Re: Analiza kolorystyczna

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Re: Analiza kolorystyczna

Postautor: Kumiho » 05 sty 2018, 13:34

Ponieważ przyszły już moje wyprzedażowe zakupy z Sephory i wszystkim się wymaziałam i wysłoczowałam przychodzę z rekomendacją:

Ciepłe wiosny, obadajcie pomadkę Nars Audacious w kolorze Juliette i róż Becca Apricot Blossom (paletka sunchaser) i kredkę do ust Marc Jacobs (P)outliner w kolorze Honey(bun).

D698A635-969C-45EE-B487-7F00D5D15D11.jpeg
D698A635-969C-45EE-B487-7F00D5D15D11.jpeg (59.48 KiB) Przejrzano 965 razy

6B4437E7-E782-4AE9-8F4D-FC66A4471A37.jpeg
6B4437E7-E782-4AE9-8F4D-FC66A4471A37.jpeg (48.02 KiB) Przejrzano 965 razy
Ostatnio zmieniony 05 sty 2018, 13:42 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 18 sty 2018, 19:17

Myślicie, że warto zapłacić za analizę kolorystyczną? Dużo się u Was zmieniło, po poznaniu swojego typu? Samej ciężko mi określić typ, nie jest dość jednoznaczny. :niewiem:

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 18 sty 2018, 19:45

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Myślicie, że warto zapłacić za analizę kolorystyczną? Dużo się u Was zmieniło, po poznaniu swojego typu? Samej ciężko mi określić typ, nie jest dość jednoznaczny. :niewiem:

myślę, że tak, łatwiej na zakupach ze świadomością co służy, a co nie - eliminacja ciuchów przebiega dużo szybciej
Insta
Blog podróżniczy Wilno: Plac Ratuszowy, kuchnia i spacer po centrum
Piekę słodkie Sernik cioci Joli

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 18 sty 2018, 19:46

Ciężkie pytanie, głownie ze względu na trudność w znalezieniu kogoś, kto rzeczywiście te analizę dobrze zrobi.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 18 sty 2018, 19:53

A jest sens robienie analizy kolorystycznej online? Niektóre stylistki dają taką opcje

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 18 sty 2018, 20:08

A jest sens robienie analizy kolorystycznej online? Niektóre stylistki dają taką opcje

jestem sceptyczna, jak już płacić, to moim zdaniem tylko za tradycyjną, solidną
Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 19 sty 2018, 2:14

:pies:

moim zdaniem online kompletnie nie warto, a stacjonarnie - to zalezy. Sledze blogi zagranicznych kolorystek, ktore maja za soba setki, jak nie tysiace analiz. niektore sa prekursorkami podzialu na 12 typow. niezmiennie jestem w szoku ile potrafia, jakie maja oko do kolorow i ze pasuja mi rzeczy z ich polecenia, ktore nigdy bym o to nie podejrzewala.

niestety z polskich jedyna stylistka na ktora trafilam, ktora sie nie miota jest Aleksandra Fratczak-Bis. Inne czasami trzaskaja takimi farmazonami, ze moim zdaniem my tutaj z SALIX ogarniamy to lepiej :hahaha: wiec placenie im za cokolwiek to w ogole jakis kosmos

a czy sie zmienilo. troche tak. na pewno mam mniej potrzeb ubraniowych. o ile nie mam parcia zeby absolutnie wszystko miec w kolorze swojej palety, o tyle czesto kupujac np. cos kobaltowego szukam, porownuje czy ten kolor nie jest jednak za ostry itd.
najwiecej paradoksalnie zmienilo mi to w makijazu. paradoksalnie, bo jestem chlodnym typem, a od wielu lat uzywalam tylko chlodnych cieni. dzieki analizie odkrylam wiele kolorow, ktorych wczesniej nie uzywalam, kolorowe makijaze nawet w nierozwazanych dotad kolorach nie daja efektu Kleczkowskiej. przekonalam sie tez do ciemniejszych niz wczesniej rozy i szminek

ale w sumie dopiero z analiza wg Kibbe nabralo to spojnosci

mysle tez ze na spotkaniu z dobra kolorystka zyska glownie osoba, ktora rozumie analize kolorytyczna calosciowo tylko potrzebuje oka do roztrzygniecia ktora pora roku wlasciwie jest. kluczowe jest czy naprawde jak pojdzie potem na zakupy bedzie umial odroznic np. chromatycznosc dosc podobnych kolorow. watpie zeby na jednorazowej konsultacji dalo sie tego nauczyc

jules

Postautor: jules » 19 sty 2018, 10:59

słyszałyście o Annie Łazarskiej? Znalazłam ją kiedyś przeglądając 12blueprints. Dziewczyna robi analizy w Łodzi bodajże.
https://12blueprints.com/introducing-colour-analyst-anna-lazarska-poland/
http://theperfectmoodboard.pl/

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 19 sty 2018, 11:03

jules pisze:zobacz cytowaną wiadomość
słyszałyście o Annie Łazarskiej? Znalazłam ją kiedyś przeglądając 12blueprints. Dziewczyna robi analizy w Łodzi bodajże.
https://12blueprints.com/introducing-colour-analyst-anna-lazarska-poland/
http://theperfectmoodboard.pl/

pierwsze słyszę :brzydal:

Awatar użytkownika
dredkot

Postautor: dredkot » 30 sty 2018, 11:52

Dziś odkryłam że wszystkie wpisy u arsenicmakeup o analizie zniknęły a chciałam sobie coś sprawdzić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 30 sty 2018, 12:47

dredkot pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziś odkryłam że wszystkie wpisy u arsenicmakeup o analizie zniknęły a chciałam sobie coś sprawdzić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

moim zdaniem bardzo słusznie, bo średnio się na tym znała, a blog sam w sobie zły nie jest
bycie ''licencjonowaną kolorystką'' jej nie pomogło. ''analizowanie kobiet na ulicy'' i branie kasy w jej przypadku to moim zdaniem jakiś żart. dziewczyny siedzące po forach lepiej czują i rozumieją temat
Ostatnio zmieniony 30 sty 2018, 12:48 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 15 maja 2018, 11:57

a czytała, któraś z Was książki Aleksandry Frątczak-Biś?
zastanawiam się, czy nie kupić, i nie wiem czy warto, zwłaszcza tą o ubieraniu się do pracy

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 maja 2018, 13:16

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
zastanawiam się, czy nie kupić, i nie wiem czy warto, zwłaszcza tą o ubieraniu się do pracy

mam Ubierz się w kolor. Fajna, przejrzysta, z przykładami. Taka do połknięcia w 2 wieczory ;) Nie jest może nie wiadomo jak szczegółowa, ale na początek raczej przydatna i pomocna.
Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 15 maja 2018, 16:38

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
a też mam tylko analizę i nie żałuję zakupu

czy pomocna i przydatna to juz chyba zależy do czego. jak ktos w ogóle nie czuje tematu to moim zdaniem tylko mu namiesza i odniesie wrażenie że typy kolorystyczne to jednak rozpoznaje się tez po kolorach oczu i włosów

a w kwestii tej drugiej to nie wiem, sama jestem ciekawa czy jest tam cos sensownego czy stylówki jak Tiny i Przyjaciółki.
jakos szczególnie mnie nie ciągnie bo lofciam analize Kibbe :serce: :love:
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 16:39 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 16 maja 2018, 15:53

Nie wiem co mi się ostatnio odmieniło, ale ciągnie mnie znowu w kierunku ciepłej jesieni... przeglądałam ostatnio swój folder ze zdjęciami z kolorami przy twarzy i chyba muszę powtórzyć te testy, bo teraz skłaniałabym się jednak w kierunku ciepłej jesieni :brzydal: jestem na pewno albo TA albo TS, więc "kryzysu kolorystycznego" te wątpliwości u mnie żadnego nie spowodowały, tak się tylko dzielę :brzydal:

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 16 maja 2018, 18:51

a ja wciąż nie mogę sie zdecydować kim jestem
no stoję kolo lata i wiosny ... ale gdzie mi bliżej :( ??

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 16 maja 2018, 20:52

Zazdroszczę wam że wiecie jaki macie typ. Ja krąże po necie i wiem tylke ze chyba jednek jestem ciepła :brzydal:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 16 maja 2018, 21:10

Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Zazdroszczę wam że wiecie jaki macie typ. Ja krąże po necie i wiem tylke ze chyba jednek jestem ciepła :brzydal:

no to ja wiesz że nie jesteś chłodna i jednocześnie nie ma jakiś ciemnych opraw oczu, takiego wyrazistego kontrastu to celuj w soft autumn i soft spring, przejrzyj palety, pomierz może to coś rozjaśni :) bez przymiarek ogólnie ciężko

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 16 maja 2018, 21:42

Po przeczytaniu wszystkich analiz kolorystycznych na blogu ubierajsieklasycznie.pl juz nie wiem do końca czy jestem ciepła :facepalm: :brzydal:

Mam dylemat pomiedzy intensywną zimą a prawdziwą wiosną :drapie:
https://ubierajsieklasycznie.pl/prawdziwa-ciepla-wiosna/
https://ubierajsieklasycznie.pl/analiza-kolorystyczna-intensywna-zima/

Głównie dlatego ze w wymienionych kolorach dla tych typów są moje kolory, czyli ciemny niebieski, czerwień i fiolet. Wydaje mi sie jednak ze lepiej mi w tych kolorach co są przypisane tam zimie.

Cerę na pierwszy rzut oka mam jasną, niby chłodną na pierwszy rzut oka, ale podkłady muszą być w żółtej tonacji. Poza tym ja się nie opalam tylko spalam na raka, potem czerwień schodzi i znów jestem blada. Ewentualnie po całym lecie widać bardzo bardzo lekkie muśnięcie słońcem.

Oczy mam zielone coś takiego https://www.google.pl/search?biw=1280&bih=590&tbm=isch&sa=1&ei=D4T8WtnaLovawQKxu7PwBg&q=zielone+oczy&oq=zielone+oc&gs_l=img.1.0.0l10.424530.427133.0.428730.17.12.0.2.2.0.259.1271.4j4j2.10.0....0...1c.1.64.img..6.11.1201.0..0i67k1j35i39k1.0.fcyxeA_cKeA#imgrc=D5u7VtfLTKwuqM:

Włosy mam naturalnie mysie, ale one naturalne nie byly od paru lat juz, więc się nie liczy :brzydal:
Najlepiej czuję się jako szatynka. W bardzo ciemnych włosach mi źle. Obecnie mam włosy "ciepłe" na pograniczu brązu, blondu i rudości :] Trochę średnio się w nich czuje i naoewno bedzie zmiana na troche bardziej ciemniejsze, i czuję ze w tych wyglądam "za ciepło". Znów jakiś mocny chłodny też raczej nie dla mnie.

Rzęsy i brwi mam w kolorze mysim.

Marznę na fiolet. Jestem wręcz sina. W książce do makijażu kiedyś czytałam ze jak ktoś marznie na fiolet to chłodny, a na czerwono to ciepły :D

Jeśli chodzi o biżuterię to nie widzę różnicy czy mi lepiej w złocie czy srebrze,

Ja już zgupiałam :torba:

To na co byście bardziej stawiały?

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 16 maja 2018, 21:44

Ubierajsieklasycznie to moim skromnym zdaniem kiepskie źródło :torba:

Jak pisać NA SZARO?

Wróć do „Moda i Uroda”