Agnes pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Sama się nad takim zastanawiam. Zawsze kupuję półusztywniane z firm: Ava, Alles, Gaia. Ale czasami mam dosyć tych fiszbin, szczególnie latem.
Tylko mój.biust, pomimo mojego młodego wieku, nie wygląda zbyt dobrze. Sporo mi opadł, mam szeroki rozstaw piersi i muszę mieć biustonosz, który zbiera piersi do środka. Noszę rozmiar 80H.

Też mam opadnięty i szeroki rozstaw. I właśnie ten Joanna577 mi pasuje jak mało który, zbiera piersi do środka.

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 29 lip 2016, 13:02

Franka pisze:Gdybym miała tę wiedzę, którą na temat biustu mam dziś to pewnie wyglądałby lepiej.
Częściowo winę za to ponoszę sama bo staniki jakie nosiłam nie zawsze były odpowiednie.

Niekoniecznie. Nie ma jedynej słusznej teorii na temat biustow. Jedni mówią: noś dobry stanik non stop to nie obwiśnie, inni - nie noś wcale bo stanik rozleniwia biust. Podobnie do teorii o ćwiczeniach na mięśnie podtrzymujące biust mam bardzo mieszane uczucia - bo same piersi już mięśniami nie są. Do tego na dokładkę kobiety które rzeczywiście dużo ćwiczą i redukują tłuszcz na rzecz mięśni... często tego biustu po prostu nie mają lub decydują się na implanty. U jednego coś się sprawdzi, u innego nie, jeszcze inny - nie ma szans tego sprawdzić bo np. tak jak ja ma biust obwisły od zawsze :D

---

Rozmiar mam podobny do tego co Agnes - nie pamiętam dokładnie a nie chce mi się sprawdzać :torba: i ostatni stanik jaki kupiłam to Lucy z Cleo by Panache. U mnie ten stopień zabudowania jest zwykle wystarczający. Drugi raz bym się nie zdecydowała na coś miękkiego o dwóch "sztywnościach" - część jest z pojedynczej warstwy koronki, część z podwójnej czy nawet grubszej i przy ubieraniu w biegu "szybko szybko bo zaspałam!!!!" i lejącym biuście może powstać buła na tym łączeniu :/ Przy normalnym poprawnym ubraniu problemu nie ma. W dodatku jestem głąbem i nazw większości modeli które mam oczywiście nie pamiętam więc w nowym sklepie zawsze szukam od nowa mierząc po co najmniej kilkanaście egzemplarzy.

Kupuję głównie miękkie staniki (ale koniecznie z fiszbinami), przy mniejszych rozmiarach zdarzało mi się też gładkie półsztywne. Nie lubię tego świętojebliwego dzielenia życia na "przed i po stanikowym uświadomieniu", ale przed zdecydowanie nie spodziewałabym się że przy moim rozmiarze i kształcie piersi jestem w stanie nosić miękkie staniki... ale może to też dlatego że nigdy nie udało mi się takiego w zwykłym sklepie dobrać żeby nie wyglądał jak na 70-letnią babcię. Za to nie uważam żebym wtedy staniki miała dobrane gorzej - wręcz tęsknię za czasami kiedy miałam po pierwsze o wiele większy wybór kolorów i fasonów, po drugie: było to o miliony monet tańsze :D W dużych rozmiarach wybór jest zdecydowanie mniejszy niż w mniejszych, często mają też brzydkie ramiączka (nie dość że grube to jeszcze takie typowo bieliźniane z jakimiś wypustkami zamiast po prostu gładkie). Do tego sporo jest zabudowana jak zbroja - a to problem do wielu ubrań - a czasem starczy tylko odpowiedni krój mniej zabudowanego.

Awatar użytkownika
Venin

Postautor: Venin » 29 lip 2016, 16:44

ktrzn pisze:a wonderbra?

Myślałam o nim, ale chwilowo mnie nie stać, może kiedyś :D
dunia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Venin, widziałam kiedyś fajne w Esotiq :)

O, sprawdziłam i ten mi się podoba - https://www.esotiq.com/p/staniki/stanik ... azowy/2811 Tylko zastanawiam się, czy mostek nie jest zbyt wysoko, chyba go obczaję na żywo przy najbliższej okazji :)

Neva_

Postautor: Neva_ » 29 lip 2016, 17:35

A ja z całego serca polecam effuniaki Ewy Michalak. Mega szeroka rozmiarówka, świetne konstrukcyjnie, od pewnego czasu bardzo ładne wizualnie, porządne jakościowo, w zasadzie wyparły z mojej szuflady inną bieliznę. Wiem, że nie są kompatybilne z wszystkimi biustami, ale jeśli znajdzie się swój krój, to robią ten słynny efekt 'wow' jak żadne inne. ;) A majtasy effuniakowe superwygodne. :)

Awatar użytkownika
Adamantium

Postautor: Adamantium » 30 lip 2016, 0:02

podbijam, mam effuniaka słowiankę i robi ładny look :)

ostatnio musiałąm na wesele do suienki kupić cielaczka i wróciłam (poprzedni się zużył) do Freya Deco, no jakie on ładne kształty robi :D

Awatar użytkownika
Olcia

Rozmiar biustu i dobry stanik.

Postautor: Olcia » 08 sie 2016, 15:49

Hej dziewczyny!

Dość kłopotliwy dla mnie temat, ponieważ nieco intymny.
Mam problem, ponieważ nigdy nie wiem jaki mam rozmiar biustu przez co źle dobieram staniki...
Szukałam na różnych stronach jak zmierzyć i jak dobrać rozmiar, ale co inne źródło to inny rozmiar.
Wiem, że w niektórych sklepach z bielizną pomogą mi z rozmiarem, ale zbyt bardzo ogranicza mnie wstyd, żeby się tam wybrać.
Czy któraś może mi pomóc? Obwód pod biustem to 73, a w biuście 85.

Jeśli to nie jest dobry dział na ten wątek to błagam nie zabijajcie mnie :torba:

podpucha

Re: Rozmiar biustu i dobry stanik.

Postautor: podpucha » 08 sie 2016, 16:30

Olcia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Hej dziewczyny!

Mam problem, ponieważ nigdy nie wiem jaki mam rozmiar biustu przez co źle dobieram staniki...
Szukałam na różnych stronach jak zmierzyć i jak dobrać rozmiar, ale co inne źródło to inny rozmiar.
Wiem, że w niektórych sklepach z bielizną pomogą mi z rozmiarem, ale zbyt bardzo ogranicza mnie wstyd, żeby się tam wybrać.

Jeśli to nie jest dobry dział na ten wątek to błagam nie zabijajcie mnie :torba:

Zasada jest taka, że obwód pod biustem zaokrągla się w dół i odejmuje dodatkowo 5 cm.
Jeśli masz 73 pod biustem to wg mnie powinnaś mieć stanik w obwodzie równy 65 cm.
Jednak to teoria, praktyka czasami pokazuje coś innego. Wszystko zależy od rodzaju stanika, materiału z jakiego jest uszyty (uciągliwy czy nie), itd. :)
Szczerze polecam wizytę u profesjonalisty :) Uwierz, że dobrze dobrany stanik może wydobyć przepiękne piersi i zmienić całkowicie sylwetkę kobiety :)

Awatar użytkownika
Olcia

Postautor: Olcia » 08 sie 2016, 16:45

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Hej dziewczyny!

Zasada jest taka, że obwód pod biustem zaokrągla się w dół i odejmuje dodatkowo 5 cm.
Jeśli masz 73 pod biustem to wg mnie powinnaś mieć stanik w obwodzie równy 65 cm.
Jednak to teoria, praktyka czasami pokazuje coś innego. Wszystko zależy od rodzaju stanika, materiału z jakiego jest uszyty (uciągliwy czy nie), itd. :)
Szczerze polecam wizytę u profesjonalisty :) Uwierz, że dobrze dobrany stanik może wydobyć przepiękne piersi i zmienić całkowicie sylwetkę kobiety :)

A w każdym salonie z bielizną mi doradzą? Czy rozmiary w sieciówkach różnią się od np. takiego Triumpha?
:roza:

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 08 sie 2016, 16:49

Dziewczyny, istnieje już watek o biustach i biustonoszach :roza: jak złapie lepszy zasięg to połączę wątki.

EDIT: Tematy połączone :roza:
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

podpucha

Postautor: podpucha » 08 sie 2016, 16:50

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Hej dziewczyny!

A w każdym salonie z bielizną mi doradzą? Czy rozmiary w sieciówkach różnią się od np. takiego Triumpha?
:roza:

Z sieciówkami jest o tyle problem, że oni nie dysponują tak szeroką rozmiarówką jak profesjonalne salony bieliźniarskie. Nie neguję kupowania bielizny w takich miejscach, ale robiłabym to dopiero wtedy jak fachowiec pokazałby mi jak powinny wyglądać piersi w dobrze dobranym staniku :)
Nie sądzę też, aby każdy salon z bielizną miał kompetentną osobę, która pomoże dobrać stanik. Poszukaj w internecie miejsc w swoim mieście, które takie usługę świadczą :) Jest pełno for na ten temat, możesz zajrzeć też na stanikomania.pl :)

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 08 sie 2016, 17:55

Jeśli przez sieciówki rozumiesz sklepy odzieżowe z asortymentem od ubrań po buty i inne pierdoły - to mają przede wszystkim bardzo ograniczoną rozmiarówkę (nie jestem w stanie tam nic kupić - a szkoda bo to zwykle tanizna) i nikt Ci tam w sprawie rozmiaru bielizny nie doradzi. W Triumphie nigdy nie byłam, ale kojarzą mi się z nim słabe opinie na temat dostępności rozmiarów (chyba nie mają za bardzo małych obwodów?). Co nie oznacza że w Twoim przypadku będzie tak samo - ale jak nie wiesz na co zwracać uwagę to warto się przejść do brafitterki. A gdzie później będziesz robić zakupy to już według mnie jeden pies :D

Rozmiar rozmiarowi nierówny, fason fasonowi nierówny - u mnie to bardzo dobrze widać i nawet podając niby właściwy rozmiar przy niektórych modelach okazuje się niewypałem :torba: Jak podasz wymiary, które sama ustaliłaś to dostaniesz pewnie kilka egzemplarzy do przymierzenia w celu ustalenia właściwego rozmiaru.

Wpisz sobie w google brafitting i nazwę miejscowości, poczytaj opinie i wtedy się przejdź do wybranego salonu.

Co do wstydu... :D
Obrazek

A tak serio to zobacz w opiniach czy oprócz błędów w samym doborze bielizny nie przewija się coś o braku poszanowania intymności czy jakkolwiek by tego nie nazwać. Ja sprawdzam też fotki salonu - żeby zobaczyć gdzie są przymierzalnie, czy w jakiejś wydzielonej części sklepu. A wszystko przez to że raz mi się zdarzyło że po pierwsze - przymierzalnie były co prawda w tylnej części sklepu ale obok kasy i części asortymentu, po drugie jaśnie pani brafitterka zamiast zajrzeć za kotary odsłaniała całe nie zważając na to że w sklepie są też inne osoby :saw: po trzecie nie raczyła łaskawie zapytać czy już stanik założyłam i może zobaczyć. Zabić to za mało.

Awatar użytkownika
meduza

Postautor: meduza » 08 sie 2016, 18:51

Wstawiam link, który już kiedyś wstawiłam na starym wątku youtube'owym:
http://stanikowamapa.prv.pl/ - mapa z dobrymi sklepami stacjonarnymi i internetowymi.

podpucha

Postautor: podpucha » 08 sie 2016, 18:57

meduza pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Wstawiam link, który już kiedyś wstawiłam na starym wątku youtube'owym:
http://stanikowamapa.prv.pl/ - mapa z dobrymi sklepami stacjonarnymi i internetowymi.

rewelacja! dziękuję :)

Wróć do „Moda i Uroda”