Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

sybillahogwart

Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: sybillahogwart » 19 cze 2018, 18:19

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
sybillahogwart pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Co sądzicie o kosmetykach Origins - Gin Zing? Nadadzą się dla cery suchej 30+?

Dla mnie żadnej rewelacji, ale też nie mam opisywanego przez Ciebie typu skóry

Ja jestem 30+ z suchą cerą i te kosmetyki nie robiły dla mnie nic.

Dziękuję, w takiem razie odpuszczę. Chyba powrócę do Clarins.

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 24 cze 2018, 13:20

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jaki byłby kolorystyczny odpowiednik Double Wear 2n1 Desert Beige wśród Pixie Cosmetics? Chciałabym latem przerzucić się na minerały. Z bardziej popularnych, niemineralnych podkładów używałam jeszcze Bourjois HM 52, Revlon Colorstay 180. Najpierw zamówię próbki, ale nie wiem, w co celować. Może ktoś używał podobnych kolorów i mógłby podpowiedzieć?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: Caoimhe » 24 cze 2018, 14:45

sybillahogwart pisze:Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jaki byłby kolorystyczny odpowiednik Double Wear 2n1 Desert Beige wśród Pixie Cosmetics? Chciałabym latem przerzucić się na minerały. Z bardziej popularnych, niemineralnych podkładów używałam jeszcze Bourjois HM 52, Revlon Colorstay 180. Najpierw zamówię próbki, ale nie wiem, w co celować. Może ktoś używał podobnych kolorów i mógłby podpowiedzieć?

Nie mam teraz dostępu do komputera, ale wiem, ze akurat pixie robiło takie porównawcze swatche z colorstay i chyba właśnie double wear. Może są u nich na fb, nie pamietam dokładnie.

Annabelle minerals jeszcze miało takie prowiancie, chyba na blogu Basi
Ostatnio zmieniony 24 cze 2018, 14:45 przez Caoimhe, łącznie zmieniany 1 raz.

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 24 cze 2018, 14:54

Szukałam na ich FB, bo też coś takiego kojarzyłam, ale znalazłam jedynie porównanie do MACa i Bourjois.

Awatar użytkownika
clementine

Postautor: clementine » 05 lip 2018, 7:42

clementine pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was używała Shiseido Sports bb cream i może coś o nim napisać?
Jest teraz w ofercie miesiąca w Douglasie, ma bardzo dobre oceny w internecie, ale niewiele opinii na polskich stronach, nie znalazłam żadnej szczegółowej recenzji na YT (szukam jakiegoś trwalego (na wakacje, gdzie będzie duużo zwiedzania i >30 stopni) i lekkiego bb z wysokim filtrem w zdecydowanie żółtych tonach, najlepiej stacjonarnie w Warszawie).

Byłam obadać ten podkład i - gdyby któraś z Was poszukiwała o nim informacji - to daję znać, że kolory są tragiczne. Najjaśniejszy kolor przy Bourjois HM 51 wyglądał na zupełnie różowy ;) Kolor medium też wyglądał dziwnie.
Zamiast niego kupiłam podkład Shiseido z serii UV protection z SPF 30, najjaśniejszy kolor jest baaardzo żółty, poziom "jasności" porównywalny do HM 52. Jestem dosyć zadowolona, ma średnie krycie i trzyma się zaskakująco dobrze przy całym dniu noszenia w upałach. Przetrwał nawet spacer w deszczu ;) Na wakacjach nakładałam cienką warstwę gąbeczką i pudrowałam niedużą ilością Laury Mercier, bo podkład sam w sobie jest bardzo wodnisty i dość suchy i baaardzo szybko zastyga, a jak zastygnie w formie nieroztartej plamy to jest to nie do naprawienia. Nie zapchał mnie (a często mi się to zdarza).
Polecam do cer tłustych i mieszanych w stronę tłustych (nie do suchych, bo podkreśli każdą suchość na twarzy). Osobiście nie używam go na co dzień solo (oprócz wakacji, gdzie potrzebowałam podkładu, który przetrwa cały dzień bez poprawek), bo lubię bardziej mokre i świetliste wykończenie podkładku, ale dolewam troszkę do Bourjois HM (1/4 Shiseido, 3/4 HM), dzięki czemu HM jest bardziej trwały i lepiej wygląda w miejscach, w których mam rozszerzone pory.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2018, 7:53 przez clementine, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 05 lip 2018, 8:46

clementine pisze:
clementine pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was używała Shiseido Sports bb cream i może coś o nim napisać?
Jest teraz w ofercie miesiąca w Douglasie, ma bardzo dobre oceny w internecie, ale niewiele opinii na polskich stronach, nie znalazłam żadnej szczegółowej recenzji na YT (szukam jakiegoś trwalego (na wakacje, gdzie będzie duużo zwiedzania i >30 stopni) i lekkiego bb z wysokim filtrem w zdecydowanie żółtych tonach, najlepiej stacjonarnie w Warszawie).

Byłam obadać ten podkład i - gdyby któraś z Was poszukiwała o nim informacji - to daję znać, że kolory są tragiczne. Najjaśniejszy kolor przy Bourjois HM 51 wyglądał na zupełnie różowy ;) Kolor medium też wyglądał dziwnie.
Zamiast niego kupiłam podkład Shiseido z serii UV protection z SPF 30, najjaśniejszy kolor jest baaardzo żółty, poziom "jasności" porównywalny do HM 52. Jestem dosyć zadowolona, ma średnie krycie i trzyma się zaskakująco dobrze przy całym dniu noszenia w upałach. Przetrwał nawet spacer w deszczu ;) Na wakacjach nakładałam cienką warstwę gąbeczką i pudrowałam niedużą ilością Laury Mercier, bo podkład sam w sobie jest bardzo wodnisty i dość suchy i baaardzo szybko zastyga, a jak zastygnie w formie nieroztartej plamy to jest to nie do naprawienia. Nie zapchał mnie (a często mi się to zdarza).
Polecam do cer tłustych i mieszanych w stronę tłustych (nie do suchych, bo podkreśli każdą suchość na twarzy). Osobiście nie używam go na co dzień solo (oprócz wakacji, gdzie potrzebowałam podkładu, który przetrwa cały dzień bez poprawek), bo lubię bardziej mokre i świetliste wykończenie podkładku, ale dolewam troszkę do Bourjois HM (1/4 Shiseido, 3/4 HM), dzięki czemu HM jest bardziej trwały i lepiej wygląda w miejscach, w których mam rozszerzone pory.

Polecam kremy bb dr G, dla mnie krycie jak podkłady, świetna trwałość i ochrona uv. Mam tez ich filtr 50 brightening sun up, wykończenie ma satynowe jak baza pod podkład, nietłusty i zarazem nie podrażnia jak inne suche filtry, np Vichy

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 05 lip 2018, 12:08

Caoimhe pisze:Mam tez ich filtr 50 brightening sun up, wykończenie ma satynowe jak baza pod podkład, nietłusty i zarazem nie podrażnia

Ten tonujący?
Obrazek

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 05 lip 2018, 16:13

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Caoimhe pisze:Mam tez ich filtr 50 brightening sun up, wykończenie ma satynowe jak baza pod podkład, nietłusty i zarazem nie podrażnia

Ten tonujący?

http://drgshop.pl/index.php/produkt/brightening-up-sun/
Ten mam.

Kremy bb miałam sensitive+ (ale jest bardzo jasny), teraz mam bright+ i jest idealny. Oba kryją jak podkłady i są trwale. Wykończenie bright+ bardziej mi się podoba.

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 11 lip 2018, 11:47

Co sądzicie o kosmetykach Iossi?

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 12 lip 2018, 19:31

Pomocy! Szukam bronzera do stosowania zamiast różu, chcę opalenizny w pudrze :P. Mam dość jasną (mniej więcej NC15 z MACa), ciepłą karnację, żółte podtony. Szukam czegoś bez drobinek, bo te zwykle migrują mi po całej twarzy i podkreślają rozszerzone pory. Fajnie, jakby był dostępny w Sephorze/Douglasie, budżet do 200zł.

Byłam już w S. i D. stacjonarnie, ale przerażają mnie konsultantki atakujące mnie od wejścia :torba:. Pewniej się będę czuła, jak pójdę tam z konkretnymi typami :D
Ostatnio zmieniony 12 lip 2018, 19:33 przez zuz.ka, łącznie zmieniany 1 raz.

dunia

Postautor: dunia » 12 lip 2018, 19:51

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Pomocy! Szukam bronzera do stosowania zamiast różu, chcę opalenizny w pudrze :P. Mam dość jasną (mniej więcej NC15 z MACa), ciepłą karnację, żółte podtony. Szukam czegoś bez drobinek, bo te zwykle migrują mi po całej twarzy i podkreślają rozszerzone pory. Fajnie, jakby był dostępny w Sephorze/Douglasie, budżet do 200zł.

Byłam już w S. i D. stacjonarnie, ale przerażają mnie konsultantki atakujące mnie od wejścia :torba:. Pewniej się będę czuła, jak pójdę tam z konkretnymi typami :D

bardzo polecam ten wielki bronzer Marca Jacobsa O!Mega, Benefit Hoola też jest niezła. możesz też obczaić Smashbox Cali Contour, tam jest taki dość ciepły bronzer, a że to jest paleta to masz jeszcze 5 dodatkowych produktów :) mam też Too Faced Chocolate Soleil, bardzo fajny, tylko trzeba być ostrożną żeby go za dużo nie nabrać.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 12 lip 2018, 20:52

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja lubię do „opalania” pudry Becca (np Ipamena), Too Faced Chocolate Solei i Nars Laguna.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
majchevka

Postautor: majchevka » 13 lip 2018, 0:48

zuz.ka pisze:Pomocy! Szukam bronzera do stosowania zamiast różu, chcę opalenizny w pudrze :P. Mam dość jasną (mniej więcej NC15 z MACa), ciepłą karnację, żółte podtony. Szukam czegoś bez drobinek, bo te zwykle migrują mi po całej twarzy i podkreślają rozszerzone pory. Fajnie, jakby był dostępny w Sephorze/Douglasie, budżet do 200zł.

Ja w takim celu używam wypiekanego pudru mineral terracotta powder w kolorze 04 z golden rose :) Maxi go często pokazywała, uwielbiam ten puder do opalania. Ma takie satynowe wykończenie bez drobinek, wygląda pięknie na skórze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 13 lip 2018, 21:02

majchevka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
zuz.ka pisze:Pomocy! Szukam bronzera do stosowania zamiast różu, chcę opalenizny w pudrze :P. Mam dość jasną (mniej więcej NC15 z MACa), ciepłą karnację, żółte podtony. Szukam czegoś bez drobinek, bo te zwykle migrują mi po całej twarzy i podkreślają rozszerzone pory. Fajnie, jakby był dostępny w Sephorze/Douglasie, budżet do 200zł.

Ja w takim celu używam wypiekanego pudru mineral terracotta powder w kolorze 04 z golden rose :) Maxi go często pokazywała, uwielbiam ten puder do opalania. Ma takie satynowe wykończenie bez drobinek, wygląda pięknie na skórze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też go bardzo lubię :-)

Prócz tego polecam too faced i becce, ładne aksamitne wykończenie

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 14 lip 2018, 23:31

Jak to jest z kosmetykami z yves rocher? Chodzi mi o pielegnację twarzy. Warto czy nie? Szukam czegoś nowego i szukam szczerych opinii. Zależy mi głownie na nawilżeniu, rozjaśnieniu.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 15 lip 2018, 12:50

Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jak to jest z kosmetykami z yves rocher? Chodzi mi o pielegnację twarzy. Warto czy nie? Szukam czegoś nowego i szukam szczerych opinii. Zależy mi głownie na nawilżeniu, rozjaśnieniu.

Krem hydra vegetal jest całkiem ok, ale są lepsze kremy. Zależy jak bardzo potrzebujesz nawilżenia.

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 15 lip 2018, 13:23

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Krem hydra vegetal jest całkiem ok, ale są lepsze kremy. Zależy jak bardzo potrzebujesz nawilżenia.

Potrzebuje nawilżenia. Czegoś lekkiego. Puki co z moja buzia jest wszystko ok tylko więcej nawilżenia. Kusi mnie promka ze za 70zł jest krem serum i płyn micelarny.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 lip 2018, 15:55

Nie są złe, ale też cena raczej niezbyt adekwatna do jakości. W dobrej promocji można wziąć. Używałam kiedyś, ale porzuciłam. Jeden mnie strasznie uczulił, koleżankę tak samo, chociaż skład wyglądał zacnie (a mama sobie chwaliła). Lepiej przetestować najpierw na próbkach/miniaturach.
Insta
Blog podróżniczy Wilno: Plac Ratuszowy, kuchnia i spacer po centrum
Piekę słodkie Tropikalny biszkopt z mango

Wróć do „Moda i Uroda”