Wątek pachnący

Awatar użytkownika
Czocher

Re: Wątek pachnący

Postautor: Czocher » 06 lis 2017, 10:47

Dzien dobry :D
Ja to ogolnie na perfumach sie nie znam nic a nic, ale konczy mi sie Bright Crystal, ktorego uzywam i szukam czegos podobnego albo lekkiego.
I zastanawiam sie tez, czy zapach z Zary - Orchid jest "odpowiednikiem" jakiegos zapachu, bo podoba mi sie, ale jesli to odpowiednik to wolałabym oryginał : ]

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 07 lis 2017, 11:57

Czocher pisze:Dzien dobry :D
Ja to ogolnie na perfumach sie nie znam nic a nic, ale konczy mi sie Bright Crystal, ktorego uzywam i szukam czegos podobnego albo lekkiego.
I zastanawiam sie tez, czy zapach z Zary - Orchid jest "odpowiednikiem" jakiegos zapachu, bo podoba mi sie, ale jesli to odpowiednik to wolałabym oryginał : ]

Wszystkie perfumy z Zary z tego co kojarzę to odpowiedniki :-)

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 07 lis 2017, 13:05

Na fragrantice są podane zapachy, które przypomina
https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Zara-Orchid-2016-41954.html
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 07 lis 2017, 13:08

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość

i (nie będę może szafować słowem wszystkie) te które miałam okazję powąchać są strasznymi odpowiedniami :brzydal: nawet nie chodzi o podobieństwo, ale taką taniość zapachu. niektóre celebryckie, zapachy VS, yves rocher duzo lepiej dają rade, a też kosztują mniej niż te drogie
Ostatnio zmieniony 07 lis 2017, 13:10 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 07 lis 2017, 13:11

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość

i (nie będę może szafować słowem wszystkie) te które miałam okazję powąchać są strasznymi odpowiedniami :brzydal: nawet nie chodzi o podobieństwo, ale taką taniość zapachu. niektóre celebryckie duzo lepiej dają rade a cena podobna

Mam jeden flakonik od nich, kupiłam, bo zapach spodobał mi się po pierwszym psiknięciu, a były tanie. Użyłam ich dwa razy i chyba skończą w śmietniku, po około pół godzinie zaczynają śmierdzieć tak, że wywoływały ból głowy. Po kolejnej pół godzinie nie czuć ich już wcale, chociaż ze względu na ten smród, powinnam uznać to za zaletę :brzydal:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 07 lis 2017, 13:18

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

i (nie będę może szafować słowem wszystkie) te które miałam okazję powąchać są strasznymi odpowiedniami :brzydal: nawet nie chodzi o podobieństwo, ale taką taniość zapachu. niektóre celebryckie duzo lepiej dają rade a cena podobna

Mam jeden flakonik od nich, kupiłam, bo zapach spodobał mi się po pierwszym psiknięciu, a były tanie. Użyłam ich dwa razy i chyba skończą w śmietniku, po około pół godzinie zaczynają śmierdzieć tak, że wywoływały ból głowy. Po kolejnej pół godzinie nie czuć ich już wcale, chociaż ze względu na ten smród, powinnam uznać to za zaletę :brzydal:

od jakiegoś pół roku albo dłużej prawie nic nie testuję. Stwierdziłam że znalazłam swoje 16 zapachów i już niczego póki co nie potrzebuję.

poznałam sporo zapachów i jest mnóstwo tanich które nie śmierdzą i są super (nie mam na myśli tu śmierdzenia które jest kwestią gustu, bo ktoś nie lubi np. białych kwiatów albo waty cukrowej, a o zapachu ze słabych komponetów). myślę że to kwestia cierpliwości, ale naprawdę polecam wąchać wszystko co się nawinie jeśli szuka się tańszego zapachu. jedne z najładniejszych tanioszek jakie poznałam znalałam na poczcie czekając w kolejce do odebrania poleconego :lol:

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 07 lis 2017, 14:34

i (nie będę może szafować słowem wszystkie) te które miałam okazję powąchać są strasznymi odpowiedniami :brzydal: nawet nie chodzi o podobieństwo, ale taką taniość zapachu. niektóre celebryckie, zapachy VS, yves rocher duzo lepiej dają rade, a też kosztują mniej niż te drogie

Dlatego tez szukam takiego zapachu w innych markach :D

Awatar użytkownika
neflim

Postautor: neflim » 09 lis 2017, 19:33

Kilka miesięcy temu w poście jednej z użytkowniczek(nie pamiętam której, Hermiona?) przewinęła się nazwa perfum Rasasi Dhanal Oudh Nashwah/az musiałam skopiować nazwę, nie zapamiętam jej nigdy/. Kupiłam je w ciemno, bo nuty mi podpasowały, opinie na plus i cena. I taaak się polubiliśmy :love: Gęste, nawet słodkie ale nie jest to słodycz cukru czy karmelu. Moze bardziej wytrawna? Z początku walą w nozdrza smołą a potem przyjemnie się ocieplają i siedzą na skórze cały dzień :serce: Myślałam nawet, ze w ciągu dnia to płyn do płukania ubrań tak mi pachnie. Ale to nie perfumy z gatunku tych czystych :amen:
I ślę podziękowania :roza:

Awatar użytkownika
mandalina

Postautor: mandalina » 10 lis 2017, 0:24

Czocher pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dzien dobry :D

w tej chwili yt podpowiedział mi filmik z ulubieńcami października Karoliny Samson, kliknęłam, a tam - Zara Orchid :D ja zapachu nie znam, ale ona porównuje go do Victoria's Secret Bombshell

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 11 lis 2017, 10:29

Ostatnio przeszła mi chęć na ciężkie unisexowe perfumy, albo kadzidlane mocno orientalne zapachy i mam chęć na Christina Aguilera By Night (możecie się śmiać z mojego jarmarcznego gustu :brzydal: )., ewentualnie może też klastyczną Kryśkę Długo jej już nie widziałam w sklepach. Możecie polecić coś podobnego? Miałam kiedyś ten zapach, nosiło mi się go z przyjemnością, choć niby nie lubię słodkich zapachów, a ten był bardzo słodki :brzydal:

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 11 lis 2017, 11:32

Ostatnio przeszła mi chęć na ciężkie unisexowe perfumy, albo kadzidlane mocno orientalne zapachy i mam chęć na Christina Aguilera By Night (możecie się śmiać z mojego jarmarcznego gustu :brzydal: ).l:

Nie wiem, jaki to zapach, ale ja kiedyś odkryłam, że mi się podoba ta pierwsza woda Rihanny( która podobno ma do kompletu byka w nazwie :brzydal: ), więc nie oceniam :brzydal: .
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 11 lis 2017, 18:06

Prada Candy Kiss

Gdyby ktoś chciał zrobić rozbiórkę to jestem chętna tego powąchać.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 15 lis 2017, 19:59

Dziewczyny, a czy znacie perfumy, które chociaż trochę pachną marcepanem?

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 15 lis 2017, 21:52

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny, a czy znacie perfumy, które chociaż trochę pachną marcepanem?

perfumy to nie, ale w Bath&Body Works wąchałam kiedyś mgiełkę.
niestety nie pamiętam co było i był rok 2012 :(

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 21 gru 2017, 13:19

Dziewczyny kochane, czy któraś z Was miała do czynienia z tym zapachem?

https://www.iperfumy.pl/il-profvmo/black-dianthus-woda-perfumowana-unisex/

Mój ban zakupowy dalej działa, aleeeee znów mi o nich przypomniano i nie mogę dziś przestać o nich myśleć. Nigdy nie wąchałam, ale oceniając po opisach, to mógłby być mój dzienniak (rabarbar- check! mydliny- check! czerwone i leśne owoce- check! wetiweria- check! :D). I zaczynam snuć plany wciągnięcia próbki choćby spod ziemi :'D.

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 21 gru 2017, 23:19

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny kochane, czy któraś z Was miała do czynienia z tym zapachem?

https://www.iperfumy.pl/il-profvmo/black-dianthus-woda-perfumowana-unisex/

Mój ban zakupowy dalej działa, aleeeee znów mi o nich przypomniano i nie mogę dziś przestać o nich myśleć. Nigdy nie wąchałam, ale oceniając po opisach, to mógłby być mój dzienniak (rabarbar- check! mydliny- check! czerwone i leśne owoce- check! wetiweria- check! :D). I zaczynam snuć plany wciągnięcia próbki choćby spod ziemi :'D.

Moim zdaniem niszy lepiej nie brać w ciemno, no ale jak nie trzepnie po kieszeni, to można spróbować. ;) Ja już za dużo razy przejechałam się po opisach, no ale z drugiej strony jest to jakaś przygoda i adrenalina, haha. Jeśli masz FB to możesz spróbować zapytać na grupie polski pachnącej, może ktoś napisze coś więcej albo podzieli się samplem ;)
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 22 gru 2017, 0:06

nietopesz pisze:
Moim zdaniem niszy lepiej nie brać w ciemno, no ale jak nie trzepnie po kieszeni, to można spróbować. ;) Ja już za dużo razy przejechałam się po opisach, no ale z drugiej strony jest to jakaś przygoda i adrenalina, haha. Jeśli masz FB to możesz spróbować zapytać na grupie polski pachnącej, może ktoś napisze coś więcej albo podzieli się samplem ;)

Moje ryzykanctwo na pewno nie sięga tej półki cenowej :mrgreen: . Podpytam na grupie, na razie znalazłam jeden sklep, który sampluje i wysyła do Pl.

To, jak EauMG napisała o tym zapachu mi przypomniało, dlaczego tak mi się obijał z tyłu głowy od jakiegoś czasu. Nie zawsze się z nią zgadzam co do preferencji i "werdyktów" ;), ale to, jak analizuje cechy zapachu często pokrywa się z moimi własnymi obserwacjami.

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 25 gru 2017, 22:09

neflim pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kilka miesięcy temu w poście jednej z użytkowniczek(nie pamiętam której, Hermiona?) przewinęła się nazwa perfum Rasasi Dhanal Oudh Nashwah/az musiałam skopiować nazwę, nie zapamiętam jej nigdy/. Kupiłam je w ciemno, bo nuty mi podpasowały, opinie na plus i cena. I taaak się polubiliśmy :love: Gęste, nawet słodkie ale nie jest to słodycz cukru czy karmelu. Moze bardziej wytrawna? Z początku walą w nozdrza smołą a potem przyjemnie się ocieplają i siedzą na skórze cały dzień :serce: Myślałam nawet, ze w ciągu dnia to płyn do płukania ubrań tak mi pachnie. Ale to nie perfumy z gatunku tych czystych :amen:
I ślę podziękowania :roza:

Cieszę się, że tak Ci się spodobały :) Jedne z moich ulubionych chociaż faktycznie otwarcie jest mocne :D Z takich tanich perełek lubię również Dalal Al-Rehab https://www.fragrantica.pl/perfumy/Al-Rehab/Dalal-20120.html Podobne do Botrytis Ginestet

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 28 gru 2017, 15:38

Kupiłabym sobie kilka próbek zimowych perfum. Widzę, że wszystkie są na stronie odlewkiperfum.pl.
Korzystał ktoś? Nie ma z nimi problemów?
Obrazek

Awatar użytkownika
iwi_83

Postautor: iwi_83 » 28 gru 2017, 15:39

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kupiłabym sobie kilka próbek zimowych perfum. Widzę, że wszystkie są na stronie odlewkiperfum.pl.
Korzystał ktoś? Nie ma z nimi problemów?

korzystałam wielokrotnie, wszystko bez problemów.

Wróć do „Moda i Uroda”