Włosy i wszystko o nich.

Awatar użytkownika
Bananalama

Włosy i wszystko o nich.

Postautor: Bananalama » 09 lip 2016, 20:40

Wszystko o włosach w jednym miejscu. Co Wam służy, lub czego szukacie :).
[url="http://rymu-naszego-powszedniego.blogspot.com"]Blog z wierszykami[/url]

Awatar użytkownika
Mcfassy

Re: Włosy i wszystko o nich.

Postautor: Mcfassy » 09 lip 2016, 20:48

Mam problem, bo miałam już swoją, dobraną do potrzeb pielęgnację, garnier citrus detox+ łagodniejszy szampon (te zmieniałam), odżywki też działały świetnie, włosy myłam co drugi dzień. Teraz wlosy muszę myć codziennie, co nie byłoby tragedią, gdyby nie to, że kompletnie przestały mi się układać. Włosy przy twarzy zaczęły szaleć, puszyć się i podwijać, na głowie mam przyklapiusza po godzinie od wyschnięcia. Nie wiem, co stosować, żeby przód był ujarzmiony, a reszta włosów na długości uniesiona

Awatar użytkownika
Bananalama

Postautor: Bananalama » 09 lip 2016, 21:06

Może problemem jest ich różna porowatość? Ja miałam na całej długości zawsze przyklap, a końcówki spuszone na maxa. Zaczęłam odżywiać i teraz końcówki się już nie puszą. Za to nie nakładam nic bez spłukiwania na włosy, bo mi to je obciąża.

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 10 lip 2016, 14:06

Jakich szamponów używacie do codziennego mycia? Mam problem z łatwo przesuszająca się skórą głowy i do tego przetłuszczającą. Na większość szamponów reaguje łuszczeniem :/ A też nie uśmiecha mi się wydawanie 30zł za butelkę szamponu, bo myje często i mam długie włosy, dość dużo go schodzi.

Awatar użytkownika
CherryMuffin

Postautor: CherryMuffin » 10 lip 2016, 14:35

Domcia ja moge polecic z czystym sumieniem Revitax. Kosztuje ok 15zl i ma taka fajna konsystencje, ze dla mnie jest bardzo wydajny. To moj super hit :) A na skalp polecam Cerkogel 10% :ehem:

To ja z pytaniem. Walcze z wypadaniem. Kozieradka i RadicalMed ktore zazwyczaj pomagaly nie daja rady. Co prawda podejrzewam ze znow tarczyca daje mi do wiwatu, ale poczytam chetnie o czyms :)

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 10 lip 2016, 14:41

CherryMuffin pisze:Domcia ja moge polecic z czystym sumieniem Revitax. Kosztuje ok 15zl i ma taka fajna konsystencje, ze dla mnie jest bardzo wydajny. To moj super hit :) A na skalp polecam Cerkogel 10% :ehem:

To ja z pytaniem. Walcze z wypadaniem. Kozieradka i RadicalMed ktore zazwyczaj pomagaly nie daja rady. Co prawda podejrzewam ze znow tarczyca daje mi do wiwatu, ale poczytam chetnie o czyms :)

Dziękuje! Na pewno kupie Cerkogel,o szamponie poczytam

oh!

Postautor: oh! » 10 lip 2016, 14:56

CherryMuffin pisze:

U mnie fajnie sprawdzał się tonik Bani Agafii - ale używałam go w połączeniu z suplementami więc trudno mi powiedzieć jak zadziała solo. O ten: http://triny.pl/toniki-i-wcierki/1637-receptury-agafii-tonik-do-wlosow-przeciw-wypadaniu-wlosow-150-ml.html?gclid=CNXPj6X46M0CFWvqcgodULIBCQ&gclsrc=aw.ds Fajnie też wydłuża świeżość włosów, u mnie spokojnie o dodatkowe pół dnia.
Ostatnio też ratowałam się szamponem YR, o tym http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,47882,anti-chute-anti-hair-loss-shampoo.html i faktycznie widziałam różnicę. Z tym, że paskudnie obciążał mi moje cienkie włosy.

Awatar użytkownika
Mcfassy

Postautor: Mcfassy » 10 lip 2016, 15:25

Domcia2605 pisze:Jakich szamponów używacie do codziennego mycia? Mam problem z łatwo przesuszająca się skórą głowy i do tego przetłuszczającą. Na większość szamponów reaguje łuszczeniem :/ A też nie uśmiecha mi się wydawanie 30zł za butelkę szamponu, bo myje często i mam długie włosy, dość dużo go schodzi.

Długo miałam ten problem, najpierw zaleczyłam skalp szamponem fitomed elastabion T, ale on jest mały i dość drogi (150ml ~18zł), szampony z dziegciem też mi pomagały (ale strasznie śmierdzą), potem przeszłam na garniera citrus detox (jeden z nielicznych drogeryjnych, który nie powoduje dramatycznego łuszczenia), a na końcu zaczęłam używać inne szampony, np alterra jako codzienne, łagodniejsze, a garnier co kilka myć.

Awatar użytkownika
Bananalama

Postautor: Bananalama » 10 lip 2016, 17:36

http://2.bp.blogspot.com/-C2ZSxTUhES4/U ... C04479.JPG
to polecam, jak ktoś ma po prostu taki przesusz na włosach, że aż nie da się tego siana rozczesać. Obciąża, więc dajemy mało i od ucha. Uratowała mi włosy po lecie rok temu i w zimie w tym roku :D. Tyle tylko, że na teraz jest dla mnie zbyt treściwa. Znacie coś, co nawilża mocno, ale bez nadmiernego obciążenia? Stosowałam już sporo różnych rzeczy.

Awatar użytkownika
thirky

Re: RE: Re: Włosy i wszystko o nich.

Postautor: thirky » 10 lip 2016, 17:39

Bananalama pisze:http://2.bp.blogspot.com/-C2ZSxTUhES4/UsqyLp-bPyI/AAAAAAAAGGQ/SRqLBQ8KEeo/s1600/DSC04479.JPG
to polecam, jak ktoś ma po prostu taki przesusz na włosach, że aż nie da się tego siana rozczesać. Obciąża, więc dajemy mało i od ucha. Uratowała mi włosy po lecie rok temu i w zimie w tym roku :D. Tyle tylko, że na teraz jest dla mnie zbyt treściwa. Znacie coś, co nawilża mocno, ale bez nadmiernego obciążenia? Stosowałam już sporo różnych rzeczy.

Ja mam z Natura Siberica odżywkę tybetańska, jest super. Ale i tak moim hitem jest żółta odżywka z Garniera, jedyna typowo drogeryjna rzecz do włosów której używam. Dla moich włosów jest genialna, są po niej miękkie, lśniące, łatwo się rozczesują no i przepięknie pachnie.

Wysłane z mojego Robin przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Bananalama

Postautor: Bananalama » 10 lip 2016, 17:40

testuję teraz maskę złotą ajurwedyjską. Daje niezły efekt, ale to też jeszcze nie to :D. Zamówię tybetańską :)

Awatar użytkownika
thirky

Postautor: thirky » 10 lip 2016, 17:42

I spróbuj tej z Garniera, serio. Koszt niewielki, a efekt jest super, przynajmniej u mnie i u mojej mamy :D

Wysłane z mojego Robin przy użyciu Tapatalka

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 10 lip 2016, 21:18

Bananalama pisze:zobacz cytowaną wiadomość
testuję teraz maskę złotą ajurwedyjską. Daje niezły efekt, ale to też jeszcze nie to :D. Zamówię tybetańską :)

Polecam marokańską <3

Awatar użytkownika
Bananalama

Postautor: Bananalama » 10 lip 2016, 21:21

matko, ale mi się nazbiera zakupów :D.
Umyśliłam sobie, że muszę mieć do ślubu piękne włosy do pasa. Póki co sięgają prawie do talii :D

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 10 lip 2016, 21:23

Bananalama pisze:zobacz cytowaną wiadomość
matko, ale mi się nazbiera zakupów :D.
Umyśliłam sobie, że muszę mieć do ślubu piękne włosy do pasa. Póki co sięgają prawie do talii :D

Mnie czekają w październiku duże zakupy kosmetyczne, bo w nowym studenckim mieszkaniu nie mam nic, wszystko przywiozłam do domu. Mam zamiar kupic cały zestaw i spróbować zachować minimalizm :twisted:

Awatar użytkownika
Bananalama

Postautor: Bananalama » 10 lip 2016, 21:28

Moje ostatnie zakupy: maska ajurwedyjska, olejek sesa, olejek jaśminowy, vatika kokosowa, dwa balsamy babuszki agafii, szampon babuszki agafii, odżywka ecolab, szampon turecki planeta organica, krem do włosów na noc vatika. Jak kupię coś jeszcze, pójdę z torbami. Ale od dwóch miesięcy tak sobie to przeplatam i zaczyna się w końcu dziać coś fajnego :D

Awatar użytkownika
szatanica

Postautor: szatanica » 10 lip 2016, 21:58

Mi teraz z powodu tarczycy lecą trochę bardziej włosy, sprawdza się kozieradka aplikowana zakraplaczem, do tego używam odżywki z biotyną, którą polecała K z bloga Moja dziewczyna czyta blogi - kurde, to chyba działa :D Polecam też odżywkę Pantene Pro-V Intensywna Regeneracja, moje odkrycie ostatnich dni - włosy lejące, lekkie, pięknie się układają. Łykam też tabletki z biotyną.
Poczytaj.

"What if the way we started made it something cursed from the start?"

oh!

Postautor: oh! » 10 lip 2016, 21:59

Ja ostatnio też nakupiłam dobroci. Póki co mój numer jeden to woda brzozowa Isany po której mam istny wysyp baby hair :D I nie wiem czy mi włosy po niej lepiej nie rosną bo coś ostatnio dłuższe się zrobiły.

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 10 lip 2016, 22:04

Ja kupiłam w Tigerze masażer do głowy. Do tego chcę zacząc cos wcierać, mam nadzieję, że włosy wystrzelą z porostem :D

oh!

Postautor: oh! » 10 lip 2016, 22:05

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja kupiłam w Tigerze masażer do głowy. Do tego chcę zacząc cos wcierać, mam nadzieję, że włosy wystrzelą z porostem :D

To takie wyglądające jak wielka trzepaczka? :lol: Ja nie umiem w to, włosy mi szarpie.

Wróć do „Moda i Uroda”