Wątek pachnący

Awatar użytkownika
Axis mundi

Re: Wątek pachnący

Postautor: Axis mundi » 24 lut 2017, 16:13

Axis mundi pisze:
sziket pisze:A czy możecie polecić coś z wyraźną nutą kawy?

Z wyraźną nie znalazłam, choć ciągle szukam. Na pewno nie pachną tak kawowe Demetery, no może Black Russian najbardziej, ale i tak nie tego szukam w kawowych perfumach.
Z jeszcze niewąchanych przeze mnie kaw, Thierry Mugler ma to:
http://www.fragrantica.pl/perfumy/Thierry-Mugler/A-Men-Pure-Coffee-2337.html
Może ktoś przetestuje szybciej, niż ja, chociaż opisy nie nastrajają optymistycznie.
I to zdaje się mieć potencjał:
http://www.fragrantica.pl/perfumy/DSH-Perfumes/Coffee-Absolute-21041.html

Kontynuując temat kawowych pachnideł - znalazłam taki tekst z propozycjami Edpholiczki (niestety tekst jest na stronie perfumerii internetowej) https://www.perfumeria.pl/Blog/Listopad-2015/Perfumy-z-nuta-kawy
Od razu mówię, że ja w Opiumach, L'Or i w Noa nie wyczuwam w ogóle kawy. Żadnej! Valentino nie wąchałam, ale chyba faktycznie trzeba celować w męskie (w Wood Coffee CDG też o nutach kawy można mówić przy bardzo dużej dawce dobrej woli, ale to ciekawy zapach).
Ostatnio zmieniony 24 lut 2017, 16:15 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 25 lut 2017, 10:52

Mnie bardzo kusi, żeby coś nakupować, ale muszę się powstrzymać.

Chciałabym chociaż Daisy MJ w limitowanej butelce. :torba:
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 02 kwie 2017, 18:07

Mam zagwozdkę. Kupiłam podczas jednego wyjazdu do Turcji perfumy Bellissima - Aromel. Miały 60 ml, zakochałam się w tym zapachu (w sumie historia jest taka, że podczas wyjazdów zawsze szukam nowych kosmetyków i perfum, po te musiałam wracać na drugi dzień, bo mnie urzekły rozwinięciem na nadgarstku i niebywałą trwałością). Nie jestem turbo biegła w perfumy, szukam więc inspiracji. Tutaj wklejam ich nuty:
Top Notes Bergamot, Lemon, Ylang-ylang
Heart Notes Rose, Jasmine, Vetiver
Base Notes Sandalwood, Musk
O dziwo, ja tutaj wyczuwam mech dębowy i jak poszperałam w necie, to nie tylko ja (chociaż znaleźć jakąś recenzję w języku zrozumiałym bądź niezrozumiałym (po turecku) to prawdziwy sukces). Pisałam do producenta, zero odpowiedzi. Widzę, że bywają dostępne gdzieś w Niemczech/UK, ale nie jestem w stanie ich sprowadzić (są tanie, więc nawet 20-30e kosztów transportu to byłoby nic). Być może do Stambułu wybiorę się jesienią, ale chciałabym poznać coś z mchem dębowym. Wyszperałam perfumy Paloma Picasso - czy któraś z Was testowała? Da się je gdziekolwiek stacjonarnie powąchać? A może ktoś ma blisko siebie turecki sklep i widział produkty Aromel? Został mi dezodorant z zestawu i tak bardzo mi tęskno do tego zapachu (mam z nim tyle wspomnień związanych...).

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 13 maja 2017, 7:51

Wiecie może czy Accord Chic z Yves Rocher został wycofany?
Chciałam kupić i nie ma :(
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 13 maja 2017, 10:07

nietopesz pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Nie powinien, bo w tamtym roku dopiero wszedł do sprzedaży. A YR na stronie ma po prostu bajzel.
Napisz do BOK w tej sprawie: bok@yves-rocher.pl
Ostatnio zmieniony 13 maja 2017, 10:12 przez empress, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 13 maja 2017, 15:56

empress pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Nie powinien, bo w tamtym roku dopiero wszedł do sprzedaży. A YR na stronie ma po prostu bajzel.

Mnie też to zdziwiło właśnie, tym bardziej, że Rose Oud tez nie było dość długo (sprawdzałam co kilka tygodni wyrywkowo)
Teraz RO wrócił a Accord Chic nadal nie ma. No nic, przejdę się chyba do sklepu a wolałam kupić online, bo są lepsze promocje.
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 21 maja 2017, 18:07

Mnie też to zdziwiło właśnie, tym bardziej, że Rose Oud tez nie było dość długo (sprawdzałam co kilka tygodni wyrywkowo)
Teraz RO wrócił a Accord Chic nadal nie ma. No nic, przejdę się chyba do sklepu a wolałam kupić online, bo są lepsze promocje.

W Poznaniu są dostępne od ręki wszystkie zapachy.

Wczoraj zaszalałam i obkupiłam się w Neroli, Bez i Różę (dla mamy) ;-)
Rose oud to ulubiony zapach mamy. Jeszcze jaśmin mnie kusił, właśnie accord chic. W ogóle ta seria dla mnie jest udana - wszystkie zapachy są na skórze trwałe i rozwijają się. Ale to kwestia indywidualna.

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 15 cze 2017, 16:52

Nie wiem, czy już nie za późno, ale informuję, że Accord Chic wróciło do sklepu internetowego YR :ok:
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 17:01 przez empress, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 15 cze 2017, 17:55

Nie wiem, czy już nie za późno, ale informuję, że Accord Chic wróciło do sklepu internetowego YR :ok:

Oo dziękuję :serce: :serce: :serce: Będę się więc czaić na nie i na Rose Oud. Wolałam kupić właśnie online, bo trafiam tam na lepsze promocje i czasem wychodzą jak za darmo.
Niestety w tym miesiącu przesadziłam z perfumami i póki co wolę nie zaglądać. :torba:
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 15 cze 2017, 19:45

Oo dziękuję :serce: :serce: :serce: Będę się więc czaić na nie i na Rose Oud. Wolałam kupić właśnie online, bo trafiam tam na lepsze promocje i czasem wychodzą jak za darmo.
Niestety w tym miesiącu przesadziłam z perfumami i póki co wolę nie zaglądać. :torba:

Uwielbiam zapachy z tej serii - trwałe, rozwijające się i nietypowe. :ok:

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 20 cze 2017, 11:10

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Uwielbiam zapachy z tej serii - trwałe, rozwijające się i nietypowe. :ok:

Ja też je lubię, chociaż żadnego nie miałam na własność, ale miałam okazję ponosić i moim zdaniem to jedne z najlepszych, tańszych zapachów.
Jeszcze taki update: chciałam sobie przypomnieć RO i AC, to teraz z kolei nie było ich stacjonarnie. :mrgreen:
Mijaj zdrów otwarte okna

seagirl

Postautor: seagirl » 21 cze 2017, 2:00

Dla zainteresowanych, zamowilam probke perfum ktore Nissiax83 polecala niedawno (Le Labo, Santal 33). Tak jak mowila, nie sa ta perfumy dla wszystkich i ja osobiscie uwazam, ze sa bardziej meskie niz damskie (firma je reklamuje jako unisex). Na sobie ich nie lubilam za to na moim mezu, cudo :D No i plus za trwalosc, jakby psiukala sie Szusz to by na miesiac starczylo po jedym uzyciu :D

Agnes
BAN

Postautor: Agnes » 21 cze 2017, 22:36

Zauważyłam, że w każdych moich ulubionych perfumach w nutach serca jest jaśmin.
Na szczęście okazało się, że mój mężczyzna nie jest uczulony na Acqua di Gioia :) Najbardziej komplementowane, ze wszystkich, bo mam w sumie małą kolekcję.

Maddzia007

Postautor: Maddzia007 » 28 cze 2017, 15:20

Dziewczyny czym się psikacie w takie upały? Wszystko wydaje mi się teraz być za ciężkie :( możecie polecić jakies "wodne" zapachy, ewentualnie jakieś lekkie cytrusy, zielona herbata? I żeby zapach przy tym nie znikał po 15 minutach :)

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 28 cze 2017, 16:12

A jaki przedział cenowy?

Ja póki co testuję nowe Molecules i sporo lecę na próbkach, bo mam niewiele lekkich zapachów we flakonach, chyba poza wodą kolońską JoMalone. Ogólnie niewiele czuję w upały w tym roku, nic mi specjalnie nie przeszkadza ani nie męczy.
Najbardziej chciałabym ogródki Hermesa i muszę w końcu jakieś sobie sprawić. :D
Mijaj zdrów otwarte okna

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 28 cze 2017, 16:46

Maddzia007 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny czym się psikacie w takie upały? Wszystko wydaje mi się teraz być za ciężkie :( możecie polecić jakies "wodne" zapachy, ewentualnie jakieś lekkie cytrusy, zielona herbata? I żeby zapach przy tym nie znikał po 15 minutach :)

U mnie Bright Crystal
Ostatnio zmieniony 28 cze 2017, 16:47 przez empress, łącznie zmieniany 1 raz.

Maddzia007

Postautor: Maddzia007 » 28 cze 2017, 16:55

Myślę, że cenowo tak do 300 zł bym coś chciała znaleźć :) tyle już zapachów testowałam i jakoś na te upały wszystko wydaje mi się być strasznie duszące :)
Wstyd się przyznać ale Bright Crystal nigdy nie wąchałam, muszę w końcu spróbować ;) dziękuję za propozycję ;)

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 28 cze 2017, 17:32

to spróbuj może Hermesy z serii Jardin albo Aqua Alegorie Guerlain (np Herba fresca), one są fajne i dostępne do powąchania w drogeriach.
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 28 cze 2017, 19:26

Maddzia007 pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Chanel Cristalle Eau Verte. Nie wiem, czy nie znika po 15 min., bo fizjologii OUN nie przeskoczę ;) i nie czuję go na sobie dłużej.
Ogródki i akwy alegorie (z wyjątkiem grejpfrutowej są dla mnie za ciężkie i za słodkie).
Obrazek

Maddzia007

Postautor: Maddzia007 » 28 cze 2017, 19:34

Dziękuję! :) zapisuje i rozglądnę się za tym, gdzie mogę je powąchać :)

Wróć do „Moda i Uroda”