Wątek pielegnacyjny

Awatar użytkownika
Lusia

Wątek pielegnacyjny

Postautor: Lusia » 04 gru 2016, 20:51

Wątek poświęcony pielęgnacji twarzy i ciała.
Czyli co robić zęby mieć piękne ciało i twarz, polecane kosmetyki, rady, problemy skórne itp.

Także może na początek. Polecicie jakiś krem? :brzydal: :banan: :D

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Re: Wątek pielegnacyjny

Postautor: Julijka » 04 gru 2016, 20:59

krem do ?

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 04 gru 2016, 21:36

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
krem do ?

Taki zarcik na poczatek :brzydal: Sięgający jeszcze fioletowego forum jak to pewna uzytkowniczka byla bardzo oburzona ze jej kremu nie poleciliśmy :cool:

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 05 gru 2016, 17:59

Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
krem do ?

Taki zarcik na poczatek :brzydal: Sięgający jeszcze fioletowego forum jak to pewna uzytkowniczka byla bardzo oburzona ze jej kremu nie poleciliśmy :cool:

aaaaa w taki sposób :D
ja szukam czegos do buzi
póki co ratuje się próbkami z "iw rosze" = Yves Rocher
ale i one mają kiedyś swój koniec :(

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 05 gru 2016, 18:20

Ja na razie szukam czegos bardzo delikatnego do mycia buzi. Zastanawiam sie miedzy olejkiem rozanym a emulsja nawilzajaca z vianka.
Zastanawiam sie tez nad tym kremem https://www.miyacosmetics.com/produkt/hello-yellow/
Urodaiwlosy polecala ten krem, ale ona go dostala :brzydal: Niby jej wierze, ale... Podobno ma lekka konsystencje.

A czego konkretnie szukasz do buzi? Co ma robic?

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 05 gru 2016, 18:32

w sumie to ma po prostu cos być
w oryginale mam cere naczynkową, suche policzki, strefa T tłusta, ale juz nie wierze w kosmetyki co cery naczynkowej
i tak w pracy z 3 razy zbieram to co mi sie świecącego na czole gromadzi .... :torba:

Awatar użytkownika
elorap

Re: RE: Re: Wątek pielegnacyjny

Postautor: elorap » 05 gru 2016, 20:11

Julijka pisze:w sumie to ma po prostu cos być
w oryginale mam cere naczynkową, suche policzki, strefa T tłusta, ale juz nie wierze w kosmetyki co cery naczynkowej
i tak w pracy z 3 razy zbieram to co mi sie świecącego na czole gromadzi .... :torba:

A jak zluszczasz strefę t? Mam taką samą cerę

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 05 gru 2016, 20:20

peelingi enzymatyczne
choć ostatnio jak mi się skończył, a robiłam sobie kawowy do ciała, to delikatnie raz buzie też przetarłam ręką
tak, wiem, że mechanicznych przy naczynkowej sie nie powinno stosować, ale czasem to mam jej na tyle dosyć, że jest mi wszystko jedno

chuchasz, dmuchasz, starasz sie jak możesz a tak nic z tego nie wychodzi :(

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 06 gru 2016, 15:39

Julijka pisze:i tak w pracy z 3 razy zbieram to co mi sie świecącego na czole gromadzi .... :torba:

I przy tłustej T będziesz tak miała. Nic cudów nie zrobi.
Obrazek

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 06 gru 2016, 17:49

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Julijka pisze:i tak w pracy z 3 razy zbieram to co mi sie świecącego na czole gromadzi .... :torba:

I przy tłustej T będziesz tak miała. Nic cudów nie zrobi.

też tak kiedyś myślałam, ale na szczęście się myliłam :ok:

choć chyba nie ma na takie rzeczy uniwersalnych recept i zawsze będzie to kombinacja diety, mejkapu, pielęgnacji i jakiśtam innych, idywidualnych kwestii

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 06 gru 2016, 18:08

ktrzn pisze:też tak kiedyś myślałam, ale na szczęście się myliłam :ok:

choć chyba nie ma na takie rzeczy uniwersalnych recept i zawsze będzie to kombinacja diety, mejkapu, pielęgnacji i jakiśtam innych, idywidualnych kwestii

To zapodaj swój sposób :)

U mnie (kombinacja wrażliwej+alergicznej+naczyniowej+tłustej+ ŁZS) zawsze próba poprawienia czegoś kończyła się zepsuciem tego drugiego, tzn. jak retinol, czy kwasy pomagały tłustej, to szkodziły naczynkom, jak coś uspokajało naczynka, to przy okazji reszta spływała tłuszczem, jak coś podsuszało tłuszcz, to wywoływało rzut ŁZS itd., a przy naprawdę wrażliwej cerze, nawet coś nałożone tylko na czoło i nos potrafi podrażnić policzki :szok:
Obrazek

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 06 gru 2016, 18:31

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ktrzn pisze:też tak kiedyś myślałam, ale na szczęście się myliłam :ok:

To zapodaj swój sposób :)

U mnie (kombinacja wrażliwej+alergicznej+naczyniowej+tłustej+ ŁZS) zawsze próba poprawienia czegoś kończyła się zepsuciem tego drugiego, tzn. jak retinol, czy kwasy pomagały tłustej, to szkodziły naczynkom, jak coś uspokajało naczynka, to przy okazji reszta spływała tłuszczem, jak coś podsuszało tłuszcz, to wywoływało rzut ŁZS itd., a przy naprawdę wrażliwej cerze, nawet coś nałożone tylko na czoło i nos potrafi podrażnić policzki :szok:

nie mam nic konkretnego do polecenia, bo u mnie było tak, że cera naturalnie mi się przetłuszczała kosmicznie (cala a nie tylko T). duży wpływ ma dieta i stres, więc jak to ogarnęłam z kosmicznego przetłuszczania stało się bardzo duże. jak dobrałam mejkap to doszłam do takiego właśnie bibułkowania 3-4 razy dziennie. Jak poobserwowałam cerę, dietę, dobrałam pielęgnację to teraz potrzebuję bibułek po 6-7 h ale nie jest to jakiś skrajny tłuszcz, kiedys mialam większy po godzinie

zmniejszenie przetłuszczania cery można nazwać efektem ubocznym, bo moje działania były raczej nakierowane na regulowanie układu hormonalnego, pokarmowego, wyleczenie trądziku a potem pozbycie się przebarwień.

także recepty to ja nie mam, żadnego konkretnego kosmetyku, produktu żywieniowego nie mogę polecić jako robiący takie cuda.

chodziło mi o nadmienienie, że nie jest to niemożliwe i zeby się nie poddawać ;)

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 06 gru 2016, 19:09

ja się w Wami dziewczyny zgadzam i jeśli chodzi o diete i kosmetyki i inne
tylko, że u mnie wszystko psuje klima w pracy

Awatar użytkownika
Hadilan
Ranga alternatywna: Rumuńska panda

Postautor: Hadilan » 08 gru 2016, 15:51

Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja na razie szukam czegos bardzo delikatnego do mycia buzi. Zastanawiam sie miedzy olejkiem rozanym a emulsja nawilzajaca z vianka.
(...)

Ja lubię Fizjoderm Ziaji, żel, można go też używać bez wody, jako mleczko. Nie ma mydła w składzie, tylko jakąś delikatną substancję oczyszczającą, zwaną Sodium Cocoyl Isethionate, oprócz tego alkohol cetylowy i pantenol. Rzeczywiście nie wysusza skóry, po umyciu jest miękka i miła w dotyku. Nie wiem jak się sprawdza do demakijażu, ja myję nim twarz jedynie rano. Wieczorem zmywam makijaż kremowym olejkiem Ulga i żelem micelarnym ogórkowym, również z Ziaji. Właśnie, ten kremowy olejek też może być fajny, ale ja nie mam odwagi używać go solo, więc wstrzymam się z poleceniem :ok: Ziaja ma fajne produkty do mycia. No i toniki. A, mam też peeling enzymatyczny Ulga, ale za rzadko go używam :torba: aby coś powiedzieć. Za to kremy, balsamy i inne, to nie dla mnie, gwarantowany wysyp, nawet ich płyn micelarny mnie zapchał koncertowo.

Testuję też krem Fitomed nr 12, miał być taki lekki och ach, a nie jest :brzydal: , tzn. w słoiczku i na palcu sprawia takie wrażenie, ale w kontakcie ze skórą czuję tłustość, no. Podobne odczucie miałam do emulsji szałwiowej Martiny Gebhardt. Muszę używać naprawdę ociupinkę i wklepać. Na razie nie zapycha. Więc jeśli ktoś szuka lekkiego kremu do skóry tłustej, to raczej nie.

Ktoś zna krem/y bardzo bardzo lekkie? Dla skóry, która pod kremami się wręcz poci? Może jakieś sera? :prosi:

:voodoo:

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 13 gru 2016, 17:49

Julijka pisze:peelingi enzymatyczne
choć ostatnio jak mi się skończył, a robiłam sobie kawowy do ciała, to delikatnie raz buzie też przetarłam ręką
tak, wiem, że mechanicznych przy naczynkowej sie nie powinno stosować, ale czasem to mam jej na tyle dosyć, że jest mi wszystko jedno

Polecam zainteresować się produktami kwwsowymi. Do tego regularne maseczki. Wiele produktów mogę polecić, min serum z Bielendy (szczególnie dobry do cery naczynkowej, ja nie używałam żadnego na policzki), ale w tym roku moja pielęgnację zmienił peeling z kwasami AHA z Madary. Można kupić mały na przetestowanie, ale gwarantuję, że jest najlepszy. Mam idealnie gładką i mniej przetłuszczająca się skórę, właściwie zero przebarwień, a i jakieś małe bogdany szybciej się leczą. Jednym słowem: petarda

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 13 gru 2016, 19:42

Bielende sobie w pupę mogę wcierać
i tak nigdy żadnego efektu nie widziałam

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 13 gru 2016, 20:07

Stara, Bielenda to jest nic przy Madarze. Serum ma bardzo małe stężenie kwasu migdalosrgo i piszę to jako osoba, która ma grubą skórę i na którą działało wszystko średnio, np 30% glikol nie robił super poprawy i nie było super złuszczania (ale mimo wszystko działał). Jak chcesz to mogę podzielić się próbka tej maseczki :-)

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 13 gru 2016, 20:12

elorap pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Polecam zainteresować się produktami kwwsowymi. Do tego regularne maseczki. Wiele produktów mogę polecić, min serum z Bielendy (szczególnie dobry do cery naczynkowej, ja nie używałam żadnego na policzki), ale w tym roku moja pielęgnację zmienił peeling z kwasami AHA z Madary. Można kupić mały na przetestowanie, ale gwarantuję, że jest najlepszy. Mam idealnie gładką i mniej przetłuszczająca się skórę, właściwie zero przebarwień, a i jakieś małe bogdany szybciej się leczą. Jednym słowem: petarda

Jejjj.... Muszę się w końcu skusić na tą Madarę. I na maskę oczyszczającą i na peeling. Ale to jakoś luty/marzec,bo najpierw muszę skończyć Vichy z retinolem.
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 13 gru 2016, 20:19

Bielende sobie w pupę mogę wcierać
i tak nigdy żadnego efektu nie widziałam

Ja mam tak ze jak przesadze z serum bielendy to sie luszcze. Mimo ze moja skora jest dosc mocna.

Moze w takim razie tonik migdalowy z norela. Mam wrazenie ze jest mocniejszy.

Awatar użytkownika
elorap

Re: RE: Re: RE: Re: Wątek pielegnacyjny

Postautor: elorap » 13 gru 2016, 21:11

amelj pisze:
elorap pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Jejjj.... Muszę się w końcu skusić na tą Madarę. I na maskę oczyszczającą i na peeling. Ale to jakoś luty/marzec,bo najpierw muszę skończyć Vichy z retinolem.

Myślę, że można poczekać na jakiś kod rabatowy na bioekodrogerii są one w zestawie, więc można tak kupić taniej.
Ja się czaje na ten peeling Alpha H, głównie dla mamy (tak sobie tłumaczę), ale też czekam na kod rabatowy i na pewno nie kupię na polskiej stronie (ciekawe, czy będą jakieś fajne kody po świętach)

Wróć do „Moda i Uroda”