Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Awatar użytkownika
night prowler

Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: night prowler » 13 sty 2018, 22:41

ktrzn pisze:mnie sie okołoretinolowe preparaty z Avene, Vichy i Lrp kojarzą głównie z jutuberką Kasią D czyli... no źle :brzydal:

:brzydal:

Ja mam raczej dobre doświadczenia z tymi markami, szczególnie LRP, chciałam zacząć od zaufanych producentów, pogrzebałam za recenzjami a i tak był to mniejszy lub większy niewypał. Prócz Bandi, z ta firmą się w ogóle nie dogaduję.

Czy na sali jest w ogóle ktoś, kto ma swoich ulubieńców z Bandi? To jest firma, którą od dawna chcę polubić, ale ewidentnie bez wzajemności :brzydal: .

Miałam próbki retinolowe, kilku kremów na naczynka i do skóry tłustej, kilka pełnowymiarowych butli z takimi niby bardziej aktywnymi rzeczami i nic. Kosmetyki trychologiczne piłuję od roku i prócz tego, że przyjemny rytuał, efektów niewiele. Nie umywa się do zwykłego oleju łopianowego, sesy i peelingu aspirynowego.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 13 sty 2018, 22:55

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ktrzn pisze:mnie sie okołoretinolowe preparaty z Avene, Vichy i Lrp kojarzą głównie z jutuberką Kasią D czyli... no źle :brzydal:

:brzydal:

Ja mam raczej dobre doświadczenia z tymi markami, szczególnie LRP, chciałam zacząć od zaufanych producentów, pogrzebałam za recenzjami a i tak był to mniejszy lub większy niewypał. Prócz Bandi, z ta firmą się w ogóle nie dogaduję.

Czy na sali jest w ogóle ktoś, kto ma swoich ulubieńców z Bandi? To jest firma, którą od dawna chcę polubić, ale ewidentnie bez wzajemności :brzydal: .

Miałam próbki retinolowe, kilku kremów na naczynka i do skóry tłustej, kilka pełnowymiarowych butli z takimi niby bardziej aktywnymi rzeczami i nic. Kosmetyki trychologiczne piłuję od roku i prócz tego, że przyjemny rytuał, efektów niewiele. Nie umywa się do zwykłego oleju łopianowego, sesy i peelingu aspirynowego.

ja mam ale raczej tylko wlosowych. dla mnie podstawową zaletą peelingu trycho jest latwość spłukiwania, a tak to mozliwe że inne też bylyby rownie super. ale nie mam porównania bo nie nalożylabym aspriryny czy sesy na skalp. myślę głowe zazwyczaj ze słuchawkami na uszach i z peelingami z drobinkami były zazwyczaj jakies krzywe akcje

a jeśli chodzi o LRP i reszte ''apteki'' to w przeszlosci używalam 3-4 lata kremy pod oczy wiec moze costam dzialaja skoro mam skóre w dobrym stanie, ale w sumie nie wiem co by było gdyby. a tak to raczej tylko filtry, wody termalne, czasem jakis szampon albo tonik. kremy, kosmetyki do mycia twarzy i wszelkie ''specjalistyczne'' raczej poza drobnymi wyjątkami nigdy nie lubilam. Jedyną marka z apteki ktora dobrze wspominam sprzed lat w kontekście np. trądziku jest Isis Pharma, ale uzywałam ich kosmetykow z 4-5 lat temu więc nie wiem co tam teraz mają

obecnie ostał sie tylko płyn bakteriostatyczny w aerozolu i szampon z Pharmaceris :mrgreen: no i woda termalna, ale używam już raczej tylko do ''otwierania'' maseczek w tabletce żeby nie marnowac kosmetyku właściwego
Ostatnio zmieniony 13 sty 2018, 23:02 przez ktrzn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 13 sty 2018, 23:31

ktrzn pisze:ja mam ale raczej tylko wlosowych. dla mnie podstawową zaletą peelingu trycho jest latwość spłukiwania, a tak to mozliwe że inne też bylyby rownie super. ale nie mam porównania bo nie nalożylabym aspriryny czy sesy na skalp. myślę głowe zazwyczaj ze słuchawkami na uszach i z peelingami z drobinkami były zazwyczaj jakies krzywe akcje

a jeśli chodzi o LRP i reszte ''apteki'' to w przeszlosci używalam 3-4 lata kremy pod oczy wiec moze costam dzialaja skoro mam skóre w dobrym stanie, ale w sumie nie wiem co by było gdyby. a tak to raczej tylko filtry, wody termalne, czasem jakis szampon albo tonik. kremy, kosmetyki do mycia twarzy i wszelkie ''specjalistyczne'' raczej poza drobnymi wyjątkami nigdy nie lubilam. Jedyną marka z apteki ktora dobrze wspominam sprzed lat w kontekście np. trądziku jest Isis Pharma, ale uzywałam ich kosmetykow z 4-5 lat temu więc nie wiem co tam teraz mają

obecnie ostał sie tylko płyn bakteriostatyczny w aerozolu i szampon z Pharmaceris :mrgreen: no i woda termalna, ale używam już raczej tylko do ''otwierania'' maseczek w tabletce żeby nie marnowac kosmetyku właściwego

Ja odkryłam miłość mojego skalpu do tych dwóch olejów po ładnych kilku latach poszukiwań. Peeling robię z musującej aspiryny, bo też nie kocham drobinek i działa wystarczająco dobrze :brzydal: . I choć czasami kuszą bardziej eleganckie rozwiązania, cieszy mnie, że tak dobrze sprawdzają się u mnie rzeczy tanie i łatwo dostępne. Zostaje więcej pieniędzy na sera do twarzy i pizzę :brzydal: .

Jak się teraz zastanowię nad swoimi aptecznymi hitami, to LRP ma ich sporo: filtry, żele myjące, Cicaplast, lekkie kremy nawilżające. A z innymi firmami to wygląda tak, że jest jedna super formuła (żel do mycia SVR, peeling kwasowy Iwostin...), która zachęca mnie do spróbowania jeszcze czegoś, co potem zużywam na siłę do rąk i na szyję+ dekolt :? .

Płyn bakteriostatyczny to jeden z tych kosmetyków, które od zawsze mam sprawdzić i nie jest mi z nim po drodze. Może już czas :mrgreen: .
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 14 sty 2018, 1:30

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Odnosnie The Ordinary. Mial moze ktos to serum z wit. C? https://cosibella.pl/product-pol-856-The-Ordinary-Vitamin-C-Suspension-30-in-Silicone-Serum-z-30-Witamina-C.html
Kurcze potrzebuje cos co mocno rozjasni mi przebarwienia pozapalne i sie nad tym zastanawiam.

ja
ale ja jestem pierwszym hejterem marki :mrgreen:
a musi być z witaminą C? bo jak tak to tylko Klairs. rynkowa cena to 9 dych wiec pewnie dużo drożej niż ordinary, ale zdarzają się promocje. np. przed świętami dało się kupić w Kontigo za 4.

Jak nie musi być to np. madara peel to potrafi

Nie musi :angel: Ale szukam przy okazji czegos z wit C na przyszlosc. Nad Klairs sie chyba musze mocno zastanowic.
'Czuje ze znalazlam "moja" pielegnacje, ale kurcze do pelni szczesnia brakuje mi kosmetyku ktorey bedzie super rozjasnial przebarwienia pozapalne.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 14 sty 2018, 11:30

Odnosnie The Ordinary. Mial moze ktos to serum z wit. C? https://cosibella.pl/product-pol-856-The-Ordinary-Vitamin-C-Suspension-30-in-Silicone-Serum-z-30-Witamina-C.html
Kurcze potrzebuje cos co mocno rozjasni mi przebarwienia pozapalne i sie nad tym zastanawiam.

ja
a musi być z witaminą C? bo jak tak to tylko Klairs. rynkowa cena to 9 dych wiec pewnie dużo drożej niż ordinary, ale zdarzają się promocje. np. przed świętami dało się kupić w Kontigo za 4.

Nie musi :angel: Ale szukam przy okazji czegos z wit C na przyszlosc. Nad Klairs sie chyba musze mocno zastanowic.
'Czuje ze znalazlam "moja" pielegnacje, ale kurcze do pelni szczesnia brakuje mi kosmetyku ktorey bedzie super rozjasnial przebarwienia pozapalne.

chyba że chce Ci pobabrać to muszę powiedziec że w kwestii świeżych przebarwień swietnie sprawdzaja sie domowe sera z witaminą c i ekstraktami owocowymi np. z jabłka

ja za swoje proporcje nie biore odpowiedzialności bo testuję je tylko na sobie ale coś mi sie kojarzy ze calkiem fajny przepis ma czarszka

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 14 sty 2018, 12:03

koainka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Polecam zakupy na beautybay, darmowa przesyłka jest chyba od 20€. The Ordinary jest jeszcze na Cultbeauty, ale tu darmowa dostawa od 50£ :/

:ok: Dziękować :roza:
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
majchevka

Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: majchevka » 14 sty 2018, 13:36

ktrzn pisze:

ja
ale ja jestem pierwszym hejterem marki

chyba że chce Ci pobabrać to muszę powiedziec że w kwestii świeżych przebarwień swietnie sprawdzaja sie domowe sera z witaminą c i ekstraktami owocowymi np. z jabłka

ja za swoje proporcje nie biore odpowiedzialności bo testuję je tylko na sobie ale coś mi sie kojarzy ze calkiem fajny przepis ma czarszka

Tak, też polecam przepis czarszki ten z ekstraktem z jabłka (chyba tylko taką recepturę na serum z wit c podała) używam od roku już chyba i bardzo go lubię, teraz trochę kombinuję ze stężeniami i dodatkami innych składników (ostatnio z kwasem kojowym)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 14 sty 2018, 13:36 przez majchevka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 14 sty 2018, 14:32

Czy ktoś może używał masek algowych Nacomi?
Lubiłam tą z Mazideł, ale nie zamawiam na razie nic od Lidki. Może Nacomi też się komuś spodobały? Po traumie, którą przeżyłam testując ich masła wolę najpierw zapytać ;)
Ostatnio zmieniony 14 sty 2018, 15:49 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 14 sty 2018, 15:35

ja

Dzieki. Babrac sie moge byle to bylo skuteczne :angel:
Chyba sie pobabrze. :pazurki: Kiedys robilam z biochemi urody, ale szalu wiekszego nie bylo.
Mam teraz krem z kurkumy z Orientany i jest super :love: , ale obawiam sie ze z przebarwieniami szalu nie zrobi. Trzeba wiec cos pomoc, bo u mnie niestety kazdy pryszcz w obrebie policzka, zuchwy zostawia wielka plame pozapalna, ktora niestety znika dosc dlugo.

mandalina

Postautor: mandalina » 14 sty 2018, 17:51

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czy ktoś może używał masek algowych Nacomi?
Lubiłam tą z Mazideł, ale nie zamawiam na razie nic od Lidki. Może Nacomi też się komuś spodobały? Po traumie, którą przeżyłam testując ich masła wolę najpierw zapytać ;)

używałam borówkową i była całkiem fajna, nie widziałam wielkiej różnicy między nią a innymi algowymi maskami, ale ja nie wymagam od maski algowej niczego innego oprócz uczucia nawilżenia i odświeżenia; konsystencja, praca z nią, etc. na plus :ok:

podobno Nacomi wprowadziło nowe opakowania o takie: https://www.aptekagemini.pl/nacomi-profesjonalna-maska-algowa-do-twarzy-lagodzaca-rumianek-40g.html a wraz z nimi nowy skład; czytałam narzekania na ten temat - ktoś pisał, że borówkowa wersja farbuje twarz na fioletowo i ogólnie jest straszna, mimo że poprzednia wersja sprawdzała się tej osobie super :brzydal: nie są to informacje z pierwszej ręki, ale ja bym pewnie celowała w starą wersję, jeśli jeszcze gdzieś ją można dorwać

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 14 sty 2018, 21:14

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 14 sty 2018, 23:13

dostałam od koleżanki pól opakowania bo on jest jakiś taki duży ale nie stosowalam normalnie, tylko jako maske przy nakladaniu maseczek na twarz. nie mogę więc wypowiedzieć się o dzialaniu ale jest bardzo wydajny i obstawiam, że nie nadaje się pod makijaż

ogólnie nie dałabym za taki krem stowy, ale koleżanka od ktorej go miałam lubi takie kremy, naturalną pielęgnację, ale uważa, że np. Nacomi, Resibo i make me bio są lepsze

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 15 sty 2018, 12:10

mandalina pisze:podobno Nacomi wprowadziło nowe opakowania o takie: https://www.aptekagemini.pl/nacomi-profesjonalna-maska-algowa-do-twarzy-lagodzaca-rumianek-40g.html a wraz z nimi nowy skład; czytałam narzekania na ten temat - ktoś pisał, że borówkowa wersja farbuje twarz na fioletowo i ogólnie jest straszna, mimo że poprzednia wersja sprawdzała się tej osobie super :brzydal: nie są to informacje z pierwszej ręki, ale ja bym pewnie celowała w starą wersję, jeśli jeszcze gdzieś ją można dorwać

Nie ma żadnych różnic w składach pomiędzy tymi na stronie www Nacomi (nowe opakowania na zdjęciach), a tymi na Wizażu (stare opakowania na zdjęciach). Ale trudno powiedzieć, czy te informacje są aktualne, mogli zmienic zdjęcia a zostawić stare składy.
Obrazek

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 15 sty 2018, 17:31

http://m.sephora.pl/index.html#!catalog/product/view/P3185194 widziałyście na żywo te pomadki? Wydaje mi się że mają fajne kolory, ale nie wiem czy dam radę podskoczyć JE zobaczyć przed urlopem.

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 15 sty 2018, 19:18

dostałam od koleżanki pól opakowania bo on jest jakiś taki duży ale nie stosowalam normalnie, tylko jako maske przy nakladaniu maseczek na twarz. nie mogę więc wypowiedzieć się o dzialaniu ale jest bardzo wydajny i obstawiam, że nie nadaje się pod makijaż

ogólnie nie dałabym za taki krem stowy, ale koleżanka od ktorej go miałam lubi takie kremy, naturalną pielęgnację, ale uważa, że np. Nacomi, Resibo i make me bio są lepsze

a ja szukam właśnie czegoś pod makijaż. Poleciłabyś coś przyzwoitego? Nie lubię ani kremu pod oczy z resibo ani make me bio czy nacomi bo nie widziałam jakiś efektów jeśli chodzi o nawilżenie

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 15 sty 2018, 20:58

Hermiona pisze:zobacz cytowaną wiadomość

a ja szukam właśnie czegoś pod makijaż. Poleciłabyś coś przyzwoitego? Nie lubię ani kremu pod oczy z resibo ani make me bio czy nacomi bo nie widziałam jakiś efektów jeśli chodzi o nawilżenie
hm nie wiem czy jestem dobra osoba jesli chodzi o rekomendacje korektorow w kontekscie nawilzenia...

ja raczej lubie krem za dlugofalowy efekt i wlasnie to jak wygląda pod makijażem. Mogę polecić krem z Bentona i dr G. choć pod makijaż bardziej ten pierwszy. ten drugi też czasami stosuje pod makijaz, kiedy używam ciezszych opcji pod oczy, ale to rzadko i róznie z tym bywa. Długofalowo widzę że okolica pod oczam wygląda lepiej i jakoś tak gęściej i ten efekt nie zniknął kiedy nie stosowałam żadnego kremu pod oczy. Dr G używam już chyba ponad dwa lata, a Bentona trochę ponad rok.

Wcześniej, tak zaraz pod dwudzietce stosowałam bardziej apteczne kremy i najlepiej wspominam eucerin hyaluron filler i lrp yeux (różne wersje) - zuzylam gdzieś po 6-7 opakowań obu. Obecnie używane oceniam jako lepsze, ale i tak tamte były dużo lepsze niż te wszystkie resibo itd. :)
z tym, że ja mam też specyficzną skóre - grubszą niż cieńszą w porównaniu do osob ktore zdarzało mi się malować, jak nie użyje kremu kilka dni to raczej nie mam nigdy przesuszonej cery... więc nie wiem czy jestem dobrą osobą zeby polecac krem. ale za to z utrzymywaniem makijazu miałam problem więc od tej strony mogę polecić:)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 15 sty 2018, 23:03

w ogóle to co jest dla Was miara tego że kosmetyk dziala? :brzydal:
ja dopiero od niedawna zaczełam sie nad tym zastanawiac i doszlam do wniosku ze dla mnie krem pod oczy ktory jest super to taki który nie tylko wplynął nad poprawę skóry ale i efekt utrzymuje sie gdy nie używam kremu pod oczy np. tydzień :brzydal: pewnie przy skórze suchej byłoby to trudniejsze...

podobnie testowałam maseczki, ale tu odstawiałam np. Madary i Alpha-H na miesiąc. teraz maseczki w płacie testuję pod tym kątem tzn używam partiami po 10-15 tej samej w formie ''kuracji"

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 16 sty 2018, 13:05

Tarte wypuścił Shape Tape jako podkłady matujący i nawilżający :D
Któraś planuje się skusić?
Bo mnie mocno korci, ale jak widzę swoje zbiory to wstrzymuje się jednak od zakupu. :hahaha:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 16 sty 2018, 13:13

koainka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Tarte wypuścił Shape Tape jako podkłady matujący i nawilżający :D
Któraś planuje się skusić?
Bo mnie mocno korci, ale jak widzę swoje zbiory to wstrzymuje się jednak od zakupu. :hahaha:

mnie podklady juz nie kusza :)
ale jestem mega ciekawa recenzji
a w ogole to moim szejptejpie jest napisane ''korektor'' (poza kilkunastoma innymi odpowiednikami)
ciekawe czy jest takie slowo w jakims innym jezyku, czy to oznacza ze Tarte wejdzie niedlugo do Polski :brzydal:

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 16 sty 2018, 22:01

Hermiona pisze:zobacz cytowaną wiadomość

hm nie wiem czy jestem dobra osoba jesli chodzi o rekomendacje korektorow w kontekscie nawilzenia...

ja raczej lubie krem za dlugofalowy efekt i wlasnie to jak wygląda pod makijażem. Mogę polecić krem z Bentona i dr G. choć pod makijaż bardziej ten pierwszy. ten drugi też czasami stosuje pod makijaz, kiedy używam ciezszych opcji pod oczy, ale to rzadko i róznie z tym bywa. Długofalowo widzę że okolica pod oczam wygląda lepiej i jakoś tak gęściej i ten efekt nie zniknął kiedy nie stosowałam żadnego kremu pod oczy. Dr G używam już chyba ponad dwa lata, a Bentona trochę ponad rok.

Wcześniej, tak zaraz pod dwudzietce stosowałam bardziej apteczne kremy i najlepiej wspominam eucerin hyaluron filler i lrp yeux (różne wersje) - zuzylam gdzieś po 6-7 opakowań obu. Obecnie używane oceniam jako lepsze, ale i tak tamte były dużo lepsze niż te wszystkie resibo itd. :)
z tym, że ja mam też specyficzną skóre - grubszą niż cieńszą w porównaniu do osob ktore zdarzało mi się malować, jak nie użyje kremu kilka dni to raczej nie mam nigdy przesuszonej cery... więc nie wiem czy jestem dobrą osobą zeby polecac krem. ale za to z utrzymywaniem makijazu miałam problem więc od tej strony mogę polecić:)

Dzięki :) Ja pod oczy używam serum, które aktualnie mam pod ręką np z wit. C do tego krem typowo dedykowany do tej strefy, żeby nawilżyć. W sumie mogę powiedzieć, że do tej pory żaden krem pod oczy nie dawał jakichś widocznych rezultatów, poza lekkim nawilżeniem. Skuszę się na ten krem z Bentona bo w sumie nie oczekuję cudów, a może akurat pozytywnie mnie zaskoczy :)

Wróć do „Moda i Uroda”