Wątek pielegnacyjny

Awatar użytkownika
elorap

Re: Wątek pielegnacyjny

Postautor: elorap » 25 lis 2017, 5:31

Ja używam już chyba czwarty sezon z kolei La Roche Posay Hydraphase Intense Legere. Matujący to on nie jest, ale pozostawia satynowe wykończenie, bardzo dobrze nawilża (ja mam w zimę zawsze problemy z przesuszenien), do tego jest niesamowicie lekki.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
meduza

Postautor: meduza » 26 lis 2017, 1:28

elorap pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja używam już chyba czwarty sezon z kolei La Roche Posay Hydraphase Intense Legere. Matujący to on nie jest, ale pozostawia satynowe wykończenie, bardzo dobrze nawilża (ja mam w zimę zawsze problemy z przesuszenien), do tego jest niesamowicie lekki.

Poczytałam trochę opinii. Zapowiada się ciekawie. Chyba wypróbuję :) Dzięki :roza:

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 26 lis 2017, 13:02

meduza pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Poczytałam trochę opinii. Zapowiada się ciekawie. Chyba wypróbuję :) Dzięki :roza:

Bardzo dobrze znam ten krem i też polecam, to jeden z najbezpieczniejszych strzałów dla cery tłustej, a wymagającej ukojenia i nawilżenia.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
meduza

Postautor: meduza » 26 lis 2017, 19:52

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
meduza pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Bardzo dobrze znam ten krem i też polecam, to jeden z najbezpieczniejszych strzałów dla cery tłustej, a wymagającej ukojenia i nawilżenia.

Dzięki. Właśnie zamówiłam :)

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 07 gru 2017, 23:13

Jaki jest wasz ulubiony kosmetyk z wit. C? Niestety moja cera ostatnio strasznie sie czerwieni, potrafi sie "nagrzac" i jest starasznie ciepla. Potrzebuje czegos fajnego do cery naczyniowej i cos fajnego z witamina C. Pare kosmetykow mialam ale jakiegos wiodacego hitu niestety nie.

Awatar użytkownika
kaludia91

Postautor: kaludia91 » 08 gru 2017, 15:57

Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jaki jest wasz ulubiony kosmetyk z wit. C? Niestety moja cera ostatnio strasznie sie czerwieni, potrafi sie "nagrzac" i jest starasznie ciepla. Potrzebuje czegos fajnego do cery naczyniowej i cos fajnego z witamina C. Pare kosmetykow mialam ale jakiegos wiodacego hitu niestety nie.

moze liq cc?

Awatar użytkownika
Loony Blonde

Postautor: Loony Blonde » 09 gru 2017, 15:13

kaludia91 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość

moze liq cc?

Chyba musisz sama popróbować. Wiele osób polecało LIQ C, a ja się na nim zawiodłam. W porównaniu z Aurigą Flavo C nie robił nic na mojej skórze.
Podobno serum z biochemii urody dobrze się sprawdza - u mnie niestety też nie.
Ja zaczęłam od najtańszego i testuję po kolei co znajdę. W tej chwili na pierwszym miejscu u mnie jest Auriga, na drugim Biochemia Urody, na trzecim LIQ C. Mam cerę mieszaną, zaskórnikową, płytko unaczynioną, ale bez zbyt dużych skłonności do zaczerwienień. Oczekuję przede wszystkim rozświetlenia i na to zwracałam szczególną uwagę.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 09 gru 2017, 17:59

Lusia pisze:Jaki jest wasz ulubiony kosmetyk z wit. C? Niestety moja cera ostatnio strasznie sie czerwieni, potrafi sie "nagrzac" i jest starasznie ciepla. Potrzebuje czegos fajnego do cery naczyniowej i cos fajnego z witamina C. Pare kosmetykow mialam ale jakiegos wiodacego hitu niestety nie.

Seria la roche posay z wit C :-)

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 09 gru 2017, 20:31

Z ser z wit. C. Mialam z Bielendy - szalu nie bylo, strasznie lepki.
Biochemia Urody - skonczylam, ale wow nie bylo.
Stara Mydlarnia tragedia, wyszusza.
Ava zrobila mi taka krzywde ze nienawiedze tej marki.
Najlepsze bylo z Dermofuter ale ono bylo dobre. Efekty byly, ale szukam czegos lepszego.

Myslalam o toniku z Peel Mission, ale kurcze tonik mam z glukonolaktonem i jednak wolalabym krem badz serum. Niestety, ale nie maja oni puki co nic z wit.C innego.

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 09 gru 2017, 22:06

Co sądzicie o Make me bio? Chodzi mi o krem Orange energy. W sumie zaciekawiła mnie też reszta, jestem laikiem jeśli chodzi o eko kosmetyki. Opinie w sieci dobre, ale wiem, że tutaj uzyskam szczere opinie:)

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 09 gru 2017, 23:08

sybillahogwart pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Co sądzicie o Make me bio? Chodzi mi o krem Orange energy. W sumie zaciekawiła mnie też reszta, jestem laikiem jeśli chodzi o eko kosmetyki. Opinie w sieci dobre, ale wiem, że tutaj uzyskam szczere opinie:)

Miałam, lubiłam :) z tego co pamiętam to dość treści, maziasty, nie wchłania się jakoś szybko, ale godny polecenia, podobnie jak różany. Z tej marki hitem jak dla mnie jest woda różana, zużyłam już litry. Krem pod oczy za to był słaby.
Insta
Blog podróżniczy Tallinn: Plac Ratuszowy i najstarsza apteka
Blog makijażowy GlamShop - paleta Blask i Cienie

mandalina

Postautor: mandalina » 09 gru 2017, 23:27

sybillahogwart pisze:zobacz cytowaną wiadomość

ja go lubię, chyba nawet bardziej niż różany :ok:
krem różany - naprawdę porządnie nawilża, mocniej niż pomarańczowy, może (nie musi!) troszeczkę zapychać, kluczem jest stosowanie odrobiny, na zimę albo na kurację nocną będzie nadawać się super. delikatnie rozjaśnia skórę. kocham jego zapach, no cudny jest!

co do pomarańczowego - może troszkę podrażniać, mi się to zdarzyło kilka razy, nawilża na dobrym poziomie, lepiej rozjaśnia skórę od różanego, ja go stosowałam wiosną i wtedy dobrze mi się sprawdzał. ja bym zaryzykowała i sprawdziła go nawet zimą, jeśli nie potrzebujesz bardzo mocnego nawilżenia - w przeciwnym wypadku wybierz różany.
dodatkowo zapach delikatnie cytrusowy orzeźwia z rana :)

oba mają konkretną konsystencję, nie są to lekkie kremy.

jeśli masz skórę typowo tłustą, skłonną do zanieczyszczania to nie wiem czy jakikolwiek ich krem będzie w porządku, bo mają w składzie oleje, które w nadmiarze raczej nie poprawią kondycji skóry - przemyślałabym wówczas wybór.

mam wodę różaną - jest fantastyczna, niby nic nadzwyczajnego, a baaardzo przypadła mi do gustu.
używałam też pudru do mycia twarzy, był naprawdę spoko, ale uważam, że można zrobić coś podobnego samemu za mniejszy koszt, więc ponownie bym go nie kupiła.

ogólnie markę polecam, właśnie wróciłam do kremu różanego, pomarańczowy kupię jak ten mi się skończy, jakoś za nimi zatęskniłam :ok:

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 10 gru 2017, 14:30

Ja z MMB mialam puki co wode rozana. Jak dla mnie szalu nie bylo. Byla fajna, ale nie na tyle zeby kupic drugi raz. Ostatnio dostalam probki pomaranczowego i rozowego kremu z MMB i sie zastanawiam jak sie spisza. Obawiam sie jednak ze beda za bogate.

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 10 gru 2017, 20:55

Mam cerę mieszaną. Chciałabym kupić te kosmetyki w zestawie. Krem, woda rózana i krem do rąk.Chyba wezmę pomarańczowy.

Awatar użytkownika
Takajakaja

Postautor: Takajakaja » 01 sty 2018, 15:28

Szukam dobrego płynu micelarnego który zmyje eyeliner i w ogóle dobrze zmywa makijaż oczu. Da się? Wiem, że dwufazówki i mleczka są lepsze ale nienawidzę tego efektu na moich oczach... :niewiem: Kiedyś używałam fioletowego Bourjois - wycofali go? Jakiś czas różowy Garnier - ale nie mogłam go teraz znaleźć w Rossie. Najczęściej miałam teraz lipowy z Sylveco, ale też eyelinera za bardzo nie zmywał i chciałabym już coś innego. Zamiast niego kupiłam micel z L'Oreal bo był w promo - tragedia.. W rezultacie mam teraz jakieś mleczko którego nie trawię i ze dwa czy trzy micele i żaden mi nie odpowiada. Zrobiłam sobie ostatnio czarne mocne kreski i ŻADEN tego dobrze nie zmył. Więc szukam czegoś sprawdzonego bo tracę cierpliwość. :prosi:

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 01 sty 2018, 15:38

Zamiast miceli polecam olejki do demakijażu. Sporo niestety zostawia dziwny film w oczach, ale Klairs nie daje takiego efektu, a cały makijażu zmywa się w minutę. Dopóki go nie poznałam, myślałam ze z oczami niestety musi tak być. A tu taka niespodzianka i miłość od pierwszego użycia!

Awatar użytkownika
bunia

Postautor: bunia » 01 sty 2018, 15:50

Takajakaja pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Szukam dobrego płynu micelarnego który zmyje eyeliner i w ogóle dobrze zmywa makijaż oczu. Da się? Wiem, że dwufazówki i mleczka są lepsze ale nienawidzę tego efektu na moich oczach... :niewiem: Kiedyś używałam fioletowego Bourjois - wycofali go? Jakiś czas różowy Garnier - ale nie mogłam go teraz znaleźć w Rossie. Najczęściej miałam teraz lipowy z Sylveco, ale też eyelinera za bardzo nie zmywał i chciałabym już coś innego. Zamiast niego kupiłam micel z L'Oreal bo był w promo - tragedia.. W rezultacie mam teraz jakieś mleczko którego nie trawię i ze dwa czy trzy micele i żaden mi nie odpowiada. Zrobiłam sobie ostatnio czarne mocne kreski i ŻADEN tego dobrze nie zmył. Więc szukam czegoś sprawdzonego bo tracę cierpliwość. :prosi:

A próbowałaś słynnej różowej Biodermy?

Awatar użytkownika
Takajakaja

Postautor: Takajakaja » 01 sty 2018, 15:53

Koainka próbowałam olejków, ale nie zniosę tego na oczach.. Teraz mam jakąś emulsję z AA chyba i mimo chęci to nie dla mnie.

Bunia próbowałam niebieskiej/zielonej Biodermy tej antybaketryjnej. Jest między nimi znacząca różnica? Poza tym czym rózni się różowa wersja H20 a H20 AR?
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 15:58 przez Takajakaja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bunia

Postautor: bunia » 01 sty 2018, 15:58

Takajakaja pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Koainka próbowałam olejków, ale nie zniosę tego na oczach.. Teraz mam jakąś emulsję z AA chyba i mimo chęci to nie dla mnie.

Bunia próbowałam niebieskiej/zielonej Biodermy. Jest między nimi znacząca różnica?

Miałam różową i zieloną wersję. I widziałam różnicę, może nie znaczącą, ale jednak - różowa była lepsza. Nie stosowałam tych płynów od ok. 1,5 roku, bo teraz wolę naturalne produkty, ale pamiętam, że z różowego byłam kiedyś megazadowolona. Jeszcze wiele osób (na YT) poleca płyny Mixa, ale tutaj się nie wypowiem, bo nie miałam żadnego.

podpucha

Postautor: podpucha » 01 sty 2018, 16:07

Różowa Bioderma faktycznie poradzi sobie ze wszystkim i polecam ją z całego serca, jednak niewiele gorszy jest ten żel http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,80368,vis-plantis-vis-plantis-zel-micelarny-3-w-1-blawatek-pantenol.html
Uwielbiam go, jest mega wydajny i obecnie zużywam już 3 butle :)

Wróć do „Moda i Uroda”