Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Awatar użytkownika
ktrzn

Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: ktrzn » 19 sie 2018, 20:21

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Zaryzykowałam i wzięłam too faced, ale miniaturkę, bo jeszcze mam ten guerlain. Jak zacznie mi sie6na maksa kończyc guerlain moze sie szarpne na ten Armani. Patrzyłam na iperfumach to w sumie helena nie ma takich złych cen, ale ze dlugie lata jej uzywalam chcialam cos innego. Myslalam tez nad ysl. Wiec albo ysl albo armani zamówie. A ten armani na dlugo stykal? Bo gurrlain starcza na dluugo, a np helena po 2 miesiącach umierala

cieżko mi się wypowiedziec, bo wyrzucam tylko miniatur i wyrzucam maksymalnie po 5-6 tygodniach

i na tyle przy używaniu ok. 6 razy w tygodniu wystarcza, wiec jest raczej wydajny niż nie :) no i nie ma cyrkow jak często z tańszymi mascarami że trzeba czekać żeby byl lepszy

a znacie może jakieś dobre jednorazowe aplikatory to tuszu? czasami potrzebuję kogoś pomalować ale też nie są to hurtowe ilości, więc nie musi być to opcja szczegolnie ekonomiczna, byle były porządne. a często niestety stara/kiepska maskara psuje efekt więc pomyślałam że nabyłabym tusz na takie okazje

miałam takie w paczuszkach po 25 sztuk, kupowałam na allegro, chociaż zapewne szły prosto z Alli. Takie zwykle, silikonowe szczoteczki lub spiralki. Nie lubiłam. Nie wiem, czy istnieje teraz coś fajniejszego, ale w porównaniu do szczoteczki od dobrego tuszu to był dramat. Moja rada, jeżeli malujesz tylko od wielkiego dzwonu, a nie znajdziesz nic naprawdę fajnego, wyszoruj ulubione szczoteczki na błysk (tak, jest z tym robota), porządnie zdezynfekuj i trzymaj w pogotowiu.
racja zupelnie o tym nie pomyślalam dzięki :mrgreen:

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 23 sie 2018, 13:31

Dziewczyny ma któraś z was podkład Diora Diorskin Forever Undercover? Jak Wam się sprawdza?:)
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 27 sie 2018, 20:26

Moje kolejne odkrycie. Tusz z too faced bts. Zamówiłam miniaturkę. Jest świetny. Przebija chyba narazie trumnę Guerlain, której od lat używam. Rozdziela, nie skleja, zwieksza objetosc, zageszcza. Póki co nie odbija mi się na powiece.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 29 sie 2018, 14:03

Moje kolejne odkrycie. Tusz z too faced bts. Zamówiłam miniaturkę. Jest świetny. Przebija chyba narazie trumnę Guerlain, której od lat używam. Rozdziela, nie skleja, zwieksza objetosc, zageszcza. Póki co nie odbija mi się na powiece.

i nie osypuje Ci sie?
bez-ba-zy? :love:

podpucha

Postautor: podpucha » 30 sie 2018, 15:55

Dziewczyny, fajny, dobry, nawilżający (mam suchą cerę) podkład drogeryjny to? Nie musi być jakiś kryjący czy co, byle by ładnie podkreślił cerę :)
Generalnie nie używam podkładów już od dłuższego czasu, wystarczy mi tylko korektor pod oczy, ale chętnie bym coś kupiła na "gorsze" dni i jakieś większe wyjścia.
Do tej pory miałam podkłady raczej wysoko półkowe, ale raczej do użycia raz na ruski rok, nie potrzebuje ich obecnie :)

Dodam jeszcze, że interesują mnie marki międzynarodowe, nie mieszkam w PL, więc nasze polskie marki, odpadają :(
Ostatnio zmieniony 30 sie 2018, 16:00 przez podpucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 30 sie 2018, 16:27

i nie osypuje Ci sie?
bez-ba-zy? :love:

Właśnie narazie nie :D ale zobaczymy jak trochę podeschnie :)

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 30 sie 2018, 16:32

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny, fajny, dobry, nawilżający (mam suchą cerę) podkład drogeryjny to? Nie musi być jakiś kryjący czy co, byle by ładnie podkreślił cerę :)
Generalnie nie używam podkładów już od dłuższego czasu, wystarczy mi tylko korektor pod oczy, ale chętnie bym coś kupiła na "gorsze" dni i jakieś większe wyjścia.
Do tej pory miałam podkłady raczej wysoko półkowe, ale raczej do użycia raz na ruski rok, nie potrzebuje ich obecnie :)

Dodam jeszcze, że interesują mnie marki międzynarodowe, nie mieszkam w PL, więc nasze polskie marki, odpadają :(

normalnie poleciłabym ten: SKIN79 ANIMAL BB CREAM DARK PANDA ROZJAŚNIAJĄCY KREM BB LIGHT BEIGE 30ML

ale po aferze na fb u skin79 nie mam pewności, czy sama jeszcze coś od nich kupię
choć produkt sam w sobie jest bardzo dobry, no i kosztuje ok 50 zł

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 30 sie 2018, 16:37

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

normalnie poleciłabym ten: SKIN79 ANIMAL BB CREAM DARK PANDA ROZJAŚNIAJĄCY KREM BB LIGHT BEIGE 30ML

ale po aferze na fb u skin79 nie mam pewności, czy sama jeszcze coś od nich kupię

jakiej aferze?

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 30 sie 2018, 17:10

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

jakiej aferze?

z Deynn, czy jak jej tam.
chyba nie pomyliłam firm :/

Awatar użytkownika
neflim

Postautor: neflim » 30 sie 2018, 21:31

Ze swojej strony mogę polecić Rimmel Lasting Finish, ten z czerwoną nakrętką. Nie jest absolutnie tępy przy nakładaniu i mojej odwodnionej cerze nie robi żadnej krzywdy - wręcz jest mokrawy na początku, dlatego po chwili od nałożenia zawsze go pudruje. Kolory raczej beżowe, w lato używam soft beige, w inne pory mieszam z ivory, który nie jest szalenie blady ale mają chyba jeszcze jeden jaśniejszy. Zużyłam kilka buteleczek, no jest póki co moim faworytem. Nie warzy się (przy różnych kremach), nie jest ciężki a krycie jest średnie na bardzo przyzwoitym poziomie(ja lubię duże).

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 31 sie 2018, 7:43

Julijka pisze:z Deynn, czy jak jej tam.

aaa fakt też mam niesmak
ale to tylko dystrybutor polski. jest jeszcze np. jolse

ale zgadzam się ,ze seria zwierzaczkowa jest fajna. o ile nie masz bardzo jasnej cery. albo różowawej na całym ciele

podpucha

Postautor: podpucha » 31 sie 2018, 10:20

No właśnie ja to córka młynarza i do tego z widocznymi naczynkami :/
Przyjrzę się temu Rimmel Lasting Finish :)

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 31 sie 2018, 11:06

aaa fakt też mam niesmak

ale zgadzam się ,ze seria zwierzaczkowa jest fajna. o ile nie masz bardzo jasnej cery. albo różowawej na całym ciele

wczoraj macałam Dark Pandę, wydaje się być dla mnie idealna - bardzo jasna i żółta.
Niesmak duży, nie do samej marki, tylko polskiego dystrybutora właśnie. Nie tylko za dobór ambasadorki, ale również sposób odpowiadania na posty klientów. Wygląda to tak, jak by w biurze siedzieli sami stażyści po gimbazie.
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Babka z orzechami i kawałkami czekolady

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 31 sie 2018, 13:10

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

aaa fakt też mam niesmak

wczoraj macałam Dark Pandę, wydaje się być dla mnie idealna - bardzo jasna i żółta.
Niesmak duży, nie do samej marki, tylko polskiego dystrybutora właśnie. Nie tylko za dobór ambasadorki, ale również sposób odpowiadania na posty klientów. Wygląda to tak, jak by w biurze siedzieli sami stażyści po gimbazie.
pewnie zależy od stopnia bladości :mrgreen: dla rhea mnie tez niestety za ciemna :( na początku myślalam że odcien ale po zmieszaniu z niebieskim pigmentem tez niezbyt :/ dopiero bialy pomógl

no i Twój odcien the style miszy tez jest dla mnie za ciemny niestety
Ostatnio zmieniony 31 sie 2018, 13:12 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 31 sie 2018, 13:14

ale to ciekawe bo ja co dzień nie czuję sie jakoś najbladziej z bladych nawet bez mejkapu
pewnie to kwestia tego że mam bladą strefe T, czoło, szyje ale policzki rumiane jak sie zgrzeje

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 31 sie 2018, 13:35

Doradźcie proszę jaki odcień korektora Revolution Conceal&Define bedzie odpowiedni dla cery na poziomie Revlonu 180 lub Double wear na poziomie 2. Swatche niewiele mi pomagają, nie wiem czy to możliwe że nawet c6 wydaje się jasny - sądziłam, że 6 kolor w kolejności będzie już dość ciemny. Szukam czegoś lekkiego pod oczy.

Awatar użytkownika
Anika

Postautor: Anika » 05 wrz 2018, 14:50

Znacie może jakąś pomadkę transparentną/półtransparentną w odcieniu czerwieni, ale takiej czystej, bez domieszek różu czy pomarańczu. Coś w stylu czerwieni truskawki czy dojrzałego arbuza. Coś lekkiego, na co dzień, nie mocno kryjącego, dla podbicia naturalnego koloru ust. Wykończenie raczej nie matowe, ale kremowe/satynowe. Szukam czegoś takiego od lat. Forma pomadki dowolna, w płynie, wykręcana, byle pomadka, nie błyszczyk.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 05 wrz 2018, 15:25

Anika pisze:Znacie może jakąś pomadkę transparentną/półtransparentną w odcieniu czerwieni, ale takiej czystej, bez domieszek różu czy pomarańczu. Coś w stylu czerwieni truskawki czy dojrzałego arbuza. Coś lekkiego, na co dzień, nie mocno kryjącego, dla podbicia naturalnego koloru ust. Wykończenie raczej nie matowe, ale kremowe/satynowe. Szukam czegoś takiego od lat. Forma pomadki dowolna, w płynie, wykręcana, byle pomadka, nie błyszczyk.

Nie wiem do końca, czy tego szukasz, ale czerwień miała kiedyś nivea ochronna truskawkowa. Dawała poltransparentny kolor, widoczny.

Awatar użytkownika
Anika

Postautor: Anika » 05 wrz 2018, 16:36

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Anika pisze:Znacie może jakąś pomadkę transparentną/półtransparentną w odcieniu czerwieni, ale takiej czystej, bez domieszek różu czy pomarańczu. Coś w stylu czerwieni truskawki czy dojrzałego arbuza. Coś lekkiego, na co dzień, nie mocno kryjącego, dla podbicia naturalnego koloru ust. Wykończenie raczej nie matowe, ale kremowe/satynowe. Szukam czegoś takiego od lat. Forma pomadki dowolna, w płynie, wykręcana, byle pomadka, nie błyszczyk.

Nie wiem do końca, czy tego szukasz, ale czerwień miała kiedyś nivea ochronna truskawkowa. Dawała poltransparentny kolor, widoczny.

Coś w tym stylu. Oczywiście chętnie coś bardziej trwałego. Niestety Nivea strasznie wysusza mi usta, nie lubimy się. Ale dzięki :roza:

cat

Postautor: cat » 06 wrz 2018, 11:12

Anika pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Znacie może jakąś pomadkę transparentną/półtransparentną w odcieniu czerwieni, ale takiej czystej, bez domieszek różu czy pomarańczu. Coś w stylu czerwieni truskawki czy dojrzałego arbuza. Coś lekkiego, na co dzień, nie mocno kryjącego, dla podbicia naturalnego koloru ust. Wykończenie raczej nie matowe, ale kremowe/satynowe. Szukam czegoś takiego od lat. Forma pomadki dowolna, w płynie, wykręcana, byle pomadka, nie błyszczyk.

Też kiedyś szukałam czegoś takiego i znalazłam Mac on hold, może Ci podpasuje

Wróć do „Moda i Uroda”