Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Awatar użytkownika
ktrzn

Re: Kosmetyki | Hity, kity i poszukiwania

Postautor: ktrzn » 27 kwie 2019, 15:15

ale się mama wkurzy, muszę jej zrobić zapas kremów do rąk i balsamów do ciała :(

Awatar użytkownika
Veritaserum

Postautor: Veritaserum » 05 maja 2019, 12:04

Może to nie sam kosmetyk, ale temat pokrewny więc zadam pytanie tutaj - może ktoś ma sprawdzone lusterko z dobrym oświetleniem do makijażu? Lub jakąś lampkę z dobrym światłem/konkretną żarówkę, która odda światło dzienne? Niestety mam kiepsko doświetlony pokój, maluję się rano przy lampce biurkowej ale postanowiłam jednak pójść w coś lepszego tylko kompletnie się na tym nie znam... Oczywiście google swoją drogą, ale jak ktoś używa i poleca to chętnie poczytam ;).

Awatar użytkownika
Wrakczasu

Postautor: Wrakczasu » 05 maja 2019, 20:35

Dobra, przyszła pora i na mnie. Wymyśliłam sobie, że chciałabym się zacząć malować, w końcu prawie 25 lat na karku :D A więc szukam jakiś cieni i pędzelków do nich-tylko takich, które są dla totalnych lam jeżeli chodzi o makijaż. Fajnie by było gdyby nie były za milion monet bo nie wiem jak długo potrwa faza na naukę makijażu xD Jak w miarę będzie mi się to udawać to będę musiała podjąć gorszy temat-dobór podkładu..

Z cieni to myślałam o paletce Lovely dark nude-myślicie, że da radę czy nie bardzo?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 05 maja 2019, 21:08

Wrakczasu pisze:Dobra, przyszła pora i na mnie. Wymyśliłam sobie, że chciałabym się zacząć malować, w końcu prawie 25 lat na karku :D A więc szukam jakiś cieni i pędzelków do nich-tylko takich, które są dla totalnych lam jeżeli chodzi o makijaż. Fajnie by było gdyby nie były za milion monet bo nie wiem jak długo potrwa faza na naukę makijażu xD Jak w miarę będzie mi się to udawać to będę musiała podjąć gorszy temat-dobór podkładu..

Z cieni to myślałam o paletce Lovely dark nude-myślicie, że da radę czy nie bardzo?

Z pędzli polecam te z hebe, wybieraj puchate kształty - są wielozadaniowe :)
Co do cieni to poleciłabym colourpop albo glamshop; a z takich drogeryjnych palet to niestety nie pomogę.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 06 maja 2019, 18:02

Wrakczasu pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dobra, przyszła pora i na mnie. Wymyśliłam sobie, że chciałabym się zacząć malować, w końcu prawie 25 lat na karku :D A więc szukam jakiś cieni i pędzelków do nich-tylko takich, które są dla totalnych lam jeżeli chodzi o makijaż. Fajnie by było gdyby nie były za milion monet bo nie wiem jak długo potrwa faza na naukę makijażu xD Jak w miarę będzie mi się to udawać to będę musiała podjąć gorszy temat-dobór podkładu..

moim zdaniem dobre marki pędzli dla początkujących to hakuro, pędzle od hani ewentualnie maestro. hebe i wszelskie chinskie jessapy w takim przypadku odradzałabym. podobnie cienie z colorpop. moim zdaniem zbyt puchate pędzle traktowane wielozadaniowo przy braku wpawy mogą zrobić jednobarwną maziajkę. a zbyt napigmentowane ''tłustawe cienie'' tez nie sprzyjają początkom

żeby jakoś dokładniej doradzić co do modeli niezbędne info to wielkość oczu, głębokość ich osadzenia, ewentualnie typ powieki (czy opada)

cieni z lovely nie polecam. Z tych tańszych fajne są z wet n wild (natura), ale tak naprawdę do nauki najlepiej kupić 4-5 wkładów np. glamów. pojedyncze z mysecret tez daja rade, generalnie pod tym względem natura>rossman

np. kobo czy hean są dość sypiąco kredowe i za nimi nie przedam ale to wciąż półka wyżej niż wibo i lovely
Ostatnio zmieniony 06 maja 2019, 18:06 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 06 maja 2019, 20:10

Chooolera... Moje balsamy z evree :( trzeba będzie zrobić zapas jakiś.
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 06 maja 2019, 20:55

Wrakczasu pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Mam z lovely peach desire i jest super. Oczywiście porównując do ABH to jakby nie ta półka ale serio są bardzo fajne. Nie wiem jak inne wersje kolorystyczne. Podobno fajne są też miyo five points. Ale nie potwierdzę osobiście bo póki co nie mam. Odradzam palety zoeva... Dla mnie mega rozczarowanie.
Co do pędzli zgodzę się z ktrzn. Hakuro to jest dobra marka na początek. Jeden puchty do rozcierania i nakładania , jeden płaski do nakładania cieni i może jakiś mega puchacz do dokładnego roztarcia cieni. Ja mam od nich 3 pędzle i żałuję, że na nich nie "uczyłam się" malować tylko kupowałam chińczyki byle taniej.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 07 maja 2019, 17:06

taaak peach jest perełką na tle innych cieni z lovely. tylko kolorystycznie nie jestem przekonana tak na pierwszą paletkę

tak samo z paletą maxineczki i czekoladkami na tle innych cieni mur, też jak inna półka

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 07 maja 2019, 21:35

Dziewczyny, do końca tygodnia mam siostrę w USA. Jest jakaś kolorówka niedostępna w Polsce, którą warto stamtąd przywieźć?

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 07 maja 2019, 23:09

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny, do końca tygodnia mam siostrę w USA. Jest jakaś kolorówka niedostępna w Polsce, którą warto stamtąd przywieźć?
przychodzi mi do głowy tylko tarte i color pop

z color pop fajne są cienie, szminki w płynie. z tarte w sumie nie mam jakiegoś szalenie dobrego zdania o jakimś produkcie, ale jeśli potrzebujesz np. korektor to jest spoko

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 08 maja 2019, 9:51

Może kosmetyki Jeffree Star?

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 11 maja 2019, 13:24

koainka pisze:
Może kosmetyki Jeffree Star?

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
przychodzi mi do głowy tylko tarte i color pop

z color pop fajne są cienie, szminki w płynie. z tarte w sumie nie mam jakiegoś szalenie dobrego zdania o jakimś produkcie, ale jeśli potrzebujesz np. korektor to jest spoko

Dzięki dziewczyny :roza:. Jutro się okaże, co niemalująca się Młoda mi wybrała :brzydal:

Babyblue

Postautor: Babyblue » 19 maja 2019, 16:38

Hej, ja z takim pytaniem - czy kojarzy ktoś z Was Que Choisir i ich czarną listę kosmetyków? Pytam ponieważ dzisiaj na nią trafiłam z polecenia konturovni, która na stories Ig zjechała Yves rocher. Okazało się, że chociażby mój podkład ma same czerwone znaki czyli jest be. Jeśli ktoś wie cokolwiek więcej to proszę o info. Czy to rzeczywiście wiarygodne badania, czy kosmetyki oznaczone na czerwono są serio takie z złe?

dunia

Postautor: dunia » 19 maja 2019, 18:49

dziewczyny, czy któraś z Was w tym roku dostała już kupon urodzinowy w Sephora Black? jeśli tak, to pamiętacie może, kiedy on przyszedł? chcę zrobić spore zakupy, ale rok temu były kupony na 2x punkty i z tego względu chciałabym się wstrzymać, ale nie wiem jak długo muszę :D

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 19 maja 2019, 20:27

Babyblue pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Hej, ja z takim pytaniem - czy kojarzy ktoś z Was Que Choisir i ich czarną listę kosmetyków? Pytam ponieważ dzisiaj na nią trafiłam z polecenia konturovni, która na stories Ig zjechała Yves rocher. Okazało się, że chociażby mój podkład ma same czerwone znaki czyli jest be. Jeśli ktoś wie cokolwiek więcej to proszę o info. Czy to rzeczywiście wiarygodne badania, czy kosmetyki oznaczone na czerwono są serio takie z złe?

O Que Choisir nic nie wiem, natomiast na temat afery konturovni z Yves Rocher polecam film Agnieszki Niedziałek z kanału WWWŁOSY. PL
Jak wstawić zdjęcie, gifa czy miniaturkę YT na forum, dowiesz się TUTAJ

Wróć do „Moda i Uroda”