Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

dunia

Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: dunia » 08 wrz 2017, 8:47

mantide pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Polecicie jakiś fajny eyeliner w pisaku? W żelu mam ten z Maybelline, jest super, ale na co dzień wygodniej mi używać czegoś w pisaku.
Pisakowy mam z L'Oreal Super Liner Perfect Slim, ale łatwo blaknie i wystarczy odrobina wody/łez, aby go rozmazać. Używam, bo jako tako daje radę, ale ulubieniec to to nie jest.
Zależy mi też, żeby łatwo się rysowało kreskę, rysuję je głównie cienkie.

Tattoo Liner od Kat von D, a jeśli coś z drogerii to mi się fajnie sprawdza Maybelline Master Precise :)

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 08 wrz 2017, 8:53

dunia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Polecicie jakiś fajny eyeliner w pisaku? W żelu mam ten z Maybelline, jest super, ale na co dzień wygodniej mi używać czegoś w pisaku.
Pisakowy mam z L'Oreal Super Liner Perfect Slim, ale łatwo blaknie i wystarczy odrobina wody/łez, aby go rozmazać. Używam, bo jako tako daje radę, ale ulubieniec to to nie jest.

Tattoo Liner od Kat von D, a jeśli coś z drogerii to mi się fajnie sprawdza Maybelline Master Precise :)

Ja się z nim nie polubiłam. Z drogeryjnych regularnie kupuję Eveline, zdziera się (płatkami - nie rozmazuje) dopiero przy porządnym demakijażu. Końcówkę ma taką:

Obrazek

l'Oreal faktycznie bardzo łatwo spływa :/ A szkoda, bo ma fajny pędzelek.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2017, 8:53 przez SALIX, łącznie zmieniany 1 raz.
Insta
Blog podróżniczy Kraków: Kamieniołom Liban i Kopiec Krakusa
Blog makijażowy recenzja 4 cieni GlamShadows

mantide

Postautor: mantide » 08 wrz 2017, 15:54

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
dunia pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja się z nim nie polubiłam. Z drogeryjnych regularnie kupuję Eveline, zdziera się (płatkami - nie rozmazuje) dopiero przy porządnym demakijażu. Końcówkę ma taką:

Obrazek

l'Oreal faktycznie bardzo łatwo spływa :/ A szkoda, bo ma fajny pędzelek.

Dzięki dziewczyny, przyjrzę się im :roza: Mnie w tym L'Orealu wkurza, że płyn nie spływa do samej końcówki pisaka, co czasem sprawia mi problem z jaskółką, ale po wyćwiczeniu umiem sobie z tym jakoś radzić. Samą kreskę rysuje mi się fajnie.

Awatar użytkownika
zmijazygzakowata

Postautor: zmijazygzakowata » 09 wrz 2017, 20:01

Jakie olejki do mycia twarzy polecacie? Znam tylko olejek myjacy z biochemii urody, ale chcialabym sprobowac czegos innego, ale w tym stylu. Chyba ze znacie moze przepis na taki olejek myjacy? Blog z przepisami?

Awatar użytkownika
bunia

Postautor: bunia » 09 wrz 2017, 22:39

zmijazygzakowata pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jakie olejki do mycia twarzy polecacie? Znam tylko olejek myjacy z biochemii urody, ale chcialabym sprobowac czegos innego, ale w tym stylu. Chyba ze znacie moze przepis na taki olejek myjacy? Blog z przepisami?

Może zajrzyj do Czarszki na bloga/YT? Wiem, że pokazywała co najmniej 1 przepis na balsam myjący (nie robiłam go nigdy, więc się nie wypowiem na temat działania, ale słyszałam dobre opinie), no i oczywiście sprzedaje też gotowe. Tylko z tego, co kojarzę, to olejek z BU ma emulgator, a ten Czarszki nie. Jeśli chodzi o olejki z emulgatorem (w skrócie: takie, które da się zmyć wodą), to ja lubiłam olejek Clochee, ale drogi jest skubaniec :ryk:
(https://www.clochee.com/p/demakijaz/olejki/wygladzajacy-olejek-do-mycia-twarzy-i-demakijazu)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 09 wrz 2017, 22:53

ja polecam olejek dear klairs i olejko-emulsję z Darphin
z olejków bez emulgatora fajny jest iosi śliwka i morela

samorobnych z emulgatorem osobom bez dużego doświadczenia nie polecam, można zrobić łatwo zapychacz, podrażniacz albo rozwarstwiony.

lepiej zrobić bez właśnie tego typu jak przepis czarszki.

Awatar użytkownika
elorap

Re: RE: Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: elorap » 10 wrz 2017, 8:17

zmijazygzakowata pisze:Jakie olejki do mycia twarzy polecacie? Znam tylko olejek myjacy z biochemii urody, ale chcialabym sprobowac czegos innego, ale w tym stylu. Chyba ze znacie moze przepis na taki olejek myjacy? Blog z przepisami?

Mój pierwszy olejek do demakijażu to był olej z pestek moreli czysty (to są grosze w relacji wydajność/cena). Potem zrobiłam balsam myjąc Czarszki, a teraz kupiłam gotowy i polecam Chociaż widzę, że to nie będzie tytan wydajności, ale konsystencja jest boska.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
bunia

Postautor: bunia » 10 wrz 2017, 10:04

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ja polecam olejek dear klairs i olejko-emulsję z Darphin
z olejków bez emulgatora fajny jest iosi śliwka i morela

samorobnych z emulgatorem osobom bez dużego doświadczenia nie polecam, można zrobić łatwo zapychacz, podrażniacz albo rozwarstwiony.

lepiej zrobić bez właśnie tego typu jak przepis czarszki.

Chciałam go kupić, ale zobaczyłam, że ma 50 ml :bojesie: Więc mocno się waham ze względu na cenę. Chyba zażyczę sobie na święta/urodziny :) Zastanawiam się jeszcze nad ich koktajlem pod oczy, może któraś z Was ma?

Awatar użytkownika
bunia

Postautor: bunia » 10 wrz 2017, 10:04

elorap pisze:zobacz cytowaną wiadomość
zmijazygzakowata pisze:Jakie olejki do mycia twarzy polecacie? Znam tylko olejek myjacy z biochemii urody, ale chcialabym sprobowac czegos innego, ale w tym stylu. Chyba ze znacie moze przepis na taki olejek myjacy? Blog z przepisami?

Mój pierwszy olejek do demakijażu to był olej z pestek moreli czysty (to są grosze w relacji wydajność/cena). Potem zrobiłam balsam myjąc Czarszki, a teraz kupiłam gotowy i polecam Chociaż widzę, że to nie będzie tytan wydajności, ale konsystencja jest boska.

Oj tak, mnie się też podoba :serce: Którą masz wersję?

Awatar użytkownika
Loony Blonde

Postautor: Loony Blonde » 10 wrz 2017, 10:12

Jak często Czarszka dodaje teraz balsamy do sklepu?

Awatar użytkownika
bunia

Postautor: bunia » 10 wrz 2017, 11:05

Loony Blonde pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Co sobotę.

Awatar użytkownika
Loony Blonde

Postautor: Loony Blonde » 10 wrz 2017, 11:06

bunia pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Co sobotę.

Czyli znowu przegapiłam, już wszystko wykupione.

Awatar użytkownika
bunia

Postautor: bunia » 10 wrz 2017, 11:11

Co sobotę.

Jeśli mogę coś podpowiedzieć: zabierałam się do kupna przez kilka tygodni - wchodziłam na stronę co sobotę, ok. 10-11 i zawsze, zawsze były w tych godzinach. Wydaje mi się, że sytuacja już się nieco uspokoiła. To znaczy dalej wyprzedają się już w sobotę, ale nie w tak krótkim czasie jak na początku.

Awatar użytkownika
Loony Blonde

Postautor: Loony Blonde » 10 wrz 2017, 11:17

Co sobotę.

Jeśli mogę coś podpowiedzieć: zabierałam się do kupna przez kilka tygodni - wchodziłam na stronę co sobotę, ok. 10-11 i zawsze, zawsze były w tych godzinach. Wydaje mi się, że sytuacja już się nieco uspokoiła. To znaczy dalej wyprzedają się już w sobotę, ale nie w tak krótkim czasie jak na początku.

Dzięki. Sprawdzę za tydzień. Nie wiem dlaczego zapamiętałam, że dodaje je w niedzielę. Może wcześniej tak było.

Awatar użytkownika
empress
Ranga alternatywna: Ninja Ziemi

Postautor: empress » 10 wrz 2017, 11:19

Dzięki. Sprawdzę za tydzień. Nie wiem dlaczego zapamiętałam, że dodaje je w niedzielę. Może wcześniej tak było.

Balsamy czarszki zawsze były co sobotę dostępne :-)

Aren't we quite a pair? The would-be elven god and his jester. I don't know which one of us is crazier.

Watek informacyjny - wstawianie zdjęcia, gifa, miniaturki YT na forum KLIK

Neva_

Postautor: Neva_ » 10 wrz 2017, 11:49

A ma ktoś może wiedzę, jak wypadają balsamy Czarszki w porównaniu z rumiankowym masełkiem do demakijażu z The Body Shop? Chodzi mi głównie o to, jak się zmywają. Bo balsam z TBS jest dla mnie cudownie bezproblemowy - usuwa wszystko błyskawicznie i równie błyskawicznie się zmywa - ale zużyłam już tyle opakowań, że zaczynam tęsknić za czymś nowym. ;)

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 10 wrz 2017, 22:39

elorap pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Oj tak, mnie się też podoba :serce: Którą masz wersję?

Mam aksamitny ;) Chciałam kupić regulujący, ale mam zmiany łuszczycowe odradzające się w okolicach oczu i to chyba nie byłoby dobre wyjście :] On chyba najszybciej schodzi, bo co mi się przypomniało o nim, to był wykupiony (w sensie - aksamitny).

Maddzia007

Postautor: Maddzia007 » 12 wrz 2017, 17:55

Czy może ktoś polecić jakieś swoje hity z Lush bądź The body shop? Zazwyczaj nie interesuje się kosmetykami do których nie mam bezpośredniego dostępu, a teraz akurat mam te sklepy pod nosem i chętnie bym czegoś spróbowała, szczególnie interesuje mnie Lush :) nawet nie wiem na co zwrócić uwagę

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 12 wrz 2017, 22:14

Maddzia007 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czy może ktoś polecić jakieś swoje hity z Lush bądź The body shop? Zazwyczaj nie interesuje się kosmetykami do których nie mam bezpośredniego dostępu, a teraz akurat mam te sklepy pod nosem i chętnie bym czegoś spróbowała, szczególnie interesuje mnie Lush :) nawet nie wiem na co zwrócić uwagę

Nie wiem w sumie z jakiego działu interesują Cię ich produkty, bo tego jest całkiem sporo.
Ja mam ogromny sentyment do Lusha i lubię sobie czasem coś kupić, mimo że to nie są najlepsze kosmetyki jakich używałam i ostatnio mocno przesadzają z cenami.
Lubię ich szampony w kostce, mydła, żele pod prysznic (Plum rain, Lord of Misrule najbardziej z takich nowszych), lubiłam peeling Ocean Salt i pasty do mycia twarzy (szczególnie świąteczne Buche Noel i Let the good times roll - to chyba weszło do stałej oferty).
Ooo i jeszcze perfumy Karma ;)
Ogólnie teraz weszły już kolekcje na Halloween i świąteczna chyba też (przynajmniej online), to fajnie zawsze obadać bo według mnie są najfajniejsze zawsze :D
Mijaj zdrów otwarte okna

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 12 wrz 2017, 22:45

Ja polecam szampon Big, zwłaszcza jeżeli masz włosy skłonne do klapania :D

Wróć do „Moda i Uroda”