Bliżej Natury czyli nasze kosmetyki naturalne, oleje, półprodukty i inne skarby natury

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Bliżej Natury czyli nasze kosmetyki naturalne, oleje, półprodukty i inne skarby natury

Postautor: Kumiho » 11 lip 2016, 11:50

Temat dla wszystkich miłośniczek kosmetyków naturalnych. Zapraszam do dyskusji!
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Bananalama

Re: Bliżej Natury czyli nasze kosmetyki naturalne, oleje, półprodukty i inne skarby natury

Postautor: Bananalama » 11 lip 2016, 13:40

do suchych włosów bardzo polecam olej palmowy. Stosowałam jakiś czas, wspaniały kosmetyk :)
[url="http://rymu-naszego-powszedniego.blogspot.com"]Blog z wierszykami[/url]

Awatar użytkownika
sziket

Re: Bliżej Natury czyli nasze kosmetyki naturalne, oleje, półprodukty i inne skarby natury

Postautor: sziket » 11 lip 2016, 14:41

Ja jestem tak "w połowie" fanką kosmetyków naturalnych - używam głównie olei do włosów / ciała. Przy twarzy majstrowałam jakiś czas temu, stosowałam i zachwalany olej arganowy i jakieś inne, typu makadamia, kokosowy i generalnie nie jest to mój typ pielęgnacji, paszcza o wiele lepiej reaguje na dermokosmetyki. Ale włosy ok, średnio co dwa tygodnie nakładam jakiś olej.
Masikura.

Awatar użytkownika
Bananalama

Postautor: Bananalama » 11 lip 2016, 15:19

właśnie mam tak samo jak sziket. Nie mogę na twarz nakładać olejków. Zaraz mam pryszcze :P.
[url="http://rymu-naszego-powszedniego.blogspot.com"]Blog z wierszykami[/url]

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 11 lip 2016, 15:24

Bananalama pisze:zobacz cytowaną wiadomość
właśnie mam tak samo jak sziket. Nie mogę na twarz nakładać olejków. Zaraz mam pryszcze :P.

Ja mam pryszcze, plus suchą, łuszczącą się skórę na kościach policzkowych (takie cuda to głównie po arganowym, myślałam, że trupem padnę, gdy wylazło mi to w środku zimy). Tak naprawdę ogarnęłam paszczę przy pomocy emulsji do mycia Cetaphil; z kremami nadal eksperymentuję.
Masikura.

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 11 lip 2016, 16:35

Cześć :)
Mam skórę bardzo suchą, alergiczną, atopową (chociaż od pół roku spokój :roll: ), z racji czego od małego używałam oliwki do ciała, natomiast od 5 lat używam olejków do twarzy i nie wyobrażam już sobie, by mogło być inaczej. Do mycia też olejek (Isana, świetny skład i cena), po myciu olejek (zimą jeszcze balsam) :D jedynie do włosów nie znalazłam nic dobrego, wszystkie mi przeciążają i robią jeszcze większy przyliz niż zazwyczaj :roll:
Przerzuciłam się, bo większość drogeryjnych i perfumowanych rzeczy mnie uczula (Dove, Nivea, Garniere), staram się ogólnie unikać wielkich koncernów, uważam że jest dużo świetnych polskich produktów, takich wyszukuję, no i oczywiście wydaję kasę na stronach typu BU lub takich z rosyjskimi kosmetykami :roll:
Ostatnio bardzo podpasował mi do twarzy olej ze słodkich migdałów, do demakijażu używam kokosowego.

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 11 lip 2016, 16:40

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Bananalama pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja mam pryszcze, plus suchą, łuszczącą się skórę na kościach policzkowych (takie cuda to głównie po arganowym, myślałam, że trupem padnę, gdy wylazło mi to w środku zimy). Tak naprawdę ogarnęłam paszczę przy pomocy emulsji do mycia Cetaphil; z kremami nadal eksperymentuję.

Ja arganowego w ogóle nie używam, kompletnie się u mnie nie sprawdza. Może spróbuj oleju z ogórecznika, on łagodzi podrażnienia, stany zapalne, jest korzystny przy cerze z różnymi wypryskami, zmianami itp. Ja stosowałam go, gdy AZS się nasilało, mogę polecić. Oczywiście na to jakiś krem (ja używam Emolium, ale one są zbyt tłuste dla większości osób).

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 11 lip 2016, 16:47

Ogórecznik powiadasz? Pewnie spróbuję, chociaż ostatnio dostrzegłam światełko w tunelu, jeśli chodzi o kremy - fajnie reaguję na Tołpę.
Masikura.

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 11 lip 2016, 17:05

A ja szukam jakiegoś masełka masełka fajnego do ciała i Nisiax polecała to z Purite :mrgreen: http://shop.purite.pl/category/masla-?horizontal Znacie? Lubicie?
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 11 lip 2016, 17:19

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ogórecznik powiadasz? Pewnie spróbuję, chociaż ostatnio dostrzegłam światełko w tunelu, jeśli chodzi o kremy - fajnie reaguję na Tołpę.

Ciężko doradzać nie znając dobrze skóry, ale poczytaj o tym olejku, jest bogaty, taki treściwy, no i według mnie łagodzi podrażnienia - ale czy u Ciebie tez się sprawdzi :?: Swego czasu nawet go łykałam, gdy miałam zaostrzenie AZS.
Ja sama doszłam do swojej aktualnej pielęgnacji, po latach wpadek i wysypek :roll:

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 11 lip 2016, 17:58

A olejek jojoba? :)

Awatar użytkownika
Venin

Postautor: Venin » 11 lip 2016, 20:55

Wątek dla mnie :D

Moje ulubione produkty:

- olej z pestek truskawek jako serum na noc (również pod retinoid)
- olej marula (pod oczy, na rzęsy i brwi)
- olej tamanu (do glinek)
- olejek z drzewa herbacianego (również do glinek, razem z tamanu)
- czarna glinka z morza martwego ze srebrem (CUDO, oczyszcza, ale nie podrażnia, niweluje u mnie zaczerwienia, skóra jest promienna, zmiany uspokojone)
- zielona glinka syberyjska (działanie w zasadzie identyczne jak czarnej)
- hydrolat z róży damasceńskiej (stosuję po umyciu twarzy, pod krem, spryskuję glinki, w tym momencie mam ten z firmy Make Me Bio)
- ekstrakt z owoców truskawki (w formie maseczki z wodą, świetnie nawilża)
- maski algowe (moją ukochaną trójalgową z mazideł, której ostatnio nie mogę dostać zastąpiła maska Nacomi z rumiankiem. Skóra jest napięta, wygładzona, pory zwężone, algi to u mnie podstawa)
- peeling enzymatyczny z owoców tropikalnych z e-naturalne (kiedy mam na twarzy coś, czego nie chcę roznieść, a potrzebuję oczyszczenia, odblokowania porów)
- peeling z pestek truskawek ze Zrób Sobie Krem (wystarczy dodać trochę do żelu do mycia twarzy, czy zmieszać z olejkiem, hydrolatem, kwasem hialuronowym)
- emulsja różana i szałwiowa Martina Gebhart (obie super, jednak dla cer mieszanych na wiosnę/lato lepiej sprawdzi się szałwia, a na zimę i jesień róża)

Zapomniałam napisać kilka słów o mojej cerze: mieszana, trądzikowa, czasem przesuszona, gdzieniegdzie przetłuszczająca się, z zaskórnikami, zaczerwienieniami, wągrami, rozszerzonymi porami. Jednym zdaniem: tragiczna cera wersja ekskluzif :D Tzn. gdy nie stosuję żadnych kosmetyków, rzecz jasna.

Zapomniałam o czterech, fenomenalnych kosmetykach!

- żel fito oczyszczający dla skóry tłustej i mieszanej Planeta Organica (świetnie oczyszcza, nawet aż za świetnie, nie polecam bardzo suchym cerom i radzę też przestudiować dobrze skład, bo ma dużo ziołowych ekstraktów, które mogą uczulać)
- pianka do mycia twarzy nawilżająca Ecolab (genialna do porannego umycia twarzy, do zmywania makijażu nada się jako etap drugi po czymś mocniejszym. moja cera jest nawilżona, odświeżona i uspokojona, kocham ją)
- woda Uriage
- olejek do ciała Jaśmin indyjski z Orientany (cudowny, pięknie pachnie i nawilża skórę, wystarczy wetrzeć niewielką ilość w mokre ciało po kąpieli. polecam osobom, które nie lubią balsamów i uczucia klejenia się do wszystkiego)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2016, 18:18 przez Venin, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 11 lip 2016, 22:27

amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość
A ja szukam jakiegoś masełka masełka fajnego do ciała i Nisiax polecała to z Purite :mrgreen: http://shop.purite.pl/category/masla-?horizontal Znacie? Lubicie?

Chcesz 80% masła w maśle? :mrgreen:
A poważnie cena dla mnie za wysoka jak na smarowidło. Ostatnio używam takiego, zakupionego w SuperPharm, za ok 15 zł (często w promocji): http://cosmepick.com/83-thickbox_defaul ... azylia.jpg
Zapach obłędny (mam z marakują) i skład całkiem dobry, jak na drogeryjny produkt. Nada się na wiosnę-lato, bo nie jest bardzo gęste.
Polecam też bardziej treściwe masła ze Starej Mydlarni:
http://www.mydla.pl/uploads/cat_icons/cat_icons4120.jpg
http://nokautimg3.pl/p-ba-46-ba462c3e17 ... 250-ml.jpg
Droższe trochę (do 30 zł), ale mają fajne składy, ładnie pachną, no i dobrze nawilżają skórę, na dłużej.
Jeszcze balsamy z Tołpy są porządne, też bardziej gęste (dostępne w Biedronce).

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 12 lip 2016, 9:45

enaa pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Chcesz 80% masła w maśle? :mrgreen:
A poważnie cena dla mnie za wysoka jak na smarowidło. Ostatnio używam takiego, zakupionego w SuperPharm, za ok 15 zł (często w promocji): http://cosmepick.com/83-thickbox_defaul ... azylia.jpg
Zapach obłędny (mam z marakują) i skład całkiem dobry, jak na drogeryjny produkt. Nada się na wiosnę-lato, bo nie jest bardzo gęste.
Polecam też bardziej treściwe masła ze Starej Mydlarni:
http://www.mydla.pl/uploads/cat_icons/cat_icons4120.jpg
http://nokautimg3.pl/p-ba-46-ba462c3e17 ... 250-ml.jpg
Droższe trochę (do 30 zł), ale mają fajne składy, ładnie pachną, no i dobrze nawilżają skórę, na dłużej.
Jeszcze balsamy z Tołpy są porządne, też bardziej gęste (dostępne w Biedronce).

Właśnie dlatego zastanawiałam się nad masełkiem z Purite :mrgreen: (ponoć bardzo tłuste jest :"D)
Do superpfarm nie mam dojscia wiec odpada, ale przypomniałaś mi o Starej mydlarni, ale zastanawiam się tez znowu nad Organique (miałam już te pachnace balsamy na wage i były super tylko mało wydajne, ale miałam tylko 100 g teraz myslałam o 200 g). Tołpę z biedronki miałam, ale zapach na noc nie dla mnie :D Na dzien ok, ale na noc dusiło mnie :D

Kusicie też tym kremem pod oczy Martina Gebhardt :D

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 12 lip 2016, 10:10

@Venin, ciekawe, że po olejkach wiedziałam jaką masz cerę, potem dopiero doczytałam na dole :D
Również jestem zainetersowana tym kremem różanym, czy on do skóry bardzo suchej też się nada?

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 12 lip 2016, 11:27

Kobietki, czy któraś stosowała może krem odżywczy, albo to nowe serum wygładzające z resibo?

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 12 lip 2016, 12:42

Hermiona pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kobietki, czy któraś stosowała może krem odżywczy, albo to nowe serum wygładzające z resibo?

Też jestem ciekawa, bo opinie mają świetne :D

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 12 lip 2016, 12:44

Napisałam do koleżanki, która używa serum i pisze, że jest rewelacyjne, że faktycznie rozprostowało zmarszczki i że twarz ogólnie wygląda po paru-parunastu dniach używania serum znacznie lepiej niż przed. Szczerze mówiąc, to ciężko mi uwierzyć w takie cuda, ale chyba skuszę się i przetestuję na sobie. Niestety z ich kremu pod oczy nie byłam raczej zadowolona :(

Antonett

Postautor: Antonett » 12 lip 2016, 12:45

A gąbeczki konjac? Któraś używa? Ja stoję właśnie przed wyborem i się tak zastanawiam czy w ogóle warto?

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 12 lip 2016, 12:49

Napisałam do koleżanki, która używa serum i pisze, że jest rewelacyjne, że faktycznie rozprostowało zmarszczki i że twarz ogólnie wygląda po paru-parunastu dniach używania serum znacznie lepiej niż przed. Szczerze mówiąc, to ciężko mi uwierzyć w takie cuda, ale chyba skuszę się i przetestuję na sobie. Niestety z ich kremu pod oczy nie byłam raczej zadowolona :(

Mnie zastanowiła recenzja Karoliny Baszak, która mówiła, ze serum jest świetne, nie odbiega od tych wysokopółkowych, a ona już kilka drogich miała, wiec tak zaczełam się zastanawiać nad tym produktem :)

Wróć do „Moda i Uroda”