Make Me UP

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Make Me UP

Postautor: Kumiho » 06 paź 2017, 20:40

Ja mam przedpotopowe szufladki akrylowe Muji :torba:
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Plants

Postautor: Plants » 07 paź 2017, 1:58

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Loony Blonde pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja mam w szufladzie toaletki małe płaskie koszyczki

http://images.plasticboxshop.co.uk/images/products/zoom/1402919966-32029100.jpg

I w nich mam poukładane kosmetyki kategoriami. Kredki i pomadki w węższym, puder i paleta cieni w szerszym, akcesoria typu zalotka, pęseta, temperówka w najmniejszym. W największych leżą pędzle, oddzielnie te używane i czyste. W głębi szuflady wsunięte są koszyczki z najrzadziej używanymi produktami. Na początku myślałam, że będzie mi niewygodnie siedzieć nad otwartą szufladą i tam szukać kosmetyków, ale przyzwyczaiłam się i teraz nie wyobrażam sobie inaczej. Wszystko wraca od razu na swoje miejsce i sprzątam tam tylko jak się nabrudzi, nie muszę porządkować bałaganu.
Na toaletce mam pudełko z Biedronki, w którym stoi podkład, tusz do rzęs i korektor, ale w najbliższym czasie będę musiała poszukać czegoś innego, bo jest za niskie i wieko się nie domyka.

https://www.pomocnicykuchenni.pl/foto/2672_2_big.jpg
chyba właśnie takich małych koszyczków potrzebuję, dzięki :roza:

Mam bardzo podobne zamykane pudełko i do organizacji szminek jest super. Problem był własnie tylko z kredkami, tuszami i korektorami. Tu idealnie sprawdził się wkład na sztućce z biedry. Przemalowałam go na biało i jest super. Moja kolekcja produktów do ust nie jest jakaś specjalnie duża, ale marzy mi się segregacja na zasadzie: w jednej przegródce odcienie nude, w kolejnej fiolety, w jeszcze innej czerwienie.
https://alleceny.net/images/Aleceny_Model_Product_Table/big/17dea9120d47aec79c3f4d87933a1bee_a17e4d693bd0a64baccfaa9436f5becd.png

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 07 paź 2017, 15:28

Loony Blonde pisze:Na początku myślałam, że będzie mi niewygodnie siedzieć nad otwartą szufladą i tam szukać kosmetyków, ale przyzwyczaiłam się i teraz nie wyobrażam sobie inaczej. Wszystko wraca od razu na swoje miejsce i sprzątam tam tylko jak się nabrudzi, nie muszę porządkować bałaganu.

:ok: Ja też trzymam w szufladach i siedzę na otwartymi. Nie lubię jak mi się poniewierają na wierzchu, bo robią wrażenia bałaganu i nie komponują się z wystrojem ;)
W szufladach mam małe koszyczki (wiklinowe lub z trawy morskiej - to wyłącznie kwestia upodobań estetyczny) na drobnicę (cienie, tusz, błyszczyk), a reszta (palety, puderniczki) leży sobie luzem poukładana. Zajmuje to w sumie 2 niepełne szuflady (niepełne, bo są w "przedniej połowie", żeby łatwiej było sięgać) ;) Pędzle w dużym etui z kieszonkami, a te zupełnie podręczne w rozsuwanym pojemniku na waciki Alessi-Birillo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 08 paź 2017, 14:33

Chciałam się poradzić (możliwe, że post powinien być w Kto pyta nie błądzi).

Dostałam do testowania cień w płynie. Ten najciemniejszy: https://sinskin.pl/produkty/cienie-w-plynie/
Normalnie wypuściłabym go dalej w świat, ale ma fajny kolor ciemnego taupe i nadawałby do cieniowania kącików górnej i dolnej powieki. Pasowałby do kremowego taupe Maybelline. Nadawałby sie, gdybym tylko umiała go używać zgodnie z pomysłem.
Coś mi nie idzie aplikacja. Po raz pierwszy mam do czynienia z taką formą/konsystencją. Na całą powiekę nawet OK, ale na kawałek? Już nie. W każdym razie nie tym twardym wyciorkiem.
Czy takie cienie dają się w ogóle blendować czymkolwiek. Macie jakieś sprawdzone sposoby precyzyjnej aplikacji tego typu cieni.
Może jakiś tutorial?
Obrazek

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 08 paź 2017, 14:40

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Dostałam do testowania cień w płynie. Ten najciemniejszy: https://sinskin.pl/produkty/cienie-w-plynie/
Normalnie wypuściłabym go dalej w świat, ale ma fajny kolor ciemnego taupe i nadawałby do cieniowania kącików górnej i dolnej powieki. Pasowałby do kremowego taupe Maybelline. Nadawałby sie, gdybym tylko umiała go używać zgodnie z pomysłem.
Coś mi nie idzie aplikacja. Po raz pierwszy mam do czynienia z taką formą/konsystencją. Na całą powiekę nawet OK, ale na kawałek? Już nie. W każdym razie nie tym twardym wyciorkiem.
Czy takie cienie dają się w ogóle blendować czymkolwiek. Macie jakieś sprawdzone sposoby precyzyjnej aplikacji tego typu cieni.
Może jakiś tutorial?

Może nałóż go na wierzch dłoni, a później pędzelkiem?

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 08 paź 2017, 15:32

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Może jakiś tutorial?
ja nakładałam gąbką mini bb albo blend it
ewentualnie zwilżoną pacynką do cieni, też w miare dawało rade
Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 15:33 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 11 paź 2017, 20:39

Dzięki. Popróbuję z gąbką.
Obrazek

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 12 paź 2017, 23:37

Miałam dziś okazję zmacać sporo produktów z nowej kolekcji Kobo przy współpracy z Danielem Sobieśniewskim. Ostatecznie raczej na nic się nie skuszę, ale to racji braku pragnień i potrzeb :brzydal:

Jakby sie ktoś zastanawiał czy się fatygować to warto, wyższa jakość niż standardowe Kobo (ale też chyba wyższe ceny)

Awatar użytkownika
Loony Blonde

Postautor: Loony Blonde » 14 paź 2017, 16:09

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Miałam dziś okazję zmacać sporo produktów z nowej kolekcji Kobo przy współpracy z Danielem Sobieśniewskim. Ostatecznie raczej na nic się nie skuszę, ale to racji braku pragnień i potrzeb :brzydal:

Jakby sie ktoś zastanawiał czy się fatygować to warto, wyższa jakość niż standardowe Kobo (ale też chyba wyższe ceny)

Czy cała nowa kolekcja ma lepszą jakość? Mam ulubiony kolor z Kobo, ale ostatnio z niego zrezygnowałam z powodu złej jakości. Może znajdę odpowiednik w nowej kolekcji.

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 15 paź 2017, 10:39

Jaki macie sposób na tłusta powiekę? Mam taki problem że cienie po dosłownie paru godzinach mi się ścierają. Problem dotyczy głównie załamania powieki bo po 6 h dosłownie nie ma tam cienia. Problem jest zarówno z MUR jak i Inglotem. Trochę lepiej trzymają się maty. Dodam że pod używam korektora NYX HD.

Wysłane z mojego HTC Desire 530 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 15 paź 2017, 11:27

Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jaki macie sposób na tłusta powiekę? Mam taki problem że cienie po dosłownie paru godzinach mi się ścierają. Problem dotyczy głównie załamania powieki bo po 6 h dosłownie nie ma tam cienia. Problem jest zarówno z MUR jak i Inglotem. Trochę lepiej trzymają się maty. Dodam że pod używam korektora NYX HD.

Ja mam dość tłuste i wszystko mi się ładnie trzyma na bazie z Urban Decay. Kiedyś miałam Art Deco i też było dobrze.
...but your dad just calls me Anya

robię zdjęcia kalkulatorem

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 paź 2017, 11:43

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja mam dość tłuste i wszystko mi się ładnie trzyma na bazie z Urban Decay. Kiedyś miałam Art Deco i też było dobrze.

:ok: Urban Decay daje radę, z tańszych Inglot w tubce też jest spoko. Ale i tak najbardziej pancerną bazą jest moje nowe odkrycie, czyli GlamGlue.
Insta
Blog podróżniczy Kraków: Kamieniołom Liban i Kopiec Krakusa
Blog makijażowy recenzja 4 cieni GlamShadows

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 15 paź 2017, 12:00

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

:ok: Urban Decay daje radę, z tańszych Inglot w tubce też jest spoko. Ale i tak najbardziej pancerną bazą jest moje nowe odkrycie, czyli GlamGlue.

Ja zaczynam być coraz bardziej skuszona ofertą Hani, naoglądałam się Waszych swatchy w Glamowym wątku i chyba sobie zrobię prezent w przyszłym miesiącu :D . Twoje testy GlamGlue wypadają wręcz powalająco.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2017, 12:01 przez night prowler, łącznie zmieniany 1 raz.
...but your dad just calls me Anya

robię zdjęcia kalkulatorem

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 paź 2017, 12:05

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja zaczynam być coraz bardziej skuszona ofertą Hani, naoglądałam się Waszych swatchy w Glamowym wątku i chyba sobie zrobię prezent w przyszłym miesiącu :D . Twoje testy GlamGlue wypadają wręcz powalająco.

noo, on nie dość, że trzyma cienie w ryzach to podbija tak kolor :szok: i to każde, również matowe. A cena śmieszna, co to jest 20 zł za dobrą bazę. Ja czekam na jakąś promocję i mam zamiar kupić jakiś róż, bronzer, chyba to złote etui do przewożenia pędzli i pewnie kolejne cienie.
Insta

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 15 paź 2017, 12:26

Chyba skuszę się na glam coś :-D tylko że coś czuję że nie tylko to. Ma Hania jakiś ładny złoty cień który można spokojnie kłaść na całą powiekę w szybkim makijażu. Jakiś taki jasny idealny do kącika?

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 paź 2017, 12:28

Chyba skuszę się na glam coś :-D tylko że coś czuję że nie tylko to. Ma Hania jakiś ładny złoty cień który można spokojnie kłaść na całą powiekę w szybkim makijażu. Jakiś taki jasny idealny do kącika?

zobacz sobie na naszym wątku glamowym Perlage - on jest taki szampańsko-złocisty, na zwykłej bazie ładnie rozświetla, często go kładę w ten sposób na całą powiekę gdy się spieszę (dobrze się zlewa z odcieniem mojej skóry).
Insta

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 15 paź 2017, 12:38

Wiecie co przepadłam. Kuszą mnie tez te nowe pigmenty lawenda i szampański. Oj pójdzie kasy.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 15 paź 2017, 16:09

Też czekam na jakieś promo i kupię ten klej, bo wiem, że na nim zamówienie się nie skończy XD
co do baz - na co dzień wybieram paint pot z Maca - spokojnie utrzymuje mój makijaż w idealnym stanie od 8 rano do minimum 19. natomiast na większe wyjścia tylko baza z UD - nie do zdarcia :D chociaż nawet ze zwykłymi Color Tattoo nie miałam żadnych \przygód', więc chyba moje powieki nie są szczególnie zbyt problematyczne :D

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 16 paź 2017, 23:15

a przemywasz górną powiekę płynem micelarnym przed nałożeniem bazy?

Awatar użytkownika
Lusia

Re: RE: Re: Make Me UP

Postautor: Lusia » 17 paź 2017, 9:47

ktrzn pisze:

a przemywasz górną powiekę płynem micelarnym przed nałożeniem bazy?
Płynem nie, ale za to tonikiem

Wróć do „Moda i Uroda”