Ile warte są Twoje kosmetyki? Ile ich tak naprawdę masz?

Awatar użytkownika
Takajakaja

Ile warte są Twoje kosmetyki? Ile ich tak naprawdę masz?

Postautor: Takajakaja » 25 sie 2016, 22:45

Tak jak w temacie, czy udało Wam się kiedyś zrobić listę swoich kosmetyków? Ale tak od A do Z? I co lepsze, czy byłyście ciekawe ile "zamroziłyście" w nich kasy i podliczyłyście kiedyś wartość swojej toaletki?

Sama mam zamiar to zrobić i o ile spisy swoich kosmetyków robiłam wiele razy, bo tak naprawdę sama nie wiedziałam co mam dokładnie z pielęgnacji, to kwotowo nigdy tego nie liczyłam. I boję się podliczyć :) Ale myślę, że to byłaby świetna motywacja, dla wszystkich zbieraczy :]

podpucha

Re: Ile warte są Twoje kosmetyki? Ile ich tak naprawdę masz?

Postautor: podpucha » 25 sie 2016, 22:47

Wg mnie ja mam mało :)
Jestem kosmetyczną minimalistką :)

Awatar użytkownika
Takajakaja

Postautor: Takajakaja » 25 sie 2016, 22:52

Mało to pojęcie względne:)
Rzuć jakąś orientacyjną cyfrą:D

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 25 sie 2016, 23:06

Nie i nie chcę wiedzieć. :P Raz tylko orientacyjnie podliczyłam, że na mój dzienny makijaż składają się kosmetyki za ok 750 zł, nie licząc oczywiście pędzli. Mam pewnie więcej niż przeciętna kobieta, ale rzeczy, które leżą, sukcesywnie się pozbywam, bo nie lubię chaosu i graciarni.
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Świąteczny tort orzechowo-korzenny

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 25 sie 2016, 23:22

Wole nie liczyc :lol:

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 25 sie 2016, 23:28

Na chwilę obecną to myślę, że mam na jakieś powyżej 5000. Wliczam w to wszystko, perfumy, zmagazynowane żele pod prysznic, szampony, kosmetyki kolorowe, niektóre już blisko końca terminu ważności. :banghead:
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
tragus

Postautor: tragus » 25 sie 2016, 23:35

Moich nie jest jakos strasznie dużo, ale źle się czuję z taką ilością, bo większość jest źle dobrana i dośc losowa - zamiast wielkiej paletki MUR z której używam moze 1/4, mogłabym mieć 12 pojedynczych cieni, które mi w 100% pasują. Kiedyś miałam otwarty zawsze tylko jeden podkład - teraz mam trzy i żaden z nich mi do końca nie pasuje. Planuję w najbliższym czasie zrobić remanent i porobić zdjęcia swojej kolekcji i podliczyć koszty. ;)

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 26 sie 2016, 9:09

Wolę tego chyba nie wiedzieć. ;)
Ale kupuję teraz trochę mniej, zwłaszcza kolorówki...zawsze to jakiś sukces.
Mijaj zdrów otwarte okna

oh!

Postautor: oh! » 26 sie 2016, 10:54

Mam spis całej pielęgnacji (bo w tym tonę ;)) ale nie nie liczę ile pieniędzy w tym siedzi dla spokoju ducha :D

podpucha

Postautor: podpucha » 26 sie 2016, 13:09

Takajakaja pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Tak jak w temacie, czy udało Wam się kiedyś zrobić listę swoich kosmetyków? Ale tak od A do Z? I co lepsze, czy byłyście ciekawe ile "zamroziłyście" w nich kasy i podliczyłyście kiedyś wartość swojej toaletki?

Sama mam zamiar to zrobić i o ile spisy swoich kosmetyków robiłam wiele razy, bo tak naprawdę sama nie wiedziałam co mam dokładnie z pielęgnacji, to kwotowo nigdy tego nie liczyłam. I boję się podliczyć :) Ale myślę, że to byłaby świetna motywacja, dla wszystkich zbieraczy :]

Muszę Ci podziękować za ten post!
Dzisiaj przypomniałam sobie o nim i to uratowało moją łazienkę od powodzi!
Weszłam do niej, aby przejrzeć koszyczki z kosmetykami, dzięki czemu w porę zauważyłam, że mi woda leci z suszarki do prania :D Brawo ja, brawo Ty! :)

A jak już jestem w temacie to stwierdziłam, że zrobię sobie rozpiskę tego co mam. Same oceńcie czy to dużo czy mało :)

1. Puder sypki Rimmel
2. róż do policzków Mac (ledwo naruszony - nie używam)
3. bronzer Mac (końcówka)
4. rozświetlacz Lovley
5. pokład Rimmel - końcówka
6. podkład Astor - nowy, do wydania, kolor wybierałam chyba po pijaku
7. baza Rimmel
8. paleta Zoeva
9. tusz do rzęs 2000kcal
10. dwie kredki matowe GR
11. cielista kredka na linię wodną
12. eyeliner Catrice
13. serum Estee Leauder
14. olej z pestek malin z Ministerstwa Dobrego Mydła (do wydania - nie sprawdza się u mnie)
15. krem do twarzy i pod oczy Sylveco
16. maseczka nawilżająca Mizon
17. olejek do włosów L'oreal
18. olejek do ciała Bielenda (prezent, do wydania bo nie używam)
19. olejek do makijażu Resibo
20. pianka do mycia buzi Alverde
21. żel do mycia buzi Sylveco (czeka na wykończenie Alverde)
22. płyn micelarny Garniera (żółty)
23. maseczka w płachcie (1 szt.)
24. pół kulki kąpielowej Lush
25. mały szampon Batiste
26. suchy szampon Balea
27. lakier do włosów
28. dwa szampony do włosów (Balea i OGX Coconut Water Shampoo)
29. żel do ciała Dove
30. balsam do skórek P2
31. krem do rąk L'occitane
32. blistex-med do ust

A w zapasie 3 tubki lanomaści z Ziaja, jeden balsam do ust EOS (do wydania - nie sprawdzają się u mnie) i krem do rąk EOS (też do wydania bo już go miałam i to nie to, a ten z zapasu dostałam w prezencie).

Wyszło więcej niż się spodziewałam :D

Awatar użytkownika
arachne

Postautor: arachne » 26 sie 2016, 13:35

1. *korektor Loreal (końcówka) (ok.18 pln)
2. *podkład Healthy Mix (końcówka) (ok. 35 pln)
3. brązer Bahama Mama (60 pln)
4. róż Mac (została 1/3) (96 pln)
5. *puder z Rimmela (ok. 18 pln)
6. *rozświetlacz Wibo (ok. 4 pln)h
7. paleta naked 2 basics (ok. 100 pln - albo 120, zamawiałam z bodajże -20% z feelunique)
8. paleta Zoeva Love is a story (70 pln)
9. paleta magnetyczna z inglota a w niej 3 cienie inglot, 3 cienie od Hani (+/- 80 pln, palety nie liczę)
10. *masełko do ust Revlon (powinnam wyrzucić, bo starawe i nie używam) (20 pln? nie pamiętam już)
11. 4 kredki z Golden Rose do ust (dwie powinnam wyrzucić, bo kolory mi nie pasują) (48 pln, chyba po 12 są)
12. *pomadka z Maxfactora (prezent od mamy, pewnie koło 30 pln)
13. 2x Bourjois Rough Edition Velvet (60 pln)
14. *konturówka do ust z Lovely (2 pln)
15. tusz loreal ten fioletowo -złoty (30 pln)
16. NYX matowa pomadka w płynie ( :serce: ) (30 pln)

Razem mniej więcej 700 pln.

*Rzeczy drogeryjne są z -49%.
I to chyba z kolorówki wszystko. Pielęgnacji nie chce mi się wypisywać, bo większość mam podwójnie: w rodzinnym mieście + w mieście w którym studiuję. Wydaje mi się, że mam wszystkiego dość mało, kiedyś miałam po kilka róży z essence/ catrice, ale uznałam, że wolę raz wydać stówę i poczuć się 'jakby luksusowo' zamiast dziesięć razy po dziesięć złotych i tylko wkurzać, że wszystko mi się nie mieści.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 26 sie 2016, 14:49

Ja nie "zamrażam" kasy w kosmetykach, wypraszam sobie! :hahaha:. Nie dubluję, zużywam na bieżąco, a one ciężko pracują na moją skórę :banan: . Nie chciałabym cytować klasyka z wątku obok, ale to inwestycja :torba: :hahaha: :hahaha:

A tak na poważnie, to aktualna pielęgnacja twarzy plus filtry i błyszczyko-balsamy ~550zł, ciało ~120zł, włosy ~150zł.

W szufladzie z zapasami mam z ~500zł, w tym większość kwoty to filtry, które mają starczyć do maja i koreańskie maseczki w płacie (moja chyba jedyna, nieracjonalna zachcianka :torba: ).

Mam malutko makijażu na prywatny użytek, warte pewnie ~250zł, nie licząc pędzli.

Paznokcie to ~100zł, mam tylko kilka lakierów, jedną bazę i jeden top, wszystko z super wyprzedaży.

99% kupiłam na promocjach i kwoty trzeba by podnieść o średnio 30%, żeby określić wartość drogeryjną.

A, na kilka buteleczek perfum poszło ~2000 :torba: . Część złowiona w dobrej cenie. Byłoby mniej, gdyby Jo Malone dawało się dorwać na promocjach :glaszcze: . Nie kupuję zapachów od wiosny i mam zamiar powiększyć zbiór dopiero, jak zejdę do dwóch butelek- swojej zimowej bazy i jednego lekkiego dzienniaczka. Tak mi dopomóż buk i wierzba płacząca.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

ladym13

Postautor: ladym13 » 26 sie 2016, 15:52

To i ja policzę :)
Kolorówka:
1. Podkład Astor (Perfect Stay) - 49,00 zł
2. Podkład Smart girls get more - 7,99 zł
3. Korektor Rimmel (Lasting Finish) - ok. 25 zł
4. Puder Maybelline (Affinitone) - 30,99 zł
5. Puder Wibo (Fixing Powder) - 12,99 zł
6. Bronzer Loreal (Glam Bronze) - 54,99 zł
7. Róż Loreal (Le Blush) - 59,99 zł
8. Róż Wibo (Smooth'n Wear) - 9,99 zł
9. Rozświetlacz Lovely (Silver Highlighter) - 9,29 zł
10. Baza pod cienie Kobo - 16,99 zł
11. Paleta cieni Wibo (Neutral) - 33,99 zł
12. Paleta Sensique (Trendy Eyeshadows) - 9,99 zł
13. Pojedynczy cień z Ingota - 12 zł
14. Pigment Kobo - 9,99 zł
15. Cień pojedynczy Kobo - 17,99 zł
16. Paletka do brwi Wibo (Eyebrow Shaping Kit) - 17,99 zł
17. Zel do brwi Wibo - 9,29 zł
18. Eyeliner My Secret (Waterproof Eyeliner) - 7,99 zł
19. Kredka do oczu Manhattan - 19,99 zł
20. Tusz do rzęs Max Factor (2000 Calorie) - 33,99 zł
21. Konturówka do ust Wibo - 9,29 zł
22. Szminka Loreal - 62,39 zł
23. Szminka Rimmel - 26,99 zł
Razem: 549,10 zł :wtf:

Pielęgnacja (twarz, ciało, włosy itp.) - około 300,00 zł

Perfumy - 200 zł

Razem ponad 1000 zł :shock:

Na usprawiedliwienie dodam, że używam wszystkiego, co posiadam i często kupuję na promocjach :cool:

Awatar użytkownika
Takajakaja

Postautor: Takajakaja » 26 sie 2016, 22:23

podpucha pisze:

Muszę Ci podziękować za ten post!
Dzisiaj przypomniałam sobie o nim i to uratowało moją łazienkę od powodzi!
Weszłam do niej, aby przejrzeć koszyczki z kosmetykami, dzięki czemu w porę zauważyłam, że mi woda leci z suszarki do prania :D Brawo ja, brawo Ty! :)

:banan: :banan: :banan:

Fajnie, że chciało Wam się tu podać konkrety :)
Przyznam Wam się, że gdybym miała tu z miejsca podać wszystko co mam z pielęgnacji z pamięci to pewnie połowy bym nie pamiętała.. Dlatego uważam, że warto mieć taki spis chociażby na zakupach.

Pominę, że jeśli się już nie pamięta co się ma, to w ogóle nie powinno się chodzić na zakupy :mrgreen:

Antonett

Postautor: Antonett » 27 sie 2016, 12:14

U mnie z kolorówki to tylko pomadki, mam ich chyba ze 30 różnego rodzaju i z różnej półki cenowej, ok 500 zł.
Lakiery hybrydowe, 3 kolory których używam na zmianę plus baza i top 2 w1 i hardi rosa (kolorów miałam więcej ale zeszłam do tej "magicznej trójki", bo ją najbardziej lubię i najczęściej noszę) 5 lakierów za ok 30 zł to 150 zł.

Plus pielęgnacja...
I tu mam glinki z 3 rodzaje, serum 3 rodzaje, jedno czeka w kolejce, krem na noc, na dzień, hydrolaty, woda różana, pianki do mycia twarzy (co innego rano, co innego wieczorem) woda termalna, żel aloesowy 99%, peelingi do ciała 3 rodzaje, peelingi do twarzy też 3 rodzaje, że o maseczkach nie wspomnę. Wychodzi tego sporo ponad 1500 zł bo mam jeszcze sporo zapasów. No i mam tak jakby 2 domy pomiędzy którymi podróżuję i takie rzeczy jak żele pod prysznic czy szampony do włosów i odżywki mam podwójne.

Najgorsze w tym wszystkim to, że serum, krem do twarzy i np hydrolat czy ulubiony peeling kończy się w podobnym czasie i weź wydaj 300 zł na raz ... Boli oj boli :D

MamaMuminka

Postautor: MamaMuminka » 27 sie 2016, 16:39

Niestety lubstety mam bardzo duzo kosmetykow. Od czasu do czasu pozbywam sie tych, ktorych nie uzywam, ale z ciezkim sercem, bo " a jeszcze kiedys sie przyda" :)

Nie bede wypisywac co i czego mam ile, ale mam po kilka sztuk podkladu,pudrow, bronzerow, rozow, rozswietlaczy, eyelinerow.

jedynie czego nie kupuje to cienie do powiek, bo nie umiem sie nimi malowac :)
Lakierow do paznokci mam kilka, ale rzadko kupuje, bo w pracy nie moge miec umalowanych.

W pielegnacji mam po jednej rzeczy otwartej w tej chwili ( ale w szufladzie zapasy, jakby mieli zamknac wszystkie sklepy na rok ).

Mam sporo kosmetykow kolorowych marek selektywnych typu chanel, dior, duzo rzeczy z maca, bo u mnie bardziej oplaca sie je kupowac niz drogeryjneo loreala, wiec nie bede rzucala cenami.
pielegnacje w wiekszosci mam polska, czyli sylveco, bielenda, evree, produkty rossmanowskie. Jeden drozszy krem pod oczy i tyle :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 30 sie 2016, 22:37

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Nie i nie chcę wiedzieć. :P Raz tylko orientacyjnie podliczyłam, że na mój dzienny makijaż składają się kosmetyki za ok 750 zł, nie licząc oczywiście pędzli. (...) rzeczy, które leżą, sukcesywnie się pozbywam, bo nie lubię chaosu i graciarni.

Zupełnie jakbym to sama napisała. Co do słowa :cisza:

Kupuję już teraz mało kosmetyków, ale sporo dostaję, więcej niż mogę na bieżąco zużyć. I te czekają na swoją kolej, z tabelką w Excelu pogrupowane wg daty ważności. Żeby jakoś nie kłóciło się to wszystko z moja niechęcią do widoku nieużywanych rzeczy, te których nie będę używać, czyli nietrafione, od razu stają się prezentem przechodnim.
Obrazek

Awatar użytkownika
Takajakaja

Postautor: Takajakaja » 31 sie 2016, 22:12

A może któraś z Was byłaby chętna wstawić zdjęcie swojego "zbioru" lub np. samej pielęgnacji, samych kosmetyków do włosów itp? Nie wiem czemu, ale lubię oglądać takie zdjęcia:) To coś jak filmiki z moją toaletką na YT:P Sama kiedyś robiłam takie zdjęcia, bo tak łatwiej było zobrazować ile tego jest i od razu widziałam co mam, mimo, że poupychane w szafce. Aktualnych zdjęć niestety nie mam, choć mój zbiór zmalał. To chyba i dla mnie będzie fajny pomysł. Fajnie byłoby mieć foty na telefonie, które szybko można podejrzeć w drogerii (jakby mi czegoś brakowało...;))

Awatar użytkownika
bunia

Postautor: bunia » 30 wrz 2016, 15:49

Ja mam bardzo dużo kosmetyków (tak mi się wydaje) i to właściwie sama pielęgnacja (z kolorówki mam tusz do rzęs, ze dwie pomadki i parę lakierów do paznokci). Do twarzy muszę mieć krem na dzień, na noc, krem z filtrem, serum, coś pod oczy, jakiś olej, a jak olej, to kwas hialuronowy, maseczki oczyszczające, algowe, peeling itd. Do ciała też: masło/ balsam, mydło/ żel, krem do rąk, do stóp. Z włosami tak samo - cały zestaw.

Ale nie mam wyrzutów sumienia, bo rzeczywiście tego wszystkiego używam i prędzej mi się zdarzy, że coś się z niewiadomych przyczyn zepsuje/dostanę uczulenia niż upłynie data ważności. Swoją drogą, to jeśli już mam kosmetyk po terminie, to sprawdzam, czy konsystencja, zapach i wpływ na skórę jest taki jak przedtem i dokańczam go. Bardzo nie lubię nie mieć niczego w zapasie. Kupuję 3-4 szampony i mam z głowy na parę miesięcy. Wyjątkiem są u mnie krem pod oczy i do stóp, bo te zużywam powoli i nie lubię mieć więcej niż jednej sztuki.

Mam listę wszystkich swoich rzeczy, to bardzo pomaga ocenić "zbiory" ;) Ale nie odważę się podliczyć, ile to wszystko kosztowało :torba:

Awatar użytkownika
Emma
Kontaktowanie:

Postautor: Emma » 29 lis 2016, 16:31

Ja mam niewiele kosmetyków, staram się kupować tylko to, co rzeczywiście jest mi potrzebne. Nie wiem ile są warte, ale na pewno sporo bo kupuję dużo kosmetyków drogich, naturalnych. Jednak jakość przedkładam ponad to ile kosztują.
Księżyc i jego magia

Wróć do „Moda i Uroda”