Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

anetabiel

Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: anetabiel » 19 gru 2017, 12:07

Ja nie przepadam za testowaniem nowych kosmetyków, głównie ze względu na to, że moja cera jest bardzo delikatna i kapryśna. czasami już po kilku minutach od nałożenia pojawiają się pierwsze reakcje alergiczne. Ale że czasami przychodzi czas na zmiany, zaryzykowałam :D Pod czujnym okiem siostry zdecydowałam się na serum SPAM - sama firma była mi znana, ale do tej pory uważałam, że serum jest dla starszych kobiet. Okazało się jednak, że niekoniecznie i że ja też już mogę, a w sumie nawet powinnam stosować tego typu kosmetyki. Po kilku pierwszych dniach żadnych negatywnych reakcji!! A co więcej skóra wygląda lepiej - mam wrażenie, że jest bardziej elastyczna i gładka. Ten produkt sprawdził się na mojej skórze, więc mam nadzieję, że u dziewczyn/kobiet z mniejszą ilością problemów przyniesie jeszcze lepsze rezultaty. Tylko trzeba pamiętać o systematyczności - ja dopiero się tego uczę :D
Ostatnio zmieniony 19 gru 2017, 15:23 przez empress, łącznie zmieniany 3 razy.

jules

Postautor: jules » 19 gru 2017, 12:26

To ja mogę polecić peeling kwasowy anty-trądzikowy Bandi. Jestem posiadaczką cery z ŁZS, nie mam problemów z trądzikiem, ale z zanieczyszczoną skórą i z zaskórnikami, które może nie są bardzo widoczne, ale jednak. W strefie T oczywiście rozszerzone pory. To serum działa u mnie cuda! Moja buzia jest gładka, nie świecę się już tak mocno, zniknęły mi drobne blizny po wyciskaniu :torba: pory są jakby zmniejszone i nie mam tych okropnych czarnych kropek. Stosuję je 5 razy w tygodniu, moja twarz nie protestuje, nie widać "chamskiego" łuszczenia. Mój wybawiciel :serce:

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 19 gru 2017, 12:45

Skończyłam testy sypkich minerałów Rhea.

Jak dla mnie, absolutnie nie nadają się do tłustej cery. Te w kremie się zachowują duuuużo lepiej, a niby są dedykowane suchej i normalnej :D. Sypaniec jest też o ton jaśniejszy (!) i ma minimalnie inny odcień od kremowego. Brzydko złazi, wchodzi w pory i załamania pod skrzydełkiem nosa, szybko się przetłuszcza. Ogólnie porażkowy.

Ten w kremie dalej uważam za dobry, ale mimo utrwalania również zbiera mi się w załamaniach, trochę podkreśla suche skórki, nie dogaduje się z każdym pudrem. Kupie pełnowymiarówkę, jest solidny, ale raczej nie będzie moim ideałem.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2017, 12:47 przez night prowler, łącznie zmieniany 1 raz.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 19 gru 2017, 15:27

koainka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja miałam Nounou.
Moja mama miała Ol i ją sobie chwaliła. :) Pięknie pachnie :D

Dzięki :roza:
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 19 gru 2017, 15:29

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
smerffie pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Co polecicie jako bazę pod cienie, nie za miliony monet? Miałam cien z kremie z bell (ten który Maxi hejotwała) i uwielbiałam, ale już sie skończył i nie ma więcej... Na color tattoo po 2-3 godzinach cień schodzi, kupiłam zachwalanego Inglota w tubce i jest jeszcze gorzej.... Stara baza z Inglota w pojemniczku juz lepsza była... Kojarzę że jakaś youtuberka mowila o korektorze ktory dobrze trzyma (i nie byl to ten z maca), ale nie pamietam...

GlamGlue. Serio. Przerobiłam takie bazy jak Urban Decay, Smashbox, Kryolan, ArtDeco, Inglot, TooFaced, Zoeva i jeszcze parę innych... nie znam lepszej nad glam gluta. To jak się trzymają na niej cienie i jak bardzo podbija im kolor... poezja. A koszt śmieszny, bo 20 zł.

Kupię :ok:

Awatar użytkownika
iwi_83

Postautor: iwi_83 » 21 gru 2017, 9:07

jules pisze:zobacz cytowaną wiadomość
To ja mogę polecić peeling kwasowy anty-trądzikowy Bandi. Jestem posiadaczką cery z ŁZS, nie mam problemów z trądzikiem, ale z zanieczyszczoną skórą i z zaskórnikami, które może nie są bardzo widoczne, ale jednak. W strefie T oczywiście rozszerzone pory. To serum działa u mnie cuda! Moja buzia jest gładka, nie świecę się już tak mocno, zniknęły mi drobne blizny po wyciskaniu :torba: pory są jakby zmniejszone i nie mam tych okropnych czarnych kropek. Stosuję je 5 razy w tygodniu, moja twarz nie protestuje, nie widać "chamskiego" łuszczenia. Mój wybawiciel :serce:

kupiłam wszystkie produkty z tej serii i też się polubiliśmy , mi najbardziej przypadla do gustu skoncentorwana amupłka przecitrądzikowa-cudownie wysusza wypryski- nawet skinoren tak fajnie nie działa.

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 21 gru 2017, 10:19

Przyszła moja pomadka Military red kisses Burberry i jest cudowna :love: Ta lip velvet trzyma się oczywiście lepiej, ale ta z kolei rozprowadza się prościej :) Ale kolor... nie będę się już więcej powtarzać, ale to jest faktycznie piękny odcień i jedyna czerwona pomadka, której chce używać, a nie zaraz oddać komuś.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 21 gru 2017, 12:57

amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Przyszła moja pomadka Military red kisses Burberry i jest cudowna :love: Ta lip velvet trzyma się oczywiście lepiej, ale ta z kolei rozprowadza się prościej :) Ale kolor... nie będę się już więcej powtarzać, ale to jest faktycznie piękny odcień i jedyna czerwona pomadka, której chce używać, a nie zaraz oddać komuś.

Idealna czerwień to jak znalazł zimą <3.

A ja się cieszę, bo dalej testuję ofertę The Ordinary i odkrywam kolejne solidne kosmetyki. Trzy lata temu pierwszy raz robiłam kilkumiesięczną kuracje retinolem, teraz spróbowałam po raz kolejny, tym:

http://theordinary.com/product/rdn-granactive-retinoid-2pct-in-squalane-30ml

Po 3 tygodniach jestem bardzo zadowolona. Ujednolicony kolor skóry, czystsze pory, redukcja przetłuszczania. Mam nadzieję, że z czasem będzie tylko lepiej i troszkę mi się spłycą rowy na szyi :brzydal: . Używam co 2-3 dni i uwrażliwienie cery oraz suche skórki ledwo zauważalne.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 27 gru 2017, 11:34

W końcu rabaty w Sephorze obejmują kosmetyki KAT VON D i paletę Desert Dusk Hudy!

Awatar użytkownika
iwi_83

Postautor: iwi_83 » 27 gru 2017, 12:41

W końcu rabaty w Sephorze obejmują kosmetyki KAT VON D i paletę Desert Dusk Hudy!

właśnie dziś skorzystałam z 25% rabatu na paletę do konturowania :jupi:

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 27 gru 2017, 12:49

iwi_83 pisze:zobacz cytowaną wiadomość

właśnie dziś skorzystałam z 25% rabatu na paletę do konturowania :jupi:

Też ją wzięłam!

Awatar użytkownika
zombiegirl

Postautor: zombiegirl » 27 gru 2017, 13:20

Ej, a wiecie, że już nie wchodzi :cojest:... Przynajmniej na hude

bedlamite

Postautor: bedlamite » 27 gru 2017, 13:45

Mnie na Kvd też nie :brzydal:

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
;)

Awatar użytkownika
iwi_83

Postautor: iwi_83 » 27 gru 2017, 14:06

faktycznie, ciekawe czy mi zamówienie zrealizują :drapie:

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 27 gru 2017, 15:33

Ojjj, chyba coś im na początku się kopnęło i temu kod zadziałał.
Mam nadzieję, że mi też zrealizują zamówienie, bo inaczej się obrażę. I przestanę zostawiać im moje pieniądze (co wyszłoby mi tylko na zdrowie :D)

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 27 gru 2017, 15:35

Mam nadzieję, że mi też zrealizują zamówienie, bo inaczej się obrażę. I przestanę zostawiać im moje pieniądze (co wyszłoby mi tylko na zdrowie :D)

Wydaje mi się, że wg prawa mają taki obowiązek. To, że im się coś kopnęło, to już problem sklepu, nie klienta.
Insta
Blog podróżniczy Tallinn: Plac Ratuszowy i najstarsza apteka
Blog makijażowy GlamShop - paleta Blask i Cienie

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 27 gru 2017, 15:39

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Wydaje mi się, że wg prawa mają taki obowiązek. To, że im się coś kopnęło, to już problem sklepu, nie klienta.

Mam taką nadzieję. Zamówienie już opłacone :brzydal: będę czekać i zobaczę co wyjdzie. Nie są to produkty pierwszej potrzeby, więc rozpaczy nie będzie, ale poczuję niesmak. :)

A co do braku twojego koloru w Douglasie to tam jest chyba standard, zawsze brakuje tych najbardziej chodliwych :(

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 27 gru 2017, 15:43

Moim kitem jest klej do rzęs z Eyelure, ten przezroczysty dołączany do ich rzęs i kępek. Dziadostwo zasycha na kamień, jest niewygodnie na oku i do tego zmywanie tego cementu z powiek to katorga. Wylądował w koszu.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

podpucha

Postautor: podpucha » 27 gru 2017, 22:39

Dziewczyny dobry podkład do skóry suchej bez problemów? Może być coś z wyższej półki.
Teraz używałam Dior Nude i generalnie jest ok, ale chętnie zmienię na coś innego.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 27 gru 2017, 23:52

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny dobry podkład do skóry suchej bez problemów? Może być coś z wyższej półki.
Teraz używałam Dior Nude i generalnie jest ok, ale chętnie zmienię na coś innego.

Może Shiseido Synchro Skin Glow?
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Wróć do „Moda i Uroda”