Kosmetyki mineralne

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Re: Kosmetyki mineralne

Postautor: SALIX » 13 cze 2017, 15:04

Insta
Blog podróżniczy Kraków: Bagry
Piekę słodkie Ciasto buraczane w wersji piernikowej z delikatną masą miodową

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 01 wrz 2017, 18:58

Widzialyscie może nowy flat top od annabelle minerals? <3 chyba sobie sprawię

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 16 wrz 2017, 12:40

No i zamówiłam:
- primer glinkowy,
- róż rose,
- matujący podkład sunny fair 10g,
- nowy pędzel short top

I wszystko mi się świetnie sprawdza :twisted:

Kod rabatowy na weekend 15-17.09
A1M0 - 10% zniżki

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 16 wrz 2017, 16:18

Pojawiły się nowości od Pixie
CLAY DELIGHTS - puder glinkowy - stanowi idealną bazę pod makijaż. Nałożony pod podkład, przedłuża trwałość makijażu. Sprawdzi się również jako delikatny puder wykończeniowy. Znakomicie rozmywa optycznie pory oraz wszelkie nierówności cery (tzw. efekt soft-focus), zapewnia skórze matowe wykończenie. Puder współgra z każdym typem cery. Jest dobrze tolerowany przez delikatną, nawet bardzo wrażliwą i mocno podrażnioną skórę. Dobroczynne właściwości glinek znane i cenione są już od bardzo dawna – skutecznie działają przy chorobach skórnych, trądziku, polecane są przy cerze zmęczonej, zwiotczałej i naczynkowej. Dostarczają skórze wiele substancji mineralnych oraz pierwiastków. Formuła naszego pudru glinkowego została dodatkowo wzbogacona zmikronizowanym lepidolitem oraz czarnym turmalinem.

MINERAL SCULPTING POWDER - matowy bronzer mineralny z bronzytem, w odcieniu średniego, zgaszonego brązu. Nadaje skórze odcień naturalnej opalenizny. Idealny do wykonturowania, nadania kształtu twarzy. Jest lekki, bardzo drobno zmielony i znakomicie przylega do skóry. Dzięki dużej pigmentacji, wystarczy naprawdę odrobina, aby uwydatnić kształt twarzy.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 16 wrz 2017, 16:43

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
No i zamówiłam:
- primer glinkowy,
- róż rose,
- nowy pędzel short top

A1M0 - 10% zniżki

Opowiedz coś więcej o primerze glinkowym, Twoje wrażenia z użytkowania :roza:
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 16 wrz 2017, 17:25

Kumiho pisze:
No i zamówiłam:
- primer glinkowy,
- róż rose,
- nowy pędzel short top

A1M0 - 10% zniżki

Opowiedz coś więcej o primerze glinkowym, Twoje wrażenia z użytkowania :roza:

Używam od tygodnia dopiero.

Mam wrażenie, ze łagodzi zaczerwienienia. Mocno wygładza cerę. Czy przedłuża trwałość? Nie wiem. U mnie najlepiej się do tego sprawdza po prostu tonik/hydrolat. Czy sprzyja matowieniu? Być może. Ale to wygładzenie jest najbardziej odczuwalna zmiana.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 19 wrz 2017, 19:23

Obrazek

Nowy bronzer z pixie - kolor przyjemny, ale dla mnie pewnie za chodny. Niemineralnym ulubieńcem jest dla mnie GR Terracota 04

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 19 wrz 2017, 19:30

Caoimhe pisze:

Nowy bronzer z pixie - kolor przyjemny, ale dla mnie pewnie za chodny. Niemineralnym ulubieńcem jest dla mnie GR Terracota 04

widziałam na ich fejsie i mnie kolor akurat bardzo się spodobał :ok: gdyby nie był to produkt sypki (LL maja już prasowane) to pewnie bym się skusiła.
Insta

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 19 wrz 2017, 19:31

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Caoimhe pisze:

widziałam na ich fejsie i mnie kolor akurat bardzo się spodobał :ok: gdyby nie był to produkt sypki (LL maja już prasowane) to pewnie bym się skusiła.

Genralnie uważam, że kolor jest piękny - mało jest takich bronzerów. Po prostu chyba na mnie by nie leżał, bardziej do konturowania by się nadał, a na codzień jego nie robię :ok:

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 28 paź 2017, 10:48

Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 28 paź 2017, 11:30

ale fajnie :serce:
a nie wiesz może jak są pakowane te mniejsze pojemności? chyba 3 g
bo na cocolicie są za 28 a miałam tam zakupy pielęgnacyjne robić i teraz nie wiem w co iść bo coś mineralnego oprócz anabelle by mi się przydało

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 28 paź 2017, 11:32

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość

ale fajnie :serce:
a nie wiesz może jak są pakowane te mniejsze pojemności? chyba 3 g
bo na cocolicie są za 28 a miałam tam zakupy pielęgnacyjne robić i teraz nie wiem w co iść bo coś mineralnego oprócz anabelle by mi się przydało

niestety nie wiem :( mam tylko ten 6,5g i on jest tak szokująco wydajny, że pomysł 10g opakowań mnie nie podnieca :brzydal:
Insta

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 04 lis 2017, 12:12

SALIX ostatnio na wątku o youtube zwróciła uwagę na podkład rhea mineralny z masłem babassu. Poczytałam o nim, n pierwszym miejscu ma tlenek cynku, co może mieć duży wpływ na trwałość oraz matowienie. Cena trochę zniechęca ~64zł. Gama kolorystyczna jest również uboga. Niemniej może być to ciekawa alternatywa dla kremów bb :ok:

EDIT: SALIX mówiła o wersji z olejkiem marula - to już w pełni płynny produkt. Dla cery dojrzałej i suchej - myślę, że ciekawa alternatywa. Nie wiem, czy będzie wydajny, bo opakowanie jest małe. Jednocześnie dużo go nałożyć pewnie nie można, bo spłynie. I krycie raczej delikatne będzie.
Tu można go zobaczyć :
Ostatnio zmieniony 04 lis 2017, 12:19 przez Caoimhe, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 04 lis 2017, 12:51

SALIX ostatnio na wątku o youtube zwróciła uwagę na podkład rhea mineralny z masłem babassu. Poczytałam o nim, n pierwszym miejscu ma tlenek cynku, co może mieć duży wpływ na trwałość oraz matowienie.

no niezbyt.

to jest zupełnie inne wykończenie i zachowanie na skórze, także przy aplikacji. bardziej jak krem naturalnej polskiej marki typu make me bio tylko z kolorem niż krem bb

nie dałoby się żeby jakkolwiek matowilo. Tlenek cynku jest na pierwszym miejscu bo nie dałoby się inaczej stworzyć formulacji. to są podkłady dla prawie nikogo, ale cery bardzo suche i dojrzałe mają duże szanse być zadowolone. normalne, mieszane i tłuste - moim zdaniem szkoda zachodu.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2017, 12:54 przez ktrzn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
radzka

Re: Make Me UP

Postautor: radzka » 27 lut 2018, 11:52

Przeglądałam wątek i nic nie znalazłam. Oglądałam filmik A. Grabowskiej o Annabelle, które prezentowała na twarzy, ale film tak przeswietlony, że nie da się ocenić.
Planuję zacząć używać podkładów mineralnych, ale nie wiem, jaki kolor wybrać. Nie mam możliwości pomacać na zywo.
Waham się pomiędzy Annabelle minerals wersją matującą, a Pixie.
Kompletnie nie wiem, jaki odcień wybrać.
W płynnych podkładach coś jakby 110 Revlon, ale był za różowy - wybijaly się te tony.
Lepiej, w Annabelle, postawić na Gold czy Sunny?
Myślę nad sunny fairest. Miała któraś z tym odcieniem doczynienia? Jest mocno żółty?

Dodałam debilne zdjęcie :brzydal:Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 lut 2018, 11:52 przez radzka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 27 lut 2018, 12:32

radzka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Przeglądałam wątek i nic nie znalazłam. Oglądałam filmik A. Grabowskiej o Annabelle, które prezentowała na twarzy, ale film tak przeswietlony, że nie da się ocenić.
Planuję zacząć używać podkładów mineralnych, ale nie wiem, jaki kolor wybrać. Nie mam możliwości pomacać na zywo.
W płynnych podkładach coś jakby 110 Revlon, ale był za różowy - wybijaly się te tony.
Myślę nad sunny fairest. Miała któraś z tym odcieniem doczynienia? Jest mocno żółty?

Jeśli pozwolisz to przeniosę post na wątek o kosmetykach mineralnych.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 27 lut 2018, 12:40

Używałam sunny fairest i jest mocno żółty (dla mnie to akurat plus). Jeśli znajdę gdzieś w domu próbkę to postaram się jutro go porównać z czymś płynnym.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
radzka

Re: RE: Re: Make Me UP

Postautor: radzka » 27 lut 2018, 13:06

Kumiho pisze:

Używałam sunny fairest i jest mocno żółty (dla mnie to akurat plus). Jeśli znajdę gdzieś w domu próbkę to postaram się jutro go porównać z czymś płynnym.
Dziękuję:roza:
Kumiho pisze:

Jeśli pozwolisz to przeniosę post na wątek o kosmetykach mineralnych.
Ooo, dziękuję! Byłoby bardzo pomocne.
Teraz waham się jeszcze nad Natural fairest

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
ktrzn

Re: RE: Re: Make Me UP

Postautor: ktrzn » 27 lut 2018, 14:10

radzka pisze:

tak. Gama sunny jest dość żółta, najbardziej ze wszystkich.
golden bardziej beżowo-oliwkowo-żółta, neutral to beż z chłodną żółcią

mam cerę dużo jaśniejszą niż revlon 110 i używam beige cream, który jest różowy ale w inny sposob niż revlon.
revlon też mi się wybijał jako za różowy. przy czym jest bardziej różowo-czerwonawy, a anabelle bardziej chłodno-różowo-beżowy

miałam odsypkę sunny fairest - był dla mnie i za ciemny, i za żólty. zbyt żółte byly też neutral i golden, ale dawały efekt żółtego podkładu, przy sunny bardziej jakbym się wysmarowała czymś żółtym
Ostatnio zmieniony 27 lut 2018, 14:18 przez ktrzn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
radzka

Re: RE: Re: RE: Re: Make Me UP

Postautor: radzka » 27 lut 2018, 15:27

ktrzn pisze:
radzka pisze:

tak. Gama sunny jest dość żółta, najbardziej ze wszystkich.
golden bardziej beżowo-oliwkowo-żółta, neutral to beż z chłodną żółcią

mam cerę dużo jaśniejszą niż revlon 110 i używam beige cream, który jest różowy ale w inny sposob niż revlon.
revlon też mi się wybijał jako za różowy. przy czym jest bardziej różowo-czerwonawy, a anabelle bardziej chłodno-różowo-beżowy

miałam odsypkę sunny fairest - był dla mnie i za ciemny, i za żólty. zbyt żółte byly też neutral i golden, ale dawały efekt żółtego podkładu, przy sunny bardziej jakbym się wysmarowała czymś żółtym
Boję się, że beige też będzie się chłodno wybijal. Używając 150 Revlona też sprawiał wrażenie zbyt oliwkowo-chlodnego jakby.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Moda i Uroda”