Wątek lakierowy - lakiery do paznokci, zdobienia, akcesoria do tradycyjnego manicure

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Wątek lakierowy - lakiery do paznokci, zdobienia, akcesoria do tradycyjnego manicure

Postautor: Kumiho » 21 mar 2019, 16:57

Dziewczyny, miałyście może lakiery magnetyczne multichrome ze Starrily? Są podobne do Fun Lacquer?
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

niki
BAN

Re: Wątek lakierowy - lakiery do paznokci, zdobienia, akcesoria do tradycyjnego manicure

Postautor: niki » 18 lip 2019, 21:57

Kiedyś moja stylistka proponowała mi manicure tytanowy. Przekonywała mnie jest jeszcze trwalszy od hybrydy. Troche sie bałam o płytke. Macie może jakieś doswiadczenia?

mantide

Postautor: mantide » 22 cze 2020, 18:23

Odświeżę, polecicie jakąś bazę pod lakier albo odżywkę, która sprawdza się jako baza? Do tej pory najczęściej używałam którejś Eveline 8w1 zwykłej albo sensitive, ale ostatnio lakier zaczął mi odpryskiwać/schodzić płatami po 2-3 dniach, a zazwyczaj trzymał się blisko tydzień, z minimalnym starciem końcówek albo niewielkimi odpryskami. Nie wiem, moim paznokciom się chyba odwidziało (nic się z nimi nie dzieje, żadnej reakcji alergicznej albo łamania/kruszenia się, po prostu zaczęło odpryskiwać; odżywki też są nowe, nie zgluciałe, jak już trochę gluciały to faktycznie lakier krócej się trzymał, ale nie aż tak)

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 23 cze 2020, 0:05

mantide pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Odświeżę, polecicie jakąś bazę pod lakier albo odżywkę, która sprawdza się jako baza? Do tej pory najczęściej używałam którejś Eveline 8w1 zwykłej albo sensitive, ale ostatnio lakier zaczął mi odpryskiwać/schodzić płatami po 2-3 dniach, a zazwyczaj trzymał się blisko tydzień, z minimalnym starciem końcówek albo niewielkimi odpryskami. Nie wiem, moim paznokciom się chyba odwidziało (nic się z nimi nie dzieje, żadnej reakcji alergicznej albo łamania/kruszenia się, po prostu zaczęło odpryskiwać; odżywki też są nowe, nie zgluciałe, jak już trochę gluciały to faktycznie lakier krócej się trzymał, ale nie aż tak)

Z dużych marek lubię bazę Orly, z indie Holo Taco Long Lasting Base albo baza Superchic Lacquer.

Jak pisać NA SZARO?

mantide

Postautor: mantide » 23 cze 2020, 13:13

Kumiho pisze:Z dużych marek lubię bazę Orly, z indie Holo Taco Long Lasting Base albo baza Superchic Lacquer.

O, dziękuję! Pewnie spróbuję tej z Orly, bo pewnie przyszłaby najszybciej.

Chciałabym kiedyś coś kupić z Holo Taco, już czaiłam się głównie na top coaty i te bazy, ale obecnie koszty tego wszystkiego by mnie zabiły :brzydal: No i chciałabym, żeby Cristine wypuściła więcej „gładkich” kolorów, bo fanką brokatu na swoich paznokciach nie jestem, a myślę, że ona mogłaby zrobić coś naprawdę dobrej jakości. Ewentualnie Unicorn Skin mogłabym spróbować, ten efekt akurat mi się podoba. O tej trzeciej marce nawet nie słyszałam, muszę sobie pooglądać ;)

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 23 cze 2020, 13:44

mantide pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kumiho pisze:Z dużych marek lubię bazę Orly, z indie Holo Taco Long Lasting Base albo baza Superchic Lacquer.

O, dziękuję! Pewnie spróbuję tej z Orly, bo pewnie przyszłaby najszybciej.

Chciałabym kiedyś coś kupić z Holo Taco, już czaiłam się głównie na top coaty i te bazy, ale obecnie koszty tego wszystkiego by mnie zabiły :brzydal: No i chciałabym, żeby Cristine wypuściła więcej „gładkich” kolorów, bo fanką brokatu na swoich paznokciach nie jestem, a myślę, że ona mogłaby zrobić coś naprawdę dobrej jakości. Ewentualnie Unicorn Skin mogłabym spróbować, ten efekt akurat mi się podoba. O tej trzeciej marce nawet nie słyszałam, muszę sobie pooglądać ;)

Mam całą pierwszą kolekcję (topy + czarny + niebieski), pare lakierów z świątecznej i czekam na kilka kolorów z tęczowej i unicorn skin. Bardzo lubię wszystkie jej lakiery (oprócz flakie top coat), szczególnie brokaty <3 z kremowych moim hitem absolutnym są lakiery Cirque Colors (wszystkie ich wykończenia kocham!). Od kiedy porzuciłam hybrydy moja kolekcja to 80% lakiery indie, wkręciłam się.

Jak pisać NA SZARO?

mantide

Postautor: mantide » 11 lip 2020, 18:10

Kumiho pisze:Mam całą pierwszą kolekcję (topy + czarny + niebieski), pare lakierów z świątecznej i czekam na kilka kolorów z tęczowej i unicorn skin. Bardzo lubię wszystkie jej lakiery (oprócz flakie top coat), szczególnie brokaty <3 z kremowych moim hitem absolutnym są lakiery Cirque Colors (wszystkie ich wykończenia kocham!). Od kiedy porzuciłam hybrydy moja kolekcja to 80% lakiery indie, wkręciłam się.

Słuchałam niedawno podcastu o tym, jak te lakiery powstały i jak to było z prowadzeniem bloga, współpracami. Fajnie było posłuchać takich "behind the scenes", wydaje mi się ogarniętą osobą.

Swoją drogą super też mi się sprawdził ten jej pomysł (albo i nie jej, ale dopiero po jej filmiku zachciało mi się tego spróbować) ze smarowaniem paznokci olejkiem, zauważyłam, że jeśli w coś uderzę paznokciem, to jest w stanie znieść większy poziom "wygięcia", zanim się złamie, a nie smaruję tak często jak ona.

Awatar użytkownika
clementine

Postautor: clementine » 17 paź 2020, 11:44

Dziewczyny, pytanie od totalnego laika paznokciowego. Dwa tygodnie temu po raz pierwszy poszłam na manicure hybrydowy, wczoraj odprysnął mi lakier na jednym paznokciu, dziś widzę, że "odkleja" się na kolejnym.
Orientujecie się może czy to od kiepsko zrobionego manicure czy raczej ja się do tego przyczynilam - chociazby sprzątaniem bez rekawiczek, pisaniem na klawiaturze 8h dziennie etc.
Chcę iść raz jeszcze na hybrydę, ale teraz waham się, czy iść do tej samej osoby.

Wróć do „Moda i Uroda”