Re: Analiza kolorystyczna

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 31 sty 2017, 11:51

Lucy Camden pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
A ja sobie tak myśle, ze życie jest za krotkie żeby trzymac sie jednego koloru włosow, tylko pasujacych kolorow w makijazu i ubiorze. Niedawno kupiłam czerwona pomadke, w domu okazalo sie, ze kolor jest oczywiście inny niż w drogerii. Nie wygladam w niej ładnie, raczej jak alien, ale chyba beda ja nosic na wiosne do leciutko pomalowanych rzes i kucuka bo ten dziwaczny look nawet mi sie podoba. Zawsze to coś innego. BTW tez tak macie, ze wiosna nie lubicie rozświetlacza?

Ale tu nie chodzi o ograniczanie się do kilku kolorów tylko o wybór odcienia i nasycenia podkreślającego (a nie przekreślającego) urodę. Uczymy siè być na tyle wyczulonym, by zamiast czerwonej pomadki, w której wygląda się dziwnie kupuć taką czerwoną pomadkę, w której wygląda się dobrze.

Nie musisz mi tlumaczyć. Chodzi mi o to, zeby czasem pojsc na przekor, bo nie musi byc ładnie, spojnie, podkreślająco, ale ciekawie, albo dziwnie.

Co kto lubi - przecież znalezienie swojego typu to nie wyrok :) Ja wolę urodę podkreślać, a dziwnie to pewnie wyglądam łażąc po tym nieszczęśliwym kraju w niebieskich trampkach, morskiej bluzie i fioletowej torebce :brzydal:
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Proste ciasto korzenne

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 31 sty 2017, 11:53

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
A ja sobie tak myśle, ze życie jest za krotkie żeby trzymac sie jednego koloru włosow, tylko pasujacych kolorow w makijazu i ubiorze. Niedawno kupiłam czerwona pomadke, w domu okazalo sie, ze kolor jest oczywiście inny niż w drogerii. Nie wygladam w niej ładnie, raczej jak alien, ale chyba beda ja nosic na wiosne do leciutko pomalowanych rzes i kucuka bo ten dziwaczny look nawet mi sie podoba. Zawsze to coś innego. BTW tez tak macie, ze wiosna nie lubicie rozświetlacza?

jak ja nie lubię argumentu z krótkiego życia :wisi:

no bo jasne, życie jest za krótkie żeby nie robić rzeczy na które ma się ochotę, a które nie krzywdzą. A makijaż, ubrania to zawsze zabawa.i tak jak pisałam że ktoś może lubi taki a taki efekt, a Hadilan, że może lubić efekt neonowych kolorów i to niekoniecznie świadczy o tym, że jest konkretnym typem. Tylko co ma jedno do drugiego? To po prostu preferencja tak jak to jak ktoś je, spędza czas i co posiada.

nie jestem weganką i raczej nigdy nie będę. tak samo nie jestem fit i nie jem "czysto". ale Twoja wypowiedź na maksa mi się skojarzyła z komentarzami w stylu "szkoda życia" żeby sobie odmawiać jajecznicy, kebaba albo nutelli, których na maksa nie trawię mimo, że mnie nie dotyczą :brzydal:

No to zle mnie zrozumiałas.

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 31 sty 2017, 11:57

Też tak uważam, czasem "dziwny" look w połączeniu z przemyślaną stylizacją robi naprawdę niezłe wrażenie ;)
Za rozświetlaczami jakoś w ogóle nie przepadam, także tego.... ;)
Masikura.

Ali

Re: Re: Analiza kolorystyczna

Postautor: Ali » 31 sty 2017, 17:40

A jakim typem jest Doncze? :D

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 31 sty 2017, 18:30

A mam pytanie, jak oceniać kolor włosów? Bo jako dziecko byłam jasną jasną blondynką, z czasem włosy zrobiły się ciemniejsze.

edit
Zanalizowałam się :D Zgaszone lato jak nic :cool:
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, 19:18 przez amelj, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Ali

Postautor: Ali » 03 lut 2017, 15:40

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 lut 2017, 16:01

ja bym powiedziała, że ciepła. ale swatche nie raz mnie zawiodły :brzydal:

Ali

Postautor: Ali » 03 lut 2017, 16:04

w sumie to na każdym zdjęciu jest trochę inna :brzydal:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 lut 2017, 16:10

Ali pisze:zobacz cytowaną wiadomość

jasne, ja tak z doświadczenia - chłodne czerwienie mają tendencję na co którymś zdjęciu wypaść różowawo. ten revlon ma moim zdaniem szanse na bycie góra neutralną czerwienią jak np. MAC russian red, co na chłodnym typie nie będzie wyglądać dobrze

warto też brać pod uwagę, że to jak wygląda szminka może determinować twarz, usta, a nie tylko kolorystyka. szukasz jakiejś czerwieni? jesteś chłodnym latem/zimą?

Ali

Postautor: Ali » 03 lut 2017, 16:23

jasne, ja tak z doświadczenia - chłodne czerwienie mają tendencję na co którymś zdjęciu wypaść różowawo. ten revlon ma moim zdaniem szanse na bycie góra neutralną czerwienią jak np. MAC russian red, co na chłodnym typie nie będzie wyglądać dobrze

warto też brać pod uwagę, że to jak wygląda szminka może determinować twarz, usta, a nie tylko kolorystyka. szukasz jakiejś czerwieni? jesteś chłodnym latem/zimą?

chyba latem, zgaszonym, szukam czerwieni, na pewno matowej, bo nie przepadam za błyszczącymi ustami. Całkiem dobrze (na ile pamiętam, bo to było 4 lata temu około) było w czerwieni manhattanu, niestety nie znazlałam swatcha.

jak dla mnie ten revlon ma takie pomarańczowe podtony

ten drugi odcień jest piękny :love:
https://www.google.pl/search?q=manhattan+pomadka+matowa&biw=1280&bih=614&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwix0amSnfTRAhUDtxQKHdjDAhoQ_AUIBigB#tbm=isch&q=russian+red+mac&imgrc=suuzBm3SBgVrOM:

ale z tego co widzę, na innych zdjęciach wychodzi całkiem inaczej

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 lut 2017, 16:28

chyba latem, zgaszonym, szukam czerwieni, na pewno matowej, bo nie przepadam za błyszczącymi ustami. Całkiem dobrze (na ile pamiętam, bo to było 4 lata temu około) było w czerwieni manhattanu, niestety nie znazlałam swatcha.

https://www.google.pl/search?q=manhattan+pomadka+matowa&biw=1280&bih=614&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwix0amSnfTRAhUDtxQKHdjDAhoQ_AUIBigB#tbm=isch&q=russian+red+mac&imgrc=suuzBm3SBgVrOM:

to że wolisz mat może wynikać z faktu, że jesteś latem :>

myślę, że idealny odcień najprędzej uzyskasz mieszając np. w małym słoiczku dwa kolory, matowe produkty z nyxa fajnie się mieszają:) na zasadzie odrobinę jasnego chłodnego różu do typowej czerwieni (nie musi byc mega chłodna)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2017, 16:29 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Ali

Postautor: Ali » 03 lut 2017, 16:46

to że wolisz mat może wynikać z faktu, że jesteś latem :>

myślę, że idealny odcień najprędzej uzyskasz mieszając np. w małym słoiczku dwa kolory, matowe produkty z nyxa fajnie się mieszają:) na zasadzie odrobinę jasnego chłodnego różu do typowej czerwieni (nie musi byc mega chłodna)

oo, ciekawe :D

dzięki, spróbuję :roza:

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 03 lut 2017, 18:10

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja sama nie wiem jaki mam typ urody :brzydal:
Makijazystka (a babka sie raczej zna) mi kiedys powiedziala ze jestem klasyczna pania zima. Ale mi cos nie pasi :drapie:
Cere mam bardzo jasna, zolta, ale tez nie za bardzo. Opalam sie raczej na buraka. Zwlaszcza pierwsze promienie. Idealny kolor to LW200 z AMC inglota.
Oczy mam tzw. kocie, zielone.
Wlosy. Najlepiej wygladam w farbowanej ciemnej czekoladzie, ale moj naturalny kolor jest dziwny :brzydal: Duzo zalezy od swiatla i od pory roku. W lecie to bym powiedziala ze jest to ciemny blond/mysi, ale jak slonce na nie przyswieci to miedziane. W zimie raczej ciemnieją. W ogole naturalny odrost wlosa mam znacznie ciemniejszy niz naturalny kolor na dlugosci.

Jesli chodzi o kolory w jakich ladnie wygladam to jest to jest to fiolet i niebieski.
Pomoze mi ktos odgadnac ta zagadkę? :brzydal:

Hmmmm.... a poczytaj sobie o Głębokiej/Ciemnej Zimie i Głębokiej/Ciemnej Jesieni, bo to chyba siostrzane typy :drapie:

mysi blond => to mi nijak do głębokiej jesieni i zimy nie pasuje, dlatego że w tym typach chodzi głównie o kontrast i bardzo mocne nasycenie kolorów. Jak masz miedziany poblask, wskazuje to raczej na ciepły typ, ale bardziej zgaszony. Najlepiej otwórz szafę i przejrzyj ciuchy - jeżeli miałabyś być typem głębokim, będą Ci pasować kolory mocne, nawet jaskrawe. Jeżeli jesteś delikatniejszym typem, przytłumią Cię i to ubrania będą Cię nosić, nie Ty ubrania.

A no właśnie do tego jedynego rodzaju zimy pasuje jak najbardziej :ok: .

Szykuję się do zrobienia sobie porządnej analizy kolorystycznej i dla wsparcia wysłałam ten test do kilku znajomych, którzy znają mnie od lat i regularnie widują bez makijażu -> http://www.truth-is-beauty.com/color-analysis-quiz.html i dostałam już trzy odpowiedzi zwrotne, wszystkie trzy z "deep winter" :torba: . W związku z tym od paru dni czytam na polecanych tu blogach o tym typie i on może mieć niższy kontrast, niż siostrzane + mysie włosy + wyraźne żółte tony w cerze. Do tego nie wygląda tak dobrze w neonach i generalnie nasycenie jego kolorów jest zgaszone domieszką sadzy, jak to któryś artykuł pięknie ujął :D.

Z moją mikrą oprawą oczu pozostaję nieprzekonana do jakiegokolwiek wyrazistego typu. Chyba że można polegać tylko na kontraście tęczówki i ust :brzydal: .

Stacja fotograficzna przygotowana, sterty ciuchów, szmatek i papierów w rożnych odcieniach także. Plus paleta szminek. Jutro będę robić zdjęcia. Jeśli znajdę jakieś wyraźne zależności, może coś tu wrzucę :kot: .
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 lut 2017, 18:31

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Hmmmm.... a poczytaj sobie o Głębokiej/Ciemnej Zimie i Głębokiej/Ciemnej Jesieni, bo to chyba siostrzane typy :drapie:

mysi blond => to mi nijak do głębokiej jesieni i zimy nie pasuje, dlatego że w tym typach chodzi głównie o kontrast i bardzo mocne nasycenie kolorów. Jak masz miedziany poblask, wskazuje to raczej na ciepły typ, ale bardziej zgaszony. Najlepiej otwórz szafę i przejrzyj ciuchy - jeżeli miałabyś być typem głębokim, będą Ci pasować kolory mocne, nawet jaskrawe. Jeżeli jesteś delikatniejszym typem, przytłumią Cię i to ubrania będą Cię nosić, nie Ty ubrania.

A no właśnie do tego jedynego rodzaju zimy pasuje jak najbardziej :ok: .

Szykuję się do zrobienia sobie porządnej analizy kolorystycznej i dla wsparcia wysłałam ten test do kilku znajomych, którzy znają mnie od lat i regularnie widują bez makijażu -> http://www.truth-is-beauty.com/color-analysis-quiz.html i dostałam już trzy odpowiedzi zwrotne, wszystkie trzy z "deep winter" :torba: . W związku z tym od paru dni czytam na polecanych tu blogach o tym typie i on może mieć niższy kontrast, niż siostrzane + mysie włosy + wyraźne żółte tony w cerze. Do tego nie wygląda tak dobrze w neonach i generalnie nasycenie jego kolorów jest zgaszone domieszką sadzy, jak to któryś artykuł pięknie ujął :D.

Z moją mikrą oprawą oczu pozostaję nieprzekonana do jakiegokolwiek wyrazistego typu. Chyba że można polegać tylko na kontraście tęczówki i ust :brzydal: .

Stacja fotograficzna przygotowana, sterty ciuchów, szmatek i papierów w rożnych odcieniach także. Plus paleta szminek. Jutro będę robić zdjęcia. Jeśli znajdę jakieś wyraźne zależności, może coś tu wrzucę :kot: .

deep winter ma bardzo charakterystyczny makijaż, myślę, że mało komu pasuje dużo czarnego cienia (a nie tylko kreska) i bordowa pomadka jednocześnie, więc stosunkowo łatwo makijażowo to zweryfikować

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 03 lut 2017, 18:44

ktrzn pisze:
deep winter ma bardzo charakterystyczny makijaż, myślę, że mało komu pasuje dużo czarnego cienia (a nie tylko kreska) i bordowa pomadka jednocześnie, więc stosunkowo łatwo makijażowo to zweryfikować

O, nie miałam pojęcia o tej zasadzie, wiedziałam jedynie o bordo i śliwce.

Swoją drogą, masz jakieś linki/wskazówki co do takiego weryfikującego makijażu oczu? Łatwo znalazłam test pomadkowy z konkretnymi odcieniami rożnych firm, ale co do oczu, jest zbyt dużo możliwości w podawanych przykładach.

Swoją drogą tych nieoczywistych głębokich zim nie widzę w dużej ilości czarnego cienia:

http://www.bestdressed.us/blog/2014/12/29/the-brightness-of-dark-winter-or-how-dark-winter-can-appear-to-be-bright-spring

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 lut 2017, 18:49

ktrzn pisze:

O, nie miałam pojęcia o tej zasadzie, wiedziałam jedynie o bordo i śliwce.

Swoją drogą, masz jakieś linki/wskazówki co do takiego weryfikującego makijażu oczu? Łatwo znalazłam test pomadkowy z konkretnymi odcieniami rożnych firm, ale co do oczu, jest zbyt dużo możliwości w podawanych przykładach.

Swoją drogą tych nieoczywistych głębokich zim nie widzę w dużej ilości czarnego cienia:

http://www.bestdressed.us/blog/2014/12/29/the-brightness-of-dark-winter-or-how-dark-winter-can-appear-to-be-bright-spring

hm Scarman ma cykl o tym, w wyszukiwarce powinno coś być.

właśnie na tym to polega, że decydują pasujące kolory. jak ktoś wygląda nieoczywiście, a mu pasuje to jest danym typem, a jeśli ktoś wygląda stereotypowo a połączenia przypisane go szpecą to nie danym typem.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 03 lut 2017, 18:59

ktrzn pisze:

właśnie na tym to polega, że decydują pasujące kolory. jak ktoś wygląda nieoczywiście, a mu pasuje to jest danym typem, a jeśli ktoś wygląda stereotypowo a połączenia przypisane go szpecą to nie danym typem.

Tak, zdaję sobie z tego sprawę z tego, że decydują pasujące kolory, nie pozory.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 lut 2017, 19:07

ktrzn pisze:

Tak, zdaję sobie z tego sprawę z tego, że decydują pasujące kolory, nie pozory.

myślę, że ja pozornie wyglądam bardziej na bright niż cool winter, bo mam duży kontrast.

pewnie jak np. ktoś zobaczyłby mnie bez makijażu ubraną na czarno mógłby tak obstawić.

ale u mnie rzecz oczywista od lat że cokolwiek ciepłego=zolta twarz, cieniami zawsze mogłam się malować tylko w naprawdę chłodnych odcieniach (które nawiasem mówiąc nie wyglądają na mnie jakoś chłodno np. szary potrafi wyglądać w pudełeczku na czysty szary, a na powiece jak taupe), dużo szminek i błyszczyków było za jasnych. Intuicyjnie zawsze robiłam też rzecz niepopularną tzn malowałam kreskę od samego początku powieki, prawie od kącika, a ciemny kolor na dolnej jeśli był dobrze rozblendowany nigdy mnie nie szpecił. Zawsze myślałam że to kwestia mojego dużego oka. okazuje się, że nie tylko i chłodne zimy tak mają :brzydal:
Ostatnio zmieniony 03 lut 2017, 19:08 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 04 lut 2017, 15:45

Na razie jest nas zanalizowanych trochę mało, ale może założymy sobie kiedyś wątki dla konkretnych typów? Np. Ciepła Wiosna/Ciepła Jesień i będziemy tam wrzucać nasze hity makijażowe dla swoich typów?

Tak swoją drogą to dzięki analizie zupełnie spontanicznie kupiłam sobie płaszcz w kolorze ciepłego różu :brzydal: tylu komplementów dawno się nie nasłuchałam :D
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 04 lut 2017, 17:55

Na razie jest nas zanalizowanych trochę mało, ale może założymy sobie kiedyś wątki dla konkretnych typów? Np. Ciepła Wiosna/Ciepła Jesień i będziemy tam wrzucać nasze hity makijażowe dla swoich typów?

Tak swoją drogą to dzięki analizie zupełnie spontanicznie kupiłam sobie płaszcz w kolorze ciepłego różu :brzydal: tylu komplementów dawno się nie nasłuchałam :D

fajny pomysl. może po sąsiedzku parami w sensie dwa sąsiednie typy na wątek albo same zimy? bo t w sumie tak subtelne różnice że zawsze można się odnieść na zasadzie "to dla mnie mocne" itd.

Wróć do „Moda i Uroda”