Make Me UP

Awatar użytkownika
nietopesz

Re: Make Me UP

Postautor: nietopesz » 22 lut 2018, 8:50

Dzięki za sugestie, idę jutro ;) Wczoraj zaszłam i przejrzałam je w przelocie, to dobre typy ;)
Spodobała mi się jeszcze Brave i Mehr. Mam dosyć ciemne usta, więc nie będą na mnie chyba zbyt ciemne.
To będzie trudny wybór :brzydal:
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
neflim

Postautor: neflim » 22 lut 2018, 15:04

A mi się zamarzyło zaszaleć kolorem na wiosnę, czyli szminka w kolorze brzoskwiniowo-różowym, coś jak Barry M Peachy Pink https://www.google.pl/search?q=barry+m+peachy+pink&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwipuvuAkrjZAhXEzaQKHXdbANEQsAQICw#mhpiv=0&spf=1519255025041 tylko nie tak "krzycząca" :) Znacie coś godnego uwagi? Moze być bardziej transparentna, bo nie chciałabym, żeby bardzo odcinała sie kolorem.

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 22 lut 2018, 17:11

A ja proszę o poradę :) Mam kilka szminek z MAC.
Wrzucam linka do zdjęcia: https://www.instagram.com/p/BdSKJ5cBaWG/?taken-by=odrzywolek.agnieszka
Jakie kolory szminek by mi pasowały z MAC? Jestem bardzo, bardzo blada, cera w odcieniu neutralnym.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 22 lut 2018, 17:30

Hermiona pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Wrzucam linka do zdjęcia: https://www.instagram.com/p/BdSKJ5cBaWG/?taken-by=odrzywolek.agnieszka
Jakie kolory szminek by mi pasowały z MAC? Jestem bardzo, bardzo blada, cera w odcieniu neutralnym.

no to ja bym się skupiła żeby nie było za jasno i za chłodno

a jak z ust pigmentacją? jak się niczym nie malujesz masz raczej jasne czy ciemne, czerwonawe?
jeśli jaśniejsze szłabym w Politely pink, Pattiserie, a jesli ciemniejsze przyjrzyj się propozycjom Lucy:) ogólnie jak popatrzysz na wzornik na stronie to te okolice moim zdaniem (na wzornikach kolory nie są zbyt dobrze oddane, ale za to jak na wzorniku wyglądają podobnie do siebie tak zazwyczaj jest w rzeczywistości) - ani jakiś wyraźny beż/brzoskwinia, ale też bez niebieskich podtonów, fuksji
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 17:44 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 22 lut 2018, 18:32

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Hermiona pisze:zobacz cytowaną wiadomość

no to ja bym się skupiła żeby nie było za jasno i za chłodno

a jak z ust pigmentacją? jak się niczym nie malujesz masz raczej jasne czy ciemne, czerwonawe?
jeśli jaśniejsze szłabym w Politely pink, Pattiserie, a jesli ciemniejsze przyjrzyj się propozycjom Lucy:) ogólnie jak popatrzysz na wzornik na stronie to te okolice moim zdaniem (na wzornikach kolory nie są zbyt dobrze oddane, ale za to jak na wzorniku wyglądają podobnie do siebie tak zazwyczaj jest w rzeczywistości) - ani jakiś wyraźny beż/brzoskwinia, ale też bez niebieskich podtonów, fuksji

Moje usta nie grzeszą pigmentacją, to taki typowy blady róż. Ogólnie raczej wolę ciemniejsze, lub średnie pomadki. W bardzo bladych, albo zbyt beżowych wyglądam totalnie trupio. Z Twoich typów bardzo mi się podoba Pattiserie, natomiast już na 100% wiem, że w Politely pink uzyskam właśnie efekt trupa :brzydal:
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 18:34 przez Hermiona, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 22 lut 2018, 18:35

https://www.instagram.com/p/Bb6vghJBaH3/?taken-by=odrzywolek.agnieszka na tym zdjęciu jestem bez makijażu, jest też bez filtrów, trochę widać usta i kolor jest dobrze oddany :)

Awatar użytkownika
mandalina

Postautor: mandalina » 22 lut 2018, 19:54

Hermiona pisze:
Hermiona pisze:A ja proszę o poradę :) Mam kilka szminek z MAC.

Moje usta nie grzeszą pigmentacją, to taki typowy blady róż. Ogólnie raczej wolę ciemniejsze, lub średnie pomadki. W bardzo bladych, albo zbyt beżowych wyglądam totalnie trupio. Z Twoich typów bardzo mi się podoba Pattiserie, natomiast już na 100% wiem, że w Politely pink uzyskam właśnie efekt trupa :brzydal:

ja bym spojrzała na Smoked Almond (tylko, że to inna seria, nie ta klasyczna)
a z klasycznych, to oprócz See Sheer - Amorous i Mehr.

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 22 lut 2018, 19:58

mandalina pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Hermiona pisze:
Hermiona pisze:A ja proszę o poradę :) Mam kilka szminek z MAC.

ja bym spojrzała na Smoked Almond (tylko, że to inna seria, nie ta klasyczna)
a z klasycznych, to oprócz See Sheer - Amorous i Mehr.

Dziękuję, zerknę :) Mehr posiadam i bardzo lubię.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 22 lut 2018, 20:29

nietopesz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dzięki za sugestie, idę jutro ;) Wczoraj zaszłam i przejrzałam je w przelocie, to dobre typy ;)
Spodobała mi się jeszcze Brave i Mehr. Mam dosyć ciemne usta, więc nie będą na mnie chyba zbyt ciemne.

może jeszcze przeczytasz przed wyborem :) - Mehr to chyba jeden z moich ulubionych kolorów - taka klasyka, która sprawdza się na każdą okazję i do każdego makijażu oka. Nosze ją często i juz zaraziłam nią 4 koleżanki. Ja mam jasne usta i u mnie wygląda praktycznie tak jak na swatchach, natomiast moja przyjaciółka ma bardzo ciemne usta i u niej już ten kolor jest intensywny, może nawet ciut za jasny. Brave wydaje mi się ciemniejszy, więc jeśli też masz bardzo czerwone usta chyba pokusiłabgym się o zakup Brave ;)

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 22 lut 2018, 21:29

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość

może jeszcze przeczytasz przed wyborem :) - Mehr to chyba jeden z moich ulubionych kolorów - taka klasyka, która sprawdza się na każdą okazję i do każdego makijażu oka. Nosze ją często i juz zaraziłam nią 4 koleżanki. Ja mam jasne usta i u mnie wygląda praktycznie tak jak na swatchach, natomiast moja przyjaciółka ma bardzo ciemne usta i u niej już ten kolor jest intensywny, może nawet ciut za jasny. Brave wydaje mi się ciemniejszy, więc jeśli też masz bardzo czerwone usta chyba pokusiłabgym się o zakup Brave ;)

O, dzięki, dzięki. Dopiero się wybieram jutro ;) Ja właśnie chyba mam dość ciemne usta, np Airy Fairy Revlona u mnie wychodzi jak trochę jaskrawy nude:P Nie wiem czy właśnie nie wolałabym czegoś w ciemniejszego. No nic, będę dumać w sklepie. Na szczeście niedługo będę mieć opakowania na kolejną free :D
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 24 lut 2018, 0:15

update* wzięłam Syrup ;)
chciałam jednak coś lżejszego i mniej wymagającego, więc chyba ta na wiosnę będzie najfajniejsza.
Brave/Mehr pewnie też kiedyś zgarnę ;)
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
mandalina

Postautor: mandalina » 24 lut 2018, 14:28

update* wzięłam Syrup ;)
chciałam jednak coś lżejszego i mniej wymagającego, więc chyba ta na wiosnę będzie najfajniejsza.

też bardzo ładny kolor, przynajmniej na tyle, co mogę ocenić po zdjęciach, bo na żywo nie widziałam :ok:

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 24 lut 2018, 15:10

update* wzięłam Syrup ;)

ładna, nie kojarzę jej co prawda, ale ja raczej obracam się w kręgach matowych, więc pewnie dlatego :D

jules

Postautor: jules » 26 lut 2018, 10:33

Ja tu tylko przyszłam powiedzieć, że w Macu do końca dnia -24% ;).

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 26 lut 2018, 11:18

Korektor Shape Tape od Tarte.
Czy te jasne odcienie są bardzo jasne? Czy dziewczyny, które posiadają ten korektor mogą napisać jaki mają odcień i porównać kolor do innego korektora/podkładu itp.? :prosi: z góry bardzo dziękuję :roza:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 26 lut 2018, 11:42

empress pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czy te jasne odcienie są bardzo jasne? Czy dziewczyny, które posiadają ten korektor mogą napisać jaki mają odcień i porównać kolor do innego korektora/podkładu itp.? :prosi: z góry bardzo dziękuję :roza:

fair jest nieco jaśniejszy od Catrice liquid camouflage 005 po zaschnieciu (i ma ladniejszy kolor jak na cielisty korektor, catrice jest bardziej pomaranczowy; swieżo nalozony Catrice jest jasniejszy ale potem ciemnieje). podobny jest też najjaśniejszy korektor Heleny Rubistein i najjaśniejszy z Sephory :) (nie pamiętam nazwy ale ten z błyszczykowym aplikatorem)

w kontekście ekstremalnie jasnych karnacji fair jest ok, wtapia się, nie muszę go rozjaśniać. odcienie light są moim zdaniem dobre do nieekstremalnie jasnych karnacji.

ja go stosuje w specyficzny sposob bo raczej na większe/bardzo dlugie wyjscia i wtedy nakladam na niego trochę czegoś lekkiego i jasniejszego, ale to już tak dla rozjaśniejsza bo sam w sobie nie odcina sie od podkładów/kremów bb które używam
Ostatnio zmieniony 26 lut 2018, 11:44 przez ktrzn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 26 lut 2018, 11:56

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
empress pisze:zobacz cytowaną wiadomość

fair jest nieco jaśniejszy od Catrice liquid camouflage 005 po zaschnieciu (i ma ladniejszy kolor jak na cielisty korektor, catrice jest bardziej pomaranczowy; swieżo nalozony Catrice jest jasniejszy ale potem ciemnieje). podobny jest też najjaśniejszy korektor Heleny Rubistein i najjaśniejszy z Sephory :) (nie pamiętam nazwy ale ten z błyszczykowym aplikatorem)

w kontekście ekstremalnie jasnych karnacji fair jest ok, wtapia się, nie muszę go rozjaśniać. odcienie light są moim zdaniem dobre do nieekstremalnie jasnych karnacji.

ja go stosuje w specyficzny sposob bo raczej na większe/bardzo dlugie wyjscia i wtedy nakladam na niego trochę czegoś lekkiego i jasniejszego, ale to już tak dla rozjaśniejsza bo sam w sobie nie odcina sie od podkładów/kremów bb które używam

Dziękuję :roza:

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 04 kwie 2018, 17:37

Chciałam Wam polecić bronzer, jeśli któraś szuka dobrego, Make up forever, mam odcień 15l (z drobinkami, M-ki są matowe). Odcień jest cudowny, wcześniej miałam bronzery: Bikor, Lavertu, PUPA jakby coś dla porównania. Ale nie ma porównania :brzydal:
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
milk

Postautor: milk » 04 kwie 2018, 19:09

amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Chciałam Wam polecić bronzer, jeśli któraś szuka dobrego, Make up forever, mam odcień 15l (z drobinkami, M-ki są matowe). Odcień jest cudowny, wcześniej miałam bronzery: Bikor, Lavertu, PUPA jakby coś dla porównania. Ale nie ma porównania :brzydal:

Powiedz coś więcej o efekcie :D Ja szukam czegoś co zrobi efekt wow na cerze o chłodnym odcieniu :pazurki:

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 04 kwie 2018, 19:49

milk pisze:zobacz cytowaną wiadomość
amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Powiedz coś więcej o efekcie :D Ja szukam czegoś co zrobi efekt wow na cerze o chłodnym odcieniu :pazurki:

Ja jestem latem, także chłodna jestem, ale 15l to raczej nie jest chłodny odcień, bardziej złocisty, mogę jutro zrobić zdjęcia (albo w piątek, zależy jakie światło będzie;))
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2018, 19:57 przez amelj, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Wróć do „Moda i Uroda”