Włosy i wszystko o nich.

Awatar użytkownika
Mitsukki
Ranga alternatywna: Mother of Rabbits

Re: Włosy i wszystko o nich.

Postautor: Mitsukki » 28 lut 2017, 14:09

radzka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny polecacie prostownice z funkcją wymienną na lodówkę, czy lepiej kupić oddzielnie?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

No jak na lodówkę to ja bym brała :banan: :lol:

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 28 lut 2017, 14:40

Mitsukki pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny polecacie prostownice z funkcją wymienną na lodówkę, czy lepiej kupić oddzielnie?

No jak na lodówkę to ja bym brała :banan: :lol:

Eeee, a ile zmieścisz do takiej lodówki, jeden paluszek rybny albo marchewkę? Ja bym brała osobno :brzydal:

A tak serio to miałam kiedyś takie co i mam wrażenie, że słabiej kręciło/prostowało włosy niż osobne urządzenia.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
radzka

Re: RE: Re: Włosy i wszystko o nich.

Postautor: radzka » 28 lut 2017, 14:46

Mitsukki pisze:

No jak na lodówkę to ja bym brała :banan:

Olaboga, marzenie :serce: trzeba opatentować

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 28 lut 2017, 17:12

Dziewczyny polecacie prostownice z funkcją wymienną na lokówkę, czy lepiej kupić oddzielnie?

Polecam prostownice którą można zrobić też loki, ja mam np. takiego remingtona z serii Sleek & Curl, robi bardzo ładne fale. Nie wiem czy każdą zaokrągloną prostownicą nie da rady tak zrobić?

Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, 17:13 przez Domcia2605, łącznie zmieniany 1 raz.

skoki

Postautor: skoki » 26 mar 2017, 16:09

sybillahogwart pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Witajcie, mam pytanie odnośnie szczotek tangle angel - czym się różni wersja Cherub od klasycznej? I czy ma może ktoś tę okrągłą Shine?

Ja mam Tangel Angel i jestem z niej bardzo zadowolona. Jest to jedna z nielicznych szczotek do włosów, które się u mnie sprawdziły. Po pierwsze jest poręczna, po drugie świetnie rozczesuje włosy, po trzecie nie wyrywa włosów, a po czwarte świetnie wygląda :)

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 21 maja 2017, 15:28

Używałyście masek Anwen do włosów?
Kuszą mnie :torba: choćby dla samego przetestowania, czy to faktycznie takie wow
Jak wstawić zdjęcie, gifa czy miniaturkę YT na forum, dowiesz się TUTAJ

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 21 maja 2017, 18:48

empress pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kuszą mnie :torba: choćby dla samego przetestowania, czy to faktycznie takie wow

Też mnie kuszą :D Z tych samych powodów.

Mam do Was pytanie - czy przy dłuższym używaniu TT zauważyłyście zniszczenie końcówek? Używam TT tylko do wczesywania odżywki / emulgowania oleju podczas mycia, do suchych włosów mam szczotkę khaja ze szczeciny dzika.

Jeśli nakładacie olej - polecam te orientany. Są diablo wydajne, przyspieszają porost. Pomogły mi wzmocnić włosy po zabiegach, kiedy były osłabione długą narkozą.

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 21 maja 2017, 18:50

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
empress pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Mam do Was pytanie - czy przy dłuższym używaniu TT zauważyłyście zniszczenie końcówek? Używam TT tylko do wczesywania odżywki / emulgowania oleju podczas mycia, do suchych włosów mam szczotkę khaja ze szczeciny dzika.

Jeśli nakładacie olej - polecam te orientany. Są diablo wydajne, przyspieszają porost. Pomogły mi wzmocnić włosy po zabiegach, kiedy były osłabione długą narkozą.

Ja zauważyłam, z końcówek zrobiła mi się miotełka (a kiedy jej nie używam, włosy nie rozdwajają mi się w ogóle).

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 21 maja 2017, 18:53

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja zauważyłam, z końcówek zrobiła mi się miotełka (a kiedy jej nie używam, włosy nie rozdwajają mi się w ogóle).

Dzięki za odpowiedź. Poobserwuje, bo do mokrych włosów dobrze się sprawdza i łatwo go utrzymać w czystości. Niezbyt ufam szczotkom z taką poduszką, nigdy nie wiem, czy dostatecznie ją wypłukałam i czy wyschła w 100%.
Czy Angel jest pod tym względem lepszy, czy dzieje się to samo co przy szczotkowaniu TT?

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 22 maja 2017, 15:16

Dziewczyny polecicie odżywke? :brzydal: Może być do spłukiwania, nie musi, tylko nie maska, bo mam ich pełno, a odżywek wcale

Mam włosy ze skłonnością do kręcenia, falowane, puszące. Chciałabym powalczyć albo o skręt albo je chociaż ujarzmić żeby się tak nie puszyły :roza:
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 15:16 przez Domcia2605, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tragus

Re: RE: Re: Włosy i wszystko o nich.

Postautor: tragus » 22 maja 2017, 15:26

Domcia2605 pisze:Dziewczyny polecicie odżywke? :brzydal: Może być do spłukiwania, nie musi, tylko nie maska, bo mam ich pełno, a odżywek wcale

Mam włosy ze skłonnością do kręcenia, falowane, puszące. Chciałabym powalczyć albo o skręt albo je chociaż ujarzmić żeby się tak nie puszyły :roza:

Nivea long care and repair - proteiny mogą pomóc podbić skręt, a silikon pomoże ujarzmić puszenie. Lubię też Fructis 3 oleje, ale starą wersję - Noe wiem, jak wychodzi w porównaniu z nową.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 22 maja 2017, 18:08

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny polecicie odżywke? :brzydal: Może być do spłukiwania, nie musi, tylko nie maska, bo mam ich pełno, a odżywek wcale

Od siebie polecam Ultra Doux, Odżywka do włosów suchych i zniszczonych `Awokado i masło karité` :)

Awatar użytkownika
tragus

Postautor: tragus » 22 maja 2017, 19:32

Od siebie polecam Ultra Doux, Odżywka do włosów suchych i zniszczonych `Awokado i masło karité` :)

W sumie obie poleciłyśmy Domci świętą trójcę włosowej blogosfery jeśli chodzi o odżywki. :D

Awatar użytkownika
Cattivo

Postautor: Cattivo » 22 maja 2017, 20:13

To ja dorzucę jeszcze odżywkę Alterry z granatem, co prawda ostatnio używam tylko maski z tej serii, ale pamiętam, że i z odżywki byłam bardzo zadowolona. Awokado z Garniera faktycznie też jest świetna :)

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 22 maja 2017, 21:40

No i co, człowiek chce kupić coś nowego a tu mu polecają wszystko co zna i lubi. No i po co ja szukam czegoś nowego, jak przecież miałam skarby już kiedyś na swoich półkach, aż mi się przypomniało jak pięknie pachną włosy po Fructisach :D Dzięki za przypomnienie i upewnienie mnie :)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 21:40 przez Domcia2605, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 22 maja 2017, 21:45

Cattivo pisze:zobacz cytowaną wiadomość
To ja dorzucę jeszcze odżywkę Alterry z granatem, co prawda ostatnio używam tylko maski z tej serii, ale pamiętam, że i z odżywki byłam bardzo zadowolona. Awokado z Garniera faktycznie też jest świetna :)

O, Alterry długo nie miałam. miło wspominam, nie obciążała.

Jeśli szukacie odżywek, które nie obciążają i są dobre na "strączkowanie" włosów to polecam:
- L'Oréal Paris, Elseve, Magiczna Moc Glinki, odżywka upiększająca do włosów normalnych z tendencją do przetłuszczania
- Aussie, 3 Minutes Miracle Moisture, intensywna kuracja do włosów suchych

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 22 maja 2017, 21:46

No i co, człowiek chce kupić coś nowego a tu mu polecają wszystko co zna i lubi. No i po co ja szukam czegoś nowego, jak przecież miałam skarby już kiedyś na swoich półkach, aż mi się przypomniało jak pięknie pachną włosy po Fructisach :D Dzięki za przypomnienie i upewnienie mnie :)

Podobno maska lniana z sylveco ma konsystencję odżywki i jest lekka. Może to Ci podpasuje :-)

Awatar użytkownika
tragus

Postautor: tragus » 22 maja 2017, 23:02

Cattivo pisze:zobacz cytowaną wiadomość

O, Alterry długo nie miałam. miło wspominam, nie obciążała.

Jeśli szukacie odżywek, które nie obciążają i są dobre na "strączkowanie" włosów to polecam:
- L'Oréal Paris, Elseve, Magiczna Moc Glinki, odżywka upiększająca do włosów normalnych z tendencją do przetłuszczania
- Aussie, 3 Minutes Miracle Moisture, intensywna kuracja do włosów suchych

O, Aussie też nie miałam milion lat, całkiem o tej marce zapomniałam. :D Z typowo silikonowych bardzo lubię Elseve Fibralogy. Używam jej, kiedy nie mam czasu/ochoty na maski, oleje etc - naprawdę robi robotę. A produktów Alterry używałam jeszcze za czasów, kiedy na blogosferze SLS i SLeS uważało się za zuo i rekomendowało mycie szamponami dla niemowlaków, albo płynem do higieny intymnej. :brzydal:

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 23 maja 2017, 0:01

Nie zauważyłam za bardzo działania, może źle stosowałam? Koleżanka włosomaniaczka poleciła na dociążenie, ale sama nie wiem czy byl jakiś efekt. Jak czesto stosowałaś?

Wróć do „Moda i Uroda”