Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

oh!

Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: oh! » 09 lip 2016, 16:10

Podzielmy się opiniami o kosmetycznych zachwytach i odradzanych bublach.
Plus: miejsce dla poszukujących świętego Graala 8-)

Jaki krem polecacie? :lol:

Awatar użytkownika
Ania

Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: Ania » 09 lip 2016, 16:51

Ja polecam Nivea Care Lekki krem odżywczy. Taniutki, dla mnie super :D
Hajduszoboszlo

Awatar użytkownika
Ania

Postautor: Ania » 09 lip 2016, 16:55

Ania pisze:Ja polecam Nivea Care Lekki krem odżywczy. Nie dość że taniutki to dla mnie super :D
Hajduszoboszlo

Awatar użytkownika
olenkasz

Postautor: olenkasz » 09 lip 2016, 16:58

Super krem dla cer mieszanych i takich, które potrzebują nawilżenia, ale i lekkiej formuły na lato:

Bioderma, Hydrabio Legere.

Do końca lipca można go nabyć w SP za 17 ziko (przy zakupach za 30).
Matka Boska Lesbijsko-Gejowska

Napij się u mnie zupki

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 09 lip 2016, 17:38

Ja na duży, duży przesusz polecam :
Cera+ solutions krem dla skóry odwodnionej z mocznikiem
AA Help Cera Atopowa, Krem nawilżający 0%

Nadają się pod makijaż, są lekkie a bardzo dobrze nawilżają. Nie mogłam się niczym pozbyć suchych skórek - te dwa dały rade. Aha, ogólnie mam skórę raczej ze skłonnością do przetłuszczania, ale zdarzają się momenty właśnie takiego przesuszy i kryzysów.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 09 lip 2016, 19:23

Uwaga, polecam krem :mrgreen: Pod oczy: Martina Gebhardt krem z Awokado. Dla mojej suchej skóry jest to coś cudownego - nawilża, natłuszcza, nie podrażnia (naturalny skład). Jest bardzo treściwy, lekko oleisty i zostawia połyskującą warstewkę, więc pod makijaż to różnie (chociaż u mnie daje radę), ale na noc - poezja.
Insta
Blog podróżniczy Kraków: Kamieniołom Liban i Kopiec Krakusa
Blog makijażowy recenzja 4 cieni GlamShadows

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 09 lip 2016, 19:38

SALIX pisze:Uwaga, polecam krem :mrgreen: Pod oczy: Martina Gebhardt krem z Awokado. Dla mojej suchej skóry jest to coś cudownego - nawilża, natłuszcza, nie podrażnia (naturalny skład). Jest bardzo treściwy, lekko oleisty i zostawia połyskującą warstewkę, więc pod makijaż to różnie (chociaż u mnie daje radę), ale na noc - poezja.

Zgadzam się :) Posiadam i również uważam, że jest świetny. Do tego niesamowicie wydajny.

Awatar użytkownika
Loony Blonde

Postautor: Loony Blonde » 09 lip 2016, 19:41

SALIX pisze:Uwaga, polecam krem :mrgreen: Pod oczy: Martina Gebhardt krem z Awokado. Dla mojej suchej skóry jest to coś cudownego - nawilża, natłuszcza, nie podrażnia (naturalny skład). Jest bardzo treściwy, lekko oleisty i zostawia połyskującą warstewkę, więc pod makijaż to różnie (chociaż u mnie daje radę), ale na noc - poezja.

Muszę przetestować. Obecnie używam Nacomi krem pod oczy arganowy. Szału nie ma. Nie jest zły, ale z wymagającą i przesuszoną skórą sobie nie poradzi.

Od siebie mogę polecić korektor pod oczy Bell Hypoallergenic
http://www.bell.com.pl/media/pl/product ... orOczy.png

Kosztuje chyba 11 zł w Rossmannie i jak za tę cenę jest świetny. Moim zdaniem lepszy od bourjois i l'oreal. Na pewno będę do niego wracać. Teraz mam zamiar przetestować korektory z wyższej półki. Na początek Mac prolongwear i helena rubinstein.

oh!

Postautor: oh! » 09 lip 2016, 19:47

Loony Blonde pisze:http://www.bell.com.pl/media/pl/product ... orOczy.png

Kosztuje chyba 11 zł w Rossmannie i jak za tę cenę jest świetny. Moim zdaniem lepszy od bourjois i l'oreal. Na pewno będę do niego wracać. Teraz mam zamiar przetestować korektory z wyższej półki. Na początek Mac prolongwear i helena rubinstein.

True Match? Kupiłam go na ostatnim -49% i jest dramat. Dawno nie miałam tak słabego korektora.

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 09 lip 2016, 19:50

Loony Blonde pisze:Kosztuje chyba 11 zł w Rossmannie i jak za tę cenę jest świetny. Moim zdaniem lepszy od bourjois i l'oreal. Na pewno będę do niego wracać. Teraz mam zamiar przetestować korektory z wyższej półki. Na początek Mac prolongwear i helena rubinstein.

Mam Helenkę, świetny korektor. Niestety nie zakryje bardzo dużych sińców, jest raczej do średnich i małych. Bardziej rozświetla niż kamufluje. Od siebie polecę również Clarins Instant Concealer. Kryje lepiej niż Helena, odcienie ma ciemniejsze, ale za to cudowną konsystencję, taką kremową, nawilżającą. Helena i Clarins to moje dwa must have korektorowe :D. Do tego mają świetną pojemność więc i ceny nie wydają się być aż tak tragiczne. Testowałam też ten kamuflaż z MUFE polecany przez Maxineczkę i faktycznie to jest konkret. Nakładałam punktowo w miejsce największych zasinień na wcześniej nałożony korektor i pięknie wszystko przykrył. Warto przetestować :)

Awatar użytkownika
Loony Blonde

Postautor: Loony Blonde » 09 lip 2016, 19:54

Nie, lumi magique. True match nie testowałam i już pewnie nie przetestuję.

Szkoda, że Helena nie kryje. Dopiszę sobie Clarins do listy. Tylko ciekawe czy odcień znajdę, bo jestem z tych raczej bladych.

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 09 lip 2016, 19:59

Loony Blonde pisze:Nie, lumi magique. True match nie testowałam i już pewnie nie przetestuję.

Szkoda, że Helena nie kryje. Dopiszę sobie Clarins do listy. Tylko ciekawe czy odcień znajdę, bo jestem z tych raczej bladych.

Wrzucałam swatcha Heleny i Clarinsa na wizażu, mogę wrzucić i tutaj. Ja jestem praktycznie biała i pomimo tego, że Clarins wydaje się za ciemny, to jakoś tak bardzo fajnie stapia się z cerą i wygląda wręcz bardziej naturalnie od Heleny. Jest to ten korektor, którego można używać na gołą skórę, bez podkładu na reszcie twarzy i nie wygląda to dziwacznie, no ale jednak warto wcześniej wziąć próbkę i przetestować.

Na zdjęciu od lewej HR Magic concealer w odcieniu 01 oraz Clarins Instant Concealer odcień 01

Kobietki, czy polecicie jakiś produkt do konturowania na mokro? Przyznam się, konturowanie pudrowymi produktami to dla mnie koszmar, jestem strasznie blada i do tego mam okrągłą twarz jak księżyc w pełni i mam wrażenie, że wyglądam na brudną i robię sobie tylko krzywdę więc całkowicie zrezygnowałam z tego kroku w makijażu.
Załączniki
IMG_20160709_114436.jpg
IMG_20160709_114436.jpg (43.03 KiB) Przejrzano 2633 razy

Agnes
BAN

Postautor: Agnes » 09 lip 2016, 20:20

Hermiona pisze:
Loony Blonde pisze:Nie, lumi magique. True match nie testowałam i już pewnie nie przetestuję.

Wrzucałam swatcha Heleny i Clarinsa na wizażu, mogę wrzucić i tutaj. Ja jestem praktycznie biała i pomimo tego, że Clarins wydaje się za ciemny, to jakoś tak bardzo fajnie stapia się z cerą i wygląda wręcz bardziej naturalnie od Heleny. Jest to ten korektor, którego można używać na gołą skórę, bez podkładu na reszcie twarzy i nie wygląda to dziwacznie, no ale jednak warto wcześniej wziąć próbkę i przetestować.

Na zdjęciu od lewej HR Magic concealer w odcieniu 01 oraz Clarins Instant Concealer odcień 01

Kobietki, czy polecicie jakiś produkt do konturowania na mokro? Przyznam się, konturowanie pudrowymi produktami to dla mnie koszmar, jestem strasznie blada i do tego mam okrągłą twarz jak księżyc w pełni i mam wrażenie, że wyglądam na brudną i robię sobie tylko krzywdę więc całkowicie zrezygnowałam z tego kroku w makijażu.

Kółeczko lub kredki z Kobo?
Ja zamierzam któreś z nich kupić na wesele i się porządnie wykonturować. Ale najpierw muszę wyleczyć trądzik na policzkach :( Ostatnio z tego powodu używam tylko różu i rozświetlacza :(

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 09 lip 2016, 20:24

Agnes pisze:
Kółeczko lub kredki z Kobo?
Ja zamierzam któreś z nich kupić na wesele i się porządnie wykonturować. Ale najpierw muszę wyleczyć trądzik na policzkach :( Ostatnio z tego powodu używam tylko różu i rozświetlacza :(

Ja podobnie- używam tylko różu i rozświetlacza. Trądzik na szczeście zniknął, ale ślady po nim(przebarwienia) niestety pozostały.

alma mater

Postautor: alma mater » 09 lip 2016, 20:36

To ja mam to samo. Ostatnio strasznie, strasznie mnie wysypalo i ponad tydzien spoznia mi sie okres. Wszystko juz zeszlo, ale przebarwienia zostaly :( Najszybciej schodza z brody i czola, ale na policzkach tragedia.

oh!

Postautor: oh! » 09 lip 2016, 20:37

Ja kółko KOBO serdecznie odradzam. Jak raczej z kolorówką problemów nie mam tak co cudo pięknie nie zapchało :shock:

Awatar użytkownika
Mcfassy

Re: RE: Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: Mcfassy » 09 lip 2016, 20:42

Hermiona pisze:

Polecam kredkę z maybelline master contour, ma ładny kolor i dobrze się rozblendowuje Obrazek

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Hermiona

Re: RE: Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: Hermiona » 09 lip 2016, 21:14

[quote="Mcfassy"Obrazek

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka[/quote]

Dziękuję, wygląda interesująco :)

Awatar użytkownika
Plants

Postautor: Plants » 10 lip 2016, 1:55

Loony Blonde pisze:Od siebie mogę polecić korektor pod oczy Bell Hypoallergenic
http://www.bell.com.pl/media/pl/product ... orOczy.png

Ktoś ma porównanie z KOBO Modeling Illuminator? Szukam czegoś do jasnej, bardzo suchej cery i dużych ceni pod oczami

Agnes
BAN

Postautor: Agnes » 10 lip 2016, 13:02

Dla mnie najlepszym korektorem pod oczy jest Catrice Liquid Camouflage, a pod niego dobry krem pod oczy.
Ewentualnie mogę polecić Eveline Art Scenic kryjąco- rozświetlający, ale krycie ma słabsze od Catrice.
Oczywiście mam bardzo jasną karnację. Revlon 150 nadaje się na wiosnę i lato, bo się w ogóle nie opalam.

Wróć do „Moda i Uroda”