Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: SALIX » 27 lut 2017, 13:17

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Sunday pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Być może ten podkład i ujawnienie suchych skórek to najlepsze, co mogło mi się przydarzyć, muszę się teraz skupić na mocnym nawilżeniu, choć naprawdę nie czułam żadnych objawów przesuszenia ani odwodnienia. No nic, na pewno będę robiła kolejne podejścia, bo to może być mój podkład idealny :)

Próbuj, bo suche skórki nie wyczarowują się przecież magicznie wraz z nałożeniem podkładu :mrgreen: A po zimie o przesusz nietrudno. Zwłaszcza, jeśli regularnie używałaś podkładu z MAP, który ma w składzie alkohol. Ja też niby o cerę dbam, nawilżam i na oko wysuszenia nie widzę, ale w zimie zazwyczaj rezygnuję z minerałów, bo wyglądają stanowczo za sucho, zupełnie inaczej niż w lecie i nie jest to ich wina, tylko powietrza od kaloryferów, skoków temperatury, wiatru, mrozu itp.

A jak sobie radzicie z takim przesuszem po zimie? U mnie niby jest ok, nawilżam, maseczki, oceniam stan skóry na dobry,ale jak nałożę True Match to wysp suchych skórek :banghead: i nie wiem jak sobie z tym poradzić, bo przecież nie będę się peelingowała co chwilę, bo pewnie będzie jeszcze gorzej :( Jak sobie radzicie z suchymi skórkami?

Ja tej zimy suchych skórek jakimś cudem nie doświadczyłam. Sporo piję (wody :brzydal: ), to chyba dość istotne. Nie wychodziłam na duży mróz (mam ten komfort), kremy na noc miałam dość tłuste, oparte na olejkach - służyły mi. Zawsze cera poprawiała mi się pod tym względem wraz z nadejściem wiosny, wzrostem wilgotności powietrza i lepszymi warunkami, nie znam niestety super skutecznego sposobu poza wymienionymi :(
Insta
Blog podróżniczy Kraków: Bagry
Piekę słodkie Ciasto buraczane w wersji piernikowej z delikatną masą miodową

Awatar użytkownika
Sunday

Postautor: Sunday » 27 lut 2017, 13:33

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Katina pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Od lewej:
- 150 Buff Revlon Colorstay do cery suchej, normalnej
- 13 Missha Perfect Cover
- 13 Missha Style Fitting Wear

:banan:

Czyli 13 wpada w róż?

tak

13 PC jest bliżej do Revlonu 110 niż 150. 110 jest różowe w czerwonawy, ciepły sposób, Missha jest różowa w chłodny, szaro niebieski sposób. The style jest nieco bardziej beżowy, ale i tak na tym tle Revlon CS wypada żółto

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że 150 dla mieszanej/tłustej ma inny odcień niż dla suchej/normalnej, jest mniej pomarańczowa, bardziej oliwkowa :ok:

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 27 lut 2017, 15:07

Próbuj, bo suche skórki nie wyczarowują się przecież magicznie wraz z nałożeniem podkładu :mrgreen: A po zimie o przesusz nietrudno. Zwłaszcza, jeśli regularnie używałaś podkładu z MAP, który ma w składzie alkohol. Ja też niby o cerę dbam, nawilżam i na oko wysuszenia nie widzę, ale w zimie zazwyczaj rezygnuję z minerałów, bo wyglądają stanowczo za sucho, zupełnie inaczej niż w lecie i nie jest to ich wina, tylko powietrza od kaloryferów, skoków temperatury, wiatru, mrozu itp.

A jak sobie radzicie z takim przesuszem po zimie? U mnie niby jest ok, nawilżam, maseczki, oceniam stan skóry na dobry,ale jak nałożę True Match to wysp suchych skórek :banghead: i nie wiem jak sobie z tym poradzić, bo przecież nie będę się peelingowała co chwilę, bo pewnie będzie jeszcze gorzej :( Jak sobie radzicie z suchymi skórkami?

Ja tej zimy suchych skórek jakimś cudem nie doświadczyłam. Sporo piję (wody :brzydal: ), to chyba dość istotne. Nie wychodziłam na duży mróz (mam ten komfort), kremy na noc miałam dość tłuste, oparte na olejkach - służyły mi. Zawsze cera poprawiała mi się pod tym względem wraz z nadejściem wiosny, wzrostem wilgotności powietrza i lepszymi warunkami, nie znam niestety super skutecznego sposobu poza wymienionymi :(

Dziękuje :roza: Ech, zawiodłaś mnie. Myślałam, że masz jakiś magiczny sposób w zanadrzu :D Czyli chyba muszę przeczekać, bo pielęgnacja wygląda podobnie do Twojej. No i woda, staram się pić dużo, ale pewnie i tak za mało.

A jakie oleje do twarzy stosujecie? Mi się bardzo dobrze sprawdzał olejek od Evree, ale przy drugiej buteleczce czar prysł :/

Awatar użytkownika
Sunday

Postautor: Sunday » 27 lut 2017, 15:15

Ja serdecznie polecam saszetkowe maseczki z glinkami z Ziai, szczególnie nawilżającą zielona :) mojej skóry nie podrażnia i ładnie nawilża :ok:

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 27 lut 2017, 15:31

SALIX pisze:nie znam niestety super skutecznego sposobu poza wymienionymi :(

Ja znam jeszcze jeden, ale bardzo kontrowersyjny. Olej rybi w dawce 2g dziennie + wit. E. Niestety nie dla każdego. Niektórzy (jak ja na przykład) spływaj tłuszczem po takiej dawce.
Jeśli chodzi o oleje do twarzy, to radzę unikać jak ognia oliwy, a do wybranego oleju dodać jakiś nawilżacz i ceramidy.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, 10:40 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 27 lut 2017, 16:34

Dziękuje :roza: Ech, zawiodłaś mnie. Myślałam, że masz jakiś magiczny sposób w zanadrzu :D Czyli chyba muszę przeczekać, bo pielęgnacja wygląda podobnie do Twojej. No i woda, staram się pić dużo, ale pewnie i tak za mało.

A jakie oleje do twarzy stosujecie? Mi się bardzo dobrze sprawdzał olejek od Evree, ale przy drugiej buteleczce czar prysł :/

Ja nie używam samych olejków, wolę bardziej kremowe konsystencje. Całą zimę różany z dr Gebhardt, w tandemie z kremem z awokado tej samej marki.
Insta
Blog podróżniczy Kraków: Bagry
Piekę słodkie Ciasto buraczane w wersji piernikowej z delikatną masą miodową

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 27 lut 2017, 16:46

Być może ten podkład i ujawnienie suchych skórek to najlepsze, co mogło mi się przydarzyć, muszę się teraz skupić na mocnym nawilżeniu, choć naprawdę nie czułam żadnych objawów przesuszenia ani odwodnienia. No nic, na pewno będę robiła kolejne podejścia, bo to może być mój podkład idealny :)

Suche skórki to przekleństwo, u mnie pomaga częste (nawet dwa-trzy razy w tygodniu) robienie delikatnych peelingów enzymatycznych, słabe kwasy na co dzień i ładowanie bardzo nawilżających toników/lotionów/serum pod maskę w płacie co najmniej raz w tygodniu. Do tego oczywiście jakiś bardziej okluzyjny preparat, jak mam iść na mróz albo do klimatyzacji. Czyli jak widać, nie ma złotego środka, trzeba działać kompleksowo :mrgreen: . I zarówno klimatyzacji, jak i zimna unikać jak się tylko da, choć wiem, że tu nie każdy ma taki komfort, jak ja :torba: .
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
Mitsukki
Ranga alternatywna: Mother of Rabbits

Postautor: Mitsukki » 27 lut 2017, 20:38

Ja w zimie uzywam Nutriticu LRP. Juz od 5 lat jest niezawodny :D

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Venin

Postautor: Venin » 27 lut 2017, 22:27

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Venin pisze:
I wymienili Ci bez problemu? :)

Niestety nie. Pani powiedziała, że to najpewniej ja źle przetransportowalam produkt albo niechcący upuscilam i nawet o tym nie wiem. Aha, no dobra :banan:

Aha, masakra :brzydal:
ktrzn pisze:
Venin pisze:
Dla mnie w ogóle te linery BB nie mają najdłuższej żywotności i zawsze musiałam kończyć je z Duraline.

No właśnie chyba też będę musiała zainwestować w Duraline po jakimś czasie w ostateczności, bo nic nie wskórałam w Douglasie. Pani powiedziała, że liner ma taką konsystencję i już. No więc trudno, pogodziłam się, zabrałam do domu, odetchnęłam i jakoś muszę z nim żyć :D Może faktycznie jestem uprzedzona do formuły, bo wcześniej nie miałam do czynienia z "kremowym" żelowym linerem. Ratuje go w moich oczach piękny kolor póki co.

A z innej beczki - używała któraś z Was tego serum (Norel z retinolem i witaminą C)? - https://www.douglas.pl/douglas/productbrand_899981.html?trac=pl.01sh.goo.shopping.douglas_pl_pla.pla_all.000000&wt_cc4=marin_bid&wt_cc1=&mkwid=sssdR22lj_dc&pcrid=94893473176

Na razie używam It's skin WR z adenozyną i mam w zasadzie jeszcze pół buteleczki, ale nie zaszkodzi poszukać wcześniej :D Myślałam też o It's skin z witaminą E (VE).

w kwestii eyelinera mam przeciwne doświadczenia. dla mnie są masełkowate i dobrze sie rozprowadzały :drapie:

więc albo to kwestia koloru, albo coś grzebali w formule :wtf: i dajcie proszę znać ile wam wytrzymuje, bo moje były mega trwałe i po pół roku miały konsystencję bez zarzutu (gęstego masła).
obecnie mam od nich przerwę, ale chciałam wrócić. miałam bardzo ciemny brąz i grafit, oba bez drobinek niestety nie pamiętam nazw

w kwestii drugiego pytania: używam tego serum z przerwami od ok. półtora roku, zużyłam już kilka opakowań i bardzo polecam:)

ser z it's skin używam od ~2012 roku, warstwowo, kilku. Na stronie it's skin jest nawet rozpiska jak to robić wg gęstości poszczególnych wariantów. mam ich duużo i inne stosuję na różne partie twarzy w zależności od potrzeb. Norel jest bardziej olejkowe, więc nie trzeba wykańczać it's skin żeby je stosować jakby co :)

Właśnie jeśli chodzi o te eyelinery - nie mówię, że są bardzo suche, ale jestem przyzwyczajona, że pędzelek może się w tym linerze "zatopić", a tutaj nie da rady, konsystencja stawia opór :D Może to i lepiej? Nie wiem, na razie używam i jestem zadowolona, jakby co to dokupię ten Duraline (na który czaję się już od dawna swoją drogą) :)

Ok, przekonałaś mnie, kupię to serum w najbliższym czasie :D
Sasabina pisze:
Venin pisze:zobacz cytowaną wiadomość
benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja kiedyś kupowałam w douglasie kredke Estee Lauder I pray pierwszym użyciu coś mi nie grało z ryskiem - bardzo się 'bujal' w drewienku. Przy temperowaniu okazało się że cały wkład jest połamany praktycznie co pół cm, a kredka niezdatna do użytku. Ktoś tam chyba nieźle nią podrzucal xD

I wymienili Ci bez problemu? :)
nietopesz pisze:
Dla mnie w ogóle te linery BB nie mają najdłuższej żywotności i zawsze musiałam kończyć je z Duraline.

No właśnie chyba też będę musiała zainwestować w Duraline po jakimś czasie w ostateczności, bo nic nie wskórałam w Douglasie. Pani powiedziała, że liner ma taką konsystencję i już. No więc trudno, pogodziłam się, zabrałam do domu, odetchnęłam i jakoś muszę z nim żyć :D Może faktycznie jestem uprzedzona do formuły, bo wcześniej nie miałam do czynienia z "kremowym" żelowym linerem. Ratuje go w moich oczach piękny kolor póki co.

A z innej beczki - używała któraś z Was tego serum (Norel z retinolem i witaminą C)? - https://www.douglas.pl/douglas/productbrand_899981.html?trac=pl.01sh.goo.shopping.douglas_pl_pla.pla_all.000000&wt_cc4=marin_bid&wt_cc1=&mkwid=sssdR22lj_dc&pcrid=94893473176

Na razie używam It's skin WR z adenozyną i mam w zasadzie jeszcze pół buteleczki, ale nie zaszkodzi poszukać wcześniej :D Myślałam też o It's skin z witaminą E (VE).

używam od lsitopada (?) jakoś i nie widzę zmiany ani na plus ani na minus :D ale może ja za rzadko stosuję albo moja twarz jeszcze nie odnotowuje jego genialnych efektów :niewiem: ale już zamówiłam zestaw na następną zimę :P

W sumie od serum oczekuję głównie delikatnego nawilżenia, wygładzenia i ochrony przeciwzmarszczkowej :) Ja takie naprawdę duże zmiany w wyglądzie mojej skóry zauważyłam dopiero jak zaczęłam stosować wieloetapowe oczyszczanie (naprawdę robi mi to różnicę, czy umyję twarz samym żelem, czy użyję później jeszcze pianki i płynu micelarnego), częstsze peelingi enzymatyczne + preparaty od dermatologa. Ale ja mam skórę trądzikową (i nie tylko) i to jak ona teraz wygląda to jest cud :D Tutaj zgadzam się z ktrzn, że jeden kosmetyk to czasem za mało (przynajmniej w moim przypadku), żeby diametralnie zmienić wygląd cery.

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 27 lut 2017, 23:53

Ja już w sumie dawno nie miałam BB, z tego co pamiętam to wszystkie były takie lekko suche i tępe - w porównaniu inne żelowe, które miałam, były bardziej kremowe i tłuste, takie "maślane" ;) Generalnie to jest ok, ale dość szybko twardniały i musiałam wspomagać się z Duraline (co właściwie też mi nie przeszkadza, ale za taką cenę można spodziewać się trochę więcej). Duraline jest fajny, warto mieć ;)
Przerzuciłam się na tańsze linery i nie odczuwam wielkiej różnicy, chociaż kusi mnie powrót do BB.
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
bunia

Postautor: bunia » 01 mar 2017, 15:24

Dziewczyny, planuję zakup błyszczyka English Rose od Lily Lolo - jakieś opinie, uwagi, ktoś z jakiegoś powodu odradza? ;)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 01 mar 2017, 15:54

bunia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny, planuję zakup błyszczyka English Rose od Lily Lolo - jakieś opinie, uwagi, ktoś z jakiegoś powodu odradza? ;)

ja odradzam produkty do ust lily lolo ogólnie (miałam też błyszczyk, ale w innym kolorze)
minerały i tusz są bardzo trwałe, ale produkty do ust psują się od otwarcia szybciej niż deklaruje producent. nieprzyjemny zapach pomadki pojawił się po 2 miesiącach, a błyszczyk rozwarstwił niewiele później

nie trzymam co prawda produktów do ust latami, ale mam doświadczenie z inną kolorówką marek w stronę natury (z produktów do ust miałam pomadki sante, pomadkę i różo-błyszczyk z Tata Harper, pomadkę i róż w kremie 100% pure, na pewno coś jeszcze o czym zapomniałam) i nigdy nic takiego mi się nie zdarzyło, a z lily lolo dwa razy.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2017, 15:56 przez ktrzn, łącznie zmieniany 2 razy.

oh!

Postautor: oh! » 02 mar 2017, 19:45

Dziewczyny jakiś podkład podobny formułą, kryciem i przede wszystkim kolorem do AA make up satin/filler w odcieniach 101 tylko o chociaż odrobinę lepszej trwałości? :prosi: 50 zł max

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 02 mar 2017, 21:06

Mam pytania o dwa produkty Inglota.
Mial moze ktos ten korektor pod oczy z Inglota?
https://inglot.pl/korektory/153-korektor-pod-oczy

Fajny czy nie? Moze ktos zna inny dobry korektor pod oczy tak do max 40-50zl? Zeby mial jasny kolor.

Baza pod podklad z inglota.
https://inglot.pl/bazy/465-korygujaca-baza-pod-makijaz-hd
Chodzi mi konkretnie o zolta.
Fajna jest? Na razie wydaje mi sie idealna. Matujaca i korygujaca zaczerwienienia. Jest tez zolta. Mial ja moze ktos?

dunia

Postautor: dunia » 05 mar 2017, 9:52

Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Fajny czy nie? Moze ktos zna inny dobry korektor pod oczy tak do max 40-50zl? Zeby mial jasny kolor.

Fajna jest? Na razie wydaje mi sie idealna. Matujaca i korygujaca zaczerwienienia. Jest tez zolta. Mial ja moze ktos?

ja miałam tą żółtą bazę, zużywam bo żal mi wyrzucać, ale niestety niezbyt spełnia swoją funkcję :(

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 05 mar 2017, 12:18

dunia pisze:zobacz cytowaną wiadomość

ja miałam tą żółtą bazę, zużywam bo żal mi wyrzucać, ale niestety niezbyt spełnia swoją funkcję :(

Kuede szkoda. A co konkretnie jest z nia nie tak?

dunia

Postautor: dunia » 05 mar 2017, 14:01

w porównaniu z innymi bazami jakich używałam (np. The Porefessional, NYX Pore Filler czy ta silikonowa od Smashboxa) nie matuje. może to z korygowaniem zaczerwień to prawda, wyrównuje koloryt ale kompletnie nie matuje. używam jej tylko w dni, w które wiem że nie będę do wieczora poza domem. cerę mam mieszaną w stronę tłustej.

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 05 mar 2017, 14:34

w porównaniu z innymi bazami jakich używałam (np. The Porefessional, NYX Pore Filler czy ta silikonowa od Smashboxa) nie matuje. może to z korygowaniem zaczerwień to prawda, wyrównuje koloryt ale kompletnie nie matuje. używam jej tylko w dni, w które wiem że nie będę do wieczora poza domem. cerę mam mieszaną w stronę tłustej.

Rozumiem. Mi w sumie bardziej zalezy na korygowaniu zaczerwień. Moze uda mi sie zdobyc probke jakos

Awatar użytkownika
gałganica

Postautor: gałganica » 05 mar 2017, 18:54

Szukam podkładu albo kremu bb, whatever...

Mam cerę mieszana, tłusta w strefie T, normalna na reszcie twarzy ALE stosuje kuracje kwasowa i porobiło mi się mnóstwo suchych skórek. Polecicie coś dobrego? Nie szukam Photoshopa w butelce, krycie może być średnie, ważne żeby jako tako wyrównać koloryt i te suche skórki tak się nie wybijaly. Pomożecie? :prosi:

dunia

Postautor: dunia » 05 mar 2017, 19:37

Rozumiem. Mi w sumie bardziej zalezy na korygowaniu zaczerwień. Moze uda mi sie zdobyc probke jakos

w Inglocie bez problemu Ci dadzą :)

Wróć do „Moda i Uroda”